نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466443
پاسخ خسروپناه در توهین به امام رضا(ع): توهین به امام رضا(ع) محاربه با خداست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹
چرا علمای حوزوی و دانشگاهی ایلام در مقابل توهین نامردان به امام رضا(ع) سکوت اختیار کرده‌اند؟!

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، رئیس موسسه پژوهشی انجمن حکمت و فلسفه ایران در پی توهین ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در استان ایلام با اظهار تاسف گفت: جا دارد که این تعبیر انا لله و انا الیه راجعون را در مورد این قضیه به کار ببریم. وقتی در دوران اصلاحات به بهانه آزادی بیان به خدای سبحان، پیامبر اعظم (ص)، اهل بیت(ع)، قرآن و حتی ماجرای کربلا که برای هر آزاده مردی درس‌آموز است توهین می‌شد، طبیعی بود که بسیاری از علما و بزرگان متاثر شوند و اعتراض کنند. البته هیچ کدام از آن افراد توهین کننده هم عاقبت به خیر نشدند و آثار وضعی این توهین‌ها را دیدند و مشکلات عدیده‌ای پیدا کردند. 

وی گفت: متاسفانه امروز باز شاهد این هستیم که عده‌ای به بهانه انتخابات برای این که رقابایشان را از صحنه بدر کنند با ارزش‌های اسلام بازی می‌کنند، در ماجرای اخیری که در ایلام اتفاق افتاد و کلیپ آن هم پخش شد به ساحت امام رضا(ع) که ولی نعمت هر ایرانی است توهین می‌شود. آن نامردی که با تعابیر زشت به امام رضا(ع) توهین می‌کند و ایشان را به تمسخر می‌‌گیرد و اعتقادات شیعه را با توهین کردن زیر سوال می‌برد، حتی از آزادی بیان هم عبور کرده، زیرا یک بار فردی شبهه معرفتی دارد، مطرح می‌کند و پاسخش را می‌شنود، اما وقتی کسی به ارزش‌های اعتقادی و مذهبی توهین کند، حتی با نص تبصره 2 ماده 19 حقوق بشر در تعارض است و بر آن اساس کسی مجاز نیست که به ارزش‌های اخلاقی جامعه توهین کند.

این استاد سطح عالی حوزه علمیه گفت: در نصوص دینی ما آمده کسانی که به ولی خدا توهین می‌کنند در حال جنگ و محاربه با خدا هستند. توهین به امام رضا، توهین و محاربه با خداوند تلقی می‌شود. من اظهار تاسف می‌کنم مگر چند سال بر مسند قدرت نشستن چقدر ارزشمند است که عده‌ای به خاطر آن به ساحت ولی خدا توهین کنند؟! 

 نویسنده کتاب جریان شناسی ایران معاصر گفت: البته قطعاً این افراد، کاندیدای مورد نظرشان اعتقاد ندارند به دنبال این هستند که پشت یک فردی پنهان شده تا اعتقادات فاسد خودشان را منتشر کنند و الی همین انسان‌ها اگر قدرتی به دست بیاورند ابتدا به کاندیدای خودشان صدمه خواهند زد زیرا به ارزش‌های اسلامی اعتقادی ندارند. 

خسروپناه با اشاره به این که چند گلایه از برخی افراد در این مسئله مطرح است، گفت: به همین جهت من چند گلایه می‌کنم. گلایه اولم از کاندیداها است، که چرا در برابر این مسائل سکوت اختیار می‌کنند؟! آنها باید اینگونه حرف‌ها و حرکات را که به آنها منتسب می‌کنند رد نمایند. گلایه دوم من از علما است. طبق خبری که رسیده این اتفاق در ایلام انجام گرفته، حقش بود علمای ایلام تحصن می‌کردند، تجمع می‌کردند و اعتراض‌شان را به گوش می‌رساندند. 

وی گفت: غیرت دینی کجا رفته که اینگونه به امام رضا(ع) توهین می‌کنند و دیگران سکوت اختیار می‌نمایند؟! در روایت داریم شخصی از امام جواد(ع) سوال کرد، که زیارت امام رضا افضل است یا زیارت امام حسین(ع)؟ بغض گلوی امام جواد(ع) را گرفت و به اتاقی رفت و کمی گریست و سپس برگشت و گفت زیارت امام رضا(ع) افضل است. دلیل این مطلب آن است که همه گروه‌های شیعی به زیارت امام حسین(ع) می‌روند و حتی اهل سنت هم به زیارت ایشان می‌روند، اما فقط شیعیان اثنی‌عشری به زیارت امام رضا(ع) می‌روند. ما قبلا از امام رضا(ع) انشعابات شیعی نداشتیم، وقتی می‌فرماید زیارت امام رضا(ع) افضل است  یعنی یک شیعه اثنی عشری خالصی است که به زیارت ایشان رفته است. حال، چگونه در یک استان ولایت مداری مثل ایلام این اتفاق افتاده و ما از آن استان صدایی نمی‌شنویم. امیدوارم علما و بزرگان ایلام نسبت به این قضیه سکوت نکرده و نکنند. من نه تنها از علمای حوزه بلکه از علمای دانشگاه هم گلایه دارم. در دانشگاه‌های ایلام انسان‌های متدین فراوانی است و نباید نسبت به توهین به ساحت امام رضا(ع) سکوت کنند.
 
کلمات کلیدی : خسروپناه+توهین به امام رضا(ع)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۰:۰۷:۳۸
چراازامامرضا ع که امام هشتم ماشیعیان میباشد ازان امام معصوم برای انتخابات که اموردنیوی میباشد هزینه میکنید چرامیگویید امام رضا پسند انتخاب کنید چرا ... (4290046) (alef-11)
 
شریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۶:۵۹
پس انتظار داری یزید پسند انتخاب کنیم (4290402) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۸:۴۹:۳۶
اون گروهی که از امام معصوم استفاده تبلیغاتی می کنه، بدون شک اشتباه می کنه. شما چرا برای رقابت با اون گروه، کاری می کنی که توهین به امام معصوم تلقی بشه؟ اشتباه یک گروه، می تونه توجیه اشتباه شما باشه؟ (4290416) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۰:۵۳:۱۸
از امام رضا کمک بگیرند و دعا کنند با تمسخر هیچ چیزی بدست نمی اوررند (4290630) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۰:۱۰:۵۵
به خدا پناه میبرم از ان همه اتفاقات و تعجبم بیشتر میشود از ان همه سکوت (4290052) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۰:۴۱:۰۸
متاسفم برای کسی که به عنوان یکی از اندیشمندان برجسته جامعه مطرح است ولی حکم تکفیر میدهد (4290106) (alef-11)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۰:۵۰:۵۷
من يك سوال از اقاي خسرو پناه دارم: چطور امام رضا(ع) خودش در زمان حياتش ادعاي ولي نعمت بودن كسي رو نكرد، چطور شما ايشان را ولي نعمت هر ايراني معرفي مي كنيد؟ آيا اينطور نسبت دادن ها كه خلاف سيره شناخته شده ائمه بوده درست است؟ (4290125) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۸:۳۴:۴۰
اخه عزیزم
شما بهتر بیشتر کتاب بخوانی (4290400) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۲۰:۵۱:۴۵
شما که بیشتر کتاب خوندید لطفا رفرنس معرفی کنید! (4292309) (alef-11)
 
زیر خط فقر
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۰۰:۲۶:۰۴
شما کتاب بصائرالدرجات را بخون تا گوشه ای از علوم و فضایل امام معصوم را متوجه بشی بعد بفهمی که این دوستت به چه شخصی توهین کرده.منتها قبل از خوندنش فنجون ذهنتو از پیش فرض ها خالی کن. (4293407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۱:۲۲:۳۰
همه ما به فدای امام رضا. (4290170) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۱:۳۲:۲۰
لطفا يكبار فيلم را با دقت ببينيد بعد قضاوت كنيد
سخنران كنايه زده به اصولگراها كه ائمه هم مصادره كردن! (4290189) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۱:۵۶:۱۸
بهتر است خدا و پیغمبر و امام رضا را وارد ستاد انتخابی خود نکنید. وظیفه شما رسیدگی به زندگی مردم است نه آخرت آنها.
از جناب خسروپناه هم می خواهیم در این چند روزه... (4290210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۷:۳۵:۵۸
کسی نمیگه توهین چی بوده؟!!!
هی بهم بد وبیراه میگین. (4290355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۰۸:۵۹:۵۵
به هر دلیل گوینده حق نداشت امام رضا علیه السلام را با این لحن زشت مخاطب قرار دهد.من به جای همه حضار که با شنیدن لحن ت...آورمجری کف می زدند و سوت می کشیدند خجالت کشیدم .امام رضا علیه السلام امام همه مخلوقات است هرچند خیلی فرق است بین ارادت شیعه عاشق و شیفته امام هشتم علیه السلام و ارادت پرندگان و چرندگان و خزندگان !!!! (4290423) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۰:۳۸:۴۸
پیامبر با شخصی که بهش توهین کرد چه کرد؟ .... (4290590) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۰:۴۲:۲۰
من که فیلم را ندیده ام.امالعنت خدا ذرهرکسي که کمترین جسارت رابه ائمه و بویژه ارباب خودم امام رضا روانماي اما با فرض این اتفاق واقعا باید برخوردشود هم ياعامل وهم باکساني که زمینه چنین رفتارهایی را فراهم میکنند.... (4290600) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۱:۵۹:۲۱
متاسفم كه هنوز بعضي ها درس نگرفتن از تجربه سالهاى گذشته و باز هم مقدسات رو وسيله قرار دادند براي رسيدن به قدرت (4290770) (alef-11)
 
رضا
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۵:۴۷:۲۹
متاسفم برای کسانی که پای چنین سخنان بی مزه و بی ادبانه ای ، فقط از سر علایق حزبی و سیاسی کف زدند و کسانی که با بی غیرتی ، حاضرند برای منافع خود به عزیزترین جان شیعه توهین کنند ..... (4291205) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۷:۴۹:۴۰
توهينى در كار نبوده لطفاً از اب گل الود ماهى نگيريد سوء استفاده كردن از اين اتفاق كمال بى وجدانى است (4291368) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۲۱:۳۸:۲۹
انتخابات شد وهردم ازاین باغ بری میرسدتازه تر ازتازه تری میرسد. (4292620) (alef-11)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۸:۳۳:۱۲
امام رضا ع ولي نعمت همه انسانها هستند
در اين مورد بهتر است به زيارت جامعه كبيره كه از معتبر ترين زياراتي است كه به ما رسيده و جايگاه معصومين در ان تبيين شده مراجعه شود
خداوند متعال جايگاه خاصي براي إمامان ما قائل شده و رضايت خود را در رضايت معصومين قرار داده اند (4298783) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.