نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436508
چین: هنوز منتظر خبر خوش لغو تحریم بانکی هستیم
رئیس اتاق بازرگانی چین در واکنش به سخنان دیروز حسن روحانی که گفته بود، تحریم‌های بانکی لغو شده است، از برقراری ارتباط بانکی ایران منحصراً با یکی دو بانک دنیا خبر داد و گفت: ما هنوز منتظر خبر خوش لغو تحریم بانکی هستیم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
تسنیم نوشت: حسن روحانی رئیس جمهور در نشست خبری دیروز گفت:"من به ملت ایران می‌گویم که همه تحریم‌های هسته‌ای بعد از اجرایی شدن برجام در 27 دی‌ماه سال گذشته برداشته شد. امروز در نفت و گاز تحریمی نداریم؛ در حمل و نقل، بیمه و مسائل بانکی با دولت‌ها و بانک‌های بزرگ دنیا رابطه عالی داریم، البته بانک‌هایی که سهام خصوصی دارند گاهی احتیاط‌های بیش از حدی انجام می‌دهند."

وانگ یان گئو رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین امروز در حاشیه نشست همکاری اتاق بازرگانی ایران و چین در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم که پرسید، "رئیس جمهور ایران از لغو تحریم های بانکی خبر داده، آیا تجار چینی امروز می توانند به آسانی با یکدیگر مبادلات بانکی داشته باشند یا خیر؟" گفت: تبادلات بانکی اهمیت بالایی در گسترش سرمایه گذاری تجار چینی در ایران دارد. به هر حال وقتی سرمایه گذار خارجی نیازمند انتقال ارز باشد ولی کانالهای ورود ارز به یک کشور بسته و یا در انحصار یک صندوق یا بانک خارجی باشد، همین امر محدودیت هایی را ایجاد می کند.

وانگ یان گئو افزود: اگر آقای روحانی بتوانند در این مسیر بهتر عمل کنند و سرعت عمل بیشتری داشته باشند، به طور حتم همکاری تجار ایران و چین تسهیل و سرمایه گذاری در ایران افزایش خواهد یافت.

رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین خاطرنشان کرد: ما منتظر هستیم تا این خبر خوب به ما هم اعلام شود و مشکلات بانکی برطرف گردد.

در حاشیه گفت‌وگو با رئیس اتاق بازرگانی بین المللی چین، برخی فعالانی ایرانی اتاق بازرگانی هم حضور داشتند که پس از اظهارات وانگ یان گئو تاکید کردند: " با گذشت یک سال از اجرای برجام، گشایشی در تبادلات بانکی با کشورهای خارجی ایجاد نشده و هنوز مجبوریم با شرکای چینی همانند گذشته همکاری کنیم. فقط در بخش مبادلات دولتی یک بانک اضافه شده ولی در بخش خصوصی هنوز تغییرات جدیدی را شاهد نیستیم."
 
کلمات کلیدی : برجام+لغو تحریم ها+تحریم بانکی+چین+ایران+حسن روحانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۰۶:۰۲
تحريم هاي بانكي بخاطر عدم استاندارد سازي و تطابق آيين نامه هاي بانكهاي ايراني با نهادهاي بين المللي است.ساختار بانكي بسيار عقب افتاده است .موسسه ها و نهادهاي مالي زيادي در ايران فعالند . ..... (4124231) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۳۵:۵۴
با عذرخواهی...بی ... پول ایران رو به ...ترین شکل در چین بلوک کرده اند، ادعای دوستی ایران دارند و انتقاد از امریکا و روحانی..
این ...ها خوب می دانند تحریمی بر بانک های چینی نیست و اگر بخواهند همین فردا کل بدهی ایران را می توانند پرداخت کندد اما ببینید چه می کنند!...می خواهند به ما سی میلیاد دلار دسته بیل بفروشند و به ریش ما بخندند و ادعای دوستی ما رو داشته باشند و با روسیه به تحریم ایران در شورای امنیت رای مثبت بدهند!....پیدا کنید پرتغال فروش کم هوش را (4124415) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۳۶:۱۶
یکی به رئیس اتاق بازرگانی چین بگه یکم به روز باشه
ایشون خبر نداره که تحریم ها برداشته شده، مگه ممکنه روحانی حرف الکی بزنه؟ (4124531) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.