توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459009
العبادی: عراق دروازه عربستان و آمریکا علیه ایران یا بالعکس نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
نخست‌وزیر عراق گفت: ما اکنون هیچ میانجی‌گری میان تهران و ریاض انجام نمی‌دهیم، اما اگر از ما خواسته شود ما آماده میانجی‌گری هستیم.

به گزارش ایسنا، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با المیادین گفت: تمام بخش شرقی عراق تقریباً هم مرز ایران است و مخالفت با ایران به ضرر عراق خواهد بود.

وی در رابطه با میانجی‌گری میان ایران و عربستان گفت: در حال حاضر ما هیچ میانجی‌گریی انجام نمی‌دهیم اما اگر از ما خواسته شود ما آماده این کار هستیم.

العبادی در ادامه با اشاره به این‌که ایران و عربستان به دنبال ایجاد ثبات و آرامش در منطقه هستند، گفت: ما در حال جستجوی مشترکات میان عراق، ترکیه، عربستان و ایران هستیم و میان ایران، عربستان و ترکیه درگیری وجود دارد و ما به دنبال منافع خود هستیم.

نخست‌وزیر عراق در ادامه گفت: عربستان فکر می‌کند که هرچه ایران دستور دهد ما انجام می‌دهیم، اما این تفکرات اشتباه است و کشور عراق دروازه عربستان و آمریکا علیه ایران یا بالعکس نیست.

وی در رابطه با روابط عراق با عربستان گفت: زود است که بگوییم روابط عربستان با عراق خوب است، زیرا بسیاری از عربستانی‌ها در عراق عملیات تروریستی انجام دادند و هر شخص عراقی حق دارد که بگوید عربستان از تروریست‌ها حمایت می‌کند.
 
کلمات کلیدی : حیدرالعبادی، عراق، امریکا، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.