توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447704
گزافه گویی وزیر رژیم صهیونیستی: ایران بعد از برجام خطرناک ‌تر شده است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در سخنانی مدعی شد رفتار ایران بعد برجام خطرناک‌ تر شده و شکست در مهار کره شمالی موجب حرکت بیشتر ایران می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از جروزالم پست، «یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در سخنانی مدعی شد رفتار ایران بعد برجام خطرناک‌ تر شده و شکست در مهار کره شمالی موجب حرکت بیشتر ایران می ‌شود.

وی امروز در نشست سازمان‌های یهودی آمریکا اظهار داشت: شکست دونالد ترامپ در بیرون راندن ایران از سوریه و جلوگیری از نفوذ این کشور، تاثیر بسیار منفی بر آمریکا، اسرائیل و جهان می ‌گذارد.

وزیر انرژی اسرائیل که در نشست امنیتی مونیخ آلمان نیز حضور داشت ،گفت: جهان خطرناک ‌تر از قبل شده و به نظم جهانی بعد از آغاز بهار عربی حمله شد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: فوری ‌ترین موضوع و اولین چالش دولت ترامپ، سوریه است. ماموریت ایران نیز این است که سوریه را مبدل به پایگاه خود کند و جمهوری اسلامی را توسعه دهد. آخرین مورد نیز مشاهده ایران در مرزهای شمالی اسرائیل است و این یک فرضیه احتمالی نیست.

اشتاینیتز در ادامه مدعی شد در واشنگتن امیدهایی به وجود آمد تا ایران بعد از توافق اتمی معتدل شود، اما این کشور خطرناک‌ تر شد. ما امید داشتیم که ساختار اتمی ایران به طور کامل و برای همیشه برچیده شود. در عوض، آن ساختار تنها برای ده سال برچیده شد.

وی در اظهاراتی سخیف ایران و کره شمالی را خطرناک‌ ترین تهدید علیه نظم جهانی برشمرد.

این وزیر صهیونیستی در این زمینه گفت: در حالی که به نظر می ‌رسد ما بسیار بیشتر از ناحیه ایران تا کره شمالی آشفته شده‌ایم اما در واقع ارتباط مستحکمی بین رفتار و امیال ایران و کره شمالی وجود دارد. اگر شما در مهار کره شمالی شکست بخورید، آنگاه مجبور می‌شوید با ایران تعامل کنید. اگر به کره شمالی امکان توسعه بیشتری بدهید ، ایران نیز به دنبال خواهد آمد.
 
کلمات کلیدی : ووال اشتاینیتز ، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی ، ایران ، برجام ، خطرناک تر ، مهار کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.