توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417942
"رهبران طالبان" در قطر برای شروع گفت‌وگوهای صلح رایزنی می‌کنند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
یک منبع پاکستانی به نقل از یک رهبر طالبان گفته است که مقام‌های رهبری این گروه در قطر درحال رایزنی در مورد شروع گفتگوهای صلح با دولت افغانستان می‌باشند.

به گزارش میزان، روزنامه اکسپرس تریبیون چاپ پاکستان خبرداده که یکی از رهبران طالبان گفته است که آنها درحال رایزنی درخصوص شروع گفت‌وگوهای صلح با دولت افغانستان می‌باشند.
 
به گفته این رهبر طالبان آن‌ها مشغول مذاکره درخصوص گزینه‌‌های گفت‌وگو از جمله با دولت افغانستان هستند.
 
این رهبر گروه طالبان خاطرنشان ساخته که این یک تصمیم در حد ملی خواهد بود و روند مشورت با قاطعیت انجام خواهد گرفت.
 
این عضو گروه طالبان تفکر طالبان مبنی بر جست جوی راه حل مشکل افغانستان از طریق نظامی را رد کرده است.
 
گفتنی است که پیش از این گزارش‌هایی منتشر شده بود که مقام‌های افغانستان و طالبان در قطر با یکدیگر پیرامون پروسه صلح افغانستان گفتگوهایی داشته‌اند.
 
مدتی کوتاه پس از انتشار این گزارش گروهی از طالبان از قطر وارد اسلام آباد شدند و مقام‌های پاکستانی گفتند که این طالبان برای مشورت با پاکستان در مورد صلح افغانستان وارد این کشور شده‌اند.
 
اما طالبان با رد این ادعا تاکید کردند که آنان برای مشورت با مقام‌های پاکستانی درباره مذاکرات صلح با دولت افغانستان وارد پاکستان نشده‌اند بلکه هدف آنان گفت‌وگو با مقام‌های پاکستانی درباره وضعیت مهاجرین افغانستانی و بسته شدن مدارس دینی بوده است.
 
این در حالی است که در نشست موسسه بین‌المللی کانادایی پگواش که در اسلام‌آباد برگزار شد هیچ نماینده‌ای از سوی طالبان حضور نداشته است.
 
طالبان هنوز دلیل عدم حضور در نشست پگواش در اسلام‌آباد را اعلام نکرده است.
 
طالبان به طور معمول در فصل زمستان برای شروع گفتگوهای صلح با دولت تمایل نشان می‌دهد و اما پس از پایان این فصل به جنگ‌هایشان در افغانستان ادامه می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : افغانستان+ طالبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.