توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491705
نامزد ریاست اف‌بی‌آی درباره روسیه موضعی مخالف ترامپ گرفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵
نامزد ریاست پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در جلسه‌ای در کمیته قضایی سنا گفت، تحقیقات جاری درباره رابطه ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه را تلاش برای "تخطئه کردن" نمی‌داند.

به گزارش ایسنا، کریستوفر ری، نامزد ریاست پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) این موضع را تنها چند ساعت پس از آن گرفت که ترامپ گفت، اتهام‌ها درباره کمک روسیه به مبارزه انتخاباتی او بزرگترین تلاش برای تخطئه کردن در تاریخ سیاسی است.

در روزهای اخیر فاش شده است که پسر ارشد ترامپ در جریان انتخابات به امید کسب اطلاعاتی علیه هیلاری کلینتون جلسه‌ای با یک وکیل روس داشته است. کریستوفر ری قرار است جایگزین جیمز کومی شود که ترامپ دو ماه پیش اخراجش کرد.

کومی پیش از این گفته بود، ترامپ قصد داشته با برکناری او تحقیقات اف‌بی‌آی درباره مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را زیر سوال ببرد. نامزد ترامپ برای ریاست اف‌.بی‌.آی در جلسه سنا قول داد که بی‌‎طرفانه در جهت اجرای عدالت عمل کند. کریستوفر ری گفت، اگر ترامپ از او درخواستی غیرقانونی داشته باشد، از مقام خود استعفا خواهد داد.

ری گفت، نمی‌گذارد چیزی به جز حقیقت و قانون بر کار اف‌بی‌آی تاثیر بگذارد. با توجه به اخراج جیمز کومی و جنجال‌های پیرامون اتهام ارتباط ستاد انتخابات دونالد ترامپ با روسیه، حساسیت زیادی نسبت به استقلال عمل کریستوفر ری از ترامپ وجود دارد.

ری در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر به مدت چهار سال یکی از دستیاران دادستان کل آمریکا بود.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۰۹:۱۸
 
 
کلمات کلیدی : اف‌بی‌آی ، روسیه ، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.