توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330506
هاآرتص: تل آویو به دنبال جنگ فرسایشی در سوریه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۸
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت آنچه تل‌آویو بیش از هر چیز دیگر خواهان آن است جنگ فرسایشی در سوریه است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه صهیونیستی هاآرتص گزارش داد رژیم اسرائیل در محافل غیرعلنی ضمن ابراز نگرانی از تغییر توازن جنگ در سوریه به نفع ارتش این کشور، می‌گوید ترجیح این رژیم، جنگ فرسایشی بین نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه و معارضانش است.

این روزنامه می افزاید پیروزی‌های مهم سوریه در جنگ داخلی این کشور، در منطقه‌ای بسیار دور از اسرائیل در حال وقوع هستند، اما دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم به دقت این تحولات را دنبال می‌کنند.

مطابق این گزارش، از دید تل‌آویو، مهم‌ترین تحویل این است که توازن جنگ اکنون به سمت نیروهای ارتش سوریه و حزب‌الله متمایل شده است.

با آنکه تل‌آویو، هرگز این موضوع را علناً بیان نمی‌کند اما این رژیم، آشکارا ادامه وضعیت موجود، یعنی جنگ فرسایشی بین دولت سوریه و دشمنانش را ترجیح می‌دهد.

طبق این استدلال، در صورت ادامه جنگ در سوریه، نیروهای دو طرف به اندازه‌ای هستند که آنها تمام منابعشان را به جنگ با یکدیگر اختصاص دهند و اقدامی علیه اسرائیل انجام ندهند.
 
کلمات کلیدی : سوریه ، اسرائیل ، هاآرتص ، جنگ ، فرسایشی ، روزنامه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.