نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417203
دلیل عدم حضور وزیر بهداشت در جلسات هیئت دولت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۲
معاون کل وزارت بهداشت از حضور وزیر بهداشت در جلسات هیئت دولت خبر داد و گفت: عدم حضور دکتر هاشمی در این جلسات به دلیل ماموریت‌های متعدد داخلی و خارجی بود که این عدم حضور‌ها برای وزرا در جلسات دولت امری طبیعی است.

به گزارش تسنیم، یکی از سوالات مهم چند وقت اخیر از وزیر بهداشت علت غیبت وی در جلسات هیئت دولت بوده است. وزیر بهداشت نیز در زمان پرسش این سوال به آن پاسخ داد و علت آن را حضور در ماموریت‌های متعدد داخلی و خارجی عنوان کرده بود. 

حال به دلیل برخی حواشی و مقارن شدن عدم حضور وزیر بهداشت در جلسات هیئت دولت با مشکلات وزارت بهداشت با بدهی بیمه‌ها؛ ایرج حریرچی- معاون کل وزارت بهداشت در این باره به تسنیم توضیح داد: عدم حضور وزرا در جلسات هیئت دولت امری طبیعی است ولی اگر وزیر بهداشت کمی بیشتر حضورشان کم رنگ شده بود به دلیل سفرها و ماموریت‌های بسیار زیاد وی برای سرکشی به استان‌های کشور بوده است. 

وی با رد هرگونه حواشی، صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها نسبت به عدم حضور وزیر بهداشت در جلسات هیئت دولت پاسخ داد: به هیچ عنوان نباید این عدم حضور وزیر بهداشت را به حواشی ارتباط داد، بلکه دکتر هاشمی در جدیدترین جلسه هیئت دولت بعد از سفر خود به چین در روز چهارشنبه 3 آذر حضور یافت. 

به گزارش تسنیم وزیر بهداشت همچنین خود قبلاً درباره عدم حضورش در هیئت دولت به رسانه‌های گفته بود (بنده خیلی اوقات حضور ندارم، اما این مسئله به دلیل ماموریت‌ها و بازدیدهای داخلی کشور است و مشکل خاصی در دولت وجود ندارد، دولت یکپارچه است و کار انجام می‌دهد و باید بدانید که کار اجرایی بسیار سخت است و مشکلات زیادی در بخش‌های مختلف دولت وجود دارد که مهمترین آنها پول است، که امیدوارم بدهکاران ما زودتر این بدهی را بپردازند تا ما هم از شرمندگی طلبکاران خود بیرون‌آییم)

گفتنی است در هفته‌های اخیر اختلاف بین وزارت بهداشت با سازمان‌های بیمه‌ای از جمله تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان که زیر پوشش وزارت رفاه هستند افزایش یافته است، زیرا هم اکنون این گزینه بالغ بر 11 هزار و 400 میلیارد تومان به بیمارستان‌ها بدهی دارند و پرداخت نمی‌کنند و این مسئله تاثیر منفی بر ارائه خدمت به بیماران ایجاد کرده است.
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت، قاضی زاده هاشمی
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۸:۱۳:۲۱
این طرح بیمه ای ایشان یا همان doctor care نه bimar care بودجه کشور را خواهد خورد بودجه ای مبتنی بر درمان نه پیشگیری که به فربه شدن بیمارستانها و متخصصان و بیماریها کمک میکند خدا بدادرکشور از دست اینگونه طرحهای جانبدارانه صنفی برسد خدا فقط کمک کند (4029940) (alef-13)
 
سپهر
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۸:۴۱
من ی دوست دارم پزشک عموميه ماهی سه چهار میلیارد تومان درآمد داره. اونم فقط از بیمارستان، احتمالا با مطب به ماهی ده میلیارد تومن برسه. (4030706) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۸:۵۸:۲۷
بهتر اگه نباشه پول كمتري را براي دكتر ها ميگيره
همه كشور رو بايد پول كنيم بديم وزارت بهداشت تا خيالش راحت بشه
بنزين از 400 به 1000 رسيد
ماليان بر ارزش افزوده از 6 به هشت رسيد تا طرح تحول اجرا بشه
الان ثمره اش شده كارانه پزشكان (4029969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۹:۴۸:۲۷
ایشون ششدانگ تامین اجتماعی را میخواهد. کوتاه بیا هم نیست. خلاصه نظرات ایشون آینه که بعد از اینکه بنزین گران شد تا پزشکان پولدار شوند چونکه پولش کفاف نمیده حالا چهار قران حاصل از دسترنج کارگران هم باید به این امر خطیر!!!! اختصاص یابد.به عبارت دیگر ایشون می خواهد کارگران را موظف به تلاش برای ثروتمند کردن پزشکان کند.ممکن است ایشون در قدم بعدی مریض نشدن را جرم تلقی کند از قوه قضاییه بخواهد افرادی را که به مدت طولانی سالم مانده اند و از انجام وظیفه خود در کمک به افزایش ثروت پزشکان کوتاهی کرده اند مورد تعقیب قضایی قرار دهد!!! ایشون در حال تاسیس یک سیستمی شبیه ارباب رعیتی قدیم در اقتصاد کشور است. (4030005) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۹:۴۹:۲۲
مردم به هوش باشید ، گول عوام فریبی وزارت بهداشت را نخورید.بلایی که به اسم تحول سلامت با آب وتاب دارند به سر مردم از همه جا بیخبر می آورند؛ تا یک سال دیگه مثل یک غده سرطانی آخرین توان مملکت رو هم میبلعد .احتمال قوی میدهم مسیولین وزارت بهداشت حتی اطلاعات غلط در خصوص مزایای دروغین این طرح به رهبری هم میدهند تا مانع توقف این طرح تحول جیب پزشکان شوند. اینجانب خودم ویکی دونفر از اطرافیانم کارمند این وزارت هستیم وداریم میبینیم چگونه با 4 برابر کردن تعرفه خدمات پزشکان دارند کارانه های 80 میلیونی و120 میلیونی رو به جیب پزشکان واریز میکنند. (4030007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۰:۲۴:۲۹
مجموع دریافتی کارکنان اداری وزارت بهداشت چرا بیشتر از مجموع دریافتی کارکنان اموزش پرورش هست؟این رو هم بفرمایید (4030067) (alef-13)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۰:۳۴:۲۴
طرح تحول سلامت تنها طرحیه که تو دولت روحانی به نفع مردم بوده و مردم این نفع رو حس کرده اند.اینایی که میان این طرح رو میکوبن معلومه سرشون کجا بنده. پزشکان با اجرای این طرح ثروتمند نشدن.اونا قبلا هم با زیرمیزی و رومیزی و هزار کوفت و زهرمار جیب بیمار رو خالی میکردن و اتفاقا به نظر من الان درامدشون کمتر هم شده. (4030084) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۰۷:۳۷:۴۶
من مسئول بیمه یک شرکت بزرگ هستم که 5000 نفر را تحت پوشش داریم
مشکلات و هزینه های درمان بسیار بالا رفته و طرح تحول بخشی کوچیکی را جبران کرده
خدمات سرپایی
درمان در منزل
هزینه های تشخیص پاراکلینیکی
خدمات دندانپزشکی
به تبع طرح تحول افزایش بالای 100 درصدی داشته ولی تحت پوشش نیست
خود شما هم اعتراف می کنی که پزشکان بی وجدان زیر میزی می گیرن حالا زیر میزی شده رو میزی و قانونی!!!
خیلی جالبه که باید احترام هم به این قشر بزاریم (4031392) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۸:۰۱
ما مردم دچار این مشکل هستیم که به شعارها و وعده ها به جای واقعیات توجه می کنیم.
یادمان نرفته که اوایل دولت اقای روحانی، ایشان را چگونه تحسین می کردند، در حالیکه تنها خروجی طرح های ایشان فربه شدن پزشکان با پول های مردم است. (4030116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۱:۴۶:۱۸
زیرا هم اکنون این گزینه بالغ بر 11 هزار و 400 میلیارد تومان به بیمارستان‌ها بدهی دارند و پرداخت نمی‌کنند و این مسئله تاثیر منفی بر ارائه خدمت به بیماران ایجاد کرده است. و همچنین پرداختی های کارکنان دانشگاههای علوم پزشکی (4030191) (alef-11)
 
بنیامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۲:۲۸:۴۲
حتما دوستانی که نظر میدم مریض نشدن ویا به بیمارستانهای دولتی جهت درمان وبستری مراجعه نداشتن.فرمایش رهبر انقلاب باید بیمار جز درد بیماری نگرانی دیگری نداشته باشد.الحمدالله با کمترین هزینه در مراکز دولتی ویزیت ودرمان میشی. دوستانی که این نظرات رو میدن حتما مرفه هستید . قشر ضعیف حتما راضی هستن خواهشا اغراض سیاسی و صنفی رو دراین طرح دخالت ندین. (4030270) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۶:۵۸:۰۴
ایشان خدمتی بزرگ انجام داد ما یه مریض سرطان داشتیم بیست میلون هزینه داشت بدون پرداخت ریالی مرخص شد البته هزینه اطاق همراه وغذا منظورشد (4030704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۰۷:۳۸:۴۶
من قشر فقیرم و راحت نیستم شما چرا از جانب کل مردم صحبت می کنی
در طرح تحول خدمات سرپایی تحت پوشش نیست وگرنه نخ بخیه کشیده نمیشد (4031393) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۳:۲۵:۰۱
طرح تحول جیب پزشکان!!! (4030417) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۰:۲۲
داشتن مقاله علمی می نوشتن نتونستن حضور پیدا کنن! (4030479) (alef-11)
 
ali
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۸:۲۷
سلام
قصد ایشون بد نبوده قصدش خیر بوده متاسفانه بدنه تدبیر وامید بدون احتساب اوضاع کشور ومنطقه وتحولاتی جهانی به دولت قبل تهمت زیاد زد وامد یکسری طرحهای خام رو بدون محاسبه اجراکرد والان میبینیم که طرح تحول به پیچ خطر رسیده مثل تعطیلی اتمی و مسکن مهر که میتونست کمک به گردش منابع باشه رو خاموش کرد البته موضوع در مورد وزارت بهداشته ایشون کارای مثبتی انجام دادن ولی بعضی تصمیمهای ایشون نا عادلانه واز روی بی عدالتی بوده این دولت نا متعادل ترین دولت ایران بعد از قاجاره بر خلاف شعارش (4030616) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.