نظر منتشر شده
۱۹۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 194508
ایران خودرو؛ در 3 اپیزود!
بخش اقتصادی الف، 10 مرداد 92
شاید به جرأت بتوان گفت که شکایت از خوروسازان و گلایه از کیفیت قوطی هایی که به نام خودرو تحویل مشتری می دهند، پای ثابت و همیشگی درددل بینندگان با "الف" است. چندی است که تلاش کردیم با ارسال این درددل ها به مدیران صنایع خودروسازی، پیش از درجشان در الف، به حل مشکلات این دسته از بینندگان و البته ارتقای خدمات خودروسازان نیز کمکی کرده باشیم. چندین نامه و یادداشت در روزهای گذشته برای مدیران ایران خودرو، سایپا و ... فرستاده شد که البته همان طور که لابد شما هم حدس می زنید، بی پاسخ ماندند و این فرضیه را ثابت کردند که مدیران ما عادت کرده اند که هم پیاز را میل بفرمایند و هم پول را بپردازند و ... امروز برای نمونه 3 مورد از دردل های بینندگان درباره ایران خودرو را تقدیم می کنیم و پس از این نیز سراغ گلایه های شما از سایر خودروسازان خواهیم رفت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۰۳
(1)
بیش از دو ماه از تعبیر «کیلویی چند» رییس جمهور درباره تولیدات خودروسازان داخلی و تهديد به كاهش تعرفه واردات خودرو و برخورد با خودروسازان دولتي به سبب افزايش تصاعدي قيمت خودرو، می گذرد. در این مدت که ناز و كرشمه ها و جلسات بي ثمر شوراي رقابت و خودروسازان ادامه داشت و در نهايت به اصطلاح به تثبيت قيمت و يا همان كاهش قيمت بسيار ناچيز و جزئي خودرو انجامید، بنده هم با كلي قرض و وام موفق به خريد يك سمند كه معروف به خودرو ملي و ايراني است، شده ام.

چشمتان روز بد نبيند، هنوز دو ماهي بيشتر از خريد اين ماشين نگذشته كه هر دم از اين باغ، بري مي رسد. يك روز بالابر شيشه اش خراب شد و شيشه پائين نمي آمد. به يكي از نمايندگي هاي ايران خودرو مراجعه كردم و آنها مشكل را با تعويض موتور بالابر شيشه حل كردند. البته آدم بايد منصف باشد. حداقل در اينجا بايد از نمايندگي مذکور كه هم خوش برخورد و هم كار راه اندازند، تشكر كنم. البته اين نواقص و معايب به خودروسازان باز مي گردد و مديران بالايي كه اميد مي رود در دولت جديد، با مديران شايسته تري كه به فكر مردم باشند نه به فكر جيب خود و ورشكست نشدن صنعت رو به زوال خودروي خود، جایگزین شوند تا به فكر امنيت و جان مردم و رفاه آنها باشند نه اينكه خودرويي را تحويل مردم دهند كه هر روز يك عيبي پيدا مي كند.

بگذريم! هنوز چند روزي از رفع اين عيب نگذشته بود كه بوق ماشين و نور بالاي موقت، بعد از يك ماه كار كردن خراب شد و هنوز كه هنوز است درست نشده و حاصل چند بار تماس بنده با واحد شكايات ايران خودرو نيز فقط يك شماره پيگيري و اين كه «به زودي با شما تماس گرفته مي شود»، است! البته در اين چند باري كه تماس گرفتم يك بار يك خانمي در واحد شكايات ايران خودرو، گوشي را برداشت و وقتي اعتراض بنده را شنيد، گفت: «بايد تأمين قطعه بشود و فعلا بوق نداريم»! گفتم خب! اين ماشين كه كارت طلايي دارد و پولش را هم جيرينگي از ما گرفته ايد، لااقل اجازه بدهيد خودمان يه بوقي، شيپوري تهيه كنيم و شما پولش را بدهيد؛ چون نميتوانيم صبر كنيم تا شما بوق دار شوید. بوق براي ماشين، حداقل در ايران واجب است. طور كه بنده از برخي از افرادي كه براي خرابي ماشينشان مراجعه كرده بودند، پرسيدم، ظاهراً اين مشكل بوق و نوربالاي موقت، مشكل عام و فراگير تقريباً اغلب خودروهاي ايران خودرو، به خصوص، سمند در يكي دو سال اخير است.

در اينجا باید يادی هم از حرف هاي چندی پيش مدافع همیشگی خودروسازان، مهندس نعمت بخش بکنیم كه در گفتگو با خبرنگار پرشين خودرو گفته بود: «در حال حاضر، تولید خودرو در ایران با رعایت تمامی استانداردها صورت می گیرد و جای هیچ گونه نگرانی برای کیفیت خودروها وجود ندارد. بیشتر شرکت های چینی تولیدات خود را با کیفیت های مختلف تولید می کنند و مدیران شرکت های خودروسازی ما با کیفیت ترین کالاها را از این کشور خریداری می کنند.»
البته جناب ایشان چندی قبل در گفت و گوی دیگری با صراط نیوز گفته بود: «تا همين اواخر ورودی پول به شرکت‌های سایپا و ایران خودرو روزی ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان بود.»

حالا که این سطور را می نویسم، در صندوق عقب اين خودروي ملي هم خراب شده و باز نمي شود! و من مانده ام و سمندی که پول 2 تا سمند يك سال قبل را بابتش پرداخته ام.
***

(2)
« شركت خدمات پس از فروش ايران‌خودرو (ايساكو) براي اولين بار در تاريخ صنعت خودروی كشور، در دوره‌هاي ارزيابي هاي وزارت صنعت از شركت‌هاي خدمات پس از فروش، عنوان پر افتخار «رتبه اول» و «تنها شركت موفق» را از آن خود كرد.
مهندس جواد نجم‌الدين مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو ضمن بيان اين مطلب افزود: ايساكو در سه سال متوالي مقام اول را در بين شركت‌هاي ارايه دهنده خدمات پس از فروش كسب كرده بود و امسال نيز براي اولين بار دركشور به «رتبه اول» دست يافت.»

داشتم این خبر مسرت بخش را از رادیوی خودرو ام می شنیدم و شادمان بودم که خودرو من نیز کار دستان پرتوان همین خوروساز رتبه اولی است که ... توی آن گرمای طاقت فرسایی که هواشناسی اصرار داشت که 49 درجه است و دمای سنج بدن من عددی بالای 50 را نشان می داد، هُرم باد داغ جایگزین نسیم خنکی شد که توی یک ماهی که از خرید خودرو ام می گذشت، به آن عادت کرده بودم.

دیگر ادامه رانندگی برایم ممکن نبود. به خانه برگشتم و در مقابل تعجب خانوده از خراب شدن یک ماهه کولر ماشین، گفتم: غم به دل راه ندهید که طرفمان رتبه اول «به دست آوردن دل مشتری» را دارد!

گوشی را برداشتم از اطلاعات تلفن شماره چند نمایندگی ایران خودرو را گرفتم. به اولی زنگ زدم و مشکلم را گفتم. قاطعانه جواب داد که امکان پذیرش خودرو را در این ساعت ندارند و باید 7 صبح برای نوبت گرفتن تماس بگیرم. بقیه هم کمابیش همین را تحویلم دادند و قطع کردند.

فردا صبح، رأس ساعت 7 گوشی تلفن را برداشتم و شروع به شماره گیری مرکزی کردم که به صورت متمرکز کار نوبت دهی نمایندگی ها را انجام می دهد. تا ساعت هفت و بیست دقیقه، یک سره اشغال بود. ساعت 7:20 بود که خانمی عصبانی پاسخ داد و در مقابل خواسته ام, اعلام کرد که نوبت ها تمام شده و باید 7 زنگ می زدم.

فردا صبح یک ربع زودتر کارم را شروع کردم. تا ساعت 7 هیچ کس جواب نمی داد. دقایقی از 7 گذشته بود که موفق شدم و نوبتی از یکی از نمایندگی های «برتر»! نصیبم شد. قرار شد فردای آن روز به نمایندگی مذکور مراجعه کنم. فردا صبح شادمان خودم را به نمایندگی مذکور رساندم. وقتی مشکل کولر ماشین را برای مسوول پذیرش توضیح دادم، با سردی پاسخ داد که کاری از دستشان بر نمی آید، چرا که مدتی است قطعات کولر از طرف ایران خودرو تأمین نمی شود و آنها هم تصمیم گرفته اند که قراردادشان را با ایران خودرو در این زمینه لغو کنند! البته ایشان برادرانه نصیحت دیگری هم به من کرد؛ «یا گرما را تحمل کن و یا به تعمیرگاهی بیرون از شبکه نمایندگی ها، مراجعه کن و با هزینه خودت مشکل را حل کن!»

اکنون من در حالی که از خنکی نسیم کولر ماشینم لذت می برم، از آن برادر بزرگوار پذیرش نمایندگی برتر خدمات بعد از فروش ایران خودرو سپاسگزارم که این نکته ارزشمند را به من یاد داد و بر لب ذکر دعا دارم برای وجود با برکت مدیران صنایع خودروسازی کشورم که مردانه در سنگر تولید و خدمت به ملت شریف ایران ایستاده اند و اجازه نمی دهند خدشه ای به آرامش مشتری ایرانی وارد شود!
***

(3)
دو هفته پیش از ایران خودرو یک دستگاه خودرو صفر رانا خریدم. در نمایندگی پیشنهاد کردند که دزدگیر، پوشش نمدی درب موتور و  قفل زاپاس و ... روی خودرو ام نصب کنند. دو روز بعد از تحویل خودرو مشخص شد، کولر آن خراب است. روز بعد به دلیل روشن نشدن خودرو، آن را با جرثقیل به تعمیرگاه بردم. تعمیرگاه نمایندگی اعلام کرد، به دلیل اختلافی که با ایران خودرو بر سر قطعات دارد، درحال فسخ قراردادش است و امکان حل مشکل کولر را ندارد ولی بعد از ۲۴ ساعت، مشکل روشن نشدن ماشین را حل و  دلیل آن را نصب دزدگیر اعلام کرد.

هنگام تحویل گرفتن خودرو متوجه شدم، در محل نصب چشمی ماشین از داخل ضربه ای به شیشه وارد آمده و  موجب ترک خوردن شیشه شده است. البته مسئول نمایندگی مسئولیتی در این باره نپذیرفت. در همین موقع متوجه شدم، پوشش نمدی که هفته قبل هزینه اش را از من گرفته اند، اصلاً در ماشین نصب نشده است.  پس از اعتراض من، اعلام کردند، چون نمدی نداشته اند و پیدا نمی شود، وجه آن را مسترد خواهند کرد. خودرو را که مجدداً تحویل گرفتم و به منزل رسیدیم، شیشه برقی ماشین بالا نمی آمد. دوباره به نمایندگی مراجعه کردم. پس از بررسی مفصل، علت آن را پیدا و مشکل شیشه را حل کردند.

حالا من مانده ام و شیشه شکسته ماشین صفرکیلومتر و کولر خراب آن و مشتی شعار پوچ درباره خودرو ملی و کرامت مشتری و ...
 
کلمات کلیدی : ایران خودرو+صنعت خودروسازی
 
کارشناس خودرو
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۱۱:۵۲
تازماني که رقابت نباشه همين اش و همين کاسه است!بايد تعرفه واردات صفرشده و بوروکراسي اون برداشته بشه (1542718) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۰۲:۳۹
سلام عزیز من مگر شما نمی دانید ما تحریم هستیم هیچ کشوری غیر چین حاضر نیست به ما قطعه و خودرو بفروشد وگرنه مورد غضب امریکا واقع میشوند . خودروسازان هم از این مسئله سوء استفاده میکنند و خودروهای بی کیفیت تولید داخل هر طور و با هر شرایطی که دلشان بخواهد به مردم میفروشند و کسی هم دادش در نمی آید . چرا چون داد رئیس جمهور هم به جایی نرسید یعنی زورش نرسید !!!!!!! (1542919) (alef-13)
 
ناظر
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۹:۵۰:۲۹
گل گفتی. فقط یادمون باشه پاداش های چند ده میلیونی مدیران کارامد مشمول تحریم نمیشه ها! (1545236) (alef-13)
 
صابر
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۲۰:۰۴
چند نکته مهم و اساسی میتوان به حرف شما اضافه کرد:
1- اگر ما حدود 50 سال داریم خودرو میسازیم چرا هنوز باید قیمتهای خودروی ما تا این حد وابسته به دلار باشد؟
2- اگر بهانه خودرو سازی با این کیفیت پائین در کشور اشتغال زائی برای یک میلیون نفر ذکر می شود باید توجه داشت که حتی اگر فقط ما وارده کننده بودیم باز هم در بخش قطعه سازی و همینطور خدمات مثل میکانیکی ها که بخش عمده را تشکیل می دهند این اشتراک وجود داشت و عده زیادی سر کار بودند و اساسا چرا باید 70 میلیون بخاطر این تعداد از کیفیت پائین خودرو رنج ببرند و تعداد کشته ها های ما متاسفانه چندین برابر کشورهای دیگر دنیا باشد. (1543033) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۰۰:۲۷
با سلام اینه بهانه است اشتغال کدوم فقط انحصار و بخور بخور مسئله اصلی هست امکروز حمل و نقل و صنعت وابسته به ان از بهترین صنایع سود ده و ضروری است اگر مسئو لین ما ناراحت اشتغال هستند چرا به فکر کشاورزی و فرش نیستند که شاغلین این بخشه جند میلیون هستند و هر روز هم بر بیکاران این بخش ها افزوده میسشود (1543248) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۹:۰۰:۱۶
آخه این چه خودروهایی است که اینها می سازند:

1) سمند همان پژو 405 سی سال پیش است که بدنه اش را عوض کرده اند.

2) رانا همان پژو 206 صندوق داز است.

3) تیبا همان پراید است.

4) 207 همان 206 است که کاپوت و سپر و چراغش فرق کرده.

5) پرشیا همان 405 است که سپر و کاپوت و چراغش فرق کرده.

6) تندر 90 هم یکی از زشت ترین ماشینهای دنیا است که در ایران مونتاژ می کنند.


مردم چه گناهی کرده اند که این حلبی ها را با قیمت زیاد باید بخرند؟؟؟؟ (1543579) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۱:۳۵
صحیح است .نمیگذارند ما خودمان خودرو دلخواه خودرا از خارج به قیمت جهانی وتعرفه مناسب وارد کنیم ؟؟؟ چرا ؟؟؟ چون برای انها نان و .......... دارد. (1543638) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۱۰:۴۶
بعضی وقتا یه چیزایی اتفاق میفته که ادم حسابی حرسش میگیره،
میگن حمایت از تولید بی کیفیت داخل!!! خب اگه ما باید چنین کاری رو بکنیم یعنی مجبوریم، چرا به سبک و سیاق بنز و بی ام و به مدیران ایران کندرو حقوق میدن خدا شاهده کسی رو میشناسم با فوق دیپلم بدون هیچ سرمایه ایی وارد ایران کندرو شد و الان پولش از پارو بالا میره، اگه مردک باید تو مضیقه باشن پس باید اون مدیران هم تو مضیقه باشن مثل مدیران دون پایه دولتی، (1543316) (alef-13)
 
مهدی ح
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۳:۴۳:۵۳
قابل توجه کلیه دوستانی که فکر میکنند در وضیعت فعلی مملکت
با حذف عوارض گمرکی مشکل حل میشود
بنده نیز همانند شما عالیجنابان هم منتقد و هم قربانی وضع فعلیه خودروسازیم
ام______________________________ا
متاسفانه باید عرض کنم شما خیلی ساده اندیشید یا احساساتی اگر
فکر میکنید با حذف عوارض گمرکی مشکل حل میشود که اتفاقا با وضیعت فعلی مملکت وضع بسیاربدتر میشه
به علت حذف عوارض گمرکی تقاضای شدید برای واردات خودرو و در نتیجه نیاز شدید به ارزهای خارجی در داخل کشور بوجود می آیدکه با توجه به شرایط بازار ارز در ایران قیمت دلار بی شک حداقل چندین برابر میشود و اونوقت نه فقط خودروی خارجی ارزون نمیشه که همین تولیدات داخلی و کلا تمام کالاها و
خدمات ضروری زندگی ما مردم عادی بعلت ریزش ارزش پول ملی کاملا مختل میشه
به قول معروف اومدیم ابروشو درست کنیم میزنیم چشماشم کور میکنیم
اصلا ازنظرشما دلیل تحریم خودروسازی چیه؟!مسلما جلوگیری از پیشرفت خودروسازان ایرانی که نیست! بلکه همین بی ارزش کردن پول ملیه.
امیدوارم این مشکل که همه میدونیم ریشه از کجا دارد با یک مدیریت با تدبیر حل شود (1543522) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۴۵:۰۵
آقای انیشتن اگه خوب دقت کرده باشی اکثر قطعات وارداتی هستن (چینی) خوب به نظر شما با چه چیزی وارد شده اند (1543613) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۷:۴۳:۳۹
شما ارزش افزوده قطعات وارداتی و دستمزد و مخارج تولید را محاسبه کنید بدون در نظر گرفتن تولید داخلی (فولاد.پتروشیمی.شیشه. انرژی و...) تا متوجه ارزبری حداقلی هر خودروی تولید داخل با وارداتی بشوید (1544177) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۲۰:۰۷:۲۷
البته حق با شماست تا انجایی که من متوجه شدم ارزش افزوده ایجادشده یعنی افزایش 10برابری قیمت که ان هم بردوش مردم است !!!!!!!!!!!!!!!! (1544471) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۲۱:۵۱:۱۹
تویوتا و هوندا و نیسان و .... به جای فولاد و پتروشیمی و اینهایی که اسم بردی از خاک اره استفاده میکنن؟
میدونی وزن مثلا تویوتا کمری 130 کیلو از سمند بیشتره؟
عزیز من چرا متوجه نیستی؟تولید هر چیزی به صرف نیست.خودرو زیر 300 هزار دستگاه در سال توجیه نداره.
حالا گیر الکی بده (1547414) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۶:۵۲:۲۹
ای کاش مردم ایران یاد بگیرند مانند شما اول تحلیگر باشن و سپس اظهار نظر کنند.ضمنا با قیمت فعلی دلار ارزانترین و بی کیفیتترین خودروهای چینی و هندی را هم با قیمت کمتر از 20 تا 30 میلیون نمیشه وارد کرد. (1544077) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۲۳:۰۲:۳۴
دوستان متاسفانه همه به فکر راه حل های یک شبه هستند بدون اینکه به نتیاج کار در آینده خود و مملکت کمی بی اندیشند (1544712) (alef-13)
 
امیر - ف
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۸:۳۴:۵۵
آقا ما خیلی هم ممنونیم از دوستان ایران پول رو و سایفا. دستشون میبوشیم از اینکه باعث میشن وضع خوبی در مملکت داشته باشیم. حله اوستا؟؟؟ (1545125) (alef-13)
 
خواننده
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۹:۴۸:۳۴
از این عناورین و تقدیرنامه ها زیاد به خودشون می دن.
لان که میگن تحریمه تازه یادم افتاد که 2 سال پیش جشن خودکفایی پژو 206 هم گرفته بودند!!! (1545235) (alef-13)
 
احمد رضاپور
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۲۲:۴۳:۴۲
بنام خدا
بند نیز موافقم عین همین بلا و بدبختی در خرید خودروی سمند ملی به سر من آمد و حتی بدتر که بعد از 5 ساعت موتور خودروی من سوخت هیچ کس پاسخ گو نبود چون ما محکوم به خرید کالاهای آشغال ایران خودرو هستم (1547493) (alef-13)
 
اميد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۲۴:۵۸
در اين موقعيت تحريم ناجوانمردانه هم كارخانه ها بايد نهايت سعي خود را بكنند تا كيفيت كالا و خدماتشان پايين نيايد و هم مشتريان صبور باشند. البته نمايندگي ها و كارخانه ها بايد با زبان هم شده حسن نيت خود را به مشتريان ابراز كنند.
ما همه باهم در معرض دشمني و تهديد و تحريم قرار داريم بايد صميمانه و صادقانه با هم همكاري كنيم تا تبعات تحريم ها و كمبود ها به حداقل برسد . همديگر را دوست داشته باشيم و نهايت كوشش را براي خدمت به هموطنان بكار ببريم. اگر كارخانه ها در اين برهه زماني مشتريان را راضي نگهدارند در دوران رفع تحريم با خاطره خوبي كه مردم از آنها دارند مشتري دائمي آنها خواهند شد. (1542735) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۹:۲۶
کاش منفی میشد زد (1542805) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۰۹:۳۹
تا دیروز که برای این ها این تحریم ها کاغذپاره بود! حالا یک هو شد مهم؟
مگر یکی از شرایط ریاست جمهوری درایت و تدبیر و آینده نگری نیست؟ چه طور ایشون اون روز به این راحتی از قطعنامه دون حرف می زدندو شما و دوستانتان قه قه زنان دوق می کردید که چه مرد شجاعی؟!!!
به هر حال این اقایون در اون دنیا باید جواب کشتارهایی که با ماشین های بدون استانداردشون اتفاق افتاده رو بدن!
این وسط همه مشغول عشق و حالن و فقط مردم بدبخت هستن که دارن تلف می شن و جون می دن (1542930) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۰:۴۵
شما زیادی در رویا هستی
بوق ماشین هم تحریمه؟ (1542944) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۰۵:۵۷
ماشین من تیبا ست 20.12.91 تحویل گرفتم آچار چرخ پراید دادن آنتن هم ندادن میگن تازه دارن برای مهر ماهی هار رو تحویل میدن (1543142) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۱۷:۲۴
شما که چیزی از صنعت و خودرو نمیدونی بهتره اظهار نظر نکنی برادر.بله بوق هم تحریمه.شاید شما بوق دوچرخه رو با بوق خودرو اشتباهی گرفتی.برای تولید بوق علاوه بر مواد اولیه وارداتی نیاز به دستگاههای پیشرفته در خط تولید و نیز آزمایشگاهی مجهز هستش که همه این موارد تحت تاثیر تحریم قرار گرفته. (1543261) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۵۲:۰۵
برادر یا خواهر عزیز که از خودروسازی مطلع هستین خب ما بعد از ۵۰ سال خودروسازی که ۳۰ سالش هم کاملا انحصاری بوده است یک بوق نمی تونیم بسازیم؟۱؟ خب اگه اینجوری هست بهتر نیست در این خودروسازها رو گل بگریم. (1543297) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۰۷:۱۴
عزیزم شما برام روشن کن که کشوری که داره موجود زنده میفرسته فضا نمی تونه یه آزمایشگاه کنترل بوق درست کنه؟؟
شما که خیلی بلدی بگو مواد اولیه تولید یه بوق ماشین چیه که در کشور نداریم؟
از لحن شما کاملا معلومه که از حرف حق خیلی زورت میگیره (1543309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۱۸:۴۹
ابتکار جدید اینه مثل دوچرخه های قدیم یه زنگ روی کاپوت ماشین بزاریم البته چگونه کار کردن آن دیگه با ابتکار راننده محترم بالاخره یه کم به مغز فشار بیاریید (1543898) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۲۱:۲۸:۴۲
بوق میخواد چیکار، با داد و فریاد کار بوق را انجام بدهند!!!!!!! (1544578) (alef-10)
 
زهرخند
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۰۷:۳۰
فكرشو بكن! ميمون مي فرستيم فضا، سانتريفيو‍ژ داريم ولي بوووووووووق نمي تونيم بسازيم!‌ به اين مي گن هنر! (1543310) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۲۱:۵۲:۱۲
کلی تولید کننده بوق در کشور وجود دارن که خودرو سازا پولشونو ندادن و ورشکست شدن (1547415) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۳۲:۳۳
شما که میدونی اظهار نظر کن
بعد 50 سال اگه این صنعت نمی تونه بوق تولید کنه همون بهتر که درش تخته شه (1543353) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۴۴:۳۳
زرششششک!

آخه با این ماشین هائی که تولید میشه این ادا و اصول هارو نداره که ....!

شیپور میزارن میگن موقع خطر توش فوت کن....... (1543376) (alef-13)
 
احمدی نژاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۲:۲۵:۱۷
تحریم ها کاغذ پاره هایی بیش نیستند. !!!
از بیانات کارشناسانه رئیس جمهور مهر ورز جناب آقای دکتر احمدی نژاد
.
.
همه چی آرومه ... !!! (1543491) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۸:۴۴:۱۷
پس ادعای خودکفایی نکنند!!! (1543574) (alef-13)
 
یه آدم معمولی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۳۲:۵۵
ببخشید برادر آگاه و با اطلاع
یعنی صنعت سابقه دار خودرو در ایران هنوز دستگاههای "پیششششرفته ی" تولید بوق و آزمایشگاه مجهز ندارد؟
برادر محترم لطفا قبل از حرف زدن تفکر بفرمایی!!
دستگاههای خط تولید کالای مصرفی نیست که تمام شود ودرشرایط تحریم نتوان تامینش کرد...با یکبار خرید حداقل برای مدت طولانی برای صنعت کارخواهد کرد. (1543650) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۳:۳۴:۲۱
نه بابا (1545986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۲۱:۴۶:۱۹
خیر عزیز من .معلومه اصلا تو باغ نیستی.تو ایران 11 خط تولید بوق وجود دارد(سورنا- رزمین ....) که به دلیل علاقه خودرو سازها به واردات و سفرهای خارجی اش از این شرکتها نمی خردند.
خط تولید بوق چیز خاصی ندارد و همه مواد او.لیه و تجهیزات داخل کشور وجود دارد.تست های بوق هم استاندار اجباری دارد که 6ازمایشگاه در کشور(ایتراک-مرکز نواوری سایپا-چرخه طبیعت سبز و... )بهترین تجهیزات را دارند
و...
وقتی نمیدونی الکی حرف نزن (1547406) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۳۶:۰۳
مگر زمانی که تحریم ها قابل مقایسه با امروز نبود، خودروسازان چقدر کیفیت محصول و برخورد با مشتری را رعایت کردند؟
تحریم مخرب است، اما کارخانه ای که نازپرورده باشد بهتر از این نمیشود. (1543053) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۰:۱۴:۱۰
برادر من..همین دو شرکت که نگران حمایت از آنها هستید ، بیش از جنگ ایران و عراق کشته بر دستان ملت گذاشته اند! دلیل از این بهتر برای حذف این به اصطلاح خودروسازها ؟
جای سوال دارد که چرا آن زمانی که همین خودروسازها به خاطر اندکی ارزانی قطعات، قطعه ساز چینی را جایگزین قطعه ساز داخلی کردند و منجر به ورشکستگی و بسته شدن تعداد زیادی از قطعه سازان شدند و تعدا زیادی بیکار روی دست ملت گذاشتند! مجلس و مسئولین به فکر حمایت از تولید کننده ی داخلی نبودند!؟ در مجموع منظور از "تولید کننده ی داخلی" این دو شرکت ایران خودرو و سایپا هستند! و نه دیگه تولید کنندگان! 30 سال است که چنین است!
در وصف تولیداتشان هم همین بس که برای این 2 خودروساز اسم "فرانک اشتاین" صنعتی را گذاشته ام!! (1543103) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۴۱:۰۰
ما داريم درباره يك بنگاه اقتصادي صحبت مي كنيم ، نه دولت يا نظام .
شما تجسم كنيد كه به يك مغازه مي رويد و از وي درخواست يك كيلو برنج مي كنبد و فروشنده ، به شما 800 گرم برنج بي كيفيت و نم گرفته را به دو برابر قيمت تحويل مي دهد ، وقتي كه به وي اعتراض مي كنيد ، پاسخ مي دهد كه ما همه باهم در معرض دشمني و تهديد و تحريم قرار داريم بايد صميمانه و صادقانه با هم همكاري كنيم تا تبعات تحريم ها و كمبود ها به حداقل برسد . همديگر را دوست داشته باشيم و نهايت كوشش را براي خدمت به هموطنان بكار ببريم. اگر مغازه دارها در اين برهه زماني مشتريان را راضي نگهدارند در دوران رفع تحريم با خاطره خوبي كه مردم از آنها دارند مشتري دائمي آنها خواهند شد. (1543172) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۵۵:۱۸
امید جان ماشینت چیه خداوکیلی؟ (1543180) (alef-10)
 
اميد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۵۷:۴۶
حال كه خدا وكيلي نوع خودرو اينجانب را خواستيد بدانيد خدمتتان عرض ميكنم:

- سال 81 پيكان صفر خريدم پمپ بنزين آن صداي زيادي مي داد كه وقت از نمايندگي گرفتم و روز موعود با وقت قبلي به نمايندگي مراجعه كردم ولي اظهار كردند كه قطعه ندارند (براي من واضح بود كه براي خودروهايي كه گارانتي دارند قطعه تعويض نمي كنند. براي اعتراض خودرو را به محل كارخانه بردم و بازرس ويژه كارخانه براي رسيدگي به مشكل خودرو اينجانب مراجعه نمود و پس از قول مساعد براي تعويض پمپ بنزين دستور تعمير براي تعميرگاه آزادي صادر كرد ولي دو روز بعد كه خودرو را تحويل گرفتم پمپ را فقط شستشو داده بودند كه بعد از مدتي صداي زوزه ناهنجار پمپ بنزين آن از نو شروع شد تا اينكه آنرا در سال 85 فروختم). اين هم از دوره مديريت آن آقاي دكتري كه اكنون ميخواهد هواپيما بسازد.

- از سال 85 پژو اس دي 206 گرفتم و هم اكنون آنرا دارم. نسبتأ مشكل ندارد ولي آنهم بعد از يكسال باطري اش خالي شد و بعد از تعويض باطري هنوز كارميكند. يكبار هم پمپ بنزين آن از كار افتاد كه گويا پمپ ها را كارگاهي در شمال مي سازد و كيفيت بالايي ندارد.

- البته عرايض بنده براي تعامل خودرو سازان با مشتريان در اين شرايط تحريم صرفنظر كردن مشتريان از حقوق خود و تحميل شرايط فني و قيمتي تحميلي از سوي خودروسازان نيست. (1543303) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۱۸:۳۶
خداوکیلی همه تقصیرا رو می اندازید گردن دکتر عذاب وجدان نمی گیرید؟ سال 81 کی رئیس جمهور بود؟ (1543896) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۸:۱۸:۳۴
رفیق 85 پژو 206 اس دی گرفتی ؟!!!
اس دی تازه از 89 شروع به پخش و فروش شد ...!
احتمالا تحریمها روی حافظت هم تاثیر گذاشته ...! (1545117) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۱:۱۴:۲۵
امید جان 206 اس دی سال 88 وارد بازار شد اونوقت تو چطوری سال 85 و 3 سال قبل از تولیدش اونو خریدی؟ (1545406) (alef-13)
 
مقدم
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۲:۱۷:۱۲
ایران خودرو بیش از جنگ تحمیلی 8 ساله به کشور خسارت زده است .

بیشتر از دشمنان خارجی به اقتصاد کشور خسارت زده است (1543202) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۰۱:۴۴
برادر، سایپا کیسه هوا سرنشین نصب نکرد، بابتش 200 تومن از قیمت ماشین (تندر 90) کم کرد. تو نمایندگی قیمت کیسه هوا سرنشین 990 تومنه که با هزینه نصب میشه 1میلیون و 80 تومن!!! اگه کیسه هوا نداریم چرا تو نمایندگی هست؟؟؟ اگه قیمتش 200 تومنه پس چرا میشه 990 تومن؟؟؟ خودروسازهای ما حسن نیت ندارن و بخاطر ظلمی که به مردم کردن بعیده به جایی برسن. مگه اینکه رویه و رفتارشون رو اصلاح کنن. (1543305) (alef-10)
 
داود
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۲۷:۲۴
برادر نفست از جای گرم بیرون میادو یا جز جیره خوار شرکتها هستی طرف ماشین دست ملت میده نمایندگی تکه چون خرابیش صفر اما ماشیبن صفر ایرونی دوبرابر بخری و بعد همیشه خراب باشه کجاش دشمنی اول دوست و دشمن بشناس بعد حرفات بزن (1543346) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۱:۱۳
پدر جان بیدار شو (1543619) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۵۲:۲۲
در مورد تحریمها مثل بقیه مسائل مربوط به روابط بین المللی، یک طرفه قضاوت می کنیم. تحریم نتیجه رفتار و کردار خودمان در صحنه جهانی است. نداشتن شفافیت در بحث هسته ای، سخنان نسنجیده و ماجراجویانه، مخالفت با سازمانها و نهادهای بین المللی، عدم پای بندی به تعهدات و قواعد منعکس در معاهدات بین المللی و ... از دلایل وضع تحریم است. چرا حاضر نیستیم رفتار خودمان را نقد کنیم؟ چرا نمی خواهیم یک سوزن هم به خودمان بزنیم؟ وجود اجماع تقریبا جهانی علیه ما باید ما را به تامل وادار کند که در رفتار خود تجدیدنظر کنیم. (1543661) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۸:۴۱:۱۷
بي خيال!!!!!!!!!!! (1545130) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۲۹:۰۰
خب اگه به فکر جان و مال و راحتی ملت هستید واردات خودرو را با تعرفه گمرکی5%آزاد کنید نهایتش500هزار نفر از اهالی ایران خودرو و سایپا و ... و مشتقاتشون میخوان به جمع ما بیکارها بپیوندن دیگه (1542741) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۱۶:۵۳
10،15میلیون بیکار داریم، این 500هزارتا هم روش (1542939) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۴:۵۷:۱۷
کل کارگرای ایران خودرو و سایپا 58000نفرند (1543532) (alef-10)
 
م.
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۴:۲۴:۲۵
صنعت خودرو یک زنجیره ی کامل از طراحی و تولید قطعات تا فروش و توزیع و ... است. تعداد افراد شاغل را دقیق نمیدانم ولی قطعا بیشتر از 58000 شاغل در هسته ی مرکزی است. ( چیزی حدود 1 میلیون نفر )

نکته ی قضیه اینجاست که مدیریت رانتی و قانون گریز و فاسد این صنعت کار را به جایی رسیده که هموطنان قطع امید کرده اند و آرزوی تعطیلی و بیکاری این همه شاغل را دارند. (1543811) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۴۹:۴۲
اينها همه حرفه. إقايان ميكويند ٥٠٠ هزار نفر كه خود شان را بشت أنها بنهان كنند و رانت خودرو إز دستشان بيرون نرود.
أما تا حالا مسؤولين فكر كرده اند با كيفيت اين خودروها تا حالا جند تا خانواده بي سربرست كرده اند و يا جند نفر را زمينكير كرده و يا جه بجه هايي كه أمروز يتيم شده و داغ مادر و يا بدر و بايد تا آخر عمر با خود شان داشته بإشند؟؟؟ (1543076) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۱۹:۴۹
خیلی راحت حرف از بیکاری میزنید.بیکاری 500 هزار نفر حداقل زندکی 5 میلیون نفر رو تحت تاثیر قرار میده.ثانیا با قیمت فعلی دلار اگه تعرفه گمرکی صفر هم بشه ارزانترین و بی کیفیت ترین خودروهای چینی رو هم با قیمتی کمتر از 20 تا 30 میلیون تومن نمیشه وارد کرد (1543262) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۱۰:۱۶
من بچه آبادان هستم و اینجا به علت منطقه آزاد اروند دارم ماشین هایی رو که میان میبینم
شما مطمئن باش با 30 میلیون یه ماشین خوب زیر پات میاد
برای فهمیدن قیمت ها هم میتونی به سایت منطقه آزاد اروند مراجعه کنی (1543315) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۰۰:۳۷
محض اطلاع شما اگر تعرفه برداشته شود جدیدترین تویوتا رو با 19هزار دلار میشه خرید،در حالی که سورن با صدتا ایراد 35 میلیونه یا پراید که سالانه چند هزار نفرو میکشه و نقص عضو میکنه 17 میلیونه،بعدشم بیکاری تعدادی بهتر از مرگ و گرفتار ی و عذاب75میلیون ایرانیه (1543594) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۷:۰۰:۴۸
عزیز دل اول یه سری به سایت شرکت تویوتا بزن تا ببینی که بهترین تویوتا رو با 19 هزار دلار نمیشه خرید.ثانیا 19 هزار دلار با دلار 3300 تومن و عوارض گمرکی صفر و با سود فروش صفرمیشه حدود 63 میلیون تومن که البته واردات با سود صفر محاله و مسلما چنین خودرویی که در این رنج قیمت از خودروهای متوسط شرکت تویوتا خواهد بود کمتر از 70 میلیون تومن به دست مصرف کننده نخواهد رسید.بگذریم که خرید چنین خودرویی با چنین قیمتی برای بیشتر مردم اولا ممکن نیست و بر فرض امکان هزینه نگهداری اون خارج از توان اکثریت مردمه. (1544093) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۲:۴۶:۱۹
اتفاقا تویوتا کمری تا قبل از گرونی دلار تو منطقه ازاد چابهار 11 میلیون بود که الان فکر کنم 30 و خورده ای شده.اطلاعی ندارید همین طوری صحبت نکنید.توی همین منطقه ازاد چابهار بهترین ماشین ها رو با 20 30 تومن میشد خرید ولی الان یه پژو اشغال 30 تومنه. (1545715) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۴:۱۹:۱۳
عزیز دل تویوتا کرولا2013 قیمت زده 19هزار دلار که با دلار 3150 دلار "آزاد" میشه60 میلیون تومان و از ماشینهایی مثل مگان85 میلیونی-پارس ای ال ایکس 44 میلیونی-206 وی8 40 میلیونی-تندر90 40 میلیونی-ام وی ام ایکس33 61میلیونی-سورن ای اف سون 35 میلیونی و..... که بهتره (1546208) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۴:۰۶:۵۰
اولا همين خودرو تويوتا که شما ميگيد 19 هزار دلار نيست و هزينه نگهداري داره تو چندين مدل و چندين آپشن توليد ميشه که بسته به سليقه و استفاده هر فرد متفاوته و قيمت ها هم متفاوبه
دومن اين ماشينها به قدري با کيفيت هستند ( شما داريد دربازه کشور ژاپن حرف ميزنيم نه ايران ) که به ندرت به مشکل بر مي خورند و ساليان سال بدون نقص کار ميکنند که به طور مثال ميتونيم تويوتا 2fو 3f هايي که در زمان جنگ از اونا استفاده ميشد و همين حالاهم بدون مشکل کار ميکنند و قيمتشون گاهي به 20 ميليونم ميرسه
سومن اين ماشينها گارانتي و وارانتي هاي طولاني مدت دارند و به قدري براي مشتري ارزش قائل هستند که به راحتي ارائه خدمات ميدن.

پس شما عزيز دل قبول کن که کار ما نيست توليد ماشين ما فقط بايد مصرف کننده باشيم حداقل تو اين برهه از زمان حالا شايد بعدا بتونيم کاري از پيش ببريم (1548750) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۹:۰۶
اینکه استاندارد نیروهای صف به ستاد( یا به عبارت دیگر نسبت نیروهای اجرایی به اداری) توی شرکت خورو ساز باید ده به یک باشد.یعنی به ازای هر ده نفر درگیر در خط تولید ،یک نفر نیروی اداری باشد.اما در ایران خودرو و سایپا به ازای هر یک نفر اجرایی چهار نفر اداری استخدام شده است نشان ار نا سلامتی استخدام در این شرکت ها بوده و مردم نباید تاوان این بی عدالتی ها شوند.
به خاطر اشتغال 500000 نفر سالانه چند نفر در جاده ها معلول و کشته میشوند که مردم ما مجبورند خودرو غیر استاندارد و بی کیفیت و آشغال سوار شوند؟؟؟
به این میگن نون خوری به قیمت خون مردم.
البته ما که به این وضعیت تو همه لایه های زندگی عادت کردیم... (1543626) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۱۰:۲۱
کجای کاری همین الان با همین وضعیت بهترین و زیباترین خودرو چینی پنجاه میلیونه (1543693) (alef-10)
 
(ص)
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۲۱:۳۷
اگر بفكر ملت باشند !!! !!!! مثل بقيه كشورهاى متمدن جهان تعرفه گمرگ ماشين حداكثر ١٥ درصد خواهد شد !! ولى كو بفكر ملت و كو تمدن !! همش صحبت از حمايت صنايع داخلى !! بابا گوش كنيد يعنى پنبه كلفت را از گوشهايتان بيرون بياريد حمايتتان از صنايع داخلى يعنى ...
...... رانت ....... يعنى شكاف طبقاتى ........... يعنى يك عده اى بيخودى پودار بشوند و به قيمت كالاى نامرغوب به ملت دادن هم اين اتفاق بيفتد !!!..... والله من فكر ميكنم قيامت بايد حساب پ بدهيد ........ (1543264) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۴:۲۲:۳۳
امیدوارم اگر شغلی داری در معرض از دست دادنش باشی تا برای کارکنان زحمتکش این کارخانه ها آروزی بیکاری نکنی.
اگر هم بیکاری مطمئنم با این طرز تفکر حالا حالا ها کسی به تو کار نمی دهد . (1546221) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۳۸:۱۴
بابا اينا كه چيزي نيست
من چندروز پيش يه ٢٠٦وي هشت گرفتم موقع تحويل روي ماشين پر خط و خش بود بعد به من گفتن دو تا اير بگ داره ولي بعداز چند دقيقه فهميدم ايربگ نداره جالبتر تهويه اتوماتش خراب بودو دايم كولر روشن خاموش ميشد كه يكي از مسولانشون گفت اقا الان تابستونه خنك ميشي برو زمستون بيا بعد باز فهميدم قفل مركزي ماشين هم خرابه خلاصه گفتن اگه ميخواي درست بشه ماشينو تحويل بگير ببر درب ١٦ايرانخودرو ماهم برديم اونجا ولي ديدم واقعا نامردن
چون گفتن ما ماشين رو سالم به شماتحويل داديم پس كاري نميشه كردواقعا به قدرت خودم پي بردم كه تو نيم ساعت چقدر ماشين رو خراب كردم!!!!حالاهم بعد يه ماه و نيم نه پول ايربگ حذف شده رو دادن و نه سود تاخير .براي خودم متاسفم كه اين ماشينهاي بي كيفيت رو كه مثل مديرانشون هستند رو خريدم (1542752) (alef-2)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۲۸:۰۲
مگه نونت نبود آبت نبود رفتی قوطی صفر خریدی... حداقل میرفتی یه ماشین کارکرده میخردی اگه خراب میشد دلت نمیسوخت و پولت هدر نمی رفت. (1543040) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۶:۵۷:۰۳
پولت اضافه بوده کاکا حالا داره از سر ماشینت در میاد (1543550) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۱۷:۲۹
چطور بعد از دو دقیقه فهمیدی ایربگ نداشت ؟؟؟؟ جالبه . مثلا داشبورد را باز کردی دیدی زیرش ایربگ نیست؟ جدا چطوری فهمیدی؟
ضمنا تهویه خودرو وی 8 اتوماتیکه و بر اساس درجه حرارت داخل اتاق روشن و خاموش می شه . اگه منظورت اینه که طبیعیه . ضمنا کولر اتوماتیک خودرو 206 سازنده آلمنی داره و هنوز داخلی نشده .
ضمنا موقع تحویل اگه ماشینت پر از خط و خش بود چرا تحویل گرفتی؟ هر کسی می دونه باید ماشین رو قبل از تحویل از لحاظ ظاهری بررسی کرد . طبیعیه که خط و خش و ایراد ظاهری بعد از تحویل مورد قبول نیست . (1548619) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۳۸:۳۳
حالا این ظاهر قضیه است . بگذار یک سال بگذرد و یک کم روی سیستم ترمز و موتور دقیق شوید اونوقت چیزهای مهمتری را خواهید فهمید !
البته ایران خودرو برای هر کی بد بوده برای مدیرانش خوب بوده . یکیشون چند وقت پیش بلافاصله بعد باز نشستگی با ویزای سرمایه گذاری رفتش بغل دست خاوری بدون سر وصدا ( خاوری باید عبرت بگیره ) اون یکی وامهای آنچنانی گرفته از شعبه بانک ملی شعبه ایران خودرو . یکی دیگه سهامدار قطعه سازی است که باید بر آن نظارت داشته باشد ! و.... (1542753) (alef-2)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۴۱:۲۶
تعرفه گمرکی واردات خودرو را بسیار پایین بیاورید سپس از همان تعرفه کم به کارگران خودروسازی ها بیمه بیکاری بدهید

هم ملت را نجات دهید هم کارگران خودروسازی ها را .


تولید خودرو در داخل هیچ توجیهی ندارد.

برای آسایش زندگی مردم ایران

برای کرامت ایرانیان که سالیانه 20 هزار نفرشان در تصادفات کشته می شود

واردات خودرو با تعرفه پایین را آزاد کنید

در شان ایرانیان نیست که بی دلیل در جاده ها کشته شوند

ایران خودرو علاوه بر همه هزینه ها سالیانه هزینه های گزافی به بیمه خدمات درمانی به خاطر تصادفات تحمیل می کند (1542760) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۷:۰۱
در تکمیل حرف این دوستمون باید بگم که این اواخر قیمت پژوپارس در بازار نزدیک 30 میلیون تومان است. حال سوالی که من دارم اینه که آیا در یک تصادف باید سه سرنشین ان خودرو کشته بشن در حالی که سرنشینان ماشین روبه رو که یک ماشین حارجی هم بوده فقط زخمی بشن (1542876) (alef-13)
 
اميد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۴۱:۴۱
- آقاي سجاد عزيز اگر قرار باشد خودروي ما را از خارج وارد كنند و گندم و روغن و ....ما را از خارج وارد كنند پس ما ميخواهيم خودرو داشته باشيم كه دنبال چه كاري برويم همه كار هايمان را به خارجي ها بدهيم كه انجام بدهند.
- من مطمئن هستم اگر فقط صحبت صرفه اقتصادي باشد خارجي ها حاضرند تمام امورات زندگي ما را اعم از مسكن و حمل و نقل و غذا و غيرو تأمين كنند و فقط نصف درآمد متوسط نفتي را به آنها بدهيم آيا فكر ميكنيد كرامت و استقلال ما حفظ ميشود ؟
- انتقاد ها به كيفيت خودرو هاي ساخت داخل نشان از عقلانيت و هوشمندي ملت عزيز دارد كه خواستار ارتقاء استاندارد هاي ضروري ميباشند. نسل ما خودروي سيتروئن و ژيان فرانسوي را ديده است كه فرانسويان آنرا به زانتيا ارتقاء داده اند ما نيز بايد تلاش كنيم.
- بار حمل و نقل جاده اي در كشورمان زياد است با گسترش راه آهن ميبايستي حمل و نقل مسافر و بار را در جاده ها كاهش دهيم.خواهشمندم درباره حمل و نقل در هندوستان مطالعه بفرماييد. در هندوستان عمده بار و مسافر با راه آهن انجام ميگيرد زيرا گازوييل مفت و ارز بي حساب براي خريد كاميون و قظعات يدكي و لاستيك آن ندارند و ارز بي حساب براي تأمين دارو و وسايل پزشكي براي درمان مصدومان حوادث رانندگي ندارند.
- اگر واقعأ ميخواهيد خودرو را از خارج وارد كنيد قبل از آن پيشنهاد ميكنم بپذيريد بنزين را به قيمت بنزين در كشوري كه ميخواهيد خودرو را از آنجا وارد كنيد بخريد و اين قيمت ها با كارت هوشمند سوخت برايتان منظور شود. (1543369) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۴:۳۰:۵۷
پیشنهاد خوبیست
همه موافقن
بنزین لیتری 2 دلار هم شود خیالی نیست
منتهی حقوق ها هم دلاری شود که همه چیز عادلانه باشد
یک خارجی با حقوق 2-5 ماهش میتواند یک خودرو خفن بخرد
مابا حقوق یک عمر هم دیگر نمیتوانیم بخریم (1543819) (alef-10)
 
اميد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۷:۱۲:۵۲
- نرخ حقوق و دستمزد با عرضه و تقاضا مشخص ميشود. اگر علم ، هنر يا فني داشته باشيم كه متقاضي داشته باشد مسلمأ حقوق بالاتري پيشنهاد خواهد شد. گيرم كارمند دولت باشيم در صورت افزايش تقاضا براي خدمات ما دولت نيز ناچار به بالابردن حقوق ما خواهد شد تا كارمندش را از دست ندهد.
- نكنه انتظار داريد از پول نفت آنقدر به كارمند دولت بدهند كه حقوقش به اندازه حقوق در كشور هاي پيشرفته شود در اين صورت بايد عرض كنم كه عدالت ايجاب ميكند كه به تمامي اقشار از پول نفت پرداخت گردد كه آنهم هم اكنون بصورت يارانه پرداخت ميشود .
اگر خرج نكنيد و پس انداز كنيد ميتوانيد خودرو معادل علم و هنر و فن و كوشش و كار خود تهيه كنيد. (1544124) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۰:۳۳:۲۸
ببین عزیز من
خلط مبحث نکن
1-صحبت گرون شدن بنزین بود با قیمت جهانی و ما هم گفتیم اگر بنزین جهانی و ملاک قرار بدین باید سایر موارد را هم به صورت جهانی بسنجین.یک بام و چند هوای شما همین جاست.قیمت بعضی چیزا مثل بنزین و با دنیا مقایسه میکنید ولی از واردات خودرو -مواد غذایی و .. جهانی با کلی تعرفه گمرکی باز هم میتریسن
2-مشکلی نیست.به جای پژو و پراید میزاشتین گل و پروتون لو و پاسات تولید بشه که قیمت پایین تر داشتن و توسط بخش خصوصی تولید میشدن.بعدش یه مشت جیره خوار پژو این خودرو ها رو حذف کردند.
3-اگر علم یا هنر و فنی داشته باشین در سیستم دولتی ایران ظرف 2 ثانیه حذف میشید.
4-ماهی 700 تومن حقوق اگه نصفش پس انداز کنم میشه میشه سال 4 تومن تقریبا.برای خرید یه تندر 90 باید 9 سال صبر کنم.اونم با این تورم میشه من بدو اهو بدو

روزه فشار اورده بهت نمیدونی چیداری میگی
شایدم جیره خور خودرو سازی (1544822) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۸:۲۵:۰۱
دوست عزیز موافقم. اگه این اتفاق بیفته میتونیم میراژ میتسوبیشی یا نیسان مارچ رو با قیمت پراید بخریم که مصرفش یک سوم سمند و پژو پارس هست. ایمنی اونا هم از ماکسیما کمتر نیست. اون وقت بنزین روکنند 3000 تومن. میدونید چرا خودرو سازی ما درست نمیشه؟ 50 درصد کارکنان و مدیران و مشاورانش خود دولتیها هستن. فساد این دستگاه رو داره خفه میکنه (1544248) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۷:۰۳:۲۶
چرا فکر نکرده حرف میزنید؟این 20 هزار کشته بیشتر به خاطر فرهنگ رانندگی بسیار پایین ایرانی ها به دیار باقی میشتابند.با این رانندگی وحشیانه ای که در جاده های ایران شاهد هستیم بهترین خودروها هم سرنشینانشون رو به کام مرگ میفرستند.حالا 20 هزار نه 10 هزار... (1544099) (alef-10)
 
1360
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۶:۵۰:۵۱
تا زمانیکه روابطمون با کشورهای جهان دوستانه نباشه هیچ صنعتی پیشرفت نمیکنه الان کارخانه ایران خودرو که در دولت قبلی در آذربایجان وکشورهای دیگر ساخته شد به خاطر روابط بد داره خاک میخوره
در کشور هم طی یک شیبی که اونم دولتهای قبل تعیین کرده بودن هم برای حمایت و هم برای بهتر شدن کیفت سالانه تعرفه واردات با یک شیب متعادل از 110 درصد قرار بود به 40 تا 50 درصد برسه که این دولت با تصویب طرحی در مجلس در شیب 90 درصد نگه داشت که این امر باعث شد خوردروهی بی کیفیت تر و اکانات(ابشن) مختلف بروی انها نصب نشود
و الان هم تولید تقریبا نصف شده که نیاز به یک تلاش مدبرانه مجدد داره انشاله
مدیران بعدی در ایران خودرو و صنعت خاک خورده همین صنف باشن تا حل شود (1542784) (alef-2)
 
سیدمهدی موسوی
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۱:۴۹
کسی که میره پول نقد میده این زباله ها رو می خره اشتباه میکنه!!!!

من 28 میلیون گذاشتم تو بانک ماهی 500 هزار نقد سود می گیرم هر کجا بخواهم برم یه آزانس می گیرم بدون دردسر کولر روشن و بدون اعصاب خورد راحت میرم میام آخرش هم تو جیبم دویست سیصد تومان می مونه دوباره تا ماه بعد

داماد عمویم تو خط دویست و شش هست قسم جلاله می خورد تمام قطعات چینی شده و از هر 10 خودرو خط 4 تا بدون برو برگرد از سر خط دوباره برای رفع ایراد برمی گرده و با سمبل کاری تحویل انبار می دهند و اونها هم آن را محترمانه تو پاچه مشتری نادان می کنند. (1542813) (alef-2)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۱:۵۶:۴۵
شما کجایی که انقد زندگی ارزونه که با 200 تا 300 هزار تومن انقد تاکسی سرویس میگیری همه جا میری ؟ (1543455) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۲:۵۰:۳۹
داداش ادب داشته باش مشتری نادان یعنی چی؟
من 206 دارم خیلی هم راضیم در ضمن هنوز با همین وضیعت خیلیا هرروز ماشین صفر میخرن چون شما حال نمیکنی شدن نادان؟
به نظرمن که پول تو بانک گذاشتن تواین شرایط از ماشین خریدن بیشتر نادونیه بگذریم که ازنظر شرعی هم یه مدل رباخواریه که روش سرپوش میزاریم (1543506) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۰۲:۳۳
پس سازمان استاندارد کجاست
اونا که میگن به همه چی نظارت دارن
بی کیفیت یعنی غیر استاندارد
هرروز تو اخبار میان و خط و نشون میکشن
خداجواب شونو بده (1542814) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۴۵:۵۱
شاید به دنبال برنچ های الوده اند.

شاید هم دنبال از بست در لنت ترمزند.
شاید هم دنبال سوسیس و کالباس های الوده اند.
شاید هم دنبال مصالح ساختمانی غیر استاندارد هیتند.
شاید هم لبنیات الوده- تریلر های هوو - خودرو های قابل اشتعال و یا انفجار و.... هسند.
.....

به نظر بنده مجلس باید از موسسه استاندارد تحقیق و تفحص نماید. (1543072) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۵۷:۲۴
حتما آقای مهرداد بذرپاش رو مسئول تحقیق کنند!!
بی خیال رفیق، تحقیق و تفحص های مجلس از دستگاههای مختلف جز هزینه های سرسام آور و فوت وقت هیچ ارزشی نداشته تا الان! (1548583) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۴:۴۶
الکی چرا میگی خودروی ملی و خرابی امکان نداره محاله اینا فقط شایعه ای هست که از طرف بلاد کفر میاد داخل . من که باورم نمیشه خودروی ملی خراب بشه . توهم زدی برادر ما این قدر نظارتمون قدرت بالایی داره که امکان نداره یه ماشین مشکل دار از کارخونه بیاد بیون.بگو خب (1542848) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۲۷:۴۸
آلان یک ماه از موعد تحویل خودرو پژو پارس من می گذرد هر چه تماس می گیرم می گویند کارخانه ماشین شما را فاکتور نکرده . این چه مدیریتی است که بر صنعت خودرو سازی کشور حاکم است ؟ (1542856) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۲۰:۱۸
من که ازگرفتن ونگهداشتن ...پشیمان شدم (1543034) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۳۶:۴۴
پژو پارس نگیری که جونت به خطر میفته ترمز ABSچینی گذاشتن روش اصلا نمیگیره . (1543364) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۰:۵۲
اقا این قوم بنی هندل بااین سود های هنگفت بدست امده ازبازارانحصار عوض رشد
صنعت خودرو سهام بانک پ راخریده وبه کارسوداگری ودلال بازی وامورمتفرقه
مشغول است وبه کسی هم پاسخگو نیستند .فقط نخرید همین . (1542861) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۲:۳۶
بنده از شما خواهش دارم که گزارش مبسوطی هم از دستمزدهای کارگران, نیروهای اداری و مدیران دو شرکت خودروسازی بوق هم تهیه کنید چرا که طبق شنیده ها یک از مهم ترین عوامل گرانی خودرو دسنمزد بیش از حد معقول پرسنل این دو شرکت است. (1542863) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۳:۱۵:۳۵
باسلام
این مورد شاید در مورد مدیران صدق کند ولی درمورد کارگران ونیروهای کارشناسی قطعا صحت ندارد و همه این قشر زحمتکش دچار مشکلات وتگنا هستند..درمورد مسایل اشاره شده ومشکلات اهم موارد ذیل قابل ذکر است:
1-مدیریت انتصابی سیاسی بی برنامه ناکاربلد وغیر علمی نا آشنا به مسا یل روز خودرو سازی جهان
2-کاهش سطح حقوقی کارکنان
3-ریزش شدید نیروهای کیفی شرکت به علت موارد 1 و2
4-سرمایه گذاری های سیاسی مثل راه اندازی سایت در ونزوءلا و امثالهم
5-این اواخرتحریمها (1543515) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۳:۰۴:۵۷
دریافتی کارگران و کارشناسان معمولی بسیار اسفناک است و همیشه به بهانه های مختلف مانع افزایش آن می شوند اما مدیران دارای مزایای آشکار و پنهان بسیار هستند . سال قبل بطور مخفیانه در ایران خودرو حقوق و مزایای مدیران به مبلغ زیادی زیاد شد که باعث اعتراض پرسنل عادی هم شد .
تازه با این وضع هر روز عده زیادی از پرسنل استعفا می دهند. و عده زیادی هم در صف بازنشستگی هستند که با این حساب تا یکی دو سال دیگه حتی کمبود نیرو وجود دارد.
نیروهای فنی که زمانی از بهترینها بودند و با امتحان و مصاحبه پذیرش شدند به خاطر بی لیاقتی مدیران ( که قریب به اتفاقشان با رابطه به این سمت رسیدند ) یا گوشه نشین شدند یا دنبال کار دوم هستند یا در حال استعفا هستند .
هزینه های زیاد هم به فساد مدیران بر می گردد . بسیاری از پرو ژه ها بدون توجیه فنی و فقط به خاطر مزایای آن ( هر پروژه رئیس می خواهد- حق ماموریت داخل و خارج دارد-احتمالا" سفر خارج دارد-پاداش پروژه دارد- زمینه ساز انتصابات بعدی است و...) با هزینه های میلیاردی تعریف شد و خیلی ها که نیمه کاره رها شد و آنها که اجرا شد فایده ای نداشت .
به جای اینکه نیروهای فنی به سفر های خارجی ( که جهت آموزش تنظیم شده بود)فرستاده شوند مدیران و روسای کل به این سفرها می رفتند و بعد از سیاحت بلاد خارجه و البته دریافت حق ماموریت روزانه بر می گشتند .
این قضیه در شرکتهای وابسته ( همچون تام ) هم صادق است و این شرکتها همچون حیات خلوت مدیران برای روز مبادا عمل می کنند و بالاخره جای راحتی برای بازنشستگی یا مواقعی است که دیگر کار خیلی خراب شود .
الان که فکر می کنم واقعا" برای صنعت خودرو به خصوص در 4 سال اخیر باید یک مرثیه نوشت. (1543736) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۷:۰۶
یک چیز را مدیران صنعت خودرو سازی کشور بدانند و بروند خدا را شکر کنند که در ایران تولید میکنند چون اگر در کشوری دیگر قرار بود اینگونه محصولی را به مشتری تحویل بدهند تا الان هزار باره ورشکسته شده بودند و باید در ادارات کاریابی دنبال شغل کارگری ساده در یک رستوران بودند نه مدیران ارشد بزرگترین شرکتهای خودرو سازی کشور (1542877) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۲۴:۳۵
برابر استاندارد های جهانی این دو شرکت بزرگ ورشکسته هستند و فقط با پول دولت روی پا مانده اند (1543157) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۷:۴۳:۲۴
عزیزم من یه پراید نو گرفتم که شاسیس کج بود دیسک چرخ های جلو تعمیری بود گیبریبکسش زوزه می کشید و صدای تق تق در هاش کوش فلک رو کر می کرد هر چی به نمایندگی ها مراجعه کردم و ... راه به جایی نبردم و به ناچار بخشی از عیب هاش رو از جیب مبارک خرج کردمو رفع کردم و عطایش را به لقایش بخشیدم و یه تو یو تای 20سال کار کرده گرفتم و جون خودمو راحت کردم با این که 20سال کار کرده هیچ کدوم از عیب های اون ماشین نو را نداره (1542891) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۰۱:۰۴
هر چقدر فکر مکینم میبنم وضعیت خودروسازی کی از بزرگترین ظلم‌ها به ملت است. چرا یک کارگر ما نباید توانایی خرید یک حودرو یی در حد پیکان را داشته باشد تا خداقل شرمنده زن و بچه خودش جهت مواقع ضروری مثل بیمارستان و .... نباشد.
به نظر من راه حال این مشکل آزاد کردن ورود خودرو است. نیاز به کاهش تعرفه هم نیست با تعرفه ۱۰۰ ٪ منتها ماشیتن کارکرده تا ۵ سال اجازه ورود داشته باشد. در حال حاضر یک ماشین ۵ سال کارکرد ک بسیار از خوردو های داخلی کیفیت بالاتری دارد حتی با دلار ۳ هزار تومن از نظر قیمتی مناسبتر است . (1542916) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۰۸:۴۹
من به نظرم برای اینکه هم یه دفعه حمایت از خودرو سازا قطع نشه که باعث ایجاد شوک و بیکاری شاغلین صنعت خودروسازی بشه، و هم از طرفی بیشتر از این به خودروسازها بهای الکی داده نشه و با ایجاد رقیب قدر تحریک شده و تکونی به خودشون بدن و مردم و مشتری ها هم به اونچه که حقشونه برسن، باید راه حل میانه ای در نظر گرفت و در طی زمان اون رو پیش برد.
مثلا اینکه هر سال 10% از تعرفه ی گمرک رو پایین بیارن، تا خودروسازها واقعا احساس خطر کنن و دنبال افزایش کیفیت واقعی برن، در عین حال که یکدفعه ضربه فنی هم نمی شن. 10 سال برای تحول صنعت خودروسازی عدد معقولیه فکر می کنم. (1542927) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۲۲:۲۹:۲۵
در گذشته هم از این برنامه ها بوده و خودروسازان نه تنها احساس خطر نمی کنن بلکه از بازار انحصاری که تا چند سال آینده براشون (طبق طرح شما) پدید میاد استفاده می کنند و آخر کار دوباره با لابی گری، مهلتی چند ساله می گیرن...
در ضمن ایده کاهش ده درصدی تعرفه مشکل میلیونها نفر ایرانی رو حل نمی کنه برای اینکه سالها طول می کشه که قیمت ها به سطحی معقول برسه و اجرای چنین طرحهایی فقط مجوزی است برای رفع نیاز از ما بهتران برای خودروهای لوکس
...کافیست همین نگاهی به وضعیت واردات خودرو بیاندازید تا ببینید کیا پورشه سوار می شن (1544658) (alef-13)
 
کوروش
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۱۵:۵۳
همانطور که مستحضرید همین الان هم دولت با توجه به بی ارزش شدن ارزش پول داره روی بنزین سوبسید میده. با ی حساب سر انگشتی میشه محاسبه کرد که اگه واردات آزاد بشه با سودی که از محل اتلاف بنزین خودروهای سمند پژو 405 رانا و همچنین جلوگیری از کشتار سرنشینان خودروی پراید اتفاق می افتد میتوان حقوق کارکنان ایران خودرو، سایپا، مدیران خودرو و آمیکو را پرداخت نمود . در این شرایط هم مردم با کیفیت مناسب خودرو دار می شوند و هم کارگران این شرکتها بدون حضور حقوق میگیرند. خیانت شرکتهای خودرو سازی در این سالها کمتر از آسیب حمله مغول به ایران نبوده است. (1542936) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۲:۲۸
من تو کانادا زندگی میکنم که علی رغم اینکه جزو کشورهای پیشرفته جهانه ولی هنوز به خودش اجازه نداده که خودرو تولید کنه .
در ضمن من به چند تا خودروسازی قطعه و تکنولوژی جدید دادم که بلایی به سر من آوردن که میشه باش ۱۰ تا کتاب نوشت !! و آدم از بریز و بپاشهای داخلی و بی برنامگی و..... و درخواستهای نابجای اونها .......!!
درضمن قوانین موجود از جمله تعرفه های سرسام آور و حمایتهای بیخود دولتها باعث لوس و ننر کردن و پر رو شدن اونها شده و اگه تعرفه رو به نفع مشتری بیچاره بردارن اونوقت شاید بفهمند که دارن چی به مردم میدن !!و این دلیلی نداره که بخاطر مثلا بیکار شدن و تعطیلی این شرکتها از وجود رقابت در بازار جلوگیری بشه . و چرا مشتری باید تاوان بیعرضگی اونها رو بده .
ای کاش میشد قیمتهای ماشینهای نو و دسته دوم رو براتون میفرستادم تا با لگن پاره های شرکتهای ......... مقایسه کنید !!! (1542945) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۳:۲۵
سايپا و ايران خودرو تعطيل بايد گردد . (1542947) (alef-10)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۳۵:۰۲
jتعطیلی علاج کار نیست با مدیریت و تدبیر هم میشه خودرو خوب ساخت (1543713) (alef-10)
 
كارشناس مكانيك خودرو
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۴:۴۴
تعرفه واردات خودرو رو - 0 - كنيد ، اونموقع ببينيد كسي سمت اين لگن هاي سيار و ارابه هاي مرگ داخلي ميره يا نه ؟!!!! (1542951) (alef-10)
 
همشيره 2
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۵:۲۵
ايران خودرو و سايپا بايد به فضاي سبز تغيير كاربري دهند . (1542953) (alef-10)
 
صابر
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۶:۳۱
اي كاش كارخانه هاي سايپا و ايران خودرو به پاركينگ طبقاتي تغيير كاربري ميداد . (1542955) (alef-10)
 
احمدي / يزد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۷:۳۷
قريب به 30 سال است كه ايران خودرو و سايپا در حق مشتري ايراني اجحاف ميكنند . (1542959) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۱۷:۳۱
و در حق مشتري خارجي ؛ ارفاق !!!!!!!!! (1543151) (alef-10)
 
بسيجي واقعي
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۲۸:۳۲
خودروي ارزان قيمت ؛ حــــــــــــــــــــــق مســــــــــــــــــلم ماست . (1542962) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۱۸:۱۷
ارزان قيمت با كيفيت حق مسلم ماست . (1543152) (alef-10)
 
ايراني متاثر
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۳۰:۴۵
سايپا و ايرانخودرو به همون قيمتي كه خودرو رو به مردم كشورهاي افغانستان و عراق و گينه و سوريه و لبنان و گينه كوناكري و گينه بيسائو مي فروشه ، به ما بفروشد . (1542965) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۳۱:۴۳
به دليل اجحافي كه اين 2 شركت خودرو ساز در حق مردم ميكند ، ورشكستگي اين 2 شركت آرزوي ماست . (1542969) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۳۲:۱۱
ايران خودرو و سايپا گاو شيرده دولت ميباشد . (1542970) (alef-13)
 
حامد عزيزي
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۳۹:۵۸
مردم بايد آزاد باشند در انتخاب خودرو داخلي يا خارجي .
تعرفه واردات خودرو خارجي بايد صفر شود . (1542982) (alef-10)
 
مهدی کرامتی
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۴۱:۰۳
برادران عزیز مسئول قبول بفرمایید که کشور ما در تولید خودرو موفق نبوده و نخواهد بود استراتژی خودرو ساز کردن ایران از ابتدا سیاستی اشتباه بوده چه اگر این سرمایه گذاری هنگفت در صنایع کشاورزی - تولید محصولات غذایی - صنایع دستی -پوشاک - فرش یا تولیداتی که بصورتتاریخی و سنتی مختص سرزمین ماست انجام شده بود بسیار اوضاع بهتری داشتیم نتیجه اصرار بر تولید خودرو داخلی از طریق انحصاری کردن بازار و در نتیجه غیر رقابتی کردن آن همان چیزی میشود که همگی شاهدیم - خودروهای غیر استاندارد با میزان آلایندگی بالا - مصرف بنزین بالا و ایمنی پایین .شاهدیم قیمت بالا تنها منجر به اجحاف به مصرف کنند خواهد بود و موجب میشود تا تاوان ضرر و زیان این صنعت غیر پویا و رانت گونه از جیب خریدار ناراضی داخلی جبران و تامین گردد .
اگر با این حجم سرمایه گذاری در این صنعت نسبت و واردات آن اقدام میشد در واقع در مبارزه با الودگی و افزایش سلامت شهروندان و کاهش هزینه های سرسام اور درمان سرمایه گذاری کرده بودیم و ایکاش این سرمایه گذاری عظیم را در جهت مکانیزه کردن کشاورزی -اب وتولیدبرق -صنعت پوشاک و.... بکار می گرفتیم تا اکنون نگران هیچ تهدیدی از طرف قدرتهای خارجی نبودیم چرا که جنگهای اینده بر سر منابع کشاورزی - غذایی - آب خواهد بود نه خودرو (1542984) (alef-10)
 
مالك پرايد زوار در رفته
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۴۶:۲۶
مرگ دست خداست . ايران خودرو و سايپا وسيله اند . (1542989) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۸:۰۶:۱۶
آره جون خودت (1543560) (alef-13)
 
داوري
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۸:۴۸:۲۵
به اميد ورشكستگي كامل اين 2 خودرو ساز لوس . (1542993) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۰۲:۵۲
اکثر راناهای تحویلی مشگلات دارند ماشین بنده هم ترمز دستی اش مشگل دارد هم کلاجش. نمایندگی هم پاسخگو نیست.(اسلامشهر) (1543012) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۰۸:۵۸
کارت طلائی وگارانتی یک نوع کلاهبرداری زشت از طرف خودرو سازها است. بنده رانا خریدم وخرداد92تحویل گرفتم.وبه دلائل اشکالات موجود در ماشین صفر فعلاً نمیتوانم ازماشینم استفاده بکنم. (1543023) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۰۹:۵۴
اين رانت ها تو جيب کی ميره که انقدر اينا رو پرو کرده ؟ (1543025) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۱۰:۲۴
مدیران این کارخانه ها از روز انقلاب تاکنون خیانت بزرگی به این صنعت وکارکنان زحمتکش ان ومردم کردند به نام خودرو ملی قراردادهای انچنانی بستند گفتند برند خواهیم داشت سفرهای اروپا وشرق دور وامریکا رفتند پول حرام کردند وبه جیب مبارک زدند کارخانه دولتی را با ضعف ماده 4 قانون محاسبات وواگذاری سهام ان به صندوق بازنشستگی وتامین اجتماعی وسازمان نوسازی صنایع ایران وچند موسسه دیگر غیر دولتی کردند واسامی انها را از قانون بودجه حذف ولی مدیران دولتی درانها ریشه دواندند جای خود را با سایر خودروسازان وسازمان مافیای صنایع ونوسازی ووزارت صنایع دوره گشتند فقط بردند وچاپیدند وسفرهای خارج وقراردادهای منعقده وگرفتن پورسانت های میلیون دلاری وباز جاها عوض کردند تکنولوژی دهه 80 میلادی کره وفرانسه را بادستکاری چراغ ها وسپر وچندین قراردادکلان میلیاردی با انگیسی ها والمانها وکره وفرانسه چند خودرو شکل عوض کرده را به نام خودروملی قالب ملت کردند ولی موتور همان وصاحب هیچ برندی هم نشدیم وباز خیانت را تا انجا کشاندند که مارک قطعه داخلی را مثل رب گوجه وخوراکی های دیگر به چین دادندوقطعه چینی بی کیفیت وارد کردند وباز کارگران را بیرون کردندداستان این خیانتها شاهنامه ها میخواهد ولی نماینده ووزیر وناظر هرکه امد سبیلی چرب کرد ورفت هیچکس دلش به حال این صنعت خودرو حرامزاده نسوخت وباز بچه های غیر شرعی از پیکان وپزو ورنو وپراید را به نام ملی ای کاشکی این کلمه ملی راازاین کشور جمع میکردند که جز نکبت وعقب ماندگی ثمری برای مردم نداشت ان از نفت واین از خودرو وحالا حالا ها اگر برای مردم اب نداشت برای خیلی ها نان داشت همان داستان وزیر شاه قاجار با مقنی ها بود شاه جایی را تعین کرد که بکنید اب دارد بعد از مدتی ابی تراوش نکرد مقنی ها دادشان درامد وزیر خطاب به انها عتاب کرد که پدر فلان ها به شما چه ربطی دارد شما بکنید اگر برای شاه اب نداشت برای شما نون که دارد (1543026) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۴۱:۲۴
من به هيچ عنوان نمي توانم اصراري كه بر روي توليد اتومبيل خارجي در كشور هست را درك كنم !
پژو ، كيا ، رنو ، پيكان ، اينها شركت هاي داخلي نيستند كه توليد محصولات از رده خارجشان افتخار ملي براي ما باشد ، حتي در اين مورد آن شركت ها نيز مقصر نيستند ، آنها طرف معامله خود را يك مشت آدم سواستفاده گر ديده اند و خط توليدي را كه ديگر در فرانسه ، آلمان و كره جنوبي اجازه فعاليت ندارد به ايران "انداخته اند".

در مشكوك بودن قضيه همين بس كه چرا كسي براي چاي و ميوه و شكر و گندم توليد داخل دل نمي سوزاند كه به خاطر واردات بي رويه با پول يامفت نفت ، سالها در انبار ها مانده و از بين مي روند (1543064) (alef-13)
 
ساپكو
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۴۵:۳۳
سلام
خودكفايي صنعت خو دور با مديران لأيقي چون آقايان خيامي و يكي دو رده پايينتر آقايان غروي - ويسه و طاهري انجام شد منتها الان مديران بسيار بيكفايتي دارد كه شايد اگر ميراث قبلي هم نقود إز عهده همين توليد كم و بي كيفيت هم بر نمي إمداد ٠ متاسفانه اي نجا ايران است و همه جا اسمان خاكستريً و مه الود (1543071) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۴۶:۲۵
عزیزانم چندوقت پیش با 206 عزیزم توی بزرگراه میرفتم یک مرتبه 4 چرخ ماشین قفل کرد و شانس آوردم خسارتی نداشت نمایندگی بردم گفت مشکل ABSداره خلاصه مشکل حل کردن 3 روز پیش توی خیابان هر چی ترمز زدم ترمز نگرفت و تصادفی شیرین کردم.بردم نمایندگی یکی از آشنایان بعد از کلی کلنجار مشکل از کامپیوتر ماشین شناخته شد. کامپیوتر سرعت ماشینو از هر 4 چرخ اشتباه میگرفت و آنالیز میکرد مثلا سرعت ماشین 80 کیلومتر بود کامپیوتر 60 و 55 و 70 و 65 از هر چهار چرخ نشان میداد.البته الانم کامپوتر موجود نمی باشد (1543073) (alef-10)
 
خانم دنبال شغل
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۱۹:۵۶:۰۹
دعا كنيد برام تا من هم ماشين بخرم به صداى تق تق و لق لق درب و پنجره هاش راضى ام به خط و خش داشتنش راضيم (1543084) (alef-10)
 
VAHID
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۰:۰۹:۱۳
دوستان عزيز از ماست كه بر ماست. تا وقتي كه عشق خريدن خودروي داخلي ما را كشته همين آش هست و همين كاسه.
توي ايران وقتي يكي مي خواد ماشين بخره ، فقط دو كلمه به ذهنش مي رسه و آنهم اينه پژو ، پرايد و نكته جالب اينكه اگه كلمه ديگه را بهش بگي اصلا باور نمي كنه كه ماشين باشه.
پس بنابراين ملت ما دوست دارند پول زياد بدهند و آشغال بخرند. خودروسازان هم نهايت سو استفاده و تو پاچگي را رعايت و انجام مي دهند.
خودروسازان ما قادر به ساخت خودروي با كيفيت نيستند و اين مطلب را در 20 سال گذشته ثابت كرده اند. فقط بلدند كپي برداري كنند آنهم با بدترين وضعيت ممكن.
تا زماني كه دولت از خودروسازان نا محترم حمايت بيجا مي كند ديگه كاري از دست ما ملت بيچاره بر نمي آيد و محكوم به خريد فرغونهاي داخلي با حداكثر قيمت هستيم.
فقط كافي تعرفه گمركي را به حداقل رسانده و يا آنرا بردارند آنوقت مديران اشغال سازان داخلي هر روز به دنبال يك نصفه مشتري خواهند گرديد. (1543097) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۰:۱۷:۳۰
مافياي خودرو در ايران
ايران خودرو و سايپا (1543107) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۰:۲۰:۵۷
یکی از اشناهای ما که تو ویران خودرو شاغل هست تعریف میکرد که تو ایران بعد از وزارت نفت بیشترین سود و درامد مربوط به خودروسازی هست.یعنی دولت به این راحتی از این صنعت دست نمیکشه البته به کمک چینی ها
در ضمن اینا که میگن ضرر میدن کاملا دروغ و بی اساس است (1543112) (alef-13)
 
نسرین
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۰:۲۷:۳۴
من یه پیشنهاد دارم: برای اینکه صنعت خودروسازی کشور از حالت انحصار دربیاد و در ضمن کمکی هم بشه به اشتغال، دولتمردان از سرمایه گذاری شرکت های خارجی در صنعت خودروسازی حمایت نمایند تا به این ترتیب هم شرکت ها به اصطلاح خودروسازی بی کیفیت داخلی حساب کار دستشون بیاد و هم کسی ترس از بیکار شدن عده ای از افراد به واسطه ی ورشکسته شدن این کارخانجات نداشته باشه (1543124) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۱:۳۹:۳۵
به علت روابط سیاسی نامناسب ما با دنیا نه تنها هیچ کشور و خودروسازی حاضر به سرمایه گذاری در ایران نیست بلکه پژو و رنو وهیوندای هم که در این صنعت بودند از ایران رفته اند. (1543170) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۳۸:۳۶
خوب دوست عزیز مشکل ما اینه که در شرایط تحریم کشورهای پیشرفته در صنعت خودرو در این صنعت سرمایه گذاری نمیکنند (1543285) (alef-10)
 
ciavash
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۲۰:۲۰
با این وضع تحریمها فرانسه و ژاپن و کره کشیدن کنار و فقط کشور دوست و برادر چین برامون مونده (1543605) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۱۰:۲۷
پیشنهاد من اینه که دولت یه مصوبه داشته باشه هر کی ماشین میخواد یه پولی توافقی به مدیرای فعلی خورو سازی نقدی بده و مجوز خرید یه خودروی خوب خارجی رو به قیمت ارزمرجع!!!! از این بزرگواهای تشنه خدمت و نه قدرت و پول بگیره.
این طوری هم مدیرا به آرزوشون (خدمت نه پول)میرسن و هم مردم سوار ماشین مطمئن (که البته ترمز هاش قطعا به خوبی پراید و احتراقش به خوبی 405 نیست)میشن و در عین حال دولت با ارز مرجع در جهت گسترش عدالتبه عده خاصی کمک کرده.
البته یه عیبی که خودم هم قبول دارم این طرح داره اینه که چون با پول دلارهای نفتی یا به عبارتی باپول نفت این ماشین خریداری میشه ممکنه تا مدتی ماشین بوی نفت بده که البته تحمل خواهیم کرد. (1543637) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۲:۰۳:۱۵
با سلام
به نظر من هم بهترین راه حل کاهش تدریجی تعرفه واردات خودروست.
ین کار از دولتی بر می آید که از بطن مردم باشد و باید با دنیا نیز روابط سالم داشته باشد.از بطن مردم باید باشد تا نخواهد تاوان بی لیاقتی مدیرانش و رانتهای هنگفت را مردم ایران بدهند.با دنیا باید رابطه داشته باشد تا بتواند از تکنولوژی روز استفاده کند. (1543187) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۲:۱۲:۴۵
ما ایران خودروی ها هم عذاب وجدان داریم (1543193) (alef-10)
 
یک کاربر
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۲:۴۱:۰۰
موضوع فراترازاین حرفهاست وقتی این خودروسازان محترم خانه های مردم رابه گاراژهای تعمیرات تبدیل کرده اندوآسایش وسلامت مردم راسلب کرده اندچه انتظاری داریدکه این محترمان کارخوب و وجدانی تحویل مردم بدهندنگاهی به سطح شهربیاندازیدتامتوجه شویدچقدربه حقوق انسانی مردم تجاوزکرده اندهزاران گاراژتعمیراتی به نام نمایندگی درشهرمی بینیدکسی ازمسئولین داوطلب است سری به خانه مادرپیرمابزندکه سخت بیماراست ونفس تنگی دارد.وازیک گاراژبه اصطلاح نمایندگی ایران خودرودیدن فرماید؟ممنون می شوم اگرمسئولی اعلام آمادگی کندتاازرنجی که مردم ازدست این خودروسازان می کشندمطلع شودخودتان راضی به چنین زندگی پرازدودوسروصداهستید؟ویرانی خانه ی قدیمی هم جای خوددارد. (1543231) (alef-13)
 
اسماعیل
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۲:۵۷:۱۳
واقعا انچه نوشته اید سراسر حقیقت داره . من خودم یک رانا تحویل گرفتم . توی راه خانه چراغ خطر ترمزش روشن شد . بردم نمایندگی بعد از بررسی گفتند مخزن روغن ترمزش باید عوض بشه . الان هم نداریم . باید سفارش بدیم هروقت اومد باشما تماس می گیریم . خلاصه ما که از مدیران و مسیولین این مصیبت ها نمی گذریم خداهم از انها نگذرد به حق این شب ها و روزهای مبارک . (1543244) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۰ ۲۳:۳۷:۴۳
متاسفانه نگاه مردم ما به صنایع داخلی و بخصوص صنعت خودرو همیشه منفی بوده.شکی نیست که کیفیت فعلی خودروهای ما با کیفیت رقبای جهانی اون قابل قیاس نیست ولی واقعا و انصافا به وجدان خود رجوع کنید آیا در 30 سال اخیر این صنعت از نظر کیفی هیچ رشدی نکرده؟ به نظر شما تولید خودروی سمند با تولید پیکان در یک سطح قرار داره؟
دوستانی که دم از بی کیفیتی خودروی داخلی میزنید به نظرتون کیفیت خوب چگونه حاصل میشه؟ کیفیت بالا نتیجه مواد اولیه مرغوب،تکنولوژی و ماشین آلات به روز و مدرن و دانش و فن آوری پیشرفته است و این هرسه علاوه بر نقدینگی بالا نیاز به رابطه آزاد با دنیای علم و صنعت و تجارت داره که در 10 سال اخیر و خصوصا در چهار سال اخیر از این نظر بسیار تحت فشار بوده ایم.واقعیت اینه که اغلب مردم ایران علاقه ای به خرید جنس داخلی ندارند و حال که ناچار به خرید خودروی ایرانی شده اند سعی در انتقاد از صنعت خودرو بسیار فراتر از واقعیات این صنعت دارند.
گیریم که صنعت خودرو مشکل داره.به راستی چرا در صنایعی که محصولات خوبی نیز تولید میشه باز هم مردم ما تمایل به خرید اجناس خارجی دارند؟مثلا در صنعت لوازم خانگی با اینکه محصولات داخلی خوبی وجود داره ولی مردم بیگانه پرست ما اجناس کره‌ای و حتی تایوانی چینی و ترکیه ای رو به محصولات داخلی ترجیح میدن.تا وقتی نگاه داخلی مردم ایران بر ضد صنعت داخلیه انتظار رشد در صنایع داخلی رو نداشته باشید.جالب اینجاست که این مردم با استقبال از صنایع خارجی برای مردم کشورهای بیگانه اشتغال زایی میکنند و از سوی دیگر از بحران بیکاری در کشور ناله اشان به آسمان میرسه. (1543284) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۲۲:۳۱
دوست عزیز
۱- کشور ما پیشرفت لاکپشت واری داشته که بعد از چندین سال از پیکان به سمند رسیده است (به کره جنوبی مراجه شود)
۲- اگر محدودیت تولید و تکنولوژی داریم اجباری به تولید نیست. درصد کمی از شورهای جهان خودرو تولید می کنند. هر گسوری در هر زمینه ای که تخثث دارد فعالیت می کند. آیا سوییس با تولید ساعت در آمد کمی دارد؟
۳- مردم ما به جنس خارجی علاقه ندارند. جنس خارجی به مردم ما علاقه دارد. هر جنسی یک ویژگی به کحصولات داخلی دارد. یا کیفیت بلاتر است و یا قیمت ارزانتر. اخیرا هم که کلیه اجناس ما منتاژ چین شده اند. به چه امیدری مردم جنس ایرانی بخرند؟ (1543339) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۳۱:۳۱
دوست عزیز گذشت زمان به خودی خود باعث پیشرفت خواهد شد اما شما نگاه کنید در زمانی که خط تولید خودرو پیکان در ایران وجود داشت ما کجا بودیم و کشور های همسایه و اطراف ما کجا بودند و الان هم این مقایسه را بین خودرو سمند و خودرو های ساخت کشور های اطراف مانند کیا موتورز کره جنوبی انجام دهید انجام دهید . (1543352) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۳:۰۷:۵۶
یعنی کره جنوبی تا اطراف ایران اومده؟؟؟
چقدر از جغرافیا بی خبرم! (1543739) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۱:۱۰:۳۱
عمو جان پیکان سی سال پیش خودروی خوبی بود
ولی سمند در مقایسه با خودرو های فعلی چی داره؟
حرف از قیمت زدی
یه زحمتی بکش و برو در کارخونه های اتومبیل سازی خارجی و یا دست دوم فروشا که سایت دارن سرچی بکن
براحتی می تونی ببینی چقدر داره این ماشین ها گرون فروخته میشه (1543404) (alef-10)
 
افشین
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۲:۰۸:۵۷
چرا فرافکنی میبکنی؟
آمار کشته ها رو هم می خوای با چیزی که اسمش رو میذاری پیشرفت توجیه کنی؟
شما میتونی یه مطالعه کوچیک انجام بدی ببینی بقیه خودروسازان دنیا در همین مدت چقدر پیشرفت کرده اند.
ولوو در حال ساخت خودروی بدون تصادفه و برنامه اش اینکه برای سال 2020 به تولید انبوه برسه، انوقت ایران خودرو میاد 206 که مال 15 سال پیشه رو تغییر شکل میده به نام خودروی داخلی میده بیرون....
بهتره که شما یکم نگاهت رو عوض کنی، نه بقیه مردم
در مورد خریدن کالای خارجی، چونکه مردم میخوان کالایی بخرن که قابل اطمینان باشه. فقط ظاهر خوب و .... که ملاک نیست. قابلیت اطمینان مهم و تا زمانی که تولید کننده ی داخلی این اصل رو در مورد تولیداتش رعایت نکنه، فرقی نمیکنه .... (1543466) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۰۲:۱۱
مطمئن باش مردم ژاپن و کره جنوبی دیدگاهشون از ابتدا درباره محصولات وطنیشون این نبوده و تعصب ملی داشتند وگرنه به اینجا نمیرسیدند (1543631) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۰۵:۲۷
دوست من مطمئن باش اگه اجناس داخلی کیفیت خوبی داشته باشند مردم استقبال می کنند. اما مشکل اینه که تولید کننده ها با پایین آوردن کیفیت دنبال سود بیشترند.
مثلا در لوازم کامپیوتر:فراسو، گرین، تسکو و ... با محصولات تقریبا با کیفیتشون فروش خوبی داشته باشند.
پس این نشون میده اگه تولید کننده داخلی کیفیت رو حفظ کنه مردم حاضرند اعتماد کنند (1543682) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۰:۱۸:۵۷
دعا کنیم بارون بیاد تا این کثیفی ها رو با خودش ببره! (1543330) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۱:۰۰:۵۰
اقا خودرو خارجی هم زیاده چرا نمی روید بخرید هرچی پول بدی اش میخوری

من دوساله پشت سرهم بعد از یکسال ماشین پراید صفر میخرم انصافا خیلی بد نیست نسبت به قیمتش زیاد هم اذیت نکردند البته پراید ذاتا یکسری مشکل دارد

اگر همین دوتا لگن ساز هم نبودند ما الان داشتیم پیاده خیابونا گز میکردیم مگر بقیه صنایع ما کجا هستند که خودروسازای ما باشند ؟
خودرو سازها نسبت به صنایع دیگه ایران جلو هستند حالا چهارتا ماشین خارجی دیدید ماشین ایرانی شد اه

زمان رضا شاه هم ایرانی ها را وادار کرد لباس وطنی بخرند تا نساجی ها راه بیافتند هیچ کس اعتراض نکرد الان ایرانی را ول کنی میگوید مرز را باز کنید همه چیز خارجی بیاد اونوقت خودمون چه غلطی میخواهیم بکنیم (1543391) (alef-13)
 
vahid
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۸:۱۸:۴۳
شما بهتره همون پرايد را سوار شي. سالي يك دونه بخر كه يه وقتي تو پرايد سوار شدن كم نياري. فكر حضرتعالي در حد همون پرايد باشه خيلي بهتره. (1544228) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۱:۳۸:۱۶
کوتاهترین جُک دنیا: سایپا مطمئن (1543423) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۱:۵۰:۵۷
واقغه ی خواندنی وجالب از زبان مشتری ایران خودرو خواندم. (1543445) (alef-13)
 
زهر خورده ایراخودرو
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۳:۰۱:۰۴
من آبان ماه91 یک ال90 فول از ایران خودرو پیش خرید کردم در حالی که قیمت نمایندگی 21 میلیون بود و بازار آزاد 24/5میلیون قرار تحویل فروردین 92 بود که زهی خیال باطل اکنون 10 مرداد 92 است واز خودرو خبری نیست جالب اینکه اعلام کردند از فروردین به بعد سود مشارکت بعلت عدم تکمیل وجه پرداخت نمیشود واگر تکمیل وجه کنی رانا با تحویل 60روزه بهت میدیم جالبه که من تو نمایندگی ایرانخودرو یک روز بست نشستم کسایی که همان فروردین تکمیل وجه کردند باید 206 اس دی تحویل بگیرند افرادی که 206 اس دی ثبت نام کردند باید رانا بگیرند با این شرایط به این نتیجه رسیدم ایرانخودرو فقط هدفش دق مرگ کردن مشتری و استفاده از سرمایه مردم میباشد خدا وکیلی تعطیلش کنید و اسباب رنج و سلب آسایش ملت را فراهم نکنید. (1543507) (alef-13)
 
حذف سود مشارکت
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۹:۵۵:۵۶
من هم ثبت نامی آبان 91 با تحویل اسفند 91 هستم و تکمیل وجه نکردم. جالبه که نمایندگی بهم گفت از زمانی که تکمیل وجه کنی تا تحویل خودرو یک ماه طول میکشه و سودی هم بابت این یک ماه تعلق نمیگیره! قیمت کارخانه 30 میلیون هست که اگر این یک ماه آنرا در روزشمار بانک آینده بگذارند سود آن 500 هزار تومان میشود و میخواهند این سود را خودشان بردارند. اگر بعد از تکمیل وجه خودرو آماده است چرا تحویل نمیدهند؟ اگر دارد ساخته میشود جرا سود مشارکت آنرا حساب نمیکینند؟ فکر میکنید بالاتری ها از این موضوعات خبر ندارند و سکوت میکنند؟ (1545246) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۳:۴۵:۰۵
دوستان فقط عیب ها را بیان کردند و راه حل ندادند.ولی من دو راه حل بیان می کنم
1- برای اینکه با تعطیلی این خودروسازان معظم ، مشکل بیکاری برای کارکنانشان پیش نیاید ، من پیش نهاد می کنم آنها تغییر کاربری بدهند و بزرگترین شرکت فرقون سازی دنیا را تاسیس کنند.باور کنید تولید فرقون هنوز در انحصار هیچ شرکت معظمی در دنیا نیست و سود کلانی عاید مدیران محترم و خانوادهای محترمترشان می کند.
2-ولی راه حل دوم این هست که یک عده ای مرد از مجلس و دولت جمع شوند ، و یک شرکت بزرگ خدرو سازی با حداقل یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه ، ایجاد کنند که اگر خواستند با مدیریت ضعیفشان ، هزینه تولیدشان بالا ماند ، با فروش بیشتر در سطح خاورمیانه ، سود کافی و رضایت مشتری کافی را کسب کنند.
3- پارتی بازی در استخدام مهندسان این دو خودرو ساز ،کمتر شه.آخه من نوعی که هر را از بر نتونم تشخیص بدهم ، باید با پارتی وارد خط تولید از بزرگترین خودرو ساران جهان از نظر عددی (زایدا،ایران قتل رو ) بشوم. (1543523) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۵:۰۶:۴۵
ترو خدا ی بررسی در مورد شرکت آمیکو بکنید. شرکتی که خودروهای کار تولید میکنه، کافیه ی ماشین آمیکو بخری زندگیت نابود میشه. بنده 3 سال توی نمایندگی امیکو مشغول بکار بودم. ظلم این شرکت به مردم رو به چشم دیدم. برای اثبات حرفام کافیه بررسی کنید ببینید از 600 خودرو نیمه سنگین em6 که 2 سال از تولیدش میگذره چندتاش کار میکنه؟ جالبه بدانید که صاحب این شرکت صدای مشتری رو بدلیل فروش قسطی خودرو به راحتی خفه میکنه و کسی نمیتونه جلوش نفس. بکشه، شما مطبوعاتی ها هم فقط تو کار سایپا وایران خودرو هستید. امیدوارم روزی شاهد پایان ظلم این صنعت به مردم باشیم. (1543538) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۷:۱۳:۲۰
چرا ما ملت باید مجبور باشیم آشغال های خطرناکی که خودرو سازهای وطنی به نام خودرو را با قیمت های نجومی ارائه می دهند را خریداری کنیم؟ آخر این مملکت صاحب و اداره کننده و مدیر ندارد که باید در هر زمینه ای این بلاها سر ما بیاید؟ خجالت دارد. (1543551) (alef-13)
 
امير110+1
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۸:۵۷:۵۸
وضعيت شركت هاي خودروسازي و ... نتيجه زحمات شبانه روزي دولتمردان است كه 8 سال با جان و دل ؟؟!!!! براي اين ملت كار كردند. (1543578) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۹:۲۹:۴۷
چرا در مورد شاهکار جدید ایران خودرو چیزی نمی نویسید ؟ چند ماهی هست که به اسم فروش قطعی ماشین یک ماه تحویل و دو ماه تحویل از مردم پول می گیرند ولی سر موقع که میرسه میگن نداریم . دوستم قرار بوده 405 تفروش قطعی رو اردیبهشت بگیره الان که مرداد هست گفتن هنوز نداریم جالبه که هنوزم تو سایتشون برا فروش گذاشتن . منم که قرار بود پرشیا این ماه بگیرم خبری نیست رفتم نمایندگی گفتم اگه بخوام انصراف بدم چی ؟ گفت بهتون چک میده ایران خودرو اما نمی تونید چک رو نقد کنید چون ایران خودرو حسابش پول نداره ! این چیه اونوقت ؟ دزدی نیست ؟ پول بگیری اما از اول نخوای ماشین بدی کلاهبرداری نیست . تو رو خدا اطلاع رسانی کنید نرن مردم اسم بنویسند سرشون کلاه بره (1543586) (alef-13)
 
حمیدرضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۰۹:۴۰:۱۱
بنده 22 سال است که نیسان / پاترول دو درب دارم و در این مدت فقط به قول معروف آب و روغن - و لوازم مصرفی - همچون لنت ترمز ( دو سال یک بار ) و صفحه کلاچ ( حدودا 4 سال یک بار ) و ... را عوض کرده ام .
همین شما سمند سوار ها - که البته از ما می ترسید!!_ ما را به خاطر مصرف بالای بنزین سرزنش می کنید اما خرجی بیش از مصرف بنزین - که جالبه مصرف سمند هم دست کمی از مصرف پاترول ندارد - را برای تعمیرات می پردازید.
بیایید به ماشین های اصیل و پدر و مادر دار اعتماد کنیم .
جلوبندی / کمک فنرها / موتور / کولر عالی .
درود بر پاترول . مظلوم و سر به زیر و پرکار . (1543590) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۳:۱۱:۵۳
آقا حمیدرضا، اون دنیا با پاترول محشور میشی ها! (1543748) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۵:۲۸
صنعت خودروسازي ما تنها در مقطع كوتاه 8 ساله دولت اصلاحات يه تكاني خورد و به خاطر روابط خوب با كشورهاي مطرح جهان مثل فرانسه . طرحهايي مثل پژو 206 و 207 و ... و ال 90 و ... و پروتون مالزي و طراحي خودروي سمند با كمك دانشگاهي در آلمان و ... اجرا شد و بس.. الان هم كه شرايط بد اين خودروسازها را به خاطر تحريمها و گراني شديد ارز و ... به عينه مي بينيم كه قطعات چيني و هندي و ... جاي قطعات فرانسوي را مثلا در پژو پارس و ... گرفته اند.!
اميدوارم در دولت آقاي روحاني با بهبود روابط با كشورهاي غربي. دوباره پاي شركت معتبري چون پژو به ايران باز شود كه اتفاقا آنها نيز به دليل كاهش سودآوري . مشتاق به حضور در بازار ايران هستند. (1543624) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۹:۰۹
از ماست که برماست. اگر مدتی همه دندان روی جگر بگذاریم و این محصولات بی کیفیت را نخریم درست می شود. مشکل اینجاست ما ها به این چیزها اعتقادی نداریم. متاسفانه. (1543627) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۹:۱۰
با عملكرد غلط و سوءمديريت شديدي كه در دولت احمدي نژاد وجود داشت و برداشت بي رويه و شبانه از حساب بانكها و ... و با مشكلات ناشي از افزايش شديد قيمت ارز و تحريمها و ... عملا برخي از بانكهاي كشور و شركتهاي خودروسازي ما به شركتهايي زيان ده و حتي ورشكسته تبديل شده اند كه فقط و فقط با برخي كمكهاي دولت سر پا هستند و بس.. خيلي از بانكها ديگر توان وام دهي ندارند و رقم بي سابقه و سرسام آور معوقات بانكي داريم حتي وام ازدواج نيز به سختي مي دهند ..!
شركتهاي خودروسازي هم كه با وجود چند مرحله افزايش رسمي قيمتها باز هم ناله سر مي دهند و البته ناله مردم و مصرف كننده هم به هوا بلند است...! ظاهرا هيچ كسي نيست كه از اين شرايط راضي باشد! فقط نمي دانم آقاي احمدي نژاد در آخرين مصاحبه تلويزيوني اش از كدام گلستان و گل و بلبل صحبت كردند و البته اعصابمان از لبخندهاي تلخ و دروغين مجري - آقاي حيدري - هم خرد شد..!
البته پيدا كنيد مقصر يا پرتقال فروش را! (1543628) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۰:۵۹:۴۲
مردم باید مدتی تصمیم بگیرند خودرو نخرند و با همین خودروهای کارکرده و دست دوم بسازند تا خودروسازان مجبور شوند کیفیت و سرویس دهی خود را اصلاح کنند

تا وقتی که مردم جلو جلو پول میدهندو منتظر میمانند تا خودرو برایشان ساخته شود وضع ما همین است و خودروسازان هم به فکر اصلاح کیفیت خودروهایشان نیستند! (1543629) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۰۱:۱۰
ايران خودرو به يك كودك ننر و لوس 50 ساله مي ماند كه هنوز مادرش_ دولت_ نمي خواهد او را از شير بگيرد تا روي پاي خود بايستد!
سوال از دولت اينجاست كه اين همه حمايتهاي نهان و آشكار از طريق تعرفه بالا براي خودروهاي خارجي و ... از اين شركتها به كجا رسيد؟ چه نتيجه اي در بر داشت؟! مگر قرار نبود شركتهاي خودروسازي هر 3 ماه يك بار گزارش افزايش كيفيت بدهند؟ اين چه دولتي است؟ اين چه مجلسي است؟ هر چه مي كشيم از دولت و مجلس بي كفايت است. (1543630) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۰۶:۳۹
در هر صنعتي و در هر جايي كه رقابت نباشه بهره وري و رشد در آنجا وجود ندارد...
حتي رسانه به اصطلاح ملي را ببينيد كه بخشهاي بزرگي از مردم از عملكرد اين رسانه رضايت ندارند دليلش هم مشخص است چون انحصاري و بر اساس تفكرات سليقه اي مديرانش رعايت مي شود و نظر بسياري از مردم مهم نيست و به زور مي خواهند تفكرات و سليقه خود را به مخاطب القا كنند.
صنعت خودروسازي ما هم از اين امر مستثنا نيست. دو شركت خودروساز بزرگ كشور انحصار صنعت خودروي كشور را به دست دارند و شركتهاي خصوصي اين بخش از حمايتهاي دولت برخودار نيستند و خيلي زودتر از اين دو شركت خودروساز . ورشكست و تعطيل شده اند و بسياري نيروهاي كارشان را اخراج كرده اند.
صنعت تلفن همراه ما .. شركت همراه اول زماني كه ايرانسل به عنوان دومين اپراتور پا به ميدان گذاشت يه تكاني به خودش داد.. و حالا با به ميدان آمدن رايتل - البته اگر اجازه دهند پا بگيرد!- باز هم به سود مصرف كننده و افزايش رقابت و كيفيت خواهد بود...
صنايع ديگر نيز همچنين .. اگر شركتهاي شبه دولتي سايه انحصارشان را بردارند و رقابتي سالم - و نه برخوردار از رانت دولتي و حمايتهاي پشت پرده دولتيها- شكل بگيرد و خصوصي سازي واقعي شكل بگيرد مطمئنا به رشد صنايع مي انجامد. (1543634) (alef-10)
 
بینوای ایرانی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۲۹:۲۵
ماشینهای ایران خودرو از بی کیفیت ترین ماشینهای بازار است مردم هم از روی ناچاری خرید میکنن ولیکن مدیریت ضعیف و عدم تعهد واخلاق حرفه ای تعدادی از کارکنان ونمایندگان خدمات پشتیبانی چنان مردم را اسیر میکند که بعدا فکر میکنند اگر ماشین نمیخریدند خیلی بهتر بود . البته کو گوش حف شنو در ایران خودرو وحتی وزارت صنایع؟ (1543648) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۴۰:۰۳
هر کسی به نحوی داره مملکت رو به نابودی میبره
آقای شریعتمداری یه جور
ایران خودرو یه جور
دیگران هم یه جور دیگه ... (1543651) (alef-13)
 
آرمین
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۴۳:۱۹
من می خواهم زنده بمانم! (1543655) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۱:۴۳:۴۶
اینان پشت شان به جای محکمی گرم است وگرنه جرات نمی کردند اینگونه یکه تازی کنند.
من هم تیبای صفری خریده ام با انبوهی از ایراد واشکال وقتی به درهایش نگاه می کنی انگار بسته نشده اندو دهها مشکل دیگر
باور کنید نمی دانم چطور عدالت خدا را باور کنم با این همه اجحاف و کم فروشی!!! (1543656) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۰۲:۳۷
سلام
خداییش این همه کامنت میزارین و اینهمه هر کی یک نوعی و با یک نو ع روشی داره انتقاد میکنه ایا کسی هست بحرفتون گوش بده
اصلا معلومه کی باید جواب بده پس خودتونو خسته نکنید
خیلی سخته همه چی درس شه ولی بازم امیدواریم
ایا کسی پیدا میشه دلشون واسه ماها بسوزه (1543680) (alef-10)
 
shahryar
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۰۷:۱۰
بابا اینا ماشین پیش فروش می کنن چن ماه از تاریخ تحویل میگذره هیچ جوابی نمیدن پولم از پیش میگیرن الان چن ماهه پول دادم برای مگان دیگه داره یادم میره پول دادم!!! (1543686) (alef-10)
 
فریادکش
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۲:۱۱:۴۲
یه جمله معروف هست که میگه: وقتی جنسش آشغاله نخر.
تو این شرایط بوجود اومده مردم ما هم بی تقصیر نیستن. هرچی ایران خودرو بیشتر آشغال تولید می کنه، مردم بیشتر می خرن. مردم اگه بتونن فقط 6 ماه تحمل کنن و ایران خودرو رو تحریم کنن، خیلی از مشکلات حل می شه. یا ایران خودرو و سایپا سر عقل میان و همه چی رو به راه می شه یا اینکه ورشکست می شن از دستشون راحت می شیم.
ما خودمون 206 اس دی داریم. 40000 کار نکرده. هر روز یه جاش خرابه و خرجای قلمبه سلمبه رو دستمون می ذاره. درسته که خیلی سخته ولی اگه مردم 6 ماه از این آشغالای وطنی نخرن، حداقل تونستن به شیوه خیلی متمدنانه و مسالمت آمیز اعتراض خودشونو نشون بدن. (1543696) (alef-13)
 
اصلی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۴:۲۳:۳۹
این یک شگرداست که ماشین معیوب بیرون می دهندبرای اینکه خدمات وتعمیرات پس ازفروششان درآمدی کمترازخودشرکت ایران خودرویاسایپانداردبیندیشیم چقدرهزینه ی تعمیرات می دهیم.ایناخیلی زرنگ اند.به من وشماکه نمایندگی نمی دهندبررسی کنیدمی رسیدبه فک وفامیل واعوان وانصارشان... (1543807) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۴:۳۷:۳۵
ظلم به معنای واقعی (1543827) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۰۲:۲۴
منم تازه سمندمو تحويل گرفتم. بوقش دو هفته اي خراب شد! نمايندگي ميگه بايد تو نوبت باشي. تهران ميگه فعلا نداريم!
ما بوق ميخايم يالا هيچ جا نميريم همين جا هستيم (1543869) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۳۳:۳۱
ماهی 1500 کشته واقعا چه کسی جوابگوست خودروساز و جاده ها و یا پلیس ایران اندازه چند کشور400 میلیون جمعیت تلفات انسانی در رانندگی دارد (1543925) (alef-10)
 
همسایه ی حضرت معصومه
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۵۵:۱۸
یادمه چند سال پیش آقای نهاوندیان در یک مصاحبه ی تلویزیونی انتقاد کرد که چه لزومی دارد ما صنعت خودرو داشته باشیم از این ظرفیت در یک صنعت دیگه استفاده کنیم و خودروی با کیفیت وارد کنیم از خارج .
حالا آقای نهاوندیان این شما و این هم دولت دوستان شما که قراره توش بشین رئیس بانک مرکزی !
ببینیم از سود سرشار صنعت درب و داغون خودروی ایران میتونید بگذرید به نفع آرامش و سلامت مردم ایران یا .... ؟؟؟؟ (1543956) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۵:۵۶:۳۰
سلام
بله عزیزان
من همان بیچاره ای که پرایدش را فروخت تا بل پولی جور کند و ال نودی بخرد به قیمت 22 میلیون. از بیچارگی ما بعد از ثبت نام و پرداخت بخشی از آن البته بصورت علی الحساب ال نود شد 38 میلیون.بیچاره من که نه راه پیش و نه راه پس. حال بعد از چند ماه که اعلام انصراف کردم خدا را شکر پول آمد!!!!!!!! دوستان حال ماییم و موتورمان و قدری پول که نمی شود با آن همان پراید را هم خرید (1543960) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۲۲:۴۴:۱۴
باهاش میتونی 2 عدد پراید بخری (1547495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۸:۳۶:۰۹
عزیزان این مشکلات شما در مقابل مشکلات ما که خیلی کوچیکه.انشاالله به زودی طومار مشکلاتمان را برایتان ارسال خواهم کرد.منالله توفیق (1544283) (alef-10)
 
م ص
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۸:۴۱:۲۶
4 ماهه پیش قرار یک ماشین ثبت نامی ابان91 تحویلی فروردین92 تحویل اینجانب بدهند که هنوز خبری نیست. خدا ان شاءاله خیر بهشون ..... ندهد (1544295) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۱۸:۵۴:۳۰
از ماست که بر ماست .......... (1544327) (alef-10)
 
اقتصاد
۱۳۹۲-۰۵-۱۱ ۲۳:۳۷:۲۲
محمدآقاپولی که دیگرنتوانستیدباآن ماشین بخریدهمان نقدینگی است که می گوینددرجامعه سرگردان است برادر.وهزارداستان دیگردرمورداین نقدینگی هایی که بندگان خدابه واسطه ضرروزیانی که دیده اندنه می توانندباآن چیزی بخرندونه به زخمی می توانندبزنندونه آنقدرزیاداست که بشودباآن کارخانه ای راه انداخت!!لاجرم بایدجذبش کنند!!دلاروغیره (1544744) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۰:۱۷:۱۳
روحانی نجاتمون بده (1544794) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۱:۴۶:۱۳
من یک ماه پیش یک سورن تحویل گرفتم. هنوز خیلی از پارکینگ دور نشده بودم که کولرش خراب شد تو این تابستون بالای 40 درجه گرما می داد.بعد (با زبان روزه ) چند تا نمایندگی رفتم نتونستن، تا اخر تو یکیشون یک شب ماشینم خوابید تا کولرش،( گوش شیطون کر و چشم حسود کور) درست شد.حالا جواب وقت تلف شده من رو کی می تونه بده؟ نکته بعد اینکه حدود 1 میلیون تومان بابت ارزش افزوده و وحدود 650/000 تومان عوارض شهرداری وحدود 830/000 تومان مالیات شماره گذاری و 35000 تومان مبلغ ثابت شماره گذاری هم در سند قید گردیده.داروغه ناتینگهام هم اینطوری مالیات نمی گرفت.اگر دولت می خواهد ماشین ارزان شود از مالیاتش کم کند.990/000تومان برای خدمات کارت طلایی با این اوضاع خدمات منصفانه است؟ (1544921) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۱:۴۶:۲۹
به نظر من صنعتی که برای اشتغال 1 میلیون نفر سالانه جون3 میلیون نفر رو میگیره تعطیل باشه بهتره.خدا وکیلی یه کم بازارو رقابتیش کنید چه وضع تولید خودروست پراید 10 سال پیش همون پراید الانه هیچ تغییری نکرده حتی چراغاش .از هیوندا یاد بگیرید که هر مدلش با سال قبل فرق داره یادمونم باشه شروع کارشم چند سال بعد از ایرانخودرو بود...... (1544922) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۲:۰۵:۱۰
من یک ماهه ماشینم را از ایران خودرو گرفتم ولی کارت سوخت را نفرستادن. این همه تاخیر چرا؟ (1544936) (alef-6)
 
درد کشیده
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۹:۴۶:۲۹
سالهاست با گمرکی حدود 100% دور کشور دیوار بلندی کشیده شده تا صنایع خودروسازی ما پا گرفته و رشد کند. پیکان 1 میلیونی را 6 میلیون می فروختند و مردم ما به امید اینکه این مابه التفاوت 600 درصدی صرف توسعه زیرساخت های صنعت خودروی کشور می شود دم نزدند. همین کار با محصولات مشابه چون پراید و پژو که با قیمت های خنده داری و یک پنجم قیمت مصرف کننده داخلی در کشورهای دیگر به عنوان صادرات فروخته می شد تکرار شد.
جالب است 2 سال پیش جشن خودکفایی پژو 206 هم گرفته شد!!!
حال با گذشت این همه سال و این همه سرمایه گذاری نتیجه را داریم می بینیم! (1545229) (alef-13)
 
همشهری
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۰۹:۵۶:۰۰
اگه بدونی همین خودروساز با پیمانکارها و تامین کننده هاش چه جوری تا میکنه!؟ یه قرارداد یه طرفه باهاشون میبنده و میگه اکه جیک بزنی 100 نفر دیگه تو صفن!
اگه دلش بخواد هم تا یکسال پول به تامین کننده نمیده. چرا؟ خب گردنش کلفته. میگه اگه نمی خوای با ایران خودرو کار کنی بگیم یکی دیگه بیاد. یارو هم که تا خرخره غرق بدهی شده مجبوره به یه امید واهی برای گرفتن طلبهاش همینطور بیشتر تو گل فرو بره. به همین سادگی. به همین خوشمزگی! (1545247) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۱:۵۴:۰۴
از کجا باید بگم از ان جا که اونایی که دستشون می رسه(یا بهتر بگم هر کی دستش برسه) داره می خوره از این مملکت نمی خوام با زبون روزه تهمت بزنم ولی حداقلش اینه که یارو داره با رانت خواری بهترین ماشین ها رو سوار میشه .
من خودم چون با کشاورزی در گیر هستم می گویم کسانی که با رانت محصولی که کمترین میزان را در کشور دارد را کشت می کنند و سود کلانی را به جیب میزنند و یا قبل این آشفته بازار مگان آن هم دو تا به قیمت 35 می خرند یا اونا از مریخ اومدن یا علم غیب دارن که کدوم ماشین بشتر میکشه روش دیگر چه انتظاری داریم
بعد یه پسر بچه روستایی بیاد با دست اندازه چراغ خطر رنو لتیتود او را اندازه بگیرد وقتی این صحنه رو دیدم گفتم این بچه فقط و فقط باید آرزوی این چنین خودرویی رو بکنه
باز جمله بالاییم رو تکرار می کنم تو این مملکت هر کی به بالا وصل میشه می خوره (1545511) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۲ ۱۳:۰۷:۵۳
از انبوه نظرات به خوبی می توان عمق درد مردم را فهمید. امروزه با گسترش اینترنت کمپین های مجازی مرسوم شده است. پیشنهادی که من دارم اینه که سایت های مثل الف اقدام تأسیس چنین کمپین هایی بکنند مثلا کمپین آزادسازی واردات خودرو (1545817) (alef-13)
 
با ارز دولتی وارد، با ارز آزاد صادر
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۰:۱۸:۳۱
بزرگترین وارد کنندگان خودرو با ارز دولتی همین خودرو سازان هستند!

به خودرو سازان از بیت المال ارز دولتی میدهند که بسته قطعات یک خودرو را وارد کنند ، اینجا مونتاژ کنند و با ارز آزاد صادر کنند و سود آنرا به جیب خودشان سرازیر کنند.
وقتی میبینم خودرو سازان با افتخار از آمار صادراتشان میگویند به یاد آنهمه ارز دولتی متعلق به مردم میافتم که خودروسازان از دولت گرفته اند تا قطعات این خودرو های صادراتی شان را وارد کنند! خودشان هم که اعتراف کرده اند که 70-80 درصد قیمت خودرو مربوط به قطعات اولیه و وابسته به قیمت ارز است! یعنی از بیت المال استفاده میکنند تا قطعه بخرند ، قطعات را مونتاژ کنند و به شکل خودرو صادر کنند ولی سود این صادرات را به مردم برنمیگردانند چون خصوصی هستند!
یعنی ارز دولتی را میگیرند و آنرا به قیمت آزاد ( در قالب صادرات ) میفروشند! یک نفر به داد مردم برسد! (1548203) (alef-13)
 
مهدي از بروجرد
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۶:۵۴
ضمن سلام......من اشتباهن يك محصول از ايران خودرو گرفتم به تعحداتش كه عمل نكرد ..... يه شغل دوم هم بام درست كرد يكسره درب تعمير گاه وخدمات ممنونم از ايران خودروي كارچاق كن .... (1548475) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۱۳ ۱۳:۴۷:۵۴
جالبه که پیامهایی که در حمایت از خودرو ساز باشه تایید نمی شه . خیلی کار کثیفی داره انجام می ده سایت الف. کجای دنیا تیشه بر می دارند و به ریشه تولید داخلی می زنند؟
واقعا اگر اینقدر بد است چرا مردم می خرند ؟ می فرمایید انتخاب دیگری ندارند؟ چرا اتفاقا به لطف آقازاده ها دارند . انواع خودرو چری و جیلی به قیمت های رقابتی دارند وارد می شوند .
طرف کامنت زده کارت سوختم نیامده پس ایران خودرو سایپا دزد هستند . یعنی کسی نمی داند کارت سوخت ربطی به خودرو ساز ندارد؟ یا کل کشته ها و تصادفات ایران تقصیر این دو تا خودرو ساز است و ملت ماشاالله بسیار قانونمند رانندگی می کنند .
اینها مصداق بارز سیاهنمایی است . بر اساس احساس و جو حرف زدن . سه تا شکایت را در سایت منتشر کدن و بعد هرچه کامنت مورد علاقه است را تایید کردن . مجموعه اش می شود این که وای برما با این خودرو سازان !!!! بهتر است درش را ببندند و 500 هزار نفر بیکار شوند !!!!! واقعا چطور جواب این حجم از سیاهنمایی را می دهید؟
لااقل طبق آمار صحبت کنید . ایران خودرو و سایپا سال گذشته بالای 75 درصد رضایت مشتری داشته اند . آنهم طبق آمار سازمان بازرسی وزارت صنایع . به هر حال یا باید بر اساس آمار حرف زد و یا باید سه تا شکایت از میلیونها مشتری راحت و راضی را علم کرد و به اهداف خود رسید.
واقعا متاسفم برای عصبیتهای آقای توکلی و تیم سایت الف. به چه بهایی هزاران نفر را زیر سوال می برید ؟ تلاش و زحمت کارگران خط تولید و قشر زحمتکش کارمند را زیر سوال می برید ؟ کدام رانت شما به خطر می افتد با تولید داخلی؟ به خدا ایران خودرو و سایپا درد شما نیستند ، کیفیت درد شما نیست . شما مشکل تولید دارید . برای شما باید در های مرز باز شود و حواله های خودرو به جیب اقازاده هایتان سرازیر گردد.
فقط می توانم بگویم پاسخ شما را از خداوند می خواهم که بهترین پاسخ دهندگان است . (1548699) (alef-13)
 
پاسخگو
۱۳۹۲-۰۵-۱۴ ۰۸:۳۶:۴۱
دوست عزیز تند نرو!
کار کثیف رو سایت الف یا سایت های دیگه ای که زبان نقد و انصاف را به ... خوری ترجیح داده اند نمی کند بلکه آنهایی که سالهای سال چندین برابر قیمت واقعی و تمام شده با احتساب سود متعارف یک خودرو را از مردم اخذ کرده اند و به جای توسعه زیرساخت ها و پیشرفت فناوری صرف فیس لیفت کردن کرده اند. ماشین پژوی با تکنولوژِ موتور 40 یا 50 سال پیش و با تکنولوژِی بدنه 30 سال پیش را در انواع مدل ها و تنها و تنها با تغییر چراغ عقب و اضافه کردن پروژکتور به عنوان محصول جدید جا زده اند.
حمایت از کدام تولید که پشت سری صندلی عقب را در تیپ 3 و پنج 205 سالها به عنوان آپشن معرفی کرده است!
جشن خودکفایی در ساخت 206 همین 2 سال پیش چه بود و تحریم های امروز چیست؟ کدام را باور کنیم.
تصور نمی کنی مردمی که پیکان 1 میلیونی را سالها به قیمت 6 میلیون تومان خریده اند دین خود را به این صنعت ادا کرده اند. به قول عزیزی اگر روی کاشت برنج، گندم و هندوانه، اینقدر سرمایه گذاری می شد حداقل وضعیت کشاورزی ما از این بهتر بود!!!
من مصرف کننده خواسته زیادی دارم اگر 30 میلیون تومان پول یک ماشین پا استانداردهای و در سطح پایین کلاس جهانی می دهم حداقل هفته اول مرا به همراه خانواده ام در بیابان جا نگذارد؟ انتظار زیادی است که نخواهم خودرویم به خاطر بریدن پیچ دسته موتور در بیابان مرا متحمل هزینه 100 هزار تومانی انتقال خودرو با خودرو بر به تهران نکند چرا که در نمایندگی های ممتاز و مشتری محور حتی نگاه نمی کنند که پیچ بریده و فقط می گویند ایراد از دسته موتور است و شما که مسافری تا یک هفته باید ماشینت در شهرستان بخوابد تا دسته موتور از تهران بیاید.
صدای این همه آدم درآمده و فریاد بر میآورند بعد شما می گویید دروغ است. حداقل 5 نفر دوروبر خودم می شناسم که عین هر 5 نفر ناراضی هستند. منی که می دانم چرا باید انکار کنم یا مانند کبک سرم را در برف فرو کنم؟!
لطفا اگر مطلع نیستید یا ذینفع هستید لااقل منصف باشید.
همین و بس... (1550632) (alef-13)