توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491200
دستگیری 80 نفر از معترضان به طرح بیمه جمهوری خواهان در کنگره
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
 شبکه خبری ان بی سی از دستگیری 80 نفر از کسانی که عصر دوشنبه (به وقت محلی) در اعتراض به طرح بیمه جمهوری خواهان در داخل و خارج از دفاتر اعضای کنگره آمریکا تجمع کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری ان بی سی، پس از آنکه معترضان، دفتر چندین عضو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را در اعتراض به تلاش جمهوری خواهان برای لغو قانون قبلی بیمه موسوم به اوباماکر و تصویب قانون جدید اشغال کردند، پلیس کنگره اقدام به دستگیری 80 تن از آنان کرد.

در حالی که سناتورها روز اول کاری خود بعد از تعطیلات را آغاز می کردند، تظاهرکنندگان در داخل و بیرون دفتر چندین سناتور تجمع کردند. بسیاری از اعضای کنگره آمریکا وقتی در ایالت های خود برای تعطیلات به سر می بردند نیز با تظاهرات اعتراضی مواجه شده بودند.

گروهی از معترضان تلاش می کردند به زور وارد سالن انتظار دفتر «پاول رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شوند. بر اساس این گزارش، 21 نفر در ساختمان دفاتر مجلس نمایندگان و 59 نفر در ساختمان دفاتر سنا دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، روند لغو یا جایگزینی طرح بیمه درمانی دوره باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا موسوم به «اوباماکر» در حال حاضر در سنا مسکوت مانده است، زیرا رهبران حزب جمهوریخواه نسخه جدید این طرح را در دست بررسی دارند.

شماری از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا، پیش نویس اولیه این لایحه قانونی را رد کردند و این امر، میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا را بر آن داشت، رای گیری در مورد آن را به تعویق اندازد.

ترامپ دیروز در حساب توییتری خود نوشت: نمی توانم تصور کنم که (اعضای) کنگره جرات کنند؛ بدون تصویب کامل یک لایحه جدید و عالی در زمینه بیمه درمانی، واشنگتن را ترک کنند و آماده برای رفتن باشند.

سناتورهای جمهوری خواه گفته اند: لغو تعطیلات تابستانی کنگره را بررسی می کنند تا لایحه جایگزین اوباماکر را به سرانجام برسانند و لوایح دیگر همچون اصلاحات مالیاتی و بودجه را تصویب کنند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ،اوباما کر، بیمه، جمهوری خواهان، کنگره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.