توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475802
تنهایی عامل افزایش فشار خون است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
مطالعات اخیر نشان می‌دهد که علاوه بر چاقی، ورزش نکردن و نداشتن تحرک جسمی «تنهایی» نیز از عوامل افزاینده فشار خون هستند.

به گزارش ایسنا، مطالعات جدید که از سوی محققان مرکز علوم عصبی ادراکی و اجتماعی در دانشگاه شیکاگو صورت گرفته، نشان می‌دهد که تنهایی می‌تواند ۳۰ درجه به میزان فشار خون در افراد بالای ۵۰ سال بیفزاید.

محققان دریافته‌اند که تنهایی در افراد مسن حتی پس از سایر مسایل احساسی منفی مانند اندوه، استرس یا کینه‌توزی که در این مطالعات در نظر گرفته شده‌اند، عامل مجزایی است که باعث بالا رفتن میزان فشار خون می‌شود.

علاوه بر این، تاثیر تنهایی در افزایش فشار خون ظاهرا با بالا رفتن سن بیش‌تر می‌شود.

سرپرست تیم تحقیقاتی در این مطالعه اظهار کرد: احساس تنهایی خطری برای سلامتی است که هرچه شما تنها‌تر باشید احتمال بالا رفتن فشار خون شما بیش‌تر می‌شود و ما می‌دانیم که افزایش فشار خون می‌تواند تمام انواع پیامدهای منفی را برای سلامتی شما در پی داشته باشد.

در این پژوهش با ۲۲۹ فرد بین ۵۰ تا ۶۸ سال مصاحبه‌هایی انجام شده است.این محققان توصیه می‌کنند که اگر تنهایی می‌تواند فشار خون را بالا ببرد، پس راه حل آن بسیار ساده است:

روابط فعلی‌تان را تقویت کرده و برای ایجاد روابط جدید اقدام کنید.

اما برخی محققان معتقدند که چاره این مشکل معمولا به این سادگی هم نیست این امر در مورد افرادی صادق است که با وجود بودن در میان عده زیادی از مردم، هنوز احساس تنهایی می‌کنند چاره اصلی شکستن دور تسلسل تنهایی و تغییر دادن شرایط است.
 
کلمات کلیدی : فشارخون + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.