توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468909
فعالیت خطوط هوایی ایران هدف جدید کنگره آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
]یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داد: کنگره در حال بررسی راه‌های جدید برای محدود کردن یک شرکت خطوط هوایی ایران هستند.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن به رونوشتی از یک قانون جدید دست پیدا کرده که نشان می‌دهد قانونگذاران آمریکایی در حال بررسی روش های جدید برای جلوگیری از فعالیت های ماهان ایر و دیگر شرکت های هواپیمایی ایران هستند که واشنگتن در ادعاهای واهی و خصمانه خود می گوید از هواپیماهای مسافربری برای انتقال تسلیحات استفاده می‌کند.

رونوشت این قانون پس از آن در اختیار اعضای سنا قرار گرفته است که شرکت هواپیماسازی بوئینگ با خطوط هوایی ایران به توافق فروش هواپیمای مسافربری که ارزشی چند میلیارد دلاری دارد، دست پیدا کرده است.

این قانون که به ویژه ماهان ایر را هدف قرار می‌دهد، از دولت ترامپ می خواهد تا فهرستی کامل از تمامی فرودگاه هایی که این هواییمای تجاری در آن‌ها نشسته است را به کنگره ارائه دهد و این اطلاعات برای افزایش اقدامات امنیتی روی تمام هواپیماهایی که به آمریکا پرواز می‌کنند مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است در فرودگاهی که ماهان ایر از آن استفاده کرده، فرود آمده باشند.

این اولین باری است که کنگره دست به اقدامی علیه ماهان ایر و دیگر خطوط هوایی می زند که هم اکنون در حال بستن قرارداد با هواپیماسازی بوئینگ و دیگر شرکت های هواپیماسازی بزرگ دنیا هستند.

آمریکا مدعی است که با این اقدامات می‌تواند فعالیت هواپیماهای ایران را محدود کند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + تحریم ایران + کنگره آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.