نظر منتشر شده
۹۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495649
ترامپ:
ایران درصورت عدم پايبندي به توافق هسته اي با مشکلات بسیار بزرگی روبه رو خواهد شد/ اگر به من بود، همان ۱۸۰ روز پیش عدم پایبندی آنها به برجام را اعلام می کردم/ جسوری ایران دیری نخواهد پایید
بخش خبری الف، ۴ مرداد ۹۶
ترامپ: انتظار دارم تیمم در گزارش بعدی، عدم پایبندی ایران به برجام را اعلام کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه یک سخنرانی، بار دیگر از توافق ایران انتقاد کرد و گفت اگر جمهوری اسلامی ایران توافق هسته ای را رعایت نکند و به آن پایبند نباشد، عواقب آن را خواهد دید.

دونالد ترامپ سه شنبه شب در شهر یانگزتاون در ایالت اوهایو سخنرانی کرد. 

ترامپ با اشاره به توافق هسته ای ایران، بار دیگر آن را یک توافق بد نامید و گفت: توافق با ایران، ممکن است بدترین توافقی باشد که من در تاریخ دیده ام. اگر ایران به این توافق پایبند نباشد و از انجام کارهایی که ملزم است، خودداری کند، یک مساله خیلی بزرگ برای ایرانی ها اتفاق خواهد افتاد. باور کنید.

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از دولت قبل، گفت: (جان) کری یک مذاکره کننده بد است. فکر می کنید وقتی توافق انجام شد، ایران از ما تشکر می کرد و می گفت باورمان نمی شود ۱.۷ میلیارد دلار به ما پول نقد داده اید. فکر می کردید، ایرانی ها می گویند خیلی ممنون. ما شما را خیلی دوست داریم. نه اینطور نبود. دیدیم که آنها بجای تشکر، آنها خیلی جسورتر شدند. این خیلی طول نخواهد کشید.

رئیس جمهوری امریکا همچنین در مصاحبه با هیئت تحریریه و خبرنگاران روزنامه وال استریت جورنال که روز سه شنبه در کاخ سفید انجام شد، گفته است دولت او جزئیات توافق جامع هسته‌ای سال ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی با ایران را به دقت دنبال می‌کند و از آنجا که معتقد است تهران به توافق پایبند نیست، انتظار دارد عدم پایبندی آن اعلام شود.

دونالد ترامپ در این گفت‌وگو که به گزارش وال استریت جورنال حدود ۴۵ دقیقه طول کشید، در پاسخ به این پرسش که دولت او تاکنون دو بار پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تایید کرده و سه ماه دیگر در ماه اکتبر باید گزارش دیگری در همین زمینه به کنگره بدهد، گفت ما بسیار با ایرانی‌ها خوب بوده‌ایم که گفتیم به توافق اتمی پایبند بوده‌اند.

وی با بیان این که به رغم تردیدهایی که داریم آنچه را که طرف ایرانی گفته قبول کردیم و از این رو با آنها خیلی خوب بوده‌ایم، خاطر نشان کرد که با این حال، «ما در حال مطالعه جزء به جزء توافق هستیم و شخصا احترام زیادی برای افرادم که مشغول این کار هستند قائلم. اگر به من بود، همان ۱۸۰ روز پیش عدم پایبندی آنها (ایرانی‌ها) را اعلام می کردم.»

ترامپ در پاسخ به این پرسش وال استریت جورنال که آیا انتظار دارد تیم او در گزارش بعدی خود عدم پایبندی تهران را اعلام ‌کند، گفت «شخصا بله ... من فکر می‌کنم آنها پایبند نیستند. فکر می‌کنم از این کشور (ایالات متحده) امتیاز می‌گیرند. آنها از یک رئیس جمهوری به نام باراک اوباما، که نمی‌دانست چه کاری دارد می‌کند، امتیاز گرفته‌اند. و من انتظار ندارم که آنها پایبند خواهد ماند.»

خبرنگاران وال استریت جورنال سپس از دونالد ترامپ، که مانند بسیاری از جمهوریخواهان از ابتدا مخالف مذاکرات اتمی دولت اوباما با ایران و توافق بر آمده از آن بود، می‌پرسند اگر تیم شما دفعه بعد هم به شما توصیه کنند پایبندی ایران را بپذیرید آیا آن قبول می‌کنید، گفت «حتما. من احترام زیادی برای رکس (تیلرسون وزیر خارجه) و افراد او قائل هستم و ارتباط خوبی داریم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده اضافه کرد، برای ما «راحت‌تر است که بگوئیم (ایرانی‌ها) پایبند هستند. خیلی راحت‌تر است. اما این اشتباه است. آنها پایبند نیستند. و به همین خاطر خواهیم دید چه خواهد شد. منظورم این است که، ما درباره این موضوع ظرف ۹۰ روز (بین دو گزارش) صحبت می‌کنیم. اما، بله، شگفت‌زده خواهم شد اگر پایبند بوده باشند.»
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۷:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۶:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۶:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۲ ۲۰:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۱۱:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۰۱:۴۵
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+برجام+ایران+پایبندی ایران+پایبندی+بدعهدی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۳:۳۸
بزرگترین دلیلی که سینه چاکان برجام برای درستی ان می اورند ، این است که ترامپ عصبانیست!!! با این وجود پس چرا اوباما خوشحال بود؟!! ترامپ هم می داند که برجام بهترین توافق است ، بیشتر برای کوبیدن دولت قبل اوباما ، علیه ان لفاظی می کند. (4488853) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۴:۱۶
حاجی راه حل شما چیست اگر برجام نبود چه باید میکردیم؟ راه حلت رو بیان کن (4488912) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۷:۴۴
مقاومت و رساندن سانتریفیوژها به 90 درصد و .... آن وقت پایبندی آنها بیشتر هم می شد. (4488975) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۷:۴۶
فکر روزهای قبل و بعد از رسیدن به 90 درصد را هم کرده اید ؟ چرا الکی از جیب مردم شعار می دهید. لابد آنها هم می ایستند و در جشن رسیدن به غنای 90 درصد برای شما سوت می زنند و کادو می فرستند!!!
الان آمریکا با زرنگی تحریمهای غیر هسته ای را داره تصویب میکنه که ما تحریک بشیم و برجام را خودمان لغو کنیم و آنوقت با همین بهانه دوباره اروپا رو هم با خودش متحد کنه و مجددا تحریمهای فلج کننده و حتی جنگ راه بندازه
بهترین کار اینه که ما کار خودمان را با بقیه دنیا پیش ببریم و سعی کنیم آمریکا رو با این اقدامات یکجانبه اش منزوی کنیم وقتی الان با اروپا داریم معامله میکنیم نیازی به آمریکا نداریم در نهایت با توجه به اینکه جناب ترامپ احتمالا یک دوره ای خواهد بود باید یک جور بالاخره تحملش کرد تا دوره اش تمام بشه بره پی کارش (4489515) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۹:۵۱
راه حل را که شما ارایه و اجرا کردید! ظاهرا غلط بود! (4489026) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۱:۲۹
راه حل شما رو هم 8 سال دیدیم هر روز تحریم بیشتر و تورم 50% !!! (4489527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۳:۳۲
اتکابه درون (4489035) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۸:۲۶
الان وقت ان سیلی که اقا فرمودند است معطل نباید کرد (4489049) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۳:۵۷
فکر می کنی ایا دستان کسی که امریکا را کدخدا می داند توان لازم برای زدن سیلی را دارد؟؟!!!!!!!!!!!! (4489651) (alef-11)
 
د.داوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۲۱:۴۳
کلا ما ملت-منظور خودم هم شامل هستم- برای روزگار سختکوشی و کسب اعتبار مشکل داریم. تا میگن ناهار نذری بدو بدو کیلومترها راه میریم!!! ولی اگه بگن برای مملکت باید بری در بلوچستان دوره طرح پزشکیت را که ماهی فلان قدر هم بهت میدن بگذرونی دست به دامن همه چی میشیم. اگه بگن در تهران سیب زمینی بفروشی حاضریم ولی در ساحل جاسک حاضر نیستیم ماهیگیری صنعتی کنیم و روی کشتی صیادی سرمایه بگذاریم.
مردم آلمان در جنگ جهانی اول مغلوب شدن ولی دوباره بلند شدن و دوباره در جنگ دوم و ...الان آقایی میکنن. مردم شوروی همینطور در طول جنگ سختی کشیدن و به بمب اتم رسیدند. حالا اصلا وارد فلسفه داشتن و نداشتنش نمیشم.
الان اگر فساد دارویی وجود نداشت به جای 20 تا کارخانه بسته بندی داروی خارجی به اسم داخلی ، داروسازی واقعی داشتیم. نهایتش عاشق ورود پول نفت هستیم. همه هم می دونن چه خبره.
نه شوقی برای سازندگی در این مردم هست و نه شوری برای پیشرفت در دل مقامات کشور. متاسفم برای خودمون.
دیروز خواندی که برای یک موتور 3 سیلندر 385 میلیون دلار هزینه شده!!! تعجب نکردی مرسدس یک وانت را صفر تا صد طراحی کرده با سه تیپ موتور متفاوت و کل هزینه پروژه کمتر از 650 میلیون دلاره؟ یک نفر در این مملکت سوال نکرد 380 میلیون دلار هزینه ساخت یک موتور سه سیلندر؟؟؟؟؟؟ مردم خوابند و البته گرفتار پول نفت!! (4489077) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۲:۱۶
عزیز من مگه الان که برجام هست چی دستومنو گرفته؟ گرفته ولی خیلی ناچیز. ولی برعکس از دست داده هامون خیلی زیاده.

نبودن برجام از بودنش قطعا بهتر بود، چون لااقل مثل کره شمالی از هسته ای بودنمون میترسیدن. (4489099) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۱۵:۵۶
الان واقعا دوس داری مث کره شمالی باشیم؟ (4489741) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۸:۳۸:۱۰
الان از کره ترسیدن مردم کره خوب زندگی می کنن یا در جامعه بین الملل نقش مهمی بر عهده دارند. شما زیاد دلخوش این تعابیر نباش که اونا از ما می ترسن. به زندگی خودت و مردم اطراف نگاه کن که چجوری داره میگذره. (4490199) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۴:۲۳:۵۱
من کاری ندارم اصلا برجام خوب است یا بد پرسیدم راه حل شما چیست؟ من نمیدونم چرا پرسیدن این سوال هم اینقدر اشکال داره!!! راه حل شما چیست مشکلات مشخص بودند راه حل شما چه بود؟ فرض کن برجام هم نیست راه حلت رو بیان کن (4490783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۲:۲۸
حاجی شما قاطی کردی،
برجام صحنه دفاع سیاسی از حقوق ملت ایران بود، اما روحانی و ظریف، از هول حلیم در دیک افتادند ، به جای دفاع جانانه از حقوق ملت ، امتیازات زیادی را به صورت نقد به امریکا دادند، ولی امتیازات کمی را به طور نسیه پذیرفتند که امریکا به آنها نیز عمل نکرد و بد عهدی کرد،
حاجی شما قاطی کردی از اصل سوال شما غلط است، کسی نگفته چرا برجام،
سوال این است که چرا در برجام روحانی و ظریف خوب عمل نکردند، که سرانجام برجام به ضرر ما تمام شود، چرا روحانی از خطوط قرمز رهبری در برجام عبور کرد؟؟؟؟ چرا روحانی به ۲۹ شرط رهبری در برجام عمل نکرد ؟؟؟؟
این سوالات را طرفداران روحانی باید جواب بدهند، نه اینکه برای فرار از پاسخ بگویند اگر برجام نبود راه حل شما چه بود. بله راه حل ما هم همان برجام بود ولی برجام ورژن رهبری، نه برجام ورژن روحانی و ظریف که یک ورژن معیوب و ناکارآمدی بود و الآن در آن گیر کرده اند و ناکارآمدی آن برای خودشان هم روشن شده است.و هرچه شعار دادند که همه تحریم ها در همانروز اول اجرای برجام یکجا برداشته میشود کشک بود و حالا بعد از دوسال جناب آقای روحانی از بد عهدی امریکا می نالد !!!! (4489100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۰:۲۰
چون آنوقت طرف مذاکره زیر این عهدنامه نمی رفت ! (4489700) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۵:۳۳
راه حل شماها چی بود؟
صنعت هسته ای با خاک یکسان شد
تحریم ها برداشته نشد که هیچ ، بیشتر هم شد
بجای پول نفت جنس بنجل وارد کردیم
آمریکافرت و فرت ما رو تحریم کرد
عرب های سوسمار خور فرت و فرت ما رو تحریم کردن
آمریکا و کانادا اموال ما رو مصادره کرد.
و............
که میخواید از خواب بیدار شید نمی دونم. بابا ظریف روحانی میگن نقض برجام شده. شما هنوز دست برنداشتین. کاسه داغ تر از آش که میگن، شماهایین (4489196) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۰:۴۷
را ه حلش این بود 1- حداقل دست آورد چندین ساله دانشمندان هسته ای را از دست نمیدادیم 2- بعلت نشان دادن ضعف ونرمش بی اندازه دشمن را پرو نمیکردیم 3- اقتدار وقدرت داشتیم حالاچه هر کشور نوکر صفت مارا تهدید میکند 4- نفت را ارزان نمیفروختیم که پول آنرا هم درست وحسابی نمیدهند (4489279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۶:۳۲
این دستاورد چه چیزی برای ما داشت ؟ وقتی حتی نمی توانست مانع تحریمها وقطعنامه های شورای امنیت شود وبه سمتی می رفتیم که نهایتش میشد نفت در برابر غذا !!در ضمن میشه بفرمایید غیر از ونزوئلا و جیبوتی پیش کدوم کشورا اعتبار داشتیم ومراودات اقتصادی که ما فراموش کردیم ؟! (4489720) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۴۰:۰۶
الان برجام برای شما چه دستاوردی داشت ؟؟

غیر از فلج کردن صنعت هسته ای و صنعت دفاعی انهم در دنیای وحشی امروز. (4494673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۷:۴۵
100 درصد مطمئني؟ يعني 1 درصد هم احتمال نميدي اگه برجام نبود الان ممكن بود همين دو تا قطره نفتم هم نفروشيم؟ يا يه وقت بهواي هسته ميزدند غير هستمون رو هم نابود ميكردند؟ (4489722) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۱:۵۷
وحدت وهمدلی مقاومت تا پیروزی (4489283) (alef-3)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۵۷:۰۱
برجام باذات تصمیم عاقلانه ای بود ولی
1- هوشمندی این قرارداد کم بود و نتیجتا دارای گپ های زیاد که قابل سوء استفاده است
2- تقویت اقتصاد درون زا و کاهش اتکا به خارج از کشور
3- تقویت اتحاد ملی و همگام سازی مردم در راستای مقاومت در برابر فشارهای بیرونی( نتیجه مثبت مقاومت در برابر ظلم، وعده الهی است) (4489359) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۰۸:۲۹
الان این راه حل بوده است ؟؟ شما جوری می فرمایید راه حل بیان کن انگار الان مشکل حل شده است؟؟ دوستان سینه چاک برجام شماه راه حل نداده اید که راه حل می خواهید شما الان وضعیت را بدتر کرده اید. الان روحیه مردم را خراب تر کرده اید الان در دنیا ما قبول کرده ایم که فعالیت هسته ای ما مشکلات امنیتی داشته است دانشمندان هسته ای و بهتبع آن دانشمندان هوا و فضای خودمان را سرخورده کرده ایم که بهقول شما راهحل باشد برای اقتصاد ولی آیا اقتصاد ما درست شد؟؟ به جای اصرار بر مقاومت اقتصادی دائم بر لزوم تبعیت سخن گفتندو جشن راه انداختید الان هم که مشخص شده راه حل نبوده و تنها توانایی های کشور را نابود کرده اید دنبال راه حل هستید ؟؟ الان اگر بخواهیم روحیه مقاومت و خوداتکایی را در کشور مجدد ایجاد کنیم زمان خواهد برد زیرا با برجام این روحیه و اینتفاهم عمومی را نابود کردید آن موقع که گفته می شد این مبارزه است و با دل آرامی نمی شود مبارزه کرد خواب بوددید و یا در خیابانها رقص با دلار راه اندازی می کردید الان دنبال راهحل هستید ؟؟ راه حل همان بود که با قدرت در مقابل دشمن غدار و بی منطق می ایستادید و مردم را هم به ایستادگی تشویق می کردید ولی به جای آن با تمسخر و با تضعیف همه آن چه ایستادگی و مقاومت و روحیه آن بود سرمایه ملی را نابود کردید و آن سرمایه ملی تنها اراک و نطنز و فردو نبود این سرمایه ملی روحیه مقاومت بود و بی اعتمادی به امریکا ولی آنچه که با این راه حل شما ایجاد شده است روحیه ذلت پذیری روحیه بی تفاوتی نسبت به مقاومت را ایجاد کرده اید وقتی برای یک نوافق بی بنیه چشم بر همه چیز بسته اید و در خیابانها نسبت به هم وطنان خودتان که تنها وجه افتراقشان عدم شیفتگی نسبت به افراد و درک درست از ماهیت اختلافات میان امریکا و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است توهین روا می داشتید فکر این را نمی کردید که راه حلتان تنها مسیری بی بازگشت و خردکننده نری را پیش این ملت ایجاد می کند که هزینه زاید الوصفی بر ناکامی های ملت ایجاد خواهد کرد. اکنون نیز راه حل واقعی همان بازگشت به مسیر امام ره است یعنی مقاومت و استکبار ستیزی واقعی همراه با ایمان به شیطان بودن امریکاست اما می دانیم و می دانید امثال شماها این راه راه حل نمی دانید و هنوز ته دلتان هراس است و وحشت از آینده توهمی که برای خود ساخته اید (4489380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۲۲:۱۸
کی میگه الان روحیه بی تفاوتی و ذلت پذیری نسبت به مقاومت ایجاد شده؟البته من از اقدامات یا بعضی حرف های رییس جمهور دفاع نمیکنم ولی مقاومت فقط شعار دادن و به قول شما این که بقیه بخوان از ما بترسن نیست تو تاریخ نگاه کن ببین تا حالا کدوم کشور با اینکار به جایی رسیده (4491648) (alef-11)
 
حسین
New Zealand
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۶:۴۳
برجام می بایست دقیقتر و با جزییات بیشتری نوشته میشد تا در اولین وضع تحریم جدید و یا تمدید تحریمهای سابق بروشنی شکسته شدن ان توسط امریکا مشخص میشد و ایران هم سریعا و بدون چثن و چرا به فعالیتهای هسته ای خود بر میگشت (4489510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۱:۲۴
از ظریف بپرس راه حل چیه؟ (4490602) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۱:۳۳
کسانی که عربده می کشیدند برجام را تعطیل کنید تا ظریف گفت برجام را ملغی می کنیم ساکت شدند! چرا؟! (4489182) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۹:۲۲
برجام برای ما موفق تر از آمریکاست ! (4489663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۱:۵۵
جمهوري اسلامي بايد سفت و سخت به توافق اتمي برجام پايبند بماند و بايد به تحريم هاي آمريكا بي محلي كند و از اونطرف بايد تا ميتواند با كشورهاي بزرگ اروپايي مثل آلمان و انگلستان و فرانسه و ايتاليا و همچنين با قدرت هاي بزرگ آسيايي مثل چين و كره جنوبي و ژاپن و هند و روسيه و همچنين با قدرت هاي فرامنطقه اي مانند برزيل و آرژانتين قرار دادهاي كلان و بزرگ اقتصادي و صنعتي و نفتي و گازي و توليد خودرو منعقد كند. اينطوري آمريكايي ها و كمپاني هاي بزرگ آمريكايي ميبينند كه سرشان كلاه رفته واز بازار بزرگ ايران محروم شده اند و و ميبينند كه رقباي بزرگ اونها در اروپا و اسيا در حال سود گرفتن و منفعت گرفتن از بازار بزرگ ايران هستند و همين باعث ميشود كه كمپاني ها و شركت ها و صاحبان صنايع بزرگ و مديران شركت هاي بزرگ نفتي و گازي در امريكا به سياستمداران و به كنگرس من ها و به ترامپ فشار بياورند تا تحريم هاي ايران را لغو يا كمتر و محدود كنند. يعني تنها كاري كه ايران بايد بكند همان بي محلي به تحريم هاي امريكا و و پايبندي سفت و سخت به برجام و بستن قرار دادهاي بزرگ و كلان اقتصادي و صنعتي و نفتي و خودرويي با قدرت هاي بزرگ اروپايي و آسيايي ميباشد و همين سرانجام امريكا را منزوي كرده و امريكا هم مجبور به لغو يا كمتر كردن تحريم هاي ايران ميشود تا كمپاني هاي بزرگ آمريكايي از بازار ايران عقب نيفتند. اميدوارم اين كامنت من به گوش كسانيكه بايد برسد برسد. (4490635) (alef-13)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۳۴:۰۹
قدر ظریف و عراقچی و بچه های انقلاب را بدانیم. (4488855) (alef-3)
 
فرح
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۴:۲۶
ذوق بیهوده ز برجام خطا بود؛خطا
تکیه بر عهد عمو سام خطا بود؛خطا (4488913) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۵:۵۵
جالب گفتی. (4489293) (alef-3)
 
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۳:۰۴
چی شد تحریم ها که کاغذ پاره باعث پیشرفت کشور بود ؟ (4489319) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۴:۱۶
ظریف هم گفت تحریمها کاغذ پاره هست (4489713) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۶:۲۹
برجام باید اتش زده شود (4490027) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۱:۰۸:۲۳
اگر تکیه بر عهد عمو سام خطا بود، چرا جلیلی مذاکره با آمریکایی ها را دنبال می کرد؟ (4490718) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۵:۳۴
وقتی ترامپ اسرائیل و کشورهای مرتچع منطقه با بر جام مخالفند شک نکید که برجام خوب است (4489012) (alef-13)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۱۰:۳۲
اسرائیل با برجام مخالف است؟؟ شما در کجا زندگی می کنید؟؟ مثل اینکه در خوابید و جز آمد نیوز و روزی نامه های اعتدالی اصلاحاتی به هیچ رسانه دیگری دسترسی ندارید؟؟ اسرائیل به شهدات مصاحبه مقاما های امنیتی آن از برجام حمایت تام و تمام دارد و می داند این راه حل شما تنها ثمره اش تضعیف شدید امنیت ملی ایران است ولا غیر (4489385) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۹:۰۲:۴۲
شما در خوابی برادر یا خودتو بخواب زدی. بله برادر عزیز آمریکا اسرائیل و کشورهای مرتجع منطقه مخالف برجام هستند. (4490239) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۰:۴۸
تا وقتی انسانهای ساده لوحی مثل شما در این مملکت هست نیازی به دشمن نیست آنها با اصل نظام مخالفند و هرگونه توافق با جمهوری اسلامی را بد میدانند (4489560) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۵۴:۴۵
قدر ظریف و عراقچی و تخت روانچی و روحانی و همه رو میدونیم !
ولی !
برجام رو امضاء نکردیم که از روسیه هواپیمای مسافر بری سوخوی 100 روسی بخریم !!!!!! (4489353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۱:۵۱
سایت الف
امریکا متوجه شد با مذاکرات و توافق نامه هسته ای ایران توانست اجماع کشور ها را علیه خودش را بشکند قبلا هر تحریم با همراهی اروپا و شوروی وچین بود همین کار بزرگترین دستاورد برجام است (4488890) (alef-11)
 
هایزنبرگ
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۵:۱۹
بنظرم خیلی ایران داره با دونالد ترامپ گدامنش و کاسه لیس سعودیها، مماشات میکنه که اینقدر پررو شده! مثل اینکه هنوز ذهنیت درستی از اهمیت و قدرت ایران نداره! بنظرم لازمه که تو خلیج فارس یک ضربه شست اساسی بهشون نشون بدیم یا توی افغانستان یا عراق! اینهمه خدمات ایران در مبارزه با داعش و سنی ها و سلفی های افراطی رو نادیده گرفته و چت کرده رو یک آزمایش موشکی که حق ایران بوده و هست! بیش ازین مماشات با این عنصر پول دوست و کاسب جایز نیست... (4488897) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۸:۵۰
زرشک
این بود برجام (4488901) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۰:۵۹
ادب؟!!!!!!!! (4488926) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۴:۰۱
حالا ترامپ يك شكري خورده !!!!!! (4488993) (alef-13)
 
majid r
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۵:۲۳
اگر برجام نبود اين تحريم ها جديد كه كاملا هم جديد مي باشد 3 سال پيش در شوراي امنيت سازمان ملل تصويب ميشد و تمام كشورهاي جهان ملزم به اجراي آن مي شدند. نه فقط آمريكا. (4489142) (alef-3)
 
Indonesia
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۱۱:۳۸
عزیز من برجام قرار بود مشکلات اقتصادی کشور را حل کند الان کدام یک حل خواهد شد؟؟ (4489391) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۳۰:۰۶
نه جانم برجام قرار بود تحریمهای مرتبط با هسته ای را لغو کند همین وبس ! (4489774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۴۱:۴۴
الانم فرقی نکرده .نحریم های آمریکا بخاطر سلطه دلار بر اقتصاد جهان عملا تحریم شورای امنیت هستش.تازه ترامپ میخواد از طریق عدم پایبندی و فشار به آژانس همون برجام رو نقض شده از طریق ایران اعلام کنه (4489642) (alef-11)
 
زُمُخت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۸:۱۷
ترامپ خطرناکه (4489334) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۷:۳۷
حالا ببینید اگه همین برجام نبود الان چه گرفتاری ای با این احمق داشتیم . (4488918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۷:۳۱
مثلا چه غلطی می توانست بکند ؟؟؟؟؟؟!!!!! (4489112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۳۲:۴۷
نمی دانم این شمایید که هی می گویید برجام چی بود ؟ برجام چه کرد ؟ ما که حرفی نداریم ما می گیم برجام آمریکا رو خار وخفیف کرده !شما قبول ندارید اما این که ترامپ چه کار می تونست بکنه حداقلش این بود که الان همه دنیا واروپا به حمایتش پشت سرش بودن ! (4489777) (alef-11)
 
منور السلطان تخوه بو بده کدو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۶:۱۳
اگه برجام نبود لا اقل سانتریفیوژهامون میچرخید وقلب رئکتورمون هم با بتون پر نشده بود و تحریم میشدیم
ولی حالا : هم بتون + خاموش شدن سانتریفیوژها + تحریم !!!! (4489294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۳۴:۱۷
خوب حالا فرض کن سانتریفیوژها هنوز داشتن می چرخیدن ( که الته هنوز هم در حال چرخشن شمایید که دائم اونا رو از چرخش میندازید ) اونوقت چی می شد که قبل برجام نشده بود ؟! (4489781) (alef-11)
 
واقع بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۳:۰۳
الان مثلا گرفتاری نداری با بودن برجام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بنده خدا هر روز داره تحریم میکنه !
فقط سانتریفیو ژها ایستاد . همین ! (4489318) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۷:۱۲
الان راه افتادن سانتریفیوژ چه مشکلی از مملکت حل میکنه ؟ (4489511) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۴:۵۰
پیشنهاد شما چیست ؟ برجام را نقض کنیم و پرونده را دوباره بفرستیم به شورای امنیت ؟ دوباره اجماع جهانی علیه خودمان به راه بیندازیم ؟ اگر پیشنهادی هست ارائه بفرمایید وگرنه غر نزنید بگذارید عقلا کارشان را بکنند (4489540) (alef-11)
 
خورزوخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۱:۱۸
خوب مثلا تیمت عدم پایبندی ایران رو اعلام کنه چه غلطی میکنی
اینجا ایرانه نه آمریکا که هارت و پورت میکنی (4488927) (alef-13)
 
سعادتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۳:۲۳
این آدم خودشم نمی فهمه چی میگه ! متن رو بخونید کلی تناقض تو حرف ها هست. به جای سازمان های تخصصی دنیا اظهار نظر میکنه ! یکی باید بهش بگه بابا اونی که باید پایبندی رو اعلام کنه فرد نیست بلکه یه سیستم باید اعلام کنه! اینقدر منم منم نکنه..... (4488962) (alef-13)
 
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۴:۳۳
اي ديوانه آشغال ما مثل كشورهاي عربي نيستيم كه مثل سگ پول ريختن زير دست پاي خودت و دخترت من يك اصلاح طلب صلح طلب هستم ولي به خون تك تك شهدايمان قسم تا آخرين قطره خونمان به خاطر شرف و آبرويمان و كشورمان مقابل همه اين بد رفتاريهايت مي ايستيم هنوز ايراني رو نشناختي تا قبل از تو امريكا قابل احترام بود ولي خوشبختانه تو آن چهره اصلي امريكا رو هم به عوام نشان دادي چون قبلا مسئولين ما كامل آن روي شما رو ميدديدن و حالا ما عوام هم ميبينيم مردك مزخرف (4488994) (alef-13)
 
سعذ
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۴۹:۰۹
یکی از دوستان امروز میگفت من فکر کردم با برجام دوباره پراید میشه 8 تومن .!!بهش گفتم اگر برجام نبود الان همین پرایدو باید 50 تومن میخریدی. (4488999) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۰:۲۱
واقعااااااااااااااااااااااااااااااااااا ؟؟؟

مگه شماها نبودید که می گفتید همه چی ارزون میشه . دلار ارزون میشه همه چی خوب میشه؟ (4489126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۰:۴۹
الان هم خیلی چیزها اگر ارزون نشده گرونتر هم نشده یادتون رفته ساعت به ساعت نرخ اجناس گرون میشد داشتیم به سرعت به سمت ونزوئلای امروز پیش می رفتیم . (4489798) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۳:۰۷
اینقدر اگه نبود راه نیندازید ... بگید حالا که هست چه گلی به سرمان زده؟
چرا هیچ بانکی همراهی نمی کند؟ کجا رفت 1000 ال سی؟ کجا رفت سرمایه گذاری؟ کجا رفت مشکل آب خوردن مردم؟ کجا رفت لغو تحریم ها؟ کجا رفت عزت ایرانی؟ کجا رفت هسته ای اراک؟ و خون شهریاری ها و علی محمدی ها و رضائی ها و ...؟ کجا رفت حق اعتراض به برجام که در برجام پیش بینی نشده ؟ چرا به قول شفاهی امریکا اعتماد کردید؟ چرا نگفتید اگر دوباره تحریم بشیم، فلان و بهمان...؟ چرا فریب دادید مردم را با بزرگ نمایی برجامی که رو دستمان مانده و فقط بلدیم بگیم اگه نبود؟ (4489247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۷:۲۶
90 روز دیگه میشه 60 میلیون
مطمئن باش
پراید 60 میلیونی با برجام اعتدالیون ! (4489297) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۱:۳۷:۲۷
ظاهرا طرفداران و مخالفان برجام تا ابد استدلالهای یکدیگر را قبول ندارند، پس با هر بحثی فقط سر خود را به درد آورده ایم. در ضمن حداقل دو سال تا انتخابات بعدی مانده است پس بی جهت اعصاب خودتان را خرد نکنید. سرمان از این همه بحث بی مورد درد گرفت. (4490731) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۱:۳۸:۴۸
اگر شما داخلی ها توافق را بد می دانید چرا به آن پایبند هستید؟ (4490733) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۹:۲۹
الان دیگه باید با فانوس دنبال اوباما بگردیم. (4489055) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۰۱:۴۵
اوباما و ترامپ هر دو سر و ته یک کرباسند دشمن گاهی با تطمیع و زمانی با تهدید به مقابله می پردازد (4489529) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۱۴:۲۹
برجام از اول هم مشخص بود برای از بین بردن پیشرفتهای ایران بود ولی برای رسیدن به منافع آنی یک حزب و یک گروه چشماهامونو می بندیم تا رای بیاریم یا یه قشر خاصی رو خوشحال کنیم ولی امریکایی ها در مفابل ایران متحد و یکپارچه به خواسته هاشون رسیدن (4489066) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۲۲:۲۴
نمی دونم این نظر تایید میشه یا نه ولی به هر حال می نویسم.
تا قبل از برجام مانند بسیاری از مردم انتقاداتی به رده های بالای نظام درباره عدم مذاکره با آمریکا داشتم. که چرا مذاکره نمی کنیم ؟ ولی حالا واقعا نمی تونم دیگه ایرادی به نظام تو این زمینه بگیرم. ما به هر آنچه که تعهد داده بودیم عمل کردیم و پایبند بودیم . ولی ثابت شد آمریکا واقعا قابل اعتماد نیست.

نه به صداقت تیم هسته ای شک دارم و نه به درایت رهبر. باید راهی رو بریم که ژاپن بعد از جنگ جهانی دوم رفت. باید قوی بشیم. (4489078) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۶:۰۴:۳۸
اما ژاپن هم با دوستی با آمریکا قوی شد ! (4489862) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۶:۳۴
فقط بايد خنديد به اين مود (4489167) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۱:۳۴
حرف های ترامپ را باید جدی گرفت (4489311) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۸:۲۳
به دیوانه ای که سنگ بزرگ دستش هست نخند. پشیمون میشی. (4489453) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۸:۴۳
وقتی گریه تفنگداران آمریکائی رو تو جزیره فارسی دیدیم فهمیدیم آمریکائیها چقدر شجاعند. (4489210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۲:۵۰
آقای احمق (ترامپ) مثلا تو چه غلطی میتوانی بکنید ازتوگنده تر قبلا بودند هیچ غلطی نتواستند بکنند. لبوی بی خاصیت تو فکر کردی همه چیز بازی کودکانه است که تو هر روز انجام میدهی؟ ایران را نشناختی اگر خطای بکنید دماغتان را به خاک می مالیم رزمندگان دلیر ایران آرزو دارند شمارا به جهنم بفرستند (4489246) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۳:۵۸
برجام دستاورد بزرگی برای ملت بزرگ ایران رقم زد وحقانیت این ملت را به همه جهانیان نشان داد. درستی سیاست خارجی را نمایان کرد که گفتگو درسایه احترام متقابل کارسازترین ابزار بین انسان هاست . چون مامعتقدیم پیامبر ما جز برای گسترش مکارم اخلاق مبعوث نگردیدند. ولی برخی انسان های شیطان صفت مثل ترامپ هم وجود دارند که لحن تند و زورمدارانه دارند ولی هیچگاه نمیتواند جلوی حرکت عظیم ملت ایران در سایه فرمان رهبری عزیز را بگیرند. این آدم معامله گر است مطمئن باشید خودش سر عقل میاد و میاد پای معامله ، این بی مغز کجا حریف آقای ظریف میشه . خدا حفظت کند عزیز رهبر (4489252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۴:۰۵
فکر کنم این ترامپ چهار سال غر بزنه و تهدید بکنه و برجام رو هم اجرا بکنه. چون اینقدر داخل آمریکا برای خودش گرفتاری درست کرده که ایران اولویت چندمش هم نیست (البته بشرطی که ما هم تحریکش نکنیم). به چهار سال دوم هم فکر نکنم برسه. آمریکایها از این خبطی که کردند حسابی پشیمانند. (4489254) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۰۹:۲۳
ادامه برجام یک طرفه(پایبندی ایران و نقض عهد آمریکا) یعنی خسارت محض و به صلاح هم نیست.
دوستانی هم که میگن برجام نبود تحریم ها چنین و چنان میشد و ایران بیچاره میشد اعتراف آمریکاییها که برجام باعث شد تحریم ها بماند رو ندیدن؟
در فکت شیت توافق ژنو خودشون اعتراف میکنن توافق نمیشد تحریم های علیه ایران فرو می ریخت چون شرکای تجاری ما در جهان حاضر به ادامه تحریم ها علیه ایران نبودند.

فکر کنم وقتشه برجام دوستان و خوش باوران به غرب و آمریکا از خواب غفلت بیدار بشن... (4489382) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۳:۱۵
در برجام فقط امریکا نیست ! اروپا هم هست پس بهتره حرف بی خود نزنید (4489498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۳:۰۷
به نظرم ترامپ متوجه شده برجام یک توافق برد برد است در واقع به مخالفین این توافق درداخل ایران هشدار میده قدر این توافق را بدانید .سعی کنید ما را دور نزنید در غیر اینصورت عواقب بدی خواهد داشت.هر چند کشور ما آماده دفاع از خود است اما یادمون باشه امریکا با تمام کشورهای اطراف ما وحوزه خلیج فارس روابط بسیار خوبی داره براحتی میتونه نیروی نظامی در کشو ر ما مستقر کنه و از آنها هم کمک مالی بگیره !!پس مسئولین ما بایستی هوشیار باشند وهزینه سیاسی وامنیتی واقتصادی و... به کشور تحمیل نشه (4489438) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۳۴:۰۰
کلی خندیدم
توافق برد برد!!!!!!!!!1 (4490625) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۵۹:۴۹
ای کاش این اجنبی ناپاک که ما را از جنگ و تحریم می ترساند شعور این را داشت که در سیره اباعبدا.. الحسین مطالعه نماید و شیر فهم شود که شیعه ان حضرت را نباید با جنگ و امثال ان تهدید کرد (4489523) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۰۸:۳۰
کمترین حسن برجام این بوده که به همه کشورها ثابت کرده ایران به دنبال گفتگو و صلح طلبیه و راه حل خشونت آمیز و جنگ در پیش نداره . اگر برجام نبود بهانه برای همه کشورها بود که به ایران بتازند (به خصوص در زمانی که داعش هم به وجود اومد) و چه بسا اوضاع ما خرابتر از اینی که هست میشد. موضوع دیگه اینه که اگر همه سیاسیون از این گفتگوها حمایت میکردند و به منافع مردم فکر میکردند خیلی بهتر از اینها میشد از برجام نتیجه گرفت. (4489725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۱۰:۰۵
آقا قیمت پراید در شرایط نبود برجام داره به لامبورگینی میرسه ها
لابد برنج هم بجای کیلو 15 هزار تومن میشد 200 هزار تومن، خوب خدا رو شکر که برجام هست وگرنه ما باید مثل اوشین اینا برنج و تربچه می خوردیم (4489732) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۳۱:۰۰
زیاد با ترامپ و حرفاش کار ندارم ولی با حرف وحرف وحرف وحرف هیچ مسئله ای تو دنیا حل نشده (4489775) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۳:۳۳
ترامپ اگر توافق را بد میداند چرا پایبند مانده (4490024) (alef-3)
 
حسینی
Europe
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۹:۱۵
اگرواقعاًبرجام آنطورکه برخی دوستان می گویند به ضررایران وبنفع آمریکاست پس چراترامپ آنرا بدترین توافق تاریخ می داندودرپی به هم زدن آن است واقعیت اینست که توافق برجام علیرغم برخی ضعف ها درمجموع به نفع ایران است وایران بواسطه برجام وضعیت بهتری پیداکرده وقدرتمندترازگذشته است به همین دلیل ترامپ ودولت جدید آمریکا می خواهد هرجور که شده توافق را بهم بزند والبته بدنبال آنند که ایران را مقصر وناقض برجام معرفی کنند واقدامات خودراقانونی جلوه دهند آنهابا اصل جمهوری اسلامی مخالفند وازهرابزاری برای تضعیف ما استفاده میکنند (4490661) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۶:۲۱:۲۶
كار دولت روحاني در برجام مثبت بوده ولازم هم بوده ولي الان امربكا زده زير توافق حالا بايد با وحدت ويكپارچگي كاري كنيم كه هزينه نقض برجام براي امريكابيشتر شود، دولت قبلا اعلام كرده ما مقابله به مثل ميكنيم بايد منتظر باشيم بهترين گزينه مقابله توسط نظام انتخاب شود (4490794) (alef-11)
 
ebi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۶:۵۰:۱۳
تا بوده همین بوده ما ایرانیان همیشه استاد گول خوردن بودیم و دشمنان ما استاد گول زدن (4490802) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۲:۱۳:۱۵
نترسید جماعت خدا با ماست این سختیها برای ما خوبه باعث وحدت میشه (4491843) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.