توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455940
رژیم صهیونیستی: روسیه قدرت ایران را کنترل کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
مدیرکل وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی با ابراز خشم خود از نزدیک‌تر شدن روابط ایران و سوریه گفت: روسیه و قدرت‌های جهانی باید قدرت نظامی ایران در سوریه را محدود کنند.

چاگای زوریل مدیرکل وزارت اطلاعات رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز با ادعای این‌که ایران به دنبال تقویت جایگاه نظامی خود در سوریه است، از روسیه خواست تا قدرت نظامی رو به افزایش ایران در سوریه را محدود کند؛ چراکه این کشور یک تهدید منطقه‌ای است.

زوریل که 27 سال در سازمان جاسوسی موساد از جمله به عنوان رییس پایگاه آن در آمریکا فعالیت کرده است، در ادامه ادعاهای خود گفت: در حال حاضر که ما صحبت می کنیم ، ایران و سوریه در حال نزدیک‌تر شدن هستند، ایران در مسیر تدوین توافقاتی با سوریه در زمینه ‌های مختلف از جمله اقتصادی است تا پایگاه خود را در دریا و روی زمین تقویت کند.

این مقام رژیم صهیونیستی در اظهارات خصمانه خود گفت: لازم است که روسیه و دیگر قدرت‌ها برای جلوگیری از این تهدید که ایران در سوریه پایگاه نظامی زمینی و دریایی داشته باشد، همکاری کنند.

وی همچنین گفت که جنگ سوریه با ورود به هفتمین سال خود توازن را در برخی بخش‌های منطقه، ازجمله میان ایران و ترکیه، سوریه و ترکیه و روسیه و آمریکا برهم زده است و این تغییرات باید مهار و به عقب بازگردانده شود.

زوریل بدون اشاره به این‌که سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش عامل اصلی بروز اختلافات و جنگ‌های داخلی در منطقه است، مدعی شد: وقتی به ایران می‌رسیم، روسیه و آمریکا و دیگر قدرت‌ها باید درک کنند که (نفوذ رو به افزایش ایران در سوریه) منبع ثابت اختلافات است. روسیه به‌عنوان یک بازیگر کلیدی در منطقه مسئولیت بزرگی در این مسئله دارد.

وی افزود: ایران می‌تواند نفوذ مسکو در منطقه را نیز کاهش دهد و دستاوردهای این کشور در سوریه را به عقب بازگرداند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که مقامات ایران همواره ادعاها مبنی بر دخالت در سوریه و حضور نظامی در این کشور را قویا رد و تاکید می‌کنند که حضور ایران در سوریه تنها به‌صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع این کشور است.

ایران همواره تاکید دارد که سیاست‌های جنگ طلبانه و تفرقه افکنانه آمریکا و متحدان منطقه‌ای‌اش باعث ایجاد اختلاف میان اقوام و کشورهای منطقه شده که در نهایت به بروز جنگ و خونریزی منجر شده است اما این کشورها تحت رهبری رژیم صهیونیستس تلاش می‌کنند تا با متهم کردن ایران، توجه جامعه بین‌الملل را از این حقیقت منحرف کنند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+اسرائیل+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.