نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 304109
طعنه پناهیان به ظریف درشب تاسوعا: عباس با دشمن امام حسین دست نداد
تاریخ انتشار : جمعه ۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۶
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در سخنانی در مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی بی آنکه نامی از وزیر امورخارجه ببرد، به نقد دست دادن وی با دشمن پرداخت.

به گزارش خبرآنلاين،اين استاد حوزه که موضوع سخنراني شب گذشته خود را به بحث «نفوذ دشمن» اختصاص داده بود، در بخشي از سخنانش گفت: براي صدمه نخوردن از نفوذ بايد دشمن را نااميد کرد. اما برخي آنقدر بدبختند که مي گويند کمي با دشمن نرم برخورد کنيم! در حالي که دشمن بايد نا اميد شود و مثل «سين» و «گاف» -سگ- پشيمان شود که با تو تماس گرفته است.

وي با اشاره به اينکه شمر در عرصه کربلا دچار چنين حسي در مواجهه با حضرت ابالفضل شد، ادامه داد: اما حضرت عباس کاري کرد که لبخند بر لبان امام حسين نشست. شمر مهربانانه عباس را صدا مي زد ولي عباس رويش را بر مي گرداند و مي گفت خدايا چرا کار من به جايي رسيده که دشمن به من طمع کرده است؟ اما امام حسين به عباس گفت من تو را قبول دارم، برو و جوابش را بده.

پناهيان با لحني روضه گونه ادامه داد: برخي مي گويند چون دست و چشم عباس به آبي خورد که به دست امام حسين نرسيد، چشم و دستش فداي امام حسين شد. اما اي عباس تو با دشمن دست ندادي و خدا دستان تو را قبول کرد. جانم به فداي دست هاي عباس که به دشمن دست نداد. به دشمن با غضب نگريستي و خدا چشمات را قبول کرد. عباس جلوي دشمن سر خم نکرد و خدا سر او را قبول کرد.

وي به سخنان آيت الله بهجت اشاره کرد که از نفوذ در خانه هاي علما و نفوذ در «مملکتي​»ها ابراز نگراني کرده بود و به نقل از آن مرحوم ادامه داد: بايد مراقبت کرد چون دشمن دست از نفوذ بر نمي دارد. دهها جمله از آيت الله بهجت در کلاس هاي خارج فقه ايشان وجود دارد که به اين امر اشاره دارد.

پناهيان با طرح اين سوال که «نفوذ پذيران چه کساني هستند؟»، از ابوموسي اشعري به عنوان يکي از مصاديق آن اشاره کرد و گفت: بنا بر آنچه که در قرآن امده، نفوذ پذيران کساني هستند که ولايت پذير نيستند. عوامل نفوذپذيري را بايد شناخت. شوراي نگهبان هم بايد در اين زمينه تامل کند که اگر چنين زمينه اي در کسي هست، به سياست وارد نشود.

اين استاد حوزه خطاب به سياهپوشان امام حسين(ع)، گفت که با يک شايعه و ترساندن سپاه امام حسين از قدرت دشمن، امام را به شهادت رساندند.

او سپس با تاکيد بر اينکه «قطعا نفوذ در جامعه ما و امت اسلامي بي اثر خواهد بود»، خاطرنشان کرد: همه اين حرف ها براي اين است که نفوذ پذيران خودشان را ضايع و رسوا نکنند! ما مي خواهيم هزينه ها را کاهش دهيم و گرنه نگراني خاصي وجود ندارد. فقط مي خواهيم به نفوذ پذيران با لبخند بگوييم که خودتان را رسوا نکنيد!

وي ادامه داد: مسئولين ما بري هستند و انشالله بري خواهند بود. ما با حسن نيت نگاه مي کنيم. يکي از اساتيد دانشگاه پس از مسائل سال ۸۸ به من نکته اي را گفت که با اجازه وي اينجا نقل مي کنم. به گفته وي، پس از مشورت با مرحم شهيد بهشتي قرار مي شود که فرزندان چند تن از قضات به خارج از کشور بروند و روي حقوق بين الملل کار کنند. اين استاد دانشگاه در طول سفر از يکي از آقايان در سازمان ملل که وابسته به رژيم صهيونيستي بوده مي پرسد که «غرب با انقلاب ما چه مي خواهد بکند؟» او مي گويد که انقلابيون بالا مي آيند و بچه هايشان به خارج از کشور مي روند تا تحصيل کنند. براي آنها تور پهن مي شود و از طريق آن فرزندان در تصميم گيري هاي آتي کشور تاثير مي گذارند.

وي با تاکيد بر اينکه الان اصلا فضاي تبليغاتي خاصي نيست که اين سخنان را مطرح مي کند، گفت: نمايندگان کشورهاي ديگر چرا نمي آيند در دانشگاه هاي ما علنا سخنراني و مناظره کنند و در عوض در ديدار با روسا و اساتيد دانشگاهي ما پچ پچ مي کنند؟ آنها که از انگليس خبيث به ايران مي آيند، بروند و رسما مناظره کنند، نه اينکه در گوشه و کنار پچ پچ کنند! آنها ضعيف هستند و چون ما قوي هستيم، آنها چنين مي کنند. آنها در پي نفوذ هستند.
 
کلمات کلیدی : دست دادن ظریف با اوباما
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۷:۲۲:۲۷
آخه این چه قیاسی هست؟!
چی رو با چی مقایسه میکنید. استقفرالله (3276826) (alef-13)
 
یک بسیجی قدیمی
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۸:۱۵:۱۲
آقای پناهیان با این حرفش احترام و عزت خود را در بین جوانان و مردم از دست میدهد . مردم برای آقای ظریف احترام ویژه ای قائلند . پس بهتر است آقای پناهیان و دیگر دلواپسان حرمت خود را در نزد مردم کاهش ندهند . من پیشنهاد می کنم ایشان از سیاست دست بردارند و به هدایت دینی مردم بپردازند و سیاست را به مردان سیاسی بسپارند که مورد تایید رهبری هستند . (3276898) (alef-13)
 
محمدصادق
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۰۸:۳۲:۳۷
یهتر شما حرف و اندیشه خودت را بنویسی و به جوانان و مردم دشمن شناس کاری نداشته باشید حرف حساب اقای پناهیان جواب نداره. (3277316) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۸:۳۴:۳۵
نه ظریف حضرت عباس است و نه کسی شبیه امام حسین داریم (3276917) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۸:۳۹:۵۰
بهتره آقای پناهیان حد خودشونو بدونه (3276930) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۰۰:۰۵:۴۸
تو حدخودتو میدونی که به پناهیان همچین حرفی میزنی (3277214) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۱۹:۲۸:۲۲
احسنت به این بصیرت. (3276977) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۲۰:۴۸:۵۲
احسنت به این ایجاد دودستگی ها در جامعه! (3277051) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۲۰:۲۴:۰۷
آقای پناهیان؛
دیپلمات گاهی در اوج جنگ و خونریزی با دشمن دست داده ومذاکره می کند و این نشانه خیانت نیست فقط اقتضاء کار دیپلماسی است.کار دو نهاد اصلا" قابل قیاس با سایر نهادها و ادارات نیست.اول وزارت اطلاعات است و دوم وزارت خارجه.
آقای ظریف بین مومنین و غیره طرفدار زیادی دارد.اگر انتقادی دارید بسیار منطقی و بدون اشارات تاریخی غیر قابل تطبیق با ایشان با حفظ احترام مطرح کنید حتما" همه استفاده می کنند فقط حالت کوبیدن و تخریب شخصیت پیدا نکند. (3277030) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۰۹:۴۵:۲۲
تورو خدا دیگه عاشورا را سیاسی نکنید
تحلیل اقای پناهیان قبول ندارم
کاملا مغرضانه است (3277347) (alef-3)
 
م ح
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۰:۰۷:۵۲
فعلا که هرچی مداح وسخنراانه تو ایران یه پا کارشناس سیاسی شدن
اقا جون چرا پا تو کفش وزیر میکنی مگه ظریف تو مسایل شما دخالت میکنه (3277363) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۴:۳۰:۰۷
پناه بر خدا...به خدا دلم میگیره وقتی که این مباحث رو از تریبونی پخش میکنند که به اسم امام حسین حرمت گرفته...آخه تا کجا باید از اسم ائمه برا مقاصد سیاسیمون استفاده کنیم...نمیدونم شاید هم من دارم اشتباه میکنم... امیدوارم اگه اینجوریه خدا من رو هدایت کنه... (3277521) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۲ ۱۸:۲۳:۱۲
از آقاي پناهيان ديگه انتظار نميرفت .... متاسفم ... عزاداري عاشورا رو هم سياسي ميكنن و قياس هاي مع الفارقي ميكنند كه خنده دارتر از اون وجود نداره ... (3277698) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.