توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479007
واکنش ایران به خروج آمریکا از توافق پاریس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: خروج ایالات متحده آمریکا از توافقنامه پاریس نشانگر عدم مسئولیت پذیری دولت این کشور در قبال جامعه جهانی و سبب انزوای روزافزون آنها خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی اظهار داشت: تغييرات اقليمی چالش های جهانی بزرگی ايجاد كرده است كه مقابله با تبعات ناگوار آنها نیازمند مشارکت کامل و صادقانه همه كشورها مخصوصا دولتهای صنعتی است.

وی افزود: اين تغییرات تاثیرات مخربی بر کشورهای در حال توسعه و به ويژه در غرب آسیا به دنبال خواهد داشت كه از جمله آنها بالا رفتن بیش از حد گرمای فصلی، آسیبهای اقتصادی و اجتماعی بسیار گسترده علاوه بر خشکسالی، طوفان های گرد و غبار، ظهور بیماری های نوپدید، جابجائی جمعیتی و مهاجرت می باشد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: عدم پایبندی به تعهدات توافقنامه پاريس از سوی دولتی که دومين توليدكننده گازهای گلخانه ای و از آلوده كننده ترين كشورهاي جهان است، غیر قابل قبول بوده و تقبیح می شود. جامعه جهانی می بايست دولت جديد آمريكا را به اجرای دقيق و كامل تعهدات بين المللی آن كشور وادار نمايد. خدشه وارد نشدن به توافق های جهانی مانند موافقتنامه پاریس که به نوبه خود مظهر جهانی همکاری مشترک و تقویت چندجانبه گرائی شده، لازم و ضروری است و جامعه جهانی بایستی مجدانه مانع تضعیف آن شود. 

قاسمی در پایان تاکید کرد: به اعتقاد جمهوری اسلامی ايران خروج غیرمسئولانه دولت آمریکا به عنوان يكی از بزرگترين کشورهاي انتشار دهنده گازهای گلخانه ای در جهان، رافع مسئولیت تاریخی این کشور در قبال تغییرات اقلیمی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای نخواهد بود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+توافق پاریس+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.