توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409805
امیر قطر خواستار مقابله با اسراف و ولخرجی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۰
امیر قطر روز سه شنبه اعلام کرد که دولت در حالی که با عوارض ناشی از کاهش شدید بهای جهانی انرژی دست به گریبان است، باید با فرهنگ مصرف گرایی در این کشور مقابله کند.

به گزارش تسنیم، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در سخنانی در مراسم افتتاحیه شورای مشورتی قطر همچنین خواستار جلوگیری از اسراف و ولخرجی در کشورش شد.

قطر برای اولین بار ظرف 15 سال با کسری بودجه دست و پنجه نرم می کند.

شیخ تمیم با اعلام این که، قطر کلیه پروژه های زیرساختی مربوط به جام جهانی فوتبال 2022 را تکمیل می کند، گفت که هزینه های دولتی در قالب یک برنامه جدید پنج ساله، به نحو مطلوب تری کنترل می شود.

وی یادآور شد که این رویکرد جدید، گسترش فرهنگ برنامه ریزی، کار و موفقیت و همچنین تغییرات فرهنگی به ویژه در ارتباط با جوانان را یکپارچه می کند.

امیر قطر گفت: چالش هایی وجود دارد که باید با آن مقابله کرد؛ این چالش ها با اهداف و ارزش های جوانان و تاثیر فرهنگ مصرف گرایی بر این اهداف و ارزش ها مرتبط است.

وی افزود: بدون این کار نمی توان به جلو پیش رفت و 'ثروت' به تنهایی برای حل این مساله، کفایت نمی کند.

سخنان امیر قطر تکرار گفته های سال گذشته وی بود که خطاب به مردم این کشور گفته بود که دولت بیش از این قادر به تامین نیازهای آنها نیست و جوانان باید خود راه های متفاوتی را در زمینه کسب و کار تجربه کنند.

درآمدهای نفت و گاز از قطر یک کشور ثروتمند در سطح جهانی ساخت، اما سقوط بهای جهانی انرژی، درآمدهای آن را نیز در قطر کاهش داد.

دولت قطر کسری بودجه به ارزش بیش از 12 میلیارد دلار را برای سال 2016 در نظر گرفته است و احتمالا این کشور در سال 2017 و 2018 شاهد کسری های بیشتری خواهد بود. دولت در واکنش به این مساله، قصد دارد مالیات بر ارزش افزوده وضع کند.

امیر قطر گفت که سرعت افت بهای جهانی انرژی، همگان را شگفت زده کرده است.

وی افزود: هر چند ما پیش بینی کرده بودیم که قیمت انرژِی برای یک مدت نامحدودی بالا نخواهد ماند، هیچ کس انتظار این افت سریع قیمت ها را نداشت.
 
کلمات کلیدی : مصرف گرایی+امیر قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.