توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425646
کری: توافق هسته‌ای پابرجا خواهد ماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
وزیر امور خارجه آمریکا گفت که توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 طبق اصول خود پابرجا است و موثر بوده است.

به گزارش ایسنا، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که آخرین روزهای فعالیت خود در این سمت را سپری می‌کند در گفت‌وگو با نشریه بوستون گلوب درباره مسائل مختلف بین‌المللی از جمله توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که سال گذشته میان این کشورها حاصل شد و آمریکا نیز یکی از امضاکنندگان آن است، صحبت کرد.

کری گفت که معتقد است توافق هسته‌ای بر اصول و منطق خود پابرجا خواهد ماند و این توافق موثر بوده است.

وی بدون در نظر گرفتن ماهیت کاملاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای کشورمان، گفت: برنامه هسته‌ای ایران که به سرعت در حال حرکت به سمت بمب و در نتیجه جنگ بود، ‌اکنون در شرایطی قرار دارد که با این برنامه نمی‌توان یک بمب ساخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره برنامه کاری‌اش پس از وزارت خارجه گفت که قصد دارد به بوستون بازگردد و به فعالیت خصوصی بپردازد.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که ایران همواره هرگونه ادعا علیه ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان را رد و تأکید کرده است که ایران تنها برای اهداف صلح‌آمیز به توسعه فعالیت‌های هسته‌ای خود می‌پردازد و تسلیحات هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی این کشور ندارد.
 
کلمات کلیدی : جان کری + ترامپ + توافق هسته‌ای + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.