توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433006
سخنگوی قوه قضاییه:قوه قضاییه در برخورد با فساد تحت تأثیر جوسازی‌ها و فضاسازی‌ها قرار نمی‌گیرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸
سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه در برخورد با فساد قاطع برخورد می‌کند و تحت تأثیر فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها نخواهد بود.

به گزارش فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در جریان صد و ششمین نشست خبری خود ضمن گرامیداشت روز 9 دی و تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسگری اظهارداشت: قوه قضاییه مصمم به برخورد با هرگونه فساد اعم از اقتصادی و غیر اقتصادی است بخصوص در حوزه برخورد با فساد اقتصادی اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: در این مبارزه با فساد اتهام متوجه چه کسی، چه نهادی و جریانی باشد مهم نیست و بررسی خواهد شد، اینکه اتهام مربوط به این دولت یا دولت سابق باشد برای قوه قضاییه تفاوتی ندارد.

اژه‌ای یادآور شد: در خصوص پرونده 3 هزار میلیارد تومانی که در دولت قبل اتفاق افتاد از بیش از 500 نفر تحفیف شد و عده‌ای نیز به دادگاه رفتند و ده‌ها نفر در آن پرونده محکوم شدند.

اژه‌ای افزود: در این دولت نیز احکامی صادر شده است و پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان و حقوق‌های نجومی در حال بررسی است و یا پرونده واگذاری املاک شهرداری تهران نیز در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه در راه مبارزه با فساد براساس قانون اساسی و قوانین طبق چهارچوب عمل می‌کند و تسلیم فضاسازی و جوسازی‌ها نخواهد شد.

معاون اول قوه قضاییه گفت: اگر براساس قانون کسی حرفی داشته باشد قطعاً رسیدگی می‌کنیم و اهتمام ما در راستای مبارزه با فساد اقتصادی در رابطه با کشف جرم، متهم، تعیین مجازات و برخورد با مجرمین است.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای یادآور شد: در پرونده‌های مهم اقتصادی نیز برگرداندن اموال به بیت‌المال و مردم در اولویت قرار دارد.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه بدون توجه به اینکه متهم چه کسی است و وابسته به کدام جناح است چه بسا جریان‌های سیاسی در پرونده‌ای نقش داشته باشند براساس قوانین اقدام خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : اختلاف قوا، قوه قضاییه، عباس عبدی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.