توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481607
تقلای ترزا می برای ماندن در قدرت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
نخست‌وزیر انگلیس امروز (یکشنبه) به دنبال توافق با یکی از احزاب کوچک ایرلند شمالی است تا همچنان در قدرت بماند. حزب محافظه‌کار ترزا می با از دست دادن اکثریت پارلمانی، نتایج فاجعه‌باری را در آستانه مذاکرات بریگزیت رقم زده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که موضع شخصی ترزا می‌، نخست‌وزیر کنونی انگلیس هم متزلزل شده است، گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از هم‌ حزبی‌های او برای کنار گذاشتنش تلاش می‌کنند.

در همین حال جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر تاکید کرده است که برای عزل ترزا می از قدرت تلاش می‌کند و اجازه نمی‌دهد که دولت اقلیت تشکیل شود. او همچنین گفته است، هنوز هم می‌تواند جانشین ترزا می‌ شود.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس امروز اعلام کرد، او با حزب حامی بریگزیت در ایرلند شمالی موسوم به "حزب اتحادطلب دموکراتیک" (DUP) گفت‌وگو کرده تا توافقی حاصل شود. در بیانیه این دفتر آمده است: ما از حصول چنین توافقی استقبال می‌کنیم چرا که برای کل کشور ثبات و اطمینان به ارمغان می‌آورد. در صورت نهایی شدن جزئیات، دو حزب آنها را اعلام خواهند کرد.

انگلیس در برهه زمانی حساسی به سر می‌برد چرا که قرار است ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) مذاکره درباره شرایط خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آغاز شود. حزب محافظه‌کار در انتخابات هشتم ژوئن (۱۸ خرداد) ۳۱۸ کرسی به دست آورد که هشت کرسی کمتر از اکثریت مطلق است. حزب کارگر ۲۶۲ کرسی به دست آورد و حزب دی‌یوپی ۱۰ کرسی کسب کرد.
 
کلمات کلیدی : ترزا می + بریتانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.