نظر منتشر شده
۹۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380646
شکوفایی بازار مسکن در سال 96
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
ایرنا به نقل از یک کارشناس بخش مسکن نوشت: با ورود به نیمه دوم سال به تدریج بازار مسکن از رکود خارج می شود و سال آینده نیز شاهد شکوفایی اقتصادی خواهیم بود.

در چند سال گذشته به دلایل گوناگون بویژه تحریم، معاملات بانکی از رونق افتاد و بر بخش مسکن نیز تاثیر گذاشت. صنایع زیردستی بخش مسکن نیز در این سال ها از این رکود رنج برده اند و صدماتی بر صنعت ساختمان وارد شده است.

اینک دولت درصدد است با اقدام هایی مانند تحریک تقاضا و افزایش تسهیلات بانکی این رکود را پشت سر گذارد.

در این ارتباط «مصطفی قلی خسروی» تغییر قیمت ها در بازار مسکن را روندی زمانبر دانست و گفت: از سه سال پیش تاکنون مسکن در رکود است اما در ۶ ماه نخست امسال مرحله پیش رونق بازار را تجربه می کنیم تا به مرحله نخست خروج از رکود برسیم.

وی افزود: رکود در بازار مسکن به این معناست که از بازده اقتصادی و فعالیت در این بخش کاسته شده است و تقاضایی برای افزایش تولید وجود ندارد.

این کارشناس گفت: در سه سال گذشته رشد قیمت در بازار مسکن وجود نداشت و پیش بینی می کنم امسال نیز چنین اتفاقی نیفتد؛ با این همه، شاهد تحرک در معاملات مسکن خواهیم بود.

قلی خسروی تاکید کرد ثبات سیاسی، ثبات اقتصادی را در پی دارد و افزود: موافقت های اخیر و قراردادهایی که با کشورهای خارجی منعقد شده و می شود، در رونق بازار مسکن بی تاثیر نخواهد بود و حضور طرف های خارجی در ایران بر بهبود شرایط اقتصادی و رونق بخش مسکن تاثیرگذار خواهد بود.

رییس پیشین اتحادیه مشاوران املاک اضافه کرد: در اقتصاد ایران مسکن سه بار در سال های ۱۳۶۸، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۱ با جهش قیمتی روبرو شد که به افزایش قیمت دلار و تاسیس بانک های خصوصی و پرداخت وام های بالا مربوط می شد.

به گفته وی، باید قدرت خرید طبقه متوسط و پایین تر افزایش یابد و نظام بانکی کشور می تواند به این هدف کمک کند.

وی افزود: با ورود تسهیلات جدید خرید مسکن به بازار، متقاضیان با قدرت خرید بیشتری وارد بازار می شوند و از نیمه دوم امسال می توان شاهد آغاز خروج از رکود در بازار مسکن بود.

رئیس پیشین اتحادیه مشاوران املاک کشور تاکید کرد نشانه های خروج از رکود در بازار مسکن دیده می شود.
قلی خسروی افزود: بخشی از تغییر وضعیت مسکن به دلیل پایین آمدن بهره بانکی تا ۱۵ درصد است و عده ای که پیش از این سود بانکی دریافت می کردند اکنون پول خود را از بانک ها خارج و در جاهای دیگری مانند خرید مسکن سرمایه گذاری می کنند؛ به همین دلیل به رونق بازار امید هست.

وی اضافه کرد: البته شاهد جهش قیمتی در بازار مسکن نخواهیم بود بلکه با کاهش سود بانکی تغییرهایی در بخش رهن و اجاره رخ داده و تبدیل از رهن به اجاره صورت گرفته است.

نرخ سود سپرده های بانکی از اول تیرماه امسال ۱۵ درصد و نرخ تسهیلات بانکی از شانزدهم تیرماه امسال ۱۸ درصد تعیین شد.

دهم مردادماه مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: آمارها نشان می دهد با وجود کاهش نرخ سود بانکی، افزایش اجاره بها به طور میانگین به دلیل کنترل تورم عمومی و ثبات نسبی در قیمت مسکن کمتر از سال های گذشته بوده است.

«علی چگنی» گفت: در کوتاه مدت کاهش نرخ سود بانکی در میزان کل اجاره بهای واحدهای مسکونی تقریبا بدون تاثیر است اما به تغییر ترکیب اجاره بها منجر می شود.

وی توضیح داد: در شرایطی که نرخ بهره رسمی و غیررسمی در بازار پول بالا می رود یا نوسان در بازارهایی همچون ارز، طلا و بورس شدید است، موجران ترجیح می دهند بخش بیشتری از اجاره بها را به صورت رهن دریافت و آن را در سیستم بانکی سرمایه گذاری کنند اما با کاهش نرخ سود بانکی تمایل به دریافت رهن کاهش پیدا می کند و بخش بیشتری از اجاره بها به صورت نقدی دریافت می شود که این مساله می تواند تا اندازه ای بر خانوارهای مستاجر فشار اقتصادی وارد کند.

چگنی بیان کرد: با کاهش نرخ سود بانکی در بازار، در میان مدت و بلند مدت نرخ بازده مورد انتظار نیز کاهش می یابد. به همین دلیل اگر کاهش نرخ سود بانکی در کشور پایدار باشد می توان انتظار داشت در میان مدت و بلند مدت اجاره بها کاهش پیدا کند.

البته «حامد مظاهریان» معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، پانزدهم فروردین امسال در یک گفت وگوی تلویزیونی از تشکیل روزانه ۲۵۰ پرونده در بانک مسکن برای دریافت تسهیلات جدید خبر داده و گفته بود: سیاست وزارت راه و شهرسازی، افزایش توان خرید مسکن خانواده ها با پرداخت تسهیلات تا ۵۰ درصد هزینه خرید مسکن است و در چارچوب همین سیاست، پرداخت تسهیلات خرید مسکن از ۲۵۰ میلیون ریال به ۱۶۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
 
کلمات کلیدی : رکود بازار مسکن
 
امیرمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۱۹:۴۹:۲۳
بازم یه ترفند و تلاش مذبوحانه از طرف بساز و بفروشها و دلال ها در راستای ایجاد هیجان کاذب و تردید در بین مالکانی که حاضر شده اند ارزان تر بفروشند تا مردم بتوانند خانه دار شوند. تا مبادا مسکن ارزان شود!!! (3880706) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۳۱:۴۳
سلام دوستان.گرانی مسکن را با دقت در قیمت ۵ مولفه مهم میتوان پیش بینی کرد.و فهمید کی زمان خرید است.۱. دلار ۲ طلا ۳ نفت ۴ نرخ بیکاری ۵ زاد و ولد یا ازدواج .. در سال های گذشته که شاهد افزایش قیمت در بازار بودیم علت اصلی آن همزمانی هر ۵ مولفه با هم بود که چه بسا آخرین آن تاثیر بیشتری داشت. متولدین دهه شصت که مانند موجی باعث ۳ شیفت شدن مدارس شدند که آموزش پرورش اقدام به استخدام نیرو در آن سالها کرد و اکنون با دویست هزار معلم اضافه روبروست. که اگر دقت کنید کلاسها خالی و مدارس یک شیفته شده اند چرا چون درگذشته مدارس زیاد ساخته شد. (4180541) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۴۲:۱۲
هر زمان که این ۵ مولفه با تحریک کردن با افزایش قیمت روبرو خواهیم بود ولی اکنون زمان خرید خانه توسط دهه۷۰ دیها است که تعدادشان خیلی کم است و در نتیجه با توجه با کاهش ازدواجها و همچنین تحریمهایی که باعث افزایش نرخ بیکاری گردیده دونمایی برای افزایش قیمت وجود ندارد . کسانی که میخواهند خانه بخرند اکثرا دهه۶۰ هایی هستند که هنوز مستاجرند و نگران افزایش. رقیبان شما در خرید خانه دهه۷۰ هایی هستند که تعدادشان خیلی کم و اکثرا بیکار و مجردند . هر زمان دلار ، طلا، و نفت گران شد میتوان انتظار افزایش بیست تا سی درصد در بخش مسکن داشت و هر زمان بیکاری کاهش و ازدواج افزایش داشت ۵۰ درصد افزایش قیمت داریم پیش بینی من اگه باز رو حانی انتخاب شود و سیاست کنترل تورم ادامه یابد وضع رکود پابرجات مگر... (4180558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۰۹:۲۲:۴۰
کاملا تحلیل درستی است .احسنت. (4345155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۲ ۲۳:۵۸:۲۴
واقعا مملکت ما خلاف جهت تمام دنیاست مدتهاست که همه دلسوزان وکارشناسان اقتصادی معتقدند که مشکلات وتورم لجام گسیخته سالهای اخیر در بخش مسکن بدلیل فعالیت دلالان و سوداگران است وباید مسکن از شکل کالای دلالی وسرمایه ای تبدیل به کالای مصرفی شود حالا برعکس اقایان که املاکشان باد کرده اعلام شادمانی میکنند که پولها از بانکها خارج شود ووارد چرخه سرمایه ای و دلالی مسکن شود واقعا برای چنین مسیولین وچنین ژورنالیستهایی متاسفم والبته برای ملت بدبخت نیازمند مسکن بیشتر!!!! (3880938) (alef-11)
 
ااصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۴:۲۱:۰۹
مردم ما اگر نخریم بساز بنداز ها بزودی ازپا در میان اثلا نباید به این دروغ پردازیهای اینها اهمیتی داد (3939608) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۵:۵۵:۲۱
نمیشه گفت نخریم

ولی چون حالا نیاز نیست نمی خریم (3995696) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۵۱:۵۱
مثل مقاومت مردم در برابر خرید خودرو صفر نشه (4119677) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۶:۴۱:۴۳
یک جوان مثل من و 15 جوان اطراف خودم که میشناسم حدودا 3 و 4 ساله متاهل شدیم با ماهی یک میلیون درآمد که زن و شوهر همزمان کار میکنن هر کدوم یک میلیون درآمد. با اینهمه خرج و مخارج و اجاره خونه .کی انتظار داره خونه بخره... (3939817) (alef-11)
 
hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۱۲:۴۷:۰۸
در رابطه با مسئله رکود مسکن این حقیر جند سال قبل که برای آخرین بار قیمت مسکن افزایش نجومی داشت در بخش ‏نظرات خدمت اکثر دوستان تذکر دادم که قیمت مسکن بقدری افزایش داشته که به اصطلاح علم فیزیک به نقطه ی شکست ‏رسیده ، یعنی بعبارت ساده ، قدرت خرید مسکن از توان ( تیر رس ) عامه مردم که قسمت اعظم مشتریان آن هستند ، خارج ‏شده و تا این وضع اصلاح نشود هر سیاست دیگری محکوم به شکست است. پس لاجرم یا باید قیمت ها به گونه ای شود که ‏در تیر رس خریداران قرار گیرد و یا درآمد مردم تا حدی افزایش یابد که توان خرید و یا پرداخت اقساط کمر شکن وام مسکن ‏را داشته باشند.‏ (3964783) (alef-11)
 
AHMAD
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۸ ۱۸:۱۱:۴۴
همه اينها بابت بازار گرمي ميباشد كو پول دلشون خوش (3968070) (alef-3)
 
maryam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۱۲:۱۶:۴۶
واقعا برای من همیشه سواله ::: چرا خانه اینقدر گران است ؟ آیا در همه زمان ها اینقدر خانه گران بوده ؟ مثلا 30 سال پیش - 50 سال پیش- 100 سال پیش ؟ 200 سال پیش اوضاع چطور بوده ؟
واقعا علتش چیه؟ (3990221) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۵:۵۷:۱۶
خانه در ایران جزء گرانترین در جهان است (3995700) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۹:۲۱:۱۳
من همین اندازه میدانم که دولت خودش خواهان ارزان شدن خانه نیست (3993177) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۵:۵۹:۰۰
دقیقا درسته
مگه دولت از چه کسانی تشکیل شده:
از همینها (3995704) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۶:۰۲:۳۳
سلام دوستان عزیز

با یه Search کوچیک تو Google متوجه میشید قیمت مسکن در ایران در جهان گرانترین است.

میتوانید Search کنیی:

مقایسه قیمت مسکن تهران و سایر پایتختهای جهان
مقایسه قیمت مسکن تهران و نیویورک (3995714) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۶:۵۵:۴۱
نه اشتباه ميكنيد قيمت مسكن با دلار هست در كل جهان (4095433) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۲۳:۳۰:۵۷
از کی تا حالا تهران شده ایران؟!؟ (4224120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۹:۲۴:۴۲
اگر دولت وام ندهد توان خرید بالا نمی رود وخانه اون اندازه باید در رکود بماند که که توان خرید به طور طبیعی بالا بیادولی اگر وام بده مردم وام میگیرن خانه گران میخرن بعد که نمی تونن وام را پس بدن افراد سود ودلال با قیمت ارزان ازشان میخرن وبا قیمت گران می فروشند (3993183) (alef-11)
 
شهیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۱۲:۱۶:۰۷
من هم سال 91 اقدام به خرید مسکن کردم که با قیمت های نجومی نرخ مسکن مواجه شده و از آن پس برای خرید اقدام نکردم.یعنی برای یه دولت که کلی ادعا در همه زمینه ها داره پاین آوردن نرخ مسکن انقدر مشکله.من با دوستمون که گفتند خود دولت نمیخواد قیمت مسکن کاهش پیدا کنه موافقم.خنده دارتر از همه اینه که سال به سال قدرت خرید مردم با توجه به تورم در کالاهای مصرفی داره میاد پایین اما بعضی از به اصطلاح کارشناسان مسکن که احتمالا ذینفع هم هستند میگن قیمت مسکن تا سال آینده افزایش پیدا میکنه از بس که سر مردم رو اینجوری کلاه گداشتند فکر کردند اگه اینطوری عنوان بشه دوباره مردم مثل سال 91 هجوم میارن.برادران محترم مردم بدبختند چرا نمیخواین قبول کنین.دوستمون که میگن با برجی یک میلیون تومان درآمد زندگی که نه به اصطلاح زنده است شرح حال 70 درصد مردم زجر دیده ماست. (3993887) (alef-11)
 
جعفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۰۰:۲۱:۴۲
11 سال هست ازدواج کردم و هنوز نتونستم مسکن بخرم و هر سال از این خانه به ان خانه اسباب کشی خدایی خسته شدم . وقتی یکی 10 خونه داره و میده اجاره و مالیات و قانونی درستی هم نیست همینه . همون فرد چند سال دیگه 1 دیگه هم اضافه میکنه . ا (3999406) (alef-13)
 
هیچ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۵:۰۰:۴۸
مردم نیاز به خرید مسکن دارند ولی آیا با این همه مسکن خالی که مردم بودجه خرید آنها ندارند باز گران تر خواهد شد ؟؟؟؟؟ (4005342) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۰:۵۹:۰۴
دقیقا همینه
الان در شهرهای جدید مثل پردیس ، پرند و هشتگرد کلی واحد خالی هست
ولی کسی پوله خرید نداره (4158549) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۱:۰۹:۴۳
آقا اگه یه سری به شهرهای جدید مثل فردیسو هشتگرد و پرند بزنید میبینید کلی خونه با قیمت پایین هست . حتی با قیمت خرید خود مالک ولی مشتری نیست . بعنوان مثال کسی که چند سال قبل خونرو خریده الان به قیمت بالاتر نمیتونه بفروشه. من خودم اون موقع که پراید ۱۲ تومن بود پولمو دادم مسکن مهر .الان بعد از چند سال خونم همون قیمته شایدم کمتر . اگه بانک میذاشتم یا میدادم رهن خونه بهتر بود (4158556) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۹:۳۲:۴۴
این بابا چندساله که میگه مسکن رو به رونقه بازارگرمی نکن کارشناس (4021432) (alef-13)
 
عارف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۲۲:۵۲:۰۷
اگر نخریم باید جیب صاحب خونه رو پرکنیم (4029729) (alef-11)
 
m
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۱:۲۵:۰۱
قیمت مصالح و مجوزها و گرانی پی در پی سیمان در حال حاضر با قیمت تمام شده مسکن برابراست پس کسی انتظار این رو نباید داشته باشه که مسکن ارزون بشه یا عرضه زیاد بشه . (4031582) (alef-11)
 
جواد هاشمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۰:۰۲
فقط بلد هستید مردم راگول بزنید اخه یکی نیست به اینها بگه خیلی ارزونی که خونه هم ادم بتونه بگیره دولت روحانی از دولت احمدی نزاد بدتره همش گرونی همش بیکاری چرا کسی به فکر مردم نیست (4040924) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۰:۱۷:۵۱
دوستان سلام فقط یک کلام میگویم نسبت به هرچیزی دقیق تر از اونی که باید باشد باشیم ،جو گیر نشویم و هر کداممان متخصص در هر عرصه ای نشویم ،،بدانیم هر حوزه ای برای خودش متخصصی دارد ...بگذارید بدون تعصب وغرض ورزی بیاندیشیم و از نظرات اهل فن درس بیاموزیم ،،و سوال،،اینکه چرا ما ایرانی ها از همه چیز سر در میآوریم و نظرات کارشناسانه میدهیم.؟راستی چرا؟ تا کی باید حرف بزنیم ونگذاریم کارشناسان صحبت کنند (4060880) (alef-11)
 
بی خونه بز پول
Netherlands
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۲۱:۵۸:۲۰
به نظر من انشالله دیگه زمان خریدن خونه یا ساختن خونه برا پول در آوردن تموم شده باشه که متاسفانه این دلالهای ریز و درشت که تو تلویزیون و تریبون ها از طرف مستاجر و بی خونه ها حرف میزنن مثل گرگ تو کمینن.
آقا راهکار کل دنیا برا خونه چیست کشور ما که در بین ۲۰۰تا کشور همه آماراش ازجمله خونه و ...۱۹۹ هستش
باید از تجربیات جاهای دیگه استفاده کنه مثلا یه راه این میتونه باشه نهادهای خیریه واقعی تاسیس بشن تو قسمت مسکن. بعد همه پولدارا به جای مالیات مثلا ۱۰۰ تومن ۴۰ تومن به این جور جاهها کمک کنن که بخشودگی مالیاتی و ....نصیبش بشه املاک از دست دزدا درد میاد بیرون کالای مصرفی میشه و
همین خیریه ها بیاین زمین و پول و دیگر امکانات رو در اختیار جوانها بذارن جونا خودشون خونشون رو درس کنن البته نه مثل وام مسکن الان که باید ۲برابرشو برگردونی به بانک. واقعا ۲الی ۴ درصد واقعی ۱۰۰م بدن ۱۰۵م بگیرن . من تعجبم تو اینه چرا مردم گول ۱۲ درصد بانک مسکن خوردن ۶۰ میلیون میده با ۱ الی ۳سال خواب پول بعد تو دوازده سال نزدیک ۱۲۰ م میگیره اینکه شد سود ۱۰۰ درصد (4072127) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۲:۳۸:۲۶
احسنت (4146004) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۰۳:۴۴:۲۲
باش تا خیره برسه ، دوست عزیز فراموش کردی که دولت از پول مالیات ها نمیتونه بگذره (4157707) (alef-11)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۰:۴۵:۴۶
با سلام خدمت دوستان به نظره بنده قیمت مسکن کمتر از تورم رشد خواهد کرد و خرید خانه کاملا اشتباه است با توجه به کاهش رشد جمعیت و افزایش مرگ و میر کم کم مسکن زیاد میشود (4072291) (alef-13)
 
اعتماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۳:۱۵:۵۶
مجلس محترم قانون مالیات واحدهای خالی را وضع نمی کنه.....؟؟؟؟؟؟؟شاید (4117851) (alef-11)
 
koorosh
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۰۷:۵۰:۴۹
سلام
دوستان اون کارشناسی که میگه قیمت مسکن بالا میره به احتمال متناسب با جیب خودش اینطور نظر میده والله ما که توی عسلویه کار میکنیم اصفهان ساکنیم درامدمونم ماهانه 6 تومن هست ولله اونقد گرونی بی داد میکنه که اصلا به فکر خونه خریدن نیستیم حالا هی بگن خونه گرون میشه مردم سریع خونه بخرین اخه دوست عزیز کارشناس محترم مگه نباید پول تو جیب مردم باشه با کدوم پول با کدوم حقوق با کدوم سرمایه مردم میتونن خرید کنن بابا جان یارو پول نداره ازدواج کنه شما میگین خونه گرون میشه
متاسفانه متاسفانه این دولت برا بعضیا بردخوبی بود قبل از دولت احمدی نژاد قشر ضعیف رو به رشد بود قشر متوسط همینطور و قشر پولدار هم که بی طمع بود اما العان:
همان قشر ضعیف بد بخت شدن قشر متوسط شدن قشر ضعیف و پولدارا هم که سرمایشون هزار برابر شده . (4078258) (alef-13)
 
دلسوخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۳:۴۱
با سلام خدمت کارشناسان محترم شما به جای اینکه به فکر خانه دار شدن جوان ها باشید به فکر پر کردن جیب خود از طریق پیش بینیهای دروغی در بازار مسکن هستید و شاید خود شما در بازار سرمایه گزاری میکنید (4098182) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۵:۵۴
واقعا متاسفم خونه هاي بساز و بفروش خودشون باد كرده و مدام دنبال گران شدن مسكن هستند فكر مي كنيد تا ابد زنده ايد؟ الان هم قيمت مسكن نجوميه چه برسه وقتي رونق پيدا كنه (4098789) (alef-3)
 
هیوا
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۶:۰۳
در همه ی دنیا. که من تجربه جاهایی مثله اقلیم کردستان و ترکیه و عربستان سعودی رو دارم رونق بازار مسکن یعنی بساز بفروش زیاد با سود کم.
مثلا من از یه نفر که تو امریکا خودش سابقه کار داشت صحبت میکردم میگفت. تو ایالات متحده اگه شما یه خونه ای بخرین بگین یه سال دیگه میفروشم ضرر میکنین. چون حداکثر سودی که میبرین 5 درصده که اگه هر کاریم بکنین حتی نمیتونین با این 5 درصد مالیاتش فروشتون رو بپردازین.
اینجا برعکسه یه خونه میخرین یه سال دیگه میفروشین کلی سود میبرین. حالا اینا تو این چند سال که سود نبردن ناراحتن.
تو همه دنیا سرمایه داری یعنی گردش مالی انبوه با سود کم.
تو اربیل یه شرکت میاد یه شهرک میسازه . که من اگه خونم رو اینجا بفروشم میتونستم اونجا حداقل دو واحد بخرم. تنها چیزی که بهم اجازه نمیده این کارو بکنم پول کم ارزش ایرانه در مقابل دینار عراقه. هر صد هزار تومن ایران میشه حداکثر 40 هزار دینار.
اگه یک به یک بود. سرمایه گذاری خوبی بود. (4098960) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۰۳:۰۵:۴۳
خونه گروننمیشه (4101525) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۰۰:۴۷:۲۳
من یه دوست دارم بنگاهیه همیشه ازش می پرسم بازار چطوره میگه بازار امروز درست ميشه فردا درست ميشه
ولی دیروز که دیدم گفتم پس چی شد این بازار ،گفت این ترفند ما برا کسانی می خوان خونه بخرن
به اصطلاح همش بازار گرمی می کنن تا طرف زود خونه بخره از ترس اینکه خونه گران بشه و نتونه بخره (4112223) (alef-13)
 
محسن
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۲:۴۱:۳۱
الان قیمت ملک شده دست بنگاهها و دلال ها -تا یک خانه خوب هست میای بخری دلال خریده و ظرف یک روز با 20 میلیون بالا بود میفروشن به مشتری بنده خدا واقعی
لطفا یک فکری برای این کار بیندیشید .من خودم همین بلا از دلالها کشیدم (4114371) (alef-11)
 
علی نوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۱۴:۳۲:۱۱
باعرض سلام درجواب اقایی که گفتن بساز بندازها باکسادی از پا در بیان متاسفانه یا خوشبختانه به قدری توانمند شدن ازپادرنمیان وقتی باکمترین قیمت1واحد200میلیونی بفروشندتوبانک بذارن ماهی3 م میگیرن احتیاج به فروش بقیه واحداشون ندارند تو درازمدت5ساله همش جبران میشه پس اقایونیکه مسکن نیاز داریدچه باوام چه بی وام میتونید بخریدنه برای سرمایه گذاری بلکه برای مصرف هرنوع راهنمایی خواستیدایمیل بزنید حتمآکمکتون میکنم (4114516) (alef-11)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۲۰:۵۷:۱۷
لطفا کمک کنید از این سردرگمی که بخرم یا نخرم یاسپرده بزارم وام بگیرم کمکم کنید (4116788) (alef-11)
 
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۰۱:۴۲:۵۸
آقای علی نوری توان خرید یک واحد 50 متری را دارم اما با این وضعیت بازار گرمی دلال ها نیدونم چه کار کنم
البته وام 20 ملیونی دارم روی رهن خونه هم حساب کردم
نظر شما چیه؟؟؟
راهنماییم کنید (4117126) (alef-11)
 
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۰۱:۴۴:۵۳
اگه بخوام بخرم کدوم مناطق بهتره؟؟؟ (4117130) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۰۰:۳۴:۲۵
خارج از تهران ، پرديس بومهن الان اونجا قيمت هاى مناسب و جاى رشد قابل توجهى داره و نزديك تهران هست چون ديگه جاهاي مثل كرج ديگه ظرفيت جمعيت رو نداره ولي سمت شرق تهران جديد و تازه هست و تقريبا ميشه گفت مثل اوايل كرجه تا چند سال ديگه همه واسه اونجا سرودست ميشگونند. (4149915) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۰۰:۱۹:۳۲
سلام نظرتون در مورد خرید مغازه چیه امسال (4126811) (alef-11)
 
عجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۱۵:۵۷:۱۴
سیمان وآهن گرون شد...تا سال آینده گرون میشه (4116257) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۷:۴۰
وضعیت مسکن با توجه به امارهای فعلی در خصوص واحدهای مسکونی خالی از سکنه نشان میدهد که اوضاع مسکن نه تنها که در سال 96رشد نخواهد داشت بلکه این امر در سالهای اتی به همین شکل خواهد بود
وتوان وقدرت خرید مردم هم روز به روز کاهش می یابد
دلالا دستشون خالی است (4136662) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۳:۵۹:۲۸
ما که موندیم بخریم گرون میشه یا بزاربم بانک راحت سودشو بگیریم کمک کنید (4143240) (alef-11)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۷:۵۵:۲۶
,اینها همه جو سازی جهت رونق مسکن است . (4145141) (alef-11)
 
a.h
Europe
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۱:۱۸:۲۲
هرسال به طور متوسط تعرفه های نظام مهندسی ساختمان و عوارض شهرداری جهت صدور پروانه ساختمانی و حقوق کارگران و استادکاران، حدود پانزده درصد افزایش پیدا میکنه، امتیاز آب و برق و گاز هم توی این دوسال افزایش قابل توجهی داشته با توجه به اینکه توی این دوسال با رکود در بازار مسکن روبرو بودیم احتمال افزایش حدود چهل درصدی مسکن در اوایل شهریور ماه سال بعد وجود داره.اگه این رکود بعد از شهریور سال بعد هم ادامه پیدا کنه قطعاً با افزایش بیش از پنجاه درصدی قیمت مسکن روبرو خواهیم بود (4145564) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۲۱:۳۷:۲۸
دوست عزیز این 40 بعدش 50 درصد رو با کدوم فرمول به دست آوردی (4163833) (alef-11)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۱۸:۴۸
همین الان که بهمن ۹۵ است بازار با رشد ۱۵٪ روبرو شده با انتخاب دوباره ی اقای روحانی احتمال ترقی ۳۰٪ بازار مسکن خیلی زیاده رکود در بازار فقط با راه افتادن بازار مسکن شدنیه (4145781) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۷:۰۱:۰۳
اخه نه اينكه پس انداز مردم زياد شده با اين گروني بيكاري هم كه شكر خدا ازبين رفته مردم موندن با اين پولها بخرند يا نخرند ؟ (4146509) (alef-11)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۷:۳۵:۰۴
مسکن گران نخواهد شد (4146547) (alef-3)
 
وحيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۰۰:۲۸:۱۲
تو اين مملكت هيچ چيز ارزون نميشه ، مثل تمام چيزهايى كه نشد ، تا وقتى كه اين سياست هست قيمت ها هم پايين نمياد يعنى به صرفه اقتصادى نيست ، و قيمت مسكن هم به مصالح ، عوارض و ما ليات شهردارى و انشعابات ( آب،گاز،برق) داره كه در اين ٣ سال و اندى ركود مسكن حدود ٣٠ الى ٥٠ درصد گرانى از سوى دولت بوده ، پس بايد شاهد گرانى مجدد مسكن در ماه هاى آتى بود (4149909) (alef-11)
 
Mr
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۰۰:۴۳:۰۷
اگه ميتونيد الان وقت خريده ، تا چند ماه آينده قيمت مسكن به شدت افزايش پيدا ميكنه خبرهايى هست كه پول هاى كلان راكدى كه در بانك ها خوابيده بود براي گرفتن سود بانكى به علت پايين اومدن سود بانكى ، سرازير شده به سمت بازار مسكن و همين تا چند ماه آينده باعث افزايش بى رويه قيمت مسكن خواهد شد. (4149926) (alef-11)
 
علیرضا
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۱:۳۱
سلام
بازار مسکن از شهریور 96 رونق کامل میگیرد و با توجه به اینکه 4 سال است مسکن به اندازه نیاز ساخته نشده و حدود 25 درصد خانوار های ایرانی مستاجر هستند و نیاز به خانه دارند با افزایش تقاضا روبه رو میشویم و تا 60 درصد گرانی مسکن غیر ممکن تیست امید وارم تورم مسکن بیشتر نشود (4150390) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۲۱:۴۲:۲۰
دوست عزیز اون مستاجری که 25 درصد رو تشکیل میده یکدفعه صاحبخونه بابت اجاره منزلش اندازه پول یک خونه بهش جایزه میده و میاد جز متقاضیان خرید!!!!!!!!!!!!! (4163846) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۱:۵۸:۲۱
دروغ محض (4156665) (alef-11)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۰۵:۱۲:۲۱
مسكن در شروف گران شدن است متاسفانه. (4157719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۰۵:۱۴:۳۱
دو ماه پيش قصد خريد داشتم ، پولم جور نبود ، چند روز پيش جور شد و اقدام به خريد كردم كه فهميدم چند درصد گران شده ، باز بايد پول تهيه كنم. (4157720) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۴:۰۹
قیمت مسکن به نسبت تورم بازار گرون نمیشه .چون اکثریت بی خونه ها درآمدی ندارن که پس اندازی داشته باشن.من بدبخت هفته پیش یک دندون خانمم ترمیم کردم با قیمت یک ملیون و دویست .حالا باید زور بزنم تو یک ماه اگه هیچ خریدی بجزء نون خالی نداشته باشم تا اون 1/200 رو جبران کنم .دیگه خودتون اوضاع جیب مردم و اکثریت جامعه را قضاوت کنید.متاسفانه در ایران خرید مسکن نهیت آرزوهاست. (4158034) (alef-11)
 
Shibe
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۷:۳۸:۰۲
با توجه به ركود ٤ ساله بازار مسكن و تقريبا اتمام دولت و شروع ٤ ساله جديد حتما در ماه هاى آتى منتظر گرانى مسكن باشيد. (4158277) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۰۰:۴۸:۳۳
دليلد ركود در اين چهار سال قيمت بالاي مسكن و قدرت خريد نداشتن مردم بوده حالا چه تغيير وتحول مثبتي در اقتصاد ايجاد شده كه قدرت خريد مردم زياد بشه تنها راه رهايي از ركود تناسب بين قيمت واقعي مسكن با درامد مردمه مالكان محترم واقع بين باشيد حال و روز مردمو ببينيد بيكاري ،ازدواج نكردن جوونها و از همه مهمتر گراني سرسام اور (4158541) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۴:۰۳:۲۴
سلام بر مردمان ایران زمین، ای عزیزان سال 97مسکن گران خواهد شد میتوان گفت دوبله و بیشتر، بخدا من نه بنگاه دارم نه بساز بفروش فقط می دانم پولدار ها این کار را خواهند کرد پس بجنبید تا دیر نشده خونه وخصوصا زمین بخرید. (4158976) (alef-11)
 
صاحب نظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۰۰:۰۰:۵۲
سلام اگر امسال يا قبل از انتخابات رياست جمهوري مسكن يا زمين نخريد ديگر بعد از آن تهيه آن سخت خواهد شد (4162158) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۳:۲۴:۲۳
سلام ودرود به دوستان عزیزم مطمئن باشید خونه گران نميشود چون طبق آمار تعداد زمین و آپارتمان های خالی و در دست احداث بسیار بالاست پس انتظار میرود مردم آگاه و گول دلالان راهرگز نمیخورند (4164090) (alef-11)
 
ستوده
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۰۰:۴۳:۴۲
بنام خدا
خدمت دوستان عزیز عرض میکنم مسکن گران نمی شود زیرا
1--نرخ زاد و ولد دارای رشد قابل توجهی نمی باشد 2--آمار ازدواج بسیار کم بوده و نسبتا پایین است 2--وضعیت درآمد مردم در برابر هزینه معیشت زندگی منفی است و پس انداز نمی توانند بکنند 3--مسکن ساخته شده خالی زیاد شده 4--رشد اقتصادی واقعی نداریم 5-- فاصله قیمت مسکن با قیمت واقعی نسبت به درآمد مردم بسیار زیاد است 6--آمار واقعی بیکاری بسیار نگران کننده است 7--با توجه به هزینه خارجی دولت توان اختصاص بودجه در مسکن به اندازه مورد نیاز را نداشته و چاره ای جز تبلیغات برای حباب سازی قیمت مسکن را ندارد که با توجه افزایش بینش مردم در باره اوضاع جاری مسکن قطعا این سیاست در میان مدت شکست خواهد خورد و کسانی که اقدام به خرید مسکن در آینده نزدیک کنند دچار زیان خواهند شد. (4165968) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۹:۲۵:۰۱
والا من موندم مثلا گرون بشه کی داره بخره .....گرونم بشه با شکست روبرو میشه و این گرونی ها موقتیه چون توان خرید صفر هستش و فروشنده واقعی مجبور معقول فکر کنه.... (4167730) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۹:۲۷:۱۵
به زودی میخوان روی خونه های خالی مالیات ببندن اونجاست که حال خیلی از ادمای سدد جو گرفته میشه مجبورن خونه هارو اجاره بدن (4167732) (alef-11)
 
امان اله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۱:۰۵
سلام ضمن تایید آقا یا خانم ستوده تمام مواردی که ایشان اشاره کرده اند درست بوده و علاوه بر آن در سرشماری نفوس و مسکن که اعلام نکرده اند احتمالا آمار خانه های خالی بیش از آنچه که ما فکر می کنیم است و اگر دولت به این خانه های خالی مالیات ببندد قطعا قیمت مسکن از حالت حبابی که دارد پایین خواهد آمد به دو علت 1- خرید و فروش دلالان متوقف می شود
2 قانون عرضه و تقاضا حاکم شده و حداقل 20% قیمت ها در تهران افت می کند. و باید تا سطحی پایین بیاید که متقاضی واقعی بتواند خانه تهیه کند آنهم به کمک تسهیلات .
همانطور هم که میدانید یکی از فاکتورهای آمار گیری در محاسبه تورم فاکتور قیمت مسکن است که می بینیم روز بروز علی الرغم بالارفتن کالاهای اساسی نرخ تورم پایین می آید.
حالا خود دانی پول اضافی داری خانه بخر!!!!! (4170537) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۳:۴۰
سلام،
دوازده ساله اجاره میدم،بادوتا بچه،
هنوزم نمیتونم خونه بخرم،به نظر من گرونتر هم میشه،
کاش بشه قیمت گذاری دقیق منطقه ای رو انجام بدن
دعا کنید منم صاحب خونه بشم (4170659) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۲۱:۴۲:۲۵
سلام
اکثر نظرات دوستان خوندم ولی به نظر بنده اکثر افرادی که فکر میکنن خونه گرون میشه بیشتر سنتی فکر میکنن
امروز اقتصاد بین المللی بیشتر تاثیر خودشو نشون میده.
در سنوات گذشته دولت درآمد نفتی خوبی داشت و چون تو دلالی دخالت میکرد باعث گرونی مسکن میشد(یه نگاه به سهامداران عمده شرکتهای ساختونی بکنید)
امروز نفت زیر ۱۰۰ دلاره و کشور درگیر جنگ های نیابتی و مردم یا بیکار یا با درآمد پایین بدون امنیت شغلی
الان فکر کنید خونه گرون بشه وقتی الان خریدار نداره اونوقتم نداره
پس خیالتون راحت باشه خونه گرون نمیشه سال ۹۶ مطمئن باشید. (4171597) (alef-11)
 
فرزان راعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۴۸:۱۵
سلام
ما باید به یه نكته بسیارمهم توجه كنیم . مقدار نقدینگی كشور به بیش از ١١٦٢ هزار میلیاردتومان رسیده ، كه ٧٠ درصد این مقدار پول درحساب ٣٠درصد مردم ایران است . اگر فقط ١٠ درصد این مقدار پول به بازار مسكن وارد بشه رشده بیش ازتورم را در سال ٩٦ خواهیم داشت.
در طول تاریخه افزایش قیمت مسكن این پول اقشار ثروتمند بوده كه مسكن وگران كرده نه تقاضای واقعی مردم طبقه متوسط یا ضعیف .
به هرحال چه بخوایم و نخوایم پول هوشمند در سال ٩٦ بعد از پنج سال ركود سنگین در این حوضه وارد بخش مسكن میشود متاسفانه رشدی ناهنجار را بوجود میاورد.
راعی تحلیل گربازارهای مالی (4172641) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۲۲:۲۹
سلام.درجواب شما دوست عزیز باید بگم تا ارزش افزوده تو بازار مسکن نباشه کسی پولشو صرف سرمایه گزاری در بازار مسکن نمیکنه.باید تقاضا زیاد بشه که تورم به وجود بیاد.مثل قانون ارزه وتقاضا در سایر بخشها.هرقدرم دولت پول وارد کنه نمیتونه بیشتر از تورم لحظه ای به وجود بیاره.برای گران شدن قیمت مسکن یه راه هست.اونم اینه که باید نقدینگی بیاد جیب مردم.باید درامدها بیشتر بشه تا تقاضا همبیشتر بشه.. (4172747) (alef-11)
 
علي سليماني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۹:۵۵:۵۸
سلام،دوستان عزيزي كه به خودتون اجازه ميديد هرتوهيني به ساخت وسازكارهاكنيديادتون باشه كه هركسي كه ساخت وسازميكنه حداقل به سيصدخانواده نون ميرسونه،اگرهرخانواده چهارنفرباشن به هزارودويست نفرنون ميرسونه،درحالي كه خيلي ازكساني كه ازانبوه سازهانقدميكنن وايرادميگيرن عرضه ندارم ريسك كنن و....انبوه سازسرمايه وزندگيشودرراه توليدمسكن وكمك به قشركارگرميزاره درحالي كه خيلي ازدوستان توهين كننده ....،خواهشن منطقي باشيدوبه جاي ستيزباسرمايه گزار،كمك كنيدبازارراه بيفته تاكارگرهاي بيشتري صاحب درامدبشن وپيش زن وبچه شرمنده خرج زندگي نباشن (4172807) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۱:۲۸:۳۷
آنقدر مسکن خالی در سطح کشور وجود دارد که دلالان و بساز بفروشها در دستشان مانده اند که در سالهای آینده قیمت مسکن بصورت چشم گیر کاهش خواهد یافت با یک و یا دومیلیون حقوق جوانان قادر به هر مسکن نمی باشند و اگر وما هم بگیرند اقساط آن را نمی توانند پرداخت کنند چون جیب مردم خالی و آپارتمان خالی هم هر قدر دلت بخواهید در کشور است لذا هر کس بخواهد مسکن خریداری کند زیان قابل توجهی متوجه آنان خواهد شد . و کسانی بخواهند در مسکن سرمایه گذاری کنند آنها هم متضرر خواهند شد این پیش بینی در سایه تجربیاتی بوده که به خریداران توصیه می کنم پول نقد خود را در ارز سرمایه گذاری کنید چون ارزش پول کشور بتدریج از بین می رود فریب دلالان و بساز بفروشان را نخورید در سال های دیکر با یکصد ملیون تومان می توانید یک آپارتمان صدوبیست یا صدنجاه متر را براحتی خریداری نمایید و قیمت مصالح ساختمانی هم بخاطر تقاضای کمتر هرروز نسبت به قبل کاهش خواهد یافت در مناطق متوسط و بالا قیمتها کاهش چشمگیری خواهد یافت این پیش بینی براساس تجربیات بیش از سی سال اینجانب میباشد . آپارتمان لوکس تا متری هفتصد و یا هشتصد هزار تومان تنزل خواهد یافت فریب سودجویان مسکن مثل بساز بفروشها و دلالان و سایر را نخورید مسکن خالی به حد وفور در سطح کشور ساخته شده و خالی میباشد وچون تقاضا نیست دلالان و پیمانکاران درتلاطم هستند تا با تبلیغات دروغین خویش آنها را به نحوی از انحا بفروش برسانند. جوانان نیز با در آمد کمتر که بزور مایحتاج روزانشون تامین می شود قادر بخرید مسکن نیستند .در نتیجه تقاضای کمتر و عرضه بیشتر نیز از طرف دیگر باعث تقلیل قیمتها در آینده خواهد بود و در سال 96 هم علنا شاهد کاهش چشمگیر مسکن خواهید بود. اینکه پیش بینی می کنند مسکن در سال آینده رونق خواهد یافت دروغ محض است اگر به چه دلیلی سکوت خواهند کرد اگر بانکها وام بیشتری هم بدهند چون قادر به پرداخت اقساط آن نیستند هیچ تاثیری در قیمت مسکن نخواهد گذاشت در آینده نزدیک آپارتمان سیصد میلیونی را به ضد میلیون خواهند داد باز مشتری نخواهد بود مطمئن باشید . رکود مسکن هر سال بد تر از سال قبل خواهد بود . موفق باشید (4184010) (alef-13)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۰:۴۴
هاهاها...
به والله من هم از دار دنیا یه آپارتمان دارم برای استفاده شخصی خود و خانواده.
ولی مطمئن هستم اگر مالکان نجومی ، ملکهای خود را خالی نگه داشته و یا فقط اجاره بدهند به هیچ عنوان به یک سوم و یک چهارم قیمت نخواهند فروخت.
جالبه که مثلا امروز که دولت بخشنامه افزایش حقوق کارگران و کارمندان رو اعلام میکند، همین فردا از پول آب و برق گرفته تا پفک و بستنی هم افزایش قیمت رو تجربه میکنند. بعد شما میگی این حجم کاهش قیمت در مسکن...
بعیدبه نظر میرسه داداش.
البته خدا کنه این طور باشه تا همه صاحب خونه بشن انشاالله. (4241098) (alef-11)
 
ترنم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۸:۵۹:۴۷
خدایا خودت به همه اونهایی که خونه ندارن خونه بده مسئولان که به فکر مردم نیستن تو خودت به داد جونهای بیکار برس که کار ندارن درامد ندارن به چه امیدی ازدواج کنن با چه پولی صاحب خونه بشن بیکاری روز به روز به فساد درجامعه تبدیل میشه و باعث شده تا جونهایی افسرده و ناامید داشته باشیم اخه این چه کشوریه که مدرک دکترا داشته باشی و بعد سی سال زندگی هنوز نتونی صاحب زن و خونه بشی اخه این انصافه چرا دولت به فکر بیکاری جونها نیست مخصوصا تحصیلکرده ها خدایا خودت به فریاد برس (4190050) (alef-11)
 
جستجو گر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۰۹:۱۸:۲۴
الان چند ساله که میگن سال بعد بازار مسکن رونق خواهد یافت ولی میبینیم خبری نشد.اگر هم تعداد معاملات مسکن در یه مقطع کوتاه افزایش داشته بخاطر همین جو سازی دوستان بنگاه دار و بساز و بفروش بوده.با یه سرچ ساده تو نرخ رشد معاملات مسکن امسال و سالهای قبل میشه به این نتیجه رسید که پیش بینی های رشد قیمت مسکن همه غلط از آب دراومده.چرا بعضی از بانکها و موسسات مالی دارن ورشکست یا زیان ده میشن؟چون وقتی که خیلی از کارگاه های کوچک و کارخونه ها دارن ورشکسته میشن و بیکاری داره موج میزنه کسی قدرت پرداخت قسط وام های بالا را ندارد که بخواد وام بگیره و خونه بخره.مردم قدرت خرید واسه عید رو ندارن اونوقت میتونن خونه بخرن؟ (4192522) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۲۱:۲۶:۵۱
سال 96 سال انتخابات است و تا تحویل گرفتن دولت جدید و انتخاب وزرا و رای اعتماد به آنها که در شهریور ماه می باشد هیچ کس چه افراد عادی و یا حرفه ای وارد بازار مسکن نمیشوند تازه پس از آن چند ماه طول میکشد تا سیاستهای وزرای جدید تثبیت و جاری شود نگاهی به روند 40 سال گذشته نشان میدهد همیشه سال انتخاب ریاست جمهوری سال رکود در مسکن بوده است (4194984) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۶:۵۸
سلام .هرموقع توافقات .نقشه.آهن.آجر.وکلیه مصالح ساختمانی.مهندس.بنا.کارگر.کنتوربرق.کنتورآب.کنتورگاز.عوارض.مالیات .دلار.طلا.ماشین. زمین .وهمه چیزکه گران شده پایین آمدخانه هم پایین میاد .خداوکیلی حقیقت رومی گم حالابعضی دوستان میگن نخریم تاارزون شه خداوکیلی هیچی پایین نمیادخیالتان راحت چون اگه قرارباشه همه چی ارزون بشه دلاربایدبشه ۷۵ریال که نمیشه شهرداری بااین همه درآمدی که داره جوابگوی دخل وخرجش نیست حالامیادتوافقات ارزون کنه ....آره میشه ارزون کنن به شرطی حقوقهاوتمام اقلام ازماشین تاهرچه فکرشوبکنین ارزون شه که نمیشه .شما خودت فکرکن حقوق ماهی یک میلیون می گیری به ۹۰۰تومان راضی میشی نه بخدامگرهمه چی ارزون شه که نمی شه چون توازون بهم می ریزه همه چی نابودمیشه نبایدگران می شد بنزین لیتری ۵۰ تومان بود شده هزارتومان دولت میگه نرخ خلیج فارس بالاتره یعنی هزارتومانم کمه بعدا ماکه خانه نداریم توقع داریم خانه پایین بیاد نمی دانم خودتان فکرکنید ....میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟مردم توقع شان راپایین بیارن خانه های کوچک بسازن وام کم بهره وبلندمدت بدن تورم هم اینجوری بمانه اون موقع میشه گفت میشه خانه خریدخدایم کمک کنه انشاالله همه صاحب خانه بشن انشاالله.... (4204256) (alef-13)
 
م د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۷:۵۴
به نظر من اقتصاد با ید در کشور ثبات داشته باشد بهتر است (4238450) (alef-11)
 
vahid
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۰:۵۹
سلام دوستان
بعد انتخابات شدیدا گروووون میشه ، هرکی هرچقد داره زمین بخره فقطم زمین افزایش پیدامیکنه (4241055) (alef-11)
 
mehdi
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۱:۳۲:۴۴
البته تو ایران چیزی معلوم نیست شایدم گرون شد،البته هم که گرون میشه ،تخم مرغ شده 500تومن فردا میگن 550پس چیزی ارزون نمیشه بخرید اقا زمین بهتره البته (4241061) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۸:۱۱:۱۳
خه وقتی من که پول اندازه کافی ندارم چطور بخرم؟ حالا هم هر چی وام بدن یا پروانه ساخت و ساز کم بشه، وقتی پولم نرسه میزارم بانک اول ماه سود بانکی را بدون استرس میریزن واسم. هر موقع هم خواستی پولتا میگیری
تازخ به نظر من آپارتمان هم بخری که مثلا دو سال 20% بره روش، اون موقع خونه تو شده 2 سال ساخت و حدودا 10% تا 20% افت قیمت داره که همون پولت میشه. (4253457) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۲۹:۴۳
مسکن از حالت سرمایه ای خارج شده. ضمنا تناسب دخل وخرج هم درست نیست. مسکن خیلی گران هست. نمیشود خرید. بیخودی شلوغش نکنید. (4302671) (alef-11)
 
fereidoun
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۸ ۲۲:۲۲:۱۷
چکار کنیم بخریم یا نخریم؟؟ارزون میشه یا گرون؟ (4371306) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۰۲:۳۸:۲۸
کارشناسان ماروباش افزایش قیمت رو شکوفایی اقتصاد مینامند (4371595) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۲۲:۵۷:۱۶
درسته (4542323) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۲۲:۵۷:۰۲
سلام . همانطور که دوستان گفتند . گران شدن قیمت نباید به معنای رشد اقتصادی باشه . باید یک کانال به نام مستاجران درست کرد . افرادجامعه در آن عضو شوند . با وقتی تعداد آن بالا رود باید در مورد افزایش قیمت مسکن اعتراض کرد . و جلوی پیشرفت قیمت را گرفت . که یک سری سود جو و دلال و بی سواد سود آن را میبرند و قشر زحمت کش همیشه از خرید عقب هستند . . (4542322) (alef-11)
 
ناصر
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۲۱:۰۸:۳۸
تا بودجه عمرانی در کشور تقویت نشه امکان توسعه اقتصادی وجود نداره .استارت زدن به ماشین با بنزین داخل کاربراتور پرش چند سانتیمتری را ایجاد میکنه حرکتی برای رسیدن به پمپ بنزین نمیشه.. (4544655) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.