توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354609
انهدام باند سارقان ۱۰میلیاردی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
اعضای باندی که با همدستی یکدیگر اقدام به سرقت محموله‌های باری به ارزش ۱۰ ‌میلیارد ریال کرده بودند، در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ «ستار خسروی»‌، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: در پی وقوع سرقت ۴۵ کارتن مغز پسته به ارزش ۵۰۰‌ میلیون ریال از یک خودرو کامیون ولوو، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. وی افزود: مأموران در حال انجام تحقیقات برای دستگیری سارق یا سارقان بودند که سه سرقت مشابه دیگر نیز به پلیس گزارش شد. بررسی‌ها نشان داد سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار بودند و موقعی که رانندگان در استراحت به سر می‌بردند، در فرصت مناسب، چادر خودرو را پاره و بخشی از محموله کامیون‌ها را سرقت می‌کردند.

وی تصریح کرد: با انجام اقدامات علمی و تخصصی پلیس، هویت اصلی سردسته و سایر همدستان وی شناسایی شد که سرانجام با هماهنگی مقام قضائی همگی متهمان در دو عملیات جداگانه در اصفهان و شهرستان نائین دستگیر و با صدور قرار از مرجع قضائی روانه زندان شدند. سرهنگ خسروی با بیان اینکه اعضای این باند، سه نفر و همگی آنها معتاد به مواد مخدر و دارای سوابق کیفری هستند، گفت: مجموع اموال سرقت‌رفته توسط این سارقان، بیش از ۱۰‌ میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: در این عملیات از مخفیگاه متهمان دستگیر‌شده، هفت دستگاه ال‌ای‌دی به ارزش ۲۰‌ میلیون تومان کشف و با اعترافات متهمان یک مال‌خر نیز دستگیر شد که تحقیقات برای کشف و استرداد اموال مسروقه به مال‌باختگان در دستور کار این پلیس است. این مقام انتظامی عنوان کرد: با توجه به اینکه سارقان در حوزه شهرستان‌های اردستان، شهرضا، کاشان و اراک مرتکب سرقت شده‌اند، از کسانی که اموال آنها به این شیوه در شهرستان‌های مذکور به سرقت رفته، می‌خواهیم به منظور پیگیری پرونده خود به پلیس آگاهی استان اصفهان مراجعه کنند.
منبع: شرق
 
کلمات کلیدی : سارق ،سرقت، پلیس آگاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.