نظر منتشر شده
۱۸۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402740
ماجرای درآمد پزشکان ایرانی و آمریکایی/متخصصان ایرانی سالی چقدر می‌گیرند؟
بخش اجتماعی الف، ۲۵ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح وضعیت دریافتی‌های پزشکان متخصص در این دانشگاه، به اخباری مبنی بر اینکه پزشکان ایرانی هفت برابر پزشکان آمریکایی درآمد دارند، پاسخ داد.

دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به اخباری مبنی بر درآمد ۱۹۰ میلیون تومانی پزشکان متخصص در بخش دولتی و مقایسه آن با درآمد پزشکان آمریکایی، تاکید کرد: متوسط دریافتی اعضای هیات علمی بالینی این دانشگاه، شامل حقوق، محرومیت از مطب و کارانه ماهانه حدود ۲۰ میلیون تومان است که به حداقل درآمد متخصصان هم امریکایی نمی‌رسد.

پزشکان ایرانی و آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟

وی افزود: همان طور که دکتر پزشکیان نیز گفتند، از سایت‌های مختلف می‌توان درآمد پزشکان امریکایی را استخراج کرد برای مثال بر اساس گزارش Medscape  که هرساله منتشر می‌شود؛ در سال ۲۰۱۶متوسط  درآمد ناخالص یک پزشک در امریکا از حداقل ۲۰۴ هزار دلار تا حداکثر ۴۴۳ هزار دلار است که با کسر ۳۰ درصد مالیات، حداقل درآمد یک متخصص امریکایی به حدود ۱۴۰ هزار دلار در سال می‌رسد. اگر این رقم را با نرخ دلار ۳هزار ۵۰۰ تومانی محاسبه کنیم، معادل ۴۹۰ میلیون تومان در سال می‌شود.

جعفریان در پاسخ به سوالی درباره اعداد و ارقام این دریافتی‌ها در ایران، ادامه داد: همانطور که قبلا نیز اعلام کرده‌ام، در دانشگاه علوم پزشکی تهران متوسط دریافتی یک عضو هیات علمی بالینی کمتر از ۲۰ میلیون تومان در ماه است که حدود ۲۴۰ میلیون تومان در سال می‌شود. در واقع متوسط دریافتی متخصصان بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور کمتر از نصف کمترین درآمد متخصصان در امریکاست.

 وی افزود: این متوسط کل دریافتی شامل مجموع حقوق، محرومیت از مطب و کارانه، برای پزشکان تمام وقت جغرافیایی که هیچ درآمدی از بخش خصوصی ندارند؛ حدود ۲۵ میلیون تومان در ماه است که بازهم به حداقل درآمد ۴۰ میلیون تومانی متخصصان امریکا نمی‌رسد.

 جعفریان درباره چگونگی پرداخت کارانه پزشکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به ایسنا گفت: مبلغ کارانه بسته به نوع تخصص، بیمارستان محل خدمت و میزان مراجعه پزشکان متفاوت است. بر اساس اسناد کارانه‌ای که در دانشگاه تا اردیبهشت ماه امسال پرداخت شده، ۵۶ درصد از اعضای هیات علمی کارانه کمتر از ۱۰ میلیون تومان و ۱۹ درصد از اعضای هیات علمی کارانه بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند. به طور کلی ۷۵ درصد اعضای هیات علمی بالینی کارانه‌بگیر دانشگاه، کارانه کمتر از ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

 وی ضمن اشاره به اظهاراتی مبنی بر آنکه درآمد پزشکان ایرانی هفت برابر پزشکان آمریکایی است، افزود: این در حالی است که متخصصان برجسته اکثر رشته‌ها، عضو هیات علمی این دانشگاه هستند و اسناد ارقامی که به آنان پرداخت شده نیز وجود دارد. بنابراین وقتی می‌گوییم درآمد پزشکان ایرانی ۷ برابر پزشکان امریکایی است، باید ببینیم این عدد از کجا آمده است. اگر حداقل درآمد امریکا (۴۹۰ میلیون تومان در سال) را در نظر بگیریم، تعداد افرادی که دریافتی‌شان به این رقم می‌رسد شاید به ۵۰ نفر هم نرسد.

 سقف کارانه در بزرگ‌ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سوال که آیا در دانشگاه شما درآمد ۱۰۰میلیون تومانی و بالاتر هم دارید، گفت: سقف کارانه دانشگاه ۷۰ میلیون تومان است که این رقم با حقوق و سایر مزایا بازهم از ۸۰ میلیون تومان بالاتر نمی‌رود. ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران درآمد ۱۰۰ میلیون تومانی نداریم؛ سال ۹۴ هم نداشتیم که اگر هم داشتیم بازهم به حداقل درآمد متخصصان آمریکایی نمی‌رسید. به هر حال من قصد ندارم بگویم این مبلغ کم است یا زیاد، ولی وقتی بالاترین دریافتی بخش دولتی را با حداقل دریافتی امریکا مقایسه می‌کنیم، باید روشن شود بر چه اساسی این مقایسه صورت گرفته است.

وی همچنین درباره مقایسه سرانه بهداشت و درمان و دریافتی پزشکان نیز گفت: ما می‌توانیم سهم سرانه مردم را حساب کنیم و ببینیم چه مقدار از آن دست پزشکان است. سپس این سهم را با پرداختی‌های امریکا مقایسه کنیم؛ که این بحث دیگری است و ربطی به دریافتی پزشکان ندارد. اگر فکر می‌کنیم توزیع سرانه نیاز به اصلاح دارد آن را تغییر دهیم. اما این مقایسه که متخصصان بخش دولتی هفت برابر متخصصان امریکایی درآمد کسب می‌کنند با هیچکدام از شواهد موجود مطابقت ندارد. حتی اگر به نرخ دلار بین‌المللی هم محاسبه کنیم، چنین اختلافی بین درآمد پزشکان ایرانی و امریکایی وجود ندارد. ضمن اینکه فشار کاری که متخصصان ما متحمل می‌شوند را عموما متخصصان امریکایی ندارند؛ چراکه ساعت کاری و حجم ویزیت مشخص‌تری دارند.

مالیات پزشکان

جعفریان در این باره افزود: گروه پزشکی بخش دولتی، جزو معدود اقشاری است که ۲۰ درصد مالیات خود را کامل پرداخت می‌کند. چه اقشاری در جامعه مالیات ۲۰ درصدی را همان روز اول پرداخت می‌کنند؟ در دانشگاه ما به طور متوسط ۴۲ درصد از کارکرد حرفه‌ای در قالب کارانه به اعضای هیات علمی پرداخت می‌شود. یعنی کسی که ۴۰ میلیون تومان کارانه دریافت می‌کند، ۱۰۰ میلیون تومان درآمد تولید کرده است و الزاما این طور نیست که خودش بخواهد چنین حجم کاری را تحمل کند، بلکه برای اینکه مردم کمتر در نوبت بمانند و کار بیمارستان سریع‌تر انجام شود، ما از او می‌خواهیم تا این حد کار کند.

 وی در توضیح بیشتری از مقایسه دریافتی پزشکان ایرانی و امریکایی، ادامه داد: بر اساس گزارش منتشر شده در سال ۲۰۱۶، یک متخصص طب اورژانس بابت یک ساعت کار در امریکا ۱۵۵ دلار، متخصص داخلی ۹۱ دلار، متخصص کودکان ۷۵ دلار و متخصص رادیولوژی ۱۰۰ دلار دریافت می‌کند. آمار دیگری بر حسب سابقه کار متخصصان وجود دارد که بر اساس آن یک متخصص با سابقه کمتر از یک سال ۱۷۷ هزار دلار و بیشتر از ۲۰ سال سابقه ۲۰۰ هزار دلار دریافت می‌کنند.

جعفریان در این باره افزود: اصلا نمی‌گویم که باید شبیه امریکا باشیم. ما کشوری هستیم با شرایط خاص خود و آنان هم کشوری هستند با شرایط خاص خودشان؛ اما اگر بنا به مقایسه باشد کدامیک از پزشکان ما در بخش دولتی ساعتی ۱۰۰ دلار دریافت می‌کند؟

نظام پرداخت در حوزه سلامت

وی در این راستا ادامه داد: اینکه در ایران پرداخت نظام سلامت به روش درستی انجام می‌شود یا خیر، موضوع قابل بحثی است. من هم با مکانیزم کارانه موافق نیستم. ولی حدود ۲۰ سال پیش که کارانه تصویب و اجرایی شد، هدف مشخصی را تعقیب می‌کرد که به آن هم رسید. در آن زمان بیمارستان‌های دولتی خیلی فعال نبودند و ساعت ۱۲ به بعد اتاق عمل تعطیل می‌شد. از انجا که امکان افزایش پایه حقوق میسر نبود و برای اینکه پزشکان با انگیزه بیشتری در بخش دولتی کار کنند، مصوب شد بر حسب کارکرد آنان مبلغی به عنوان کارانه پرداخت شود که آن هدف هم محقق شد و امروز بیمارستان‌های دولتی همیشه پر از بیمار هستند.

 وی افزود: اما اینکه بعد از ۲۰ سال نظام پرداخت سلامت را ارزیابی و تغییر دهیم، بحث دیگری است. روش‌های مختلفی هم در این زمینه در دنیا وجود دارد که می‌توان آن را با شرایط کشور مطابقت داد. اما اینکه مطرح کنیم یک پزشک هفت برابر متخصص امریکایی دریافت می‌کند، فقط باعث تشویش ذهنیت مردم نسبت به جامعه پزشکی می‌شود که نه به صلاح مردم است و نه جامعه پزشکی.

وضعیت پرداخت‌ها در بخش خصوصی

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره وضعیت پرداخت‌ها در بخش خصوصی نیز گفت: تعرفه بخش خصوصی نیز از سوی دولت تصویب می‌شود که حدود ۴ برابر تعرفه بخش دانشگاهی است. البته در نظر بگیرید که تعداد بیماران بخش خصوصی به مراتب کمتر از بخش دولتی است. بنابراین پزشکی که در بخش خصوصی طبق تعرفه مصوب کار می‌کند هم نمی‌تواند چنین درآمدی داشته باشد. البته ممکن است بعضی از متخصصان سرشناس که مورد توجه مردم هستند، درآمد بالایی داشته باشند. در امریکا هم پزشکانی با درآمد یک میلیون دلاری وجود دارند. البته من در اینجا فقط درباره متوسط‌ها (از ۲۰۰ هزار دلار تا ۴۴۰ هزار دلار) صحبت کردم.

وی تاکید کرد: اما اگر در مورد پرداخت مالیات مشکلی وجود دارد، مربوط به همه اصناف بخش خصوصی است نه فقط پزشکان. لذا باید نظام مالیاتی مشخصی داشته باشیم تا فرار مالیاتی در هیچ صنفی صورت نگیرد. از سوی دیگر با توجه به وضعیتی که بیمه‌های تکمیلی دارند پرداخت‌های بخش خصوصی نیز دچار مشکل شده است. وقتی پول پزشکان را یک سال بعد پرداخت می‌کنند، از ارزش آن کم می‌شود. در اکثر موارد وضعیت پزشکان ما این‌گونه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان صحبت‌هایش گفت: واقعیت موجود این نیست که در رسانه‌ها مطرح می‌شود. متوسط درآمد اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی دانشگاه نه تنها هفت برابر امریکا نیست، بلکه به حداقل دریافتی آنان هم نمی‌رسد. ضمن اینکه اصل مقایسه بین این دو کشور هم موضوعیت ندارد. تعمیم دادن درآمد تعداد معدودی از پزشکان پرسابقه و سرشناس به چندین ده‌هزار متخصص دلسوز و پرتلاش کشور به دور از انصافی است که همه ما از آن دم می‌زنیم و نتیجه‌ای جز افزایش بی‌اعتمادی در جامعه ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۲ ۱۳:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۴ ۱۸:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۷:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : درآمد پزشکان+حقوق پزشکان+کارانه+مالیات پزشکان
 
احمد
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۵:۵۸
لطف کنید حقوق دریافتی کارگران واقشاردیگر را نیز با کارگران واقشاردیگرآمریکا مقایسه کنید.مگر قرار است فقط قشر پزشک باامریکا مقایسه شود مگرانها درایران زندگی نمی کنند؟ (3974754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۴:۱۸
تازه در امریکا ظرف باید هر سال 50 تا 80 هزار دلار فقط شهریه پرداخت کنه تا بتونه پزشک بشه 4 سال اول در همه دانشگاه های امریکا هزینه داره( یک دونه از دانشگاه های امریکا رو که هزینه در 4 سال اول از همه رشته ها دریافت نمیکنه مثال بزنید)این دوستان رایگان درس خوندن اینجا و میخان طبق چارت ایران هزینه پرداخت کنند ولی حقوق و دریافتیشون مثل امریکا باشه در واقع متوسل میشن به دو مغالطه بزرگ قیاس مع الفارق و مغالطه بیان بخشی از واقعیت یا مخفی کردن نیم دیگر داستان. شما در اینترنت جستجو بکنید ببینید در امریکا هزینه ها چطوری است و در ایران چگونه است این دوستان به منشی مطبشون حقوق ایران رو پرداخت میفرمایند ولی به خودشون که میرسه درامد امریکا رو طلب میکنند. اگر این طور باشه حداقل حقوق یک کارگر ساده در امریکا از 2000 تا 2500 دلار شروع میشه یعنی کارگر ساده ما باید ماهانه 7 تا 9 میلیون درامدش باشه تا بشه در مورد اعداد مورد نظر پزشکان صحبت کرد. یک مهندس در امریکا 4000 دلار به بالا میگیره مهندس ماهر و با تجربه که دارای سابقه کار باشه 6000 به بالا میگیره اینجا مهندسها چقدر حقوق میگیرن؟ کسی که رشته مهندسی برق خونده که تحصیلش هم از شما سخت تر بوده و هم در مقطع دکترا طولانی تر بوده اگر بنا به سختی درس خوندنه که مهنسی سخت تره اگر طول دوره است فوق لیسانس مهندسی بین 6 تا 9 سال درسش طول میکشه و در دو ازمون هم شرکت میکنه لذا این حرفها هم ذره ای ارزش نداره
این مساله از این توهم ناشی میشه که دوستان فکر میکنن که حقوق ها باید بین المللی باشه و هر دریافتی میتوننن طلب کنن که باز این خودش از انحصاری که ایجاد کردن ناشی میشه
بنده از این دوستان این سوال رو دارم که زمانی که دفترچه کنکور را مطالعه میفرمودید اولا مگه شرایط را نخواندید که دائم میفرمایید چرا تعهد خدمت داریم؟ ثانیا مگر در شرایط تعهد خدمت کم دریافت میکنید؟سوال دیگه ای که دارم هم اینه که وقتی درامد امریکا را طلب میفرمایید چرا تشریف نبردید امریکا درس بخوانید؟
در مورد پزشکان هندی که دائم میفرمایید پزشکان هندی هرگز حاضر نیستند ایران بیان دو سوال پیش میاد:
1-اگر شرایط هند بهتره چرا تشریف نمیرید هند؟
2- پزشکان هندی مگه دهه 60 اینجا نبودن الان شرایط پزشکان در ایران بهتره یا دهه 60 چرا نباید بیان؟
ملاحظه میفرمایید که همه حرفهاشون متناقض هست دوستان گمان میکنند که افراد اگاه این سایت رو نمیخوانند و اطلاعات در سراسر جهان هم منتشر نمیشه!
من جز توسل به انواع مغالطه و تمسخر و مظلوم نمایی و...چیزی از این دوستان ندیدم در واقع یک استدلال صحیح تا حالا این دوستان ارائه ندان که طلبکاری هاشون بابت چیه؟
بنده به دوستان پزشک که تحصیل کرده هم حساب میشن توصیه می کنم اگر کامنت میذارید کامنت شما باید فاقد مغالطه در استدلال باشه انواع مغالطه در استدلال رو مطالعه بفرمایید که متوسل به استدلال فاسد نشید استدلال فاسد ذره ای ارزش نداره. (3975203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۹:۴۶:۱۲
این را هم باید اضافه کرد که:
در جایی که حقوق یک دانشجوی دکتری تخصصی ماهی 6 میلیون تومان است حقوق پزشک ماهی 40 میلیون تومان می شود. با احتساب درآمد پزشکان در ایران شما حقوق ماهانه یک دانشجوی دکتری رو حساب کنید. آیا به دانشجویان دکتری و فارغ التحصیلان رشته های فنی هم به همین نسبت در ایران حقوق می دهند. (3976901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۰۰:۰۴:۳۵
تازه دانشجوی دکتری ای که کار بهش بدن اینم باید اضافه کنید (3977164) (alef-3)
 
منصور
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۰۶:۰۳
جناب پزشکیان انسان کاملا محترمی هستند ایشان را من کاملا میشناسم اهل دروغ نیستند اگر حرفی که میزنند از روی سند است من خودم شاهد بودم کسی قرار بود قلبش را عمل کند وضع مالی بیمار خراب بود هزینه بیمارستان را ایسان خودش پرداخت کرد اما در کل کشور ما اکثر دکتر ها بفکر پول هستند یعنی اگر بیمار جلوی چشمش جان دهد فقط پول را میبیند (3975296) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۷:۰۲:۵۴
آقا انصاف بدهید ! من پزشکی را می شناسم که ماه قبل فقط 175 میلیون تومان کارانه گرفت که می شود 50/000 دلار ! چرا می گویید نیست ؟ خوب نوش جانشان ! ولی چرا پنهان می کنید ؟ مثل آمریکا مالیات آن را هم بدهند و خوش باشند . (3976654) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۲:۵۸
به داد تولید ملی و مهندسی کشور برسید اینقدر از چین , کره جنوبی , هند و امارات ترکیه جنس بنجل واردات نکنید. (3975315) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۱۲:۲۵
مهندسی را دانشگاه آزاد تباه کرد.الانم داره دکترا میفروشه (3984448) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۱۰:۳۳
کل مردم ایران را دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی مهندس کرده.به داد چند نفر برسن؟ (3985421) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۳:۳۸
اگر حقوق مهندس ایرانی یک سوم امریکاییش بود، اکثر مهندسهای شریف و دانشگاه تهران و ... میموندن نه اینکه همه از سال دوم دارن زبان میخونن که برن.

جالبه که میبینیم چقدر مهندسی کشور داره پسرفت میکنه و بدتر هم میشه. چرا فقط پزشکا؟ (3975473) (alef-11)
 
من من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۳:۰۵:۱۷
دقیقا نکته اینجاست که این دکتر گرامی حتی معنی 7 برابر بودن درامد پزشک ایرانی رو نمی دونه...

حداقل دارمد ساعتی در امریکا بر اساس قانون فدرال نزدیک به 8 دلار هست... ( ایالت به ایلت می تونه متفاوت بشه و بره بالاتر...) در کارهای ساعتی ( یعنی نرخ حداقل) با در نظر گرفتن این کار ها حداقل درامد یک کارگر ساده در یک رستوران ماهیانه بین 1500 تا 2000 هست ( بسته به میزان شیفت ها ..) یعنی سالیانه نزدیک به 20 تا 24 هزار دلار درامد به عنوان حداقل...

به گفته خود ایشون حداقل درامدی متخصصین ( دقت کنید پژشک عمومی رو نگفتن) 140 هزار دلار در سال هست یعنی نهایتا 7 برابر حداقل حقوق اون کارگر ساده در رستوران....

اما در ایران حداقل حقوق 812 ( با فرض مجرد بودن اون کارگر رستورانو البته بیمه شدن اون بدبخت! ) ..سالیانه رقمی برابر 10 تا 12 میلیون می گیره ( در صورت دریافت عیدی ..سنوات...)
در حالی که یک پزشک متخصص به قول ایشون بطور میانگین زیر 20 داره می گیره یعنی سالی 240 میلیون یعنی 20 برابر حداقل حقوق اون کارگر...

خب حالا ایشون متوجه میشن چرا گفته میشه درامد پزشک ایرانی چندین برابر پزشک امریکایی هست؟

بماند که با افتخار از پرداخت مالیات 20 درصدی حرف زدن... درصورتی که پزسک امریکایی تا نزدیک 40 درصد هم مالیات ممکنه بده...

کسی به دریافت حقوق مناسب و تامین پزشک ها اعتراضی نداره.. ولی به میزان منظقی...

درمورد بخش خصوصی که حرفی ندارم... یک متخصص گوارش در کرج برای اکثریت بیماران عمل اندوسکوپی رو به عنوان اجبار در لحظه ( و بدون بیهوشی) انجام میده و و عملا برای هر بار ویزیت علاوه بر 50 هزار تومن حق ویزیت 350 هزار تومن هم هزینه اندوسکوپی می گیره... و در کمتر از 15 دقیقه تمام روند معاینه و اندوسکوپی و ... انجام میشه و ایشون 400 هزارتومن نقدا دریافت می کنن....
چون در بیمارستان دولتی ظرفیت مناسب وحود نداره بیمار هم مجبور به مراجعه هست... (3975737) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۰۸:۳۹
یرای ما مردم همین بهتره که بریم مطب و 400 هزار تومن رو بدیم کلی هم منت منشی رو بکشیم تا بهمون وقت بده ولی اگه همین خدمت در بیمارستان دولتی برامون انجام بشه و مثلا 50هزار تومن از این کار گیر پزشک در بخش دولتی بیاد بغض گلومون رو می گیره و فریادمون بلند می شه!!!!! (3976353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۲۱:۳۶:۲۶
دکتر جان از طرف خودت حرف بزن نه مردم (3977022) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۱:۲۹:۲۱
همسر من روانپزشک است با ماهی یک میلیون و هشتصد حقوق . میخواهید فیش حقوقی رو براتون بفرستم . بین پزشکان هم تبعیض قایلند (3975864) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۰۹:۳۹
ما تو شهر ازنا لرستان ی روانپزشک داریم،آنقدر درآمدش کم بود الان با مدرک پزشک عمومی تو برنامه پزشک خانواده کار میکنه.ولی خودش مقصره بیشتر درس میخوند ميرفت ی رشته بهتر (3976210) (alef-3)
 
ايمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۲۹:۵۸
چي فكي كردي آقا من ليسانس ارم با هفت سال سبقه انقدر مي گيرم (3976303) (alef-13)
 
معلم حق التدريس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۲۱:۳۹:۱۸
روانپزشك كه پزشك نيست. يه دكتراي تخصصي است كه مثه رشته زيست وشيمي وادبيات وفيزيك دكترا گرفته . (3979892) (alef-11)
 
جمال
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۳۴:۵۶
در ایران دو صنف قدرتمند وجود دارد که مانع افزایش پزشک متخصص و دندانپزشک ووکیل دادگستری در کشورند تا بتوانند منافع صنف خود را به صورت بی سابقه برخلاف سایر ملل در جهان تامین کنند نخست سازمان نظام پزشکی و دوم کانون وکلا این در حالی است که ده ها هزار پزشک عمومی کم کار و حدود سیصد هزار نفر فارغ التحصیل و دانشجوی بی کار رشته حقوق در کشور داریم تنها راه هم مانع اعمال نفوذ این دو صنف در کشور می باشد (3976181) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۳۹:۲۵
شما گفتید، ما هم باور کردیم، پزشک عمومی طبق گفته وزیر بهداشت با حقوق 17 میلیونی حاضر به کار نمی شوند، طرح تحول سلامت اگر برای مردم آب نداشت برای شما نان خیلی خوبی داشت. دولت با طرح تمول پزشکان باعث بیکاری جوانان، ایجا رکود، ورشکسگی بیمه ها شد. اگر پزشکان از این طرح تعریف نکنند چه کسی می خواهد تعریف کند. پزشکان عزیر لطفا به ادامه بهره برداری از این پول هنگفت طرح تمول پزشکان ادامه دهید، و نیازی هم نیست آسمان و ریسمان بافی کنید چون تمام ملت می دونند چه خبر است. (3974762) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۶:۰۷
دقیقا درسته پالایشگاه مهم نفت ستاره خلیج فارس که قرار بود سال 90 به بهره برداری برسه و کشور رو از وراردات بنزین بی نیاز کنه و کلی هم اشتغال زایی کنه هنوز لنگ اعتباراته و به ازای هر روز تاخیر 30 میلیون یورو ضرر میده اونوقت این همه پول تزریق شده به طرح تحول سلامت، بخش زیادی اش با مدیریتی ضعیف به عنوان کارانه و غیره وارد جیب پزشکانی میشود که در گذشته هم پولدار بودند و حالا دیگر چندین برابرقبل پولدار شده اند و نمیدانند چگونه این همه پول را خرج کنند فلذا آنرا تبدیل به دلار کرده و در مسافرتهای خارجی خرج میکنند. (3975115) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۷:۳۳:۴۷
شما مستند ی نفر با دریافتی ۱۷ ملیون بیار تو هرجای ایران (عمومی)جایزه داری
بقیه حرفاتون هم مثل همینه (3975245) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۳۵:۴۴
می تونید از جناب قاضی زاده هاشمی وزیر محترم پزشکان پیگیری کنید، ایشان یه شما خواهند گفت (3975693) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۴۰:۰۸
اتفاقا یکی از اقوام ما به جای سربازی رفت منطقه محروم در زاهدان ماهی بهش 17 ملیون میدادن. (3975705) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۳۸:۵۹
به روح پدرم من تو مرز پاکستان ام ماهی هفت وسيصد میگیرم. سربازم نیستم. طرحمم تمام شده.البته این مبلغ به شرط حضور سی شبانه روز در یک روستاست. جایی که برای خرید حتی یک کیلو میوه باید کیلومترها بری تا برسی. نميدونید وقتی این حرف هارو آدم میشنوه چه حسی ميشه. من توی ماه علاوه بر هشت ساعت کاری طی روز باید در هر زمانی هر مریضی رو ویزیت کنم بارها شده که شب چهار بار منو از خواب بیدار کردن. برای من این مهم نیست چون اون بنده خدا برای رسیدن به نزدیک ترین شهر باید صد و ده کیلومتر بره اما این حرف ها بیشتر از بی خوابی و کار آدم رو اذیت میکنه. (3976188) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۵:۲۹
تو مرکز شهر داریم کسایی که فقط صدتمن کارانه شونه برادر اگه نمیدونی بدون. بیخبری شما دلیل بر نبودن این قضیه نیست (3976569) (alef-13)
 
معلم حق التدريس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۸ ۲۱:۴۲:۵۴
خوش به حالت پزشك شدي . حداقل عمرت رو درراه كسب علم پزشكي تلف كردي كه هم خير دنيا است هم خير اخرت.
من 12 سال دانشگاه درس خوندم دكتراي زيست شناسي خوندم كه بعلت بي پولي نتونستم دكترا را تمام كنم و الان سرخورده ومعطل شدم . (3979895) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۲۹:۱۹
اتفاقا من چون خودم زاهدان بودم میدونم داری شوخی میکنی.فارغ التحصیل زاهدانم.پزشک عمومی ساعتی ۱۰ هزارتومان در درمانگاه زاهدان کار میکند و این عددها نیست
تو حرفامون میگیم:
ی نفر.....
یکی از اقوام.....
این یعنی سندش موجود نیست (3976231) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۸:۱۰
وقتی طرف خودش میگه من چهل تمن کارانه میگیرم و این حرف رو برای سوزوندن دل من و شما نزده بلکه برای تبرئه خودش از حقوق نجومی زده باید حرفشو قبول نکنم و بگم اشتباه میکنه حق با شماست!؟ (3976582) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۴:۰۰:۲۲
با سلام بر فرض مثال که فرمایش شما درست باشه یک پزشک عمومی در زاهدان ساعتی 10هزار تومان می گیره که از این بیشتره ولی اگر این 10 هزار تومان رو در 175 ساعت کارکرد پزشک ضرب کنیم میشه 17میلیون و پانصد هزار تومان پس درآمد یک پزشک عمومی 17میلیون و اندی هست نه یک متخصص انهم در تهران تا کی دوستان می خوان به مردم دروغ بگن کافیه واریزی بیمارستانها برای پزشکان کنترل بشه اون موقع مشخص میشه که در حالیکه دوستان پزشک مزایای سایر پرسنل بهداشت و درمان را به طرح قاصدک پیوند زدند و هر موقع دلشون خواست و هر قدر خواست پرداخت می کنند خودشون چقدر می گیرن (3977759) (alef-13)
 
سلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۵۵:۰۱
بر فرض محال که هفده ميليونم درست باشه. به سربازها که 65%حقوق رو میدن.بعد هم 20%مالیات داره. احتمالا خواسته دل تورو بسوزونه که اینطور گفته. (3976256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۰:۴۸:۳۱
چرا اجازه نمیدن کمیته تحقیق و تفحص مجلس در این مورد پیگیری کنه و گزارش بده (3975840) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۱۲:۳۱
شما می توانید به شهرستان ماهشهر خوزستان سری بزنید تا ببینید چه خبر هست . در اینجا هر دکتر عمومی روزانه چیزی حدود 60 تا 100 ویزیت در روز دارد که با احتساب هر ویزیت 25000 تومان چیزی در حدود 1/5 تا 2/5 میلیون در روز میشود واگر این مبلغ را در ماه و با احتساب تعطیلات 25 روز حساب کنیم چیزی در حدود 37500 هزار تومان تا 62500 هزار تومان می شود از این مبلغ اگر مالیات ، حق منشی ، هزینه آب و برق و کرایه محل را هم کم کنیم باز هم مبلغی بین 30 تا 55 ملیون تومان در ماه می شود البته این فقط هزینه ویزیت می باشد جدا از جراحی های سرپایی و موارد متفرقه دیگر (3976089) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۱:۳۰
اینکه مربوط به بخش خصوصی است!! (3976357) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۰:۴۷:۰۵
به قران به جان مادر و پدر و خونوادم من از نزدیک با این قشر سر و کله میزنماین اقایون دکتر چندین و چند برابر بیشتر از 20 میلیون میگیرند به اسمهای مختلف
یعنی خدایی هیچ کس نیست به این وضعیت زسیدگی کنه
چرا ظرفیت های پزشکی رو بالا نمیبرن
چرا مالیات رو تصاعدی واسه این اقایون محاسبه نمیکنن
چرا پزشک های مختلف و زیر میزی بگیر رو از طبابت محروم نمیکنن
با همین چن راهکار ساده میشه جلوی خیلی از این نارضایتی ها رو گرفت
کدام رانت و لابی بزرگ مانع از تحقق عدالت در این حوزه میشه
اقای الف شما که منادی عدالت هستی سانسور نکن ممنون (3975838) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۲:۰۸
مگه درآمد بقیه تحصیل کردگان از جمله برنامه نویسان کامپیوتر، مهندسان مکانیک و برق و ... با آمریکا مقایسه میشه که این گروه خودشون رو با اونا مقایسه می کنند؟؟؟ (3974767) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۶:۵۵
شاید چون خونه زندگیشون تو آمریکاست خوشون را با اونجا مقایسه میکنن. (3975118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۶:۱۹
همسر برادر من برنامه نویس است ساعتی 80 هزار تومن درامدش است! از پدر من که پزشک عمومی است در امدش بیشتر است! (3975477) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۵۱:۱۲
آخه کدوم برنامه نویسی ساعتی حقوق می گیره؟ (3976251) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۳:۱۴
داداش شما یه ساعت نه، یه دقیقه تفکر کن بعد حرف بزن! بنده خدا صد بار گفته مقایسه بین 2 کشور صحیح نیست ولی مقایسه رو دکتر پزشکیان از خودش دراورده و ایشون جواب به اون داده !!! (3976360) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۵:۵۵
من در یکی از تخصص های علوم پایه پزشکی مدرک پی اچ دی دارم و در تماس نزدیک با جامعه پزشکی هستم. به نظر میرسد که بین دوستان در مورد درآمد پزشکان اختلاف نظر وجود دارد. من پیشنهاد میکنم رسانه ملی ورود کند و مجموع دریافتی پزشکان یکی از ییمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران را منتشر کند (بیمارستان امام خمینی انتخاب خوبی است). از این طریق هم جامعه از سردرگمی درمی آید هم زحمت تکذیب از روی دوس مسوولین دانشگاهی و وزارت بهداشت برداشته میشود. (3974773) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۷:۱۱
پدر من پزشک عمومی بخش خصوصی نهایت در امدش ماهی 10-12 میلیون است! با 30 سال سابقه ! تازه اگر انرا هم ماه به ماه بدهند ! الان 4 ماهه حقوق نگرفته! (3975481) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۰۳:۲۸:۳۱
در تهران کمبود نصنوعی پزشک داریم یه عده دردانه تهران را قبضه کردن نمیزارن تهران پزشک جذب کنه (3986793) (alef-11)
 
پرستار بیمارستان مدرس
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۲:۰۵
متاسفانه 95 % پزشکان متخصص ایرانی مغرور اند و برای جواب سلام بیمار نیز انتظار دریافت زیر میزی دارند (3974784) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۱۴:۵۵
شما نرو پزشک.. الان همه دارن با 4600 تومن از فوق تخصص خدمات دریافت میکنن با پیشرفته ترین دستگاههای تشخیص پزشکی.. کلا این طرح برای روستاییها بسیار بسیار مفید بوده.. ویزیت پزشک عمومی 500 تومن دارو در حد 1000 تومن.. ویزیت پزشم متخصص 4600 داروهاش در حد 5000 تومن (3975665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۷:۳۱:۴۷
اینا با پول ماها درس خوندن چرا نریم پزشک؟ ما سرشون منت داریم نه برعکس!!! (3975962) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۳۱:۲۴
مگه شما پول دادی؟
منتی نیست.برو پیش پزشک هندی که میگید خوبه (3976233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۸:۰۴:۴۹
در اين صورت اگر بعد از مصرف دارو دار فاني را وداع گفتي شكايت نكن!! (3975995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۴:۰۶
مگه اونايي كه شكايت كردن بجايي رسيد؟؟؟ (3976286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۰۴:۰۷
همین بزرگترین اشتباه که همه می خوان برای سر درد ویزیت توسط فوق تخصص بشوند .ضمن اینکه منت کم بودن حق ویزیت 4600 تومن رورو سر مردم نذار این 4600 تومن برای مردم در کنار حق بیمه پرداختی و بیش از 4 هزار میلیارد تومن بودجه اضافی دولت به بخش بهداشت و درمان که واریز میشه به جیب شما آقایون دکترا. از این طرح اگر شما دکترا راضی نباشید کی راضی باشه. اگر این طرح نبود دیگه سر متخصصین هم اینقدر شلوغ نمی شد تا آقای وزیر پزشکان ناله و فغان از تعداد زیاد ویزیت متخصصین کنه. (3976345) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۴:۳۴
این دولت به نام طرح تحول نظام سلامت خوب نونی توی سفره این پزشکای بیمارستان های دولتی گذاشت . کارانه های ده ها میلیونی در ماه .
این در حالی است که تمام کار بیمار نیز به عهده انترن ها و رزیدنت هاست (3974788) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۶:۵۶
پیشنهاد بدهید یک بیمارستان بزنند که فقط انترن ها و پرستارها اونو اداره کنن!!! (3976370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۵:۵۴
کم کم داره زیاد میشه، از 5 و 10 و 13 و 17 شروع شد و حالا می گن 20
چند وقت دیگه هم می گن 190 درست بوده. (3974793) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۶:۰۴
آقای جعفریان مثل اینکه در این کشور زندگی نمی کنی و یا مردم را .................
خودت بهتر می دانی متخصصین ایرانی چه پزشک و غیر پزشک اگر جایی حتی در بورفیناکسو هم جایگاه و درآمد بهتر داشته باشند با سر می روند . البته که مطلعید که دنیا خارج قواعد و قوانین و چارچوب دارند و برای مردم شان ارزش قایلند . مثل اینجا نیست که درآمد بهر نحو هدف باشد . پزشک متخصص غربی اگر یک روز کار نکند نون شب ندارد . متاسفانه در کشور ما مسابقه بهترین ویلا در تهران و شمال و بعضا در خارج از کشور هدف شده و دردناک تر اینکه این کارگر و کارمند ها هستند که با یک حقوق 700 تا یک میلیونی باید تامین کننده این منابع باشند . آقای جعفریان برای یکبار هم شده درد این جامعه را لمس کن و یکماه با یک میلیون تومان زندگی کن , البته که یک میلیون کفاف یک روز زندگی درآمد های نجومی را نمی د هد (3974795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۳۳:۵۵
با حساب شما تو ایران فقط باید پزشکها مونده باشن و الباقی همه رفته باشن اون جای بهتر با درامد بهتر (3976115) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۶:۵۲
اختلاف درآمدی از نهادهای دولتی باید حداکثر 7 برابر باشد نه 200 برابر
یک کارگر با کلی زحمت 700 هزار و یک پزشک بدون دردسر ماهی بالای 100 میلیون در میآورد. (3974799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۸:۲۹
اولا که هر پزشکی صد میلیون نمی گیرد! ثانیا پزشک یک درسی خونده ! دلال های بازار که روزانه بدون هیچ تلاش و سوادی میلیارد ها تومن درامد دارند و چیزی جز گرانی برای من و شما به ارمغان نمی اورند به نظر شما آزاد دهنده تر نیست؟! (3975483) (alef-11)
 
محمد معصومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۳:۵۷:۴۷
این دومین مصاحبه ای است که در حمایت از در آمد نجومی پزشکان و ادعاهای سراسر کذب این جماعت در تکذیب این واقیعت تلخ در سایت الف منتشر می گردد.بنده کارمند یکی از دانشگاههای علوم پزشکی هستم واز نزدیک به خدا و قرآن شاهد دریافت کارانه های میلیاردی توسط پزشکان متخصص هستم.حالا آقای پزشکیان واقعیت تلخی را افشا کرده است و کسی است که کاملا در جریان امور می باشد.احتمالا آقای توکلی قصد دارند عدالت خواهی و مبارزه با فساد را در انحصار خود قرار دهند.انصاف نیست که کسی از جناح مقابل حرف حقی زده درصدد لوث کردن آن باشیم و با آن سیاسی برخورد کنیم.این همان سیاست یکی به میخ و یکی به نعل می باشد.امیدوارم اگر روزی کسی حرفهای آقای پزشکیان را تایید کرد آن را هم چاپ کنید. (3974801) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۰:۲۹
خوشم می آد که تا یکی به حقوقهای نجومی این قشر حمله میکنه از وزیر و معاون و خلاصه همه میان شروع به مظلوم نمایی میکنن که ایها الناس، اینا دارن اعتماد بین پزشک و بیمار رو خدشه دار می کنن. برین جمع کنین کاسه کوزتون رو، و روی بیماری مردم تجارت راه نیاندازین. (3974804) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۲:۰۸
فاجعه نزدیک است. فاجعه ای که با اجرای طرح تمول سلامت بوجود آمد و کل بودجه مملکت را خواهد بلعید. در آخر هم مشکل سلامت مردم حل نخواهد شد چرا که اینها فقط به فکر تجارت با جان مردم هستند. (3974807) (alef-13)
 
صمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۳۲:۳۹
جوش نزن عمو بودجه سلامت کشور به زحمت به 3درصد کل بودجه می رسه که بسیار پایین تر از استاندارد های جهانیه. مالیاتتو با خیال راحت بده (3975127) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۵۶:۴۴
شما هم خیلی باسوادی عزیزم. بودجه رو می دونی چطوری می نوبسند؟؟؟ (3975643) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۰۹:۲۲
شما می دونی بودجه چقدره؟ اون رو ضربدر همون 3 درصد بکن مخت سوت میکشه تازه این سوای سهم بیمه های تکمیلی است که مردم به شرکتهای بیمه پرداخت می کنند و اونها هم اون رو دو دستی تقدیم پزشکان می کنند. (3976355) (alef-13)
 
احمد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۸:۲۹
با سلام
خوب است مقایسه ای هم در خصوص حقوق کارمندان و کارگران ایرانی و آمریکایی داشته باشند. ایشان می داند حقوق کارگر و کارمند چقدر است، آیا همان مبلغ 80میلیونی که ایشان گفتند در جامعه ای که حداقل حقوق به یک میلیون هم نمی رسد کم است.
این دوستان عزیز بفرمایند، بر چه مبنایی یک پزشک باید 80 میلیون بگیردو یک کارمند با لیسانس و فوق لیسانس حداکثر 2 میلیون.
آیا در همان آمریکا که مثال می زنند ، فاصله حقوق بگیر ها همین قدر است و....
چرا باید پزشکان فکر بکنند فقط آنها هستند که حق زندگی دارند و بقیه باید هرچی کار می کنند دو دستی تقدیم آنان کنند. (3974824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۰۹:۱۸
دروغه من خودم پرستار بیمارستانم پزشک عمومی ما 15 میلیون درامدشه
متخصص مه نجومیه.آقایون چون خودشان هم ذینفع هستند دروغ میگویند که 20 میلیونه. (3974828) (alef-3)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۰:۱۷
نوش جونشون! شما هم پزشك ميشدي خب! (3974874) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۵:۳۸
بیت المال نوش جونشون؟؟
همین نگاه کوته بینانست که باعث شده اکثرا از رشته ریاضی زده بشن و رشته تجربی رو انتخاب کنن
در حالی که رشته های فنی هستند که باعث پیشرفت تکنولوژی تو یه کشور میشن
اگر این حجم عظیم سرمایه گذاری تو بخش های دیگه هم باشه، مطمئنا هم شغل بیشتری ایجاد میشه، هم عدالت بیشتر رعایت میشه و هم کشور بیشتر پیشرفت میکنه (3974958) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۸:۱۵:۰۰
بیت المال را خوب اومدی.چون دانشگاه آزاد داره مهندسی و دکترا میفروشه.ملت نباید تو مناطق محروم خدمات پزشکی رایگان بگیرند.تا حس حسادت بعضیا ارضا بشه؟ (3984451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۰:۱۵
آخه اگه سواد داشتند اینقدر دلم نمیسوخت. (3974963) (alef-11)
 
جیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۱۴
بی منطق ‌! (3974966) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۹:۰۰
نه خير. چرا نوش جونش؟!
هر چيزي حد و حسابي داره.
پزشكي حرفه مقدسي است واي بر روزي كه پزشكان كاسب شوند. (3974988) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۶:۲۱
کی گفته پزشکی مقدسه؟ تنها حرفه مقدس که در روایات اومده معلمی است که شغل انبیاست. (3975501) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۹:۱۳
اینکه شما میفرمایید نوش جونشون درست نیست البته باید درآمد خوبی داشته باشن و توقع بی جا هستش که به اندازه بقیه مشاغل حقوق بگیرن.اما اغلب مردم از روی ناچاری این مبلغ رو برای جراحی پرداخت میکنن. کسی که قاچاق کالا میکنه هم درآمدش خوبه بقیه بهش بگن نوش جونت؟ نوع کسب این مقدار حقوق مورد انتقاد هستش. وقتی پزشک میگه تا پول نگیرم بیمار شمارو عمل نمیکنم هیچ فرقی با کسی که قاچاق میکنه و از این راه درآمد داره نداره. پزشکان خوب تو مملکت ما زیاد هستن . همین آقای جعفریان از این دسته هستن. انشالله این دسته از پزشکان تو این مملکت بیشتر از گذشته باشن (3975015) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۷:۵۵
آقا کاری نداره که همه مردم دندونپزشک رفتن و دیدن که مطب معمولا پره و نوبت هم نیست/ خوب اگه فرض کنیم طرف تو یه روز 6 مشتری داشته باشه و رو هر دندون نیم ساعت کار بکنه و 500 هزار بگیره میشه روزی 3 میلیون و ماهی 90 میلیون درامد. همه هم میدونن که دندانپزشکان در سال به اندازه یک کارمند یعنی 2 میلیون تومن مالیات میدهند. مواد دندانپزشکی هم بسیار ارزان در حد سی هزار تومنه. حالا شما چی داری میگی برادر چی رو میخوای توجیه کنی؟ (3975079) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۰:۴۳
بعضی پزشکان زنان و زایمان جدیدا با ترساندن مادران دل پاک و آرزومند، چندین بار سونوگرافی تجویز میکنند و خودشان هم این کار را انجام میدهند و تا 500 هزار تومن از هر مریض میگیرند. (3975086) (alef-11)
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۵۷:۰۸
شاید ایشون بابای پولدار یا پارتی گردن کلفت نداشته بورسیه بشه و پزشک بشه.منم نداشتم (3975370) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۳۹:۳۸
شایدم سوادش رونداشته، شما هم نداشتید، شاید! (3976121) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۲:۵۷
قطعا همه از هوش و استعداد تحصیلی برابر برخوردار نیستند ولی آیا آقای پزشک هم استعداد و قوای بدنی و جسمی و فکری یک راننده رو داره و می تونه مثلا از ساعت 5 صبح تا یک بعد از ظهر رانندگی اتوبوس شرکت واحد رو کنه؟ (3976359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۷:۳۰:۰۸
قربان پزشكان رزيدنت ٣٦ ساعت بي وقفه و خواب كار ميكنند.
برا سلامت شما مردم
اين ٣٦ ساعت ها ١٢ بار در ماه تكرار ميشه
ساعات كارشون در ماه به ٤٠٠ ساعت ميرسه
و حقوقشون ١ ميليون تومن هست.
اگر مشابه اين رو در كشور پيدا كرديد سند رو كنيد. (3976697) (alef-13)
 
رر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۴:۵۹
والله واسه ما که از این خبرا نیست (3974926) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۴:۱۲
مدرك بده، روز جزايي هم هست (3975028) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۳:۱۶:۱۶
خب قارون هم می گفت خودم راز کیمیا رو کشف کردم مال خودمِ ، خدا هم گفت بفرما زمین دهن باز کرد خودشو کل ثروتش رو بلعید ، حضرت علی (ع) می فرمایند روزی تو همان است که با آن آخرتت آباد میشود و بقیه آن وبال است تا به صاحب آن برسانی. (3975746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۲۵:۴۲
عزیزانم در هر شغلی که هستیم سعی کنیم برای بهبود شرایط خودمون اقدام کنیم..

من در یک شهر کوچک و دورافتاده ای پزشک عمومی هستم هر ماه 20 روز کشیک کامل (24 ساعته) و 10 روز تا ساعت 4 بعد از ظهر در مرکز حضور دارم یعنی ماهی 560 ساعت مفید در این مرکز حضور دارم هر روز حدود 100 مریض در همین شهر یا در روستاهای اطراف که بسیار محروم هستن میبینم حقوقم ماهی نزدیک 4 میلیون است که هر 6 ماه کارانه ای در حدود یک و هشتصد (گاها 100 کمتر یا بیشتر) هم پرداخت میشه.. اگه حقوق ماهانمو 5/800/000 در نظر بگیرین برای 560 ساعت کار میشه به ازای هر ساعت کار ده هزار و پانصد تومان..

حالا برای کسایی که میخوان به این حقوق و با این میزان کار برسن که دعا میکنم برای هر کسی که آرزوشه بهش برسه.. راه سختی هم نداره یه مقدار درس خوندن میخواد تا از کنکور قبول شی به اضافه اینکه هفت و نیم سال تحصیل و دو سال طرح رو هم باید صبر کنه..
(3975677) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۸:۲۵
متاسفانه هر چی هم هزاران پزشک مثل شما واقعیت کاری ومشکلات و درامدشون رو بگن افرادیکه نخوان باور کنن نمی کنن. چون یا با یه سری پزشک اصطلاحا کاسب پیشه طرف شدن و صدها پزشک درستکار اطرافشون رو نمی بینن یا افرادی هستن که در حسرت پزشکی ناسزاهاشون رو نثار پزشکان میکنن (3976129) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۱۷:۰۱
وای خدایا تا کجا می خوان دروغ بگن؟چرا هیچکس رسیدگی نمی کنه و یا نمی خواد که رسیدگی کنه؟ من کارمند تامین اجتماعی ام.ما پزشکانی با دریافتی 190 میلیون در ماه داریم.ما خودمان فیش آنها را صادر می کنیم. چرا یک نفر حتی سری به تامین اجتماعی هم نمی زند؟چون جناب نوربخش خودشان هم پزشک هستند؟متوسط کارانه دریافتی پزشکای ما بعد از طرح تحول 80 میلیونه.اون وقت ایشون می فرمایند بالای 80 میلیون ندارند؟ فیش ها و پرداخت هایی که توسط سازمان ما پرداخت می شه رو باور کنیم یا دروغ های شما رو آقای دکتر؟ (3974845) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۳۹:۵۴
جالبه خود آقای حریرچی که معاون وزیر بهداشته به دادن کارانه 140 میلیونی اقرار کرد. نظام پرستاری هم مدارکی از پرداخت 700 میلیونی نشان داد. (3975137) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۲:۱۶
پزشکان گرو گانگیر سلامت ملت شده اند (3974877) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۴:۳۲
"به طور کلی ۷۵ درصد اعضای هیات علمی بالینی کارانه‌بگیر دانشگاه، کارانه کمتر از ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند."!!!!

خب ! اون 25 درصد اصل کاری رو نگفتی!!!!! چقدر کارانه میگیرن اون 25 درصد باقیمانده؟؟!! (3974899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۷:۲۸
دروغ مخص هست یگ پزشک متخصص در بیمارستان ماهی کمتر از 600 میلیون در نمیاورد من کارمند حسابداری بیمارستان خصوصی در اهواز هستم (3974908) (alef-11)
 
سیاوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۷:۴۳
باز هم ادرس اشتباه و بازی با امار جهت توجیه افکار عمومی چرا بحث جراحان را مطرح نمی کنید و ارقام آنها را اعلام نمیدارید. اساسا چرا افراد ذینفع باید نظر بدهند پول را که مردم میدهند و خود میدانند چقدر پول میدهند. چرا هیچوقت از بیماران و متولیان انها سوال نمیشود. (3974909) (alef-11)
 
سرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۸:۰۴
در امد پزشکان ایرانی ممکن است در دانشگاههای علوم پزشکی کمی کنترل شده تر از بخش خصوصی باشد که به همین میزان هم پزشکان و متخصصان کارهای خودشان را به اینترنهاو دستیاران واگذار و عمدتا مهرهای نظام پزشکی ایشان است که کار می کند نه خودشان!!؟؟ با این تفاسیر باز در دانشگاههای تیپ 1،2،و 3 در امدها بیش از این مبالغی که اقایان بیان می کنند ، است و تنها مشکل تاخیر در پرداختهاست!! اما در بخش خصوصی و پزشکانی که با سازمانهای دیگر از جمله سازمانهای مختلف بیمه ای قرار داد دارند ارقام درامدی بسیار بالاست و به نظر من با پزشکان امریکایی قابل رقابت است ضمن اینکه مسئولیت پذیری و پاسخگویی پزشکان ایرانی بسیار کم و بسیاری از مداخلاتی که از جمله جراحیهها و هزینه های پاراکلینک که به بیمار تحمیل می گردد ضرورت نداشته و بابت همین ارجاعات غیر ضروری پاراکلینیک نیز متاسفانه تعداد قابل توجهی از پزشکان دوره ای حق الزحمه خود را دریافت می نمایند! (3974911) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۱:۱۹
پزشکان ضامن سلامت هستن درست، ما هم خدمت همشون ارادت داریم ولی اینکه بگیم در امد پزشکا تو ایران کمه یه چیز باور نکردیه.موضوع یه جوریه که بالاخره همه حداقل یه بار گذرشون به مطب و اینجور جاها افتاده و دیدن که پزشکان متخصص چه پولایی از مردم میگیرن (3974920) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۷:۵۰
هو الشافی .
شفای بیماران بدست خداست . این اقایون هم ضامن سلامتی نیستن برادر عزیز
اگر ضامن سلامتی بودند که مرگ خودشون رو عقب می انداختند (3975062) (alef-11)
 
هادی
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۱:۲۶
ضامن سلامتی هستن ؟!!!!
خودشون اکثرا مریض ان و بیماری دارن
اگه ضامن سلامتی هستند ؛ خودشونو ضمانت کنند (3975067) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۷:۲۵:۳۳
فرار به جلو میکنن وگرنه اگر درامدشون پایین بود تا حالا هزار تا سند رو کرده بودن مشخص کردن درامدشون هم کاری نداره یه سر به حسابداریشون بزنید همه چی معلوم میشه این دوستان چاره ای جز این کار ندارن تا چند صباحی این وضعیت رو بیشتر ادامه بدن و بتونن بار خودشون رو برای 7 نسل بعدشون ببندن. کسی که ذی نفع باشه نمیاد بگه زیاد میگیرم فقط دکتر پزشکیان واقعییت رو گفت که اون رو هم قبول نمیکنن چون قبول کنن درامدهای هنگفتشون از دست میره. داستان کاملا مشخصه (3975226) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۵:۲۷
بنام خدا- صرف نظر از اینکه سرجمع در آمد پزشکانی که شهرت و آوازه ای دارند ماهانه بسیار زیادتر از میانگین پزشکان دولتی است و در مقابل پزشکان عمومی نیز هستند که در مطبشان درآمد کمتری دارند، طرح این موضوعات اساسا دون شان مردم و نمایندگان مردم است.
وقتی شرایط کار و شرایط زندگی در دو نقطه مختلف جهان تفاوتی از زمین تا اسمان دارند، چطور نباید درآمدشان هم تفاوت داشته باشد. من به عنوان یک شهروند از شنیدن این صحبت ها حالت ناخوشایندی پیدا می کنم احساس می کنم نماینده یا مسئول محترم می خواهد با این حرف مرا دلگرم کند یا به یک نحوی فکرم را از اصل ماجرایی که در آن افتاده ام و آن عدم تناسب درآمد و هزینه است، منحرف کند یا به کلام صریحتر یک جورایی سر من و امثال من را شیره بمالد....
مردم ما از خیلی جاهای دنیا در امد بیشتری دارند و از خیلی جاهای دیگر هم در آمد کمتر و از بسیاری جاهای دیگر هزینه کمتر و از خیلی جاهای دیگر هزینه بیشتر... حالا که چه؟.......مشکل چیست و با طرح این موضوع چه مشکلی حل می شود؟!!! اگر پزشکان درآمدشان کمتر شود خدمات پزشکی رایگان در اختیار من قرار خواهد گرفت؟ داروهای ایرانی ا زنظر کیفیت جای داروهای خارجی را می گیرند و نیازی به پرداخت ده ها و صدها برابری مابه التفاوت قیمت دارو پیا نمی کنم؟ نگران وضعیت مراقبت از بیمار در بیمارستان نیستم؟.... جناب آقای قاضی زاده پزشک شریفی است و وقتی می گوید دستمزد پزشکان را توافق کرده ایم و گروهی از پزشکان می گویند این دستمزد کم است حرف کدامشان را باید باور کنیم. و این بحث چه سودی برای مردم داشته است؟ عامه مدم برای مراجعه به پزشکان با همان دستمزد توافق شده هم مشکل دارند و بدتر از آن برای خدمات پزشکی و دارو... جناب آقای پزشکیان و سایر نمایندگان محترم فکری برای این موضوعات بکنند... فکر حل مشکل باشند نه اینکه با طرح این موضوعات فقط آه سرد مردم را بیشتر کنند .... (3974927) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۴:۵۸:۵۸
مگر در آمد عموم مردم و دیگرکار کنان در حد آمریکا ئیهاست که این طیف بایستی در همان حد از جامعه ایرانی و دولت مطالبه مینمایند.

این زیاده خواهی از مردم و دولت مبنای حقوقی و انسانی و اجتماعی آن در چیست .

مگر امنیت کسب این فرصت و فرصت آموزشی را آمریکائیها برای شما فراهم نموده اند که توقع آمریکائی از این مردم بیچاره دارید .

این زیاده خواهی و توجیه و مقایسه را چرا سلسله مراتب خودتان که مدیرا ن اسلامی این جامعه اند . قصد توجیه دارند .

وای بر این طرز تفکر -و فاصله گرفتن از واقعیت جامعه و نگرش آمریکائی

مصداق نفوذ فرهنگی . بیگانگی با هم نوعان خود . (3974932) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۱:۵۹
تمام درامد کشور را بدین پزشکا بازم طلبکارن (3974936) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۰:۲۵
دروغه. من خودم کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم. اگر حرفم را باور ندارید خبرنگار سایت الف یا هر خبرگزاری دیگر به ستاد مرکزی دانشگاه واقع در بزرگراه شهید همت جنب برج میلاد مراجعه کند و با امور مالی دانشگاه مصاحبه و اسناد پرداختی را بدون دخالت مدیران ارشد معاونت پشتیبانی و اعلام نفوذ آنها دریافت و مشاهده نماید و گزارش تهیه کند.

همه کارکنان دانشگاه از این تبعیض ناروا بسیار ناراحت هستند و انگیزه کار میان کارمندان از بین رفته است چرا که 99 درصد بودجه وزارت بهداشت صرف پرداخت کارانه به پزشکان و پرستاران می شود و پولی برای پرداخت به سایر کارکنان اداری باقی نمی ماند. (3974964) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۷:۱۵:۲۸
خدایی کسانی که اینطور نظر میدن پزشک متخصص در بین آشنایان دارند یا فقط به حرفهای امثال دکتر پزشکیان و ... استناد می کنند. کاش می دانستند (3975208) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۱۵:۴۲:۳۳
آقای عزیز برای چی باید از کارانه پزشک و حقوق پزشک خانواده درصدی کسورات بزنند و پول بیمه و وزارت رفاه را به کارمندای ستادی و پشت میز نشسته که اصلا در درمان مریض نقشی ندارند بدهند؟این حلاله؟ (3984180) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۲۱:۲۰
مافیای وزارت بهداشت بیداد می کند.بخدا ما مردم از حقوق ناچیز یک ماه هم نمی تونیم دووم بیاریم اونوقت حقوق وزارت بهداشتیها بالای 80 میلیونه (3974968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۲:۵۸
حالا چرا روی این عدد هفت برابر انقدر تاکید دارند
به فرض هم که مساوی باشد که نیست
حقوق کدام قشر با حقو ق همان قشر در آمریکا برابر است
مهندسی که ماهی 600 دلار می گیرد در آمریکا 5000 دلار حداقل حقوق دارد
در ضمن اگر حقوق سالانه دکتر ها در امریکا 200 هزار دلار است اوباما هم همین حدود حقوق دارد اما دکتر های ما از رعیس جمهور هم بیشتر درامد دارند حالا شما حجم کار وزرا و رعیس جمهور رو با پزشکان مقایسه کنید

عزیزان پزشک آش شور تر از آن است که بشود ماسمالیش کرد
حقیقت این است که دریافتی شما بی جهت و به دور از عدالت است (3974998) (alef-11)
 
علی آقا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۳۴:۵۳
قیاس میزان درآمد براساس صرفا قیمت دلار و بدون درنظرگرفتن شاخص های هزینه، اساسا باطل است. (3975004) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۷:۰۳
خوشم میاد از این اتحاد. تا یه نفر مثل دکتر پزشکیان که خودش وزیر بهداشت بوده و جراح قلبه و نماینده مجلسه از درامد های بالای پزشکان گلایه کرد دیروز حریرچی و امروز هم این آقا فوری منافع رو در خطر دیدن و بدون در نظر گرفتن درامد متوسط مردم میگن پزشکان ایرانی کمتر از خارجی ها میگیرن. (3975032) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۸:۱۷
فقط حقوقشان باهم مقایسه نکنید جناب مومن...وژدان کاریشان را باهم مقایسه کنید..وخیلی چیزهای دیگرشان ... (3975037) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۹:۵۸:۳۱
وژدان رو خوب اومدی :) (3976146) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۴۹:۲۵
درآمد معلم ایرانی یک بیستم معلم آمریکایی نیست
درآمد مهندس ایرانی یک بیستم امریکایی نیست
.
.
.
اما پزشک ایرانی دارای حقوق بالاتر یا نزدیک پزشک امریکایی است و البته با کیفیت درمانی خیلی کمتر و نزدیک به فاجعه و همینطور بدون مسئولیت . (3975039) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۰:۰۸
عجب تا بحث درامد زیاد پزشکان پیش میاد به طور متحد گویی که از جایی خط دهی شده باشن یکی یکی میان میگن درامدشون پایینه و انواع اقسام توجیهات خنده دار و غیر علمی میارن دیروز حریرچی و امروز این آقا. ولی وقتی همکاراشون بخیه های بچه ها رو میکشن پیداشون نمیشه. (3975041) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۰:۵۰
گذشتا از درست بودن ارقام . باید به یک نکته دیگه هم توجه کرد . و اون اینکه درآمد متوسط کارگر در آمریکا ماهیانه حدود 10 میلیون تومنه که سالانه میشه 120 میلیون تومن . و مهندس هم که بالاتره .
با مقایسه میشه گفت پزشک آمریکایی دو تا چهار برابر یه کارگر متوسط درامد داره
در حالی که بیشتر متخصصین دکتر تا بیست تا گاها پنجاه برابر کارگر درآمد دارن (3975043) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۳:۱۷
برادر پزشک که استاد دانشگاه هم هستی؛ یعنی واقعا نمیتونی درک کنی که درامد هر شغل رو در هر کشور باید با متوسط درامد مردم همون کشور مقایسه کرد یا اینکه فکر کردی مردم بی سوادن؟ (3975050) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۵:۵۸:۵۶
استنباط من اینه که چون بسیاری از پزشکان خانواده هاشون رو به کشورهای خارجی فرستاده و هر ماهه پولهایی رو که در ایران از مردم بدست میارن برای آنها میفرستند به همین دلیل درامد دلاری خودشون رو با پزشکان آمریکا مقایسه میکنن و درک درستی از درامد متوسط مردم هر کشور که با هم فرق میکند ندارند. مثلا طرف بچش هر ماه 100 هزار دلار خرجی میخواد و این باید اون مقدار رو تامین کنه دیگه کاری با این قضیه نداره که مثلا کارگرای ایران مثلا ماهی 300 دلار درامدشونه. (3975064) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۱۷:۰۳
احسنت (3975305) (alef-11)
 
امیرعباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۰۶:۱۲
نتیجه طرح تمول سلامت : 1- پرداخت کارانه نجومی به پزشکان متخصص 2- مظلومیت مضاعف کارکنان دانشگاههای علوم پزشکی تهران و... (3975076) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۱:۴۳
مهم اختلاف در آمد بین اقشار جامعه است. ببینید یک مهندس،کار گر و استاد دانشگاه چقدر می گیرد و بعد یک پزشک متخصص چقدر؟ این اختلاف در آمد نوعی تبعیض است و تبعیض از ظلم بدتر است. (3975088) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۹:۴۶
وقتي يك عمل يك ساعته 10 ميليون هزينه دارد ، دكتر مربوطه هم در روز 5 عمل انجام مي دهد چرا بازهم روي كتمان مي كنيد ، بله ، ممكن است حق ويزيت آن پزشك ماهي بيست ميليون باشد .

اما نكته مهم ماجرا اين است كه دريافتي پزشكان متخصص براي اين در جامعه مطرح شد كه مفت بري مديران بي كفايت سياسي از يادها برود و پزشكان محترم هم با كتمان دريافتي هاي خود (كه در برخي موارد حقشان هم هست) به اين جو كمك كرده اند .

سوال اصلي اين بود كه چرا يك مدير هرچقدر هم كه متخصص براي نشستن پشت ميز بايد حقوق ميلياردي داشته باشد . (3975101) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۸:۳۲
آقا برای یک بار هم که شده لیست کارانه ها و در آمدها متشر شود تا همه مطلع شوند.در فسا که یک شهر کوچک استان فارس است مابیات تعلق گرفته به درآمد یکی از پزشکان که هئیت علمی دانشگاه است بالای ۶۰۰ ملیون تومان است.حساب کنیذ ذرآمدش را (3975120) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۰۲:۴۸
خانوم من پزشکه و طرح پزشکیش تازه تموم شده، با ور کنید این بیمارستان یه فیش حقوق درست به خانمم نداد. در طول اینیک سال و اندی اصلا مشخص نشد چقدر کارانه دادن. یعنی تو این سیستم دولتی خود پزشک ها هم نمیدونن چقدر دارن کارانه میگیرن (3976149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۴:۵۳
نگرفتم با اینکه نمیدونم چقدر گرفتم دو حرف متفاوته (3976288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۵۰:۳۹
من یک بازنشسته ازکارافتاده هستم رفتم دندانپزشکی یکی از دندانهای آسیابم را عصب کشی کرد،نه دندانم دردی داشن نه پوسیدگی فقط یک طرف آن شکسته بود ،400000 هزارتومان ازمن بازنشسته دستمزدگرفت ،درکل پنج دقیقه طول نکشید،.......... برای یک آمپول بی حسی وپنج دقیقه کار 400000 هزارتومان دست مزد ،..... کسی هم نیست نظارتی کنه ویا اصلا صنفی دراین خصوص وجوددارد؟ مگه من بازنشسته درسال چقدر اضافه حقوق میگیرم ؟ چرا اینقدردرجامعه ما بی رحمی زیاد شده است ؟..... (3975155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۵۴:۱۰
دریکی از بیمارستانهای چهارمحال بختیاری یک پزشک خانم متخصص زنان وزایمان بطور متوسط ماهانه بین 150 تا250 میلیون مجموع دریافتی ایشان تحت عناوین مختلف دریافت می کند کافی است فقط شماره حساب ایشان چک شود (3975159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۶:۵۶:۲۲
خوب است درآمد مردم وهمه اقشار رابنوسید بعد مقایسه کنید، ظلم درجامعه ما بی دادمیکند نه گوش شنوایی هست نه چشم بینایی ....... باماهی 700000 تومان حقوق دربخش خصوصی چطور میشود زنده ماند نه زندگی کرد؟..... وجدان وانسانیت درجامعه ماگم شده وحلال وحرامی وجودنداره وازبین رفته ..... مگر خدابفریادمان برسد بنده خدا که فکرنکنم ..... (3975165) (alef-13)
 
منصور
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۷:۴۱:۳۰
من در رابطه با کم یا زیاد بودن اظهار نظر نمیکنم ام اینطور که شما میگویید هم نیست ما جراح نداریم که در ماه کمتر از ۵۰ میلیون درامد داشته باشد فقط از بیمارستان یا شما اطلاع ندارید یا میخواهید جانب داری از پزشکان بکنید (3975258) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۰۲:۳۰
تا سیستم پزشکی و تمام بیمارستان ها دولتی نشود و پزشکان در حد متوسط حقوق داده شود این سیستم فاسد درست نخواهد شد با ده درصد این مخارج و حقوق های نجومی پزشکان میشود سیستم سلامت تمام ایرانیان را تضمین کرد اما نخواهند گذاشت چون منافع رانت به خطر می افتد. (3975291) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۵:۱۷
زیر میزی زیر میزی زیر میزی، درآمد پزشکان ایران با آمریکا مقایسه می شود؟؟؟ در آنجا کسی جرات زیرمیزی گرفتن دارد؟ اگر زیرمیزی ها محاسبه شود مقایسه حقوق ها جالب می شود. از همه اینها بگذریم احساس مسئولیت در برابر بیمار و خدمات ارائه شده اگر مقایسه شود فاجعه را عمیقا متوجه خواهیم شد. (3975323) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۶:۲۴
جالب اینجاست هر چقدر هم درآمد های پزشکان را افزایش می دهند باز هم زیرمیزی ها سر جای خودش است!!!!! (3975325) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۲۸:۳۳
چرا یک پرونده مستقل برای پزشکان ایجاد نمیکنند که بلافاصله که تمکین نکرد پروانه مطبش رو باطل کنند (3975329) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۹:۱۹:۲۱
در امریکا به محض اینکه تخلفی از پزشک دیده بشه مجوز طبابتش باطل میشه لذا چنین جراتی رو اونجا ندارن پزشکای خودمون هم میگن از امریکا درامدش رو میخایم و بقیه چیزاش رو نمیخام بعد برای من جای سواله که پزشکان کدوم کشور دنیا خودشون رو با امریکا مقایسه میکنن و درامد اونجا رو طلب میکنن؟ چرا این رسم بین پزشکان ما ایجاد شده؟ قضیه از کجا اب میخوره؟جالبه که درامد کارگر اینجا 300 دلاره و در امریکا نزدیک 3000 دلاره بعد اینجا پزشکان مالیات درستی هم نمیدن شما خبرهای مربوط به مالیات ندانشون رو جستجو کنید ببینید پچه مبلغ هنگفتی فرار مالیاتی دارن
به نظر من:
1-مالیات گرفتن باید مثل همه کشور های دنیا باشه
2-به محض تخلف کردن مجوز طبابتشون باطل بشه
3- ظرفیتهای پزشکی زیاد بشه
4- به پزشکان دیگر کشورها اجازه طبابت داده بشه در ایران
ببینیم بازم از این داستانها سرهم میکنن (3975413) (alef-11)
 
متخصص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۱:۴۲:۰۱
تکلیف متخصصینی که از سال ۹۴ اجازه زدن مطب را ندارند و یک ریال کارانه هم از دولت نگرفتند چیه.چرا باید از ما بیگاری بکشند .آقا ما پول دولت نخواستیم بگذارید مطب خود را دایر کنیم (3975873) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۰۵:۴۱
الان شما داری مثل همه دنیا مالیات میدی؟ اصلا همه دنیا چقدر میدن؟ اون کشوریکه 40% مالیات میده همه دنیاست یااون کشوری که 1% مالیات میده؟ یا اینجا که بازاری هاش اصلا مالیات نمیدن؟ (3976151) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۰۳:۲۲
در کشورهای اروپایی و آمریکایی از پزشکان مالیات 40 درصدی میگیرند و از کارگران و کارمندان با ذرامد فکر کنم زیر 4000 دلار هیچ مالیاتی نمیگیرند و معافند. (3976268) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۱:۴۹
خیر مالیات در دنیا اگر سرچ بفرمایید همه 200 کشور دنیا رو هم اورده بنده مالیاتم رو تا ریال اخر پرداخت می کنم این شد استدلال که چون فلانی مالیات نمیده ما هم مالیات نمیدیم؟ چرا کارمندا باید مالیات بدهند شما مالیات ندهید؟ میشه بفرمایید؟ عزیز من این حرفای شما عذر بدتر از گناهه و استدلال نیست. اثبات شی نفی ما ادا نمیکنه (3976282) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۱۲:۱۹:۳۱
پروفسور الان مالیات کارانه پزشکان ۶۰٪هست.۱۰٪سهم دارایی هست و ۵۰٪ماله بیمارستانه (3985438) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۳۳:۴۷
کم کم دارد مشخص می شود بانکی ها کمترین حقوق و مزایا را دارند!!! این از پزشکان آن از صندوق فرهنگیان و ...... (3975338) (alef-11)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۶:۰۷
آب گل آلود و ماهی گیری (3975452) (alef-11)
 
انصاری
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۴۸:۲۲
سلام
من چند سال است به سرطان مبتلا شده ام وبه حد کفایت با وزارت بهداشت و درمان آشنا شده ام دو عمل جراحی مشابه را در فاصله چهار ماه انجام داده ام حتی قبل از عمل دوم به حسابداری بیمارستان خصوصی مراجعه و هزینه را استعلام کرده بودم. با وجودی بار دوم چند روز کمتر در بیمارستان بودم هزینه ام 34 درصد بیشتر شد وقتی اعتراض کردم گفتند وزارتخانه k را 34 درصد اضافه کرده است گفتم این که دفعه قبل اضافه شده بود چند بار تغییر می کند گفتند آن دفعه ضریب k اضافه شده بود! ولی اکثریت پرستاران و سایر خدمه حقوقشان به اندازه کارگر تازه استخدام مشمول قانون کار بود و چون به علت کمبود حقوق دو جا کار می کردند خسته بودند و همراه من مواظب بود که این ها خطا نکنند و به طور مداوم به آن ها تذکر می داد. در بیمارستان دولتی هم متوجه شدم بخشی از مزایای پزشکان و پرستاران تا چند ماه بعد پرداخت نمی شود و پرستاران از تبعیض خیلی ناراحت هستند. واقعیت این است که بین پزشکان هم تبعیض وحشتناکی وجود دارد انکولوژیست که دکتر اصلی من است فقط حق ویزیت می گیرد ولی جراحان و رادیولوژیست ها و پت اسکن دولتی تا کنون ده ها میلیون تومان از من گرفته اند. احتمالا درآمد بخش قابل توجهی از پزشکان در بعضی رشته ها از درآمد پزشکان در آمریکا خیلی بیشتر است. مسول این تبعیض وزیر بهداشت است که حتی نمی تواند عدالت را در وزارتخانه خود رعایت کند تاخیر چند ماهه در پرداخت کارانه و اضافه کار هم ناشی از همین تبعیض است و مدرک محکمی بر سوء مدیریت جناب وزیر است و معلوم نیست کی مشکل تاخیر پرداخت و نارضایتی اکثریت پزشکان و پرستاران رفع می شود. واقعیت این است که بخش کوچکی از جامعه پزشکی از ملت بزرگ ایران باج خواهی می کند و به دروغ خود را نماینده همه پزشکان معرفی می کند وزیر صریحا ملت نجیب ایران را به اعتصاب پزشکان تهدید می کند و متاسفانه مسولین دولت و نمایندگان مجلس به ایشان تذکر نمی دهند و عجیب تر اینکه اکثریت پزشکان هم فکر می کنند اعتراضات متوجه آن ها می باشد و حساب خود را از از باج خواهان میلیاردی جدا نمی کنند. آمار مورد استناد جناب وزیر مربوط به پزشکانی است که حقشان در مقایسه با چشم پزشکان و بعضی رشته های واقعا میلیاردی تضییع شده است. تا زمانیکه آموزش پزشکی از بهداشت و درمان منفک نشود این مشکلات رفع نمی شود قدرت و انحصار عدم پاسخگویی را به دنبال دارد و آقای دکتر توکلی باید در زمان نمایندگی با تفکیک بخش آموزش پزشکی این مشکل را حل می کردند. ولی لابی وزارت بهداشت مانع شد لازم است الان حقایق را افشاء کنند. اما پزشک شریف در این مملکت هم خیلی زیاد است و خدمات پزشکان نباید نادیده گرفته شود. قبل از انقلاب دانشجو بودم خون دماغ می شدم پول نداشتم دکتر بروم در یک روز تعطیل خیلی ناراحت شدم و پیاده راه افتادم فقط پنج تومان داشتم به یک بیمارستان رسیدم وارد شدم و مشکل خودم را مطرح کردم به بخش مربوطه راهنمایی شدم وقتی در مورد هزینه سوال کردم متوجه شدم نمی توانم هزینه را پرداخت کنم و قصد خروج از بیمارستان را داشتم بزرگواری صدایم کرد و مرا به اتاقش برد و رگ های پاره شده دماغم را درمان کرد و پول هم نگرفتند بعدا متوجه شدم این پزشک بزرگوار بنیانگذار طب گوش و حلق و بینی کشور است و برای بازدید بیمارستان آمده و متوجه مشکل من شده است هیچ وقت این امر خیر را فراموش نمی کنم خداوند بزرگ ایشان را با اولیاء و صالحان محشور نمایند. (3975357) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۱۰:۳۹
اصلا کارانه چه معنا میدهد که پزشکان میگیرند. دارن وظیفه شان را انجام میدن. تازه شبها هم که شیفت شب وامیستن شبی 200 میگیرن. اینها نباید یک ریال جز حقوق بگیرن چون وظیفه است. همونطور که نظامیها که شب نگهبانی میدن پولی نمیگیرن. (3975488) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۲۸:۲۴
انیشتین.کارانه مال اون پزشکایی هست که غروب جای مطب مردم را تو درمانگاه دولتی میبینند.یعنی وقتی که همه دارند تفریح میکنند (3978280) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۴:۲۹
"عجیب تر اینکه اکثریت پزشکان هم فکر می کنند اعتراضات متوجه آن ها می باشد و حساب خود را از از باج خواهان میلیاردی جدا نمی کنند"

واقعیت اینه که مردم ما عادت کردن همه رو با یه چوب برونن. هشت ماهه کارانه های ما عقب افتاده نزدیک 40 میلیون از بیمارستان دولتی طلب دارم اونم برای دوران طرح پزشکی، مردم حساب جراح و چشم و اورتوپدی رو از اطفال و داخلی و ... جدا کنن که نه عملی میکنن و نه زیر میزی میگیرن. فقط بیمار میبینن و ویزیتش رو میگیرن اونم تو بخش دولتی که ویزیت متخصص به 10 هزار تومان هم نمیرسه (3976162) (alef-11)
 
هادی
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۸:۵۴:۵۱
بیکاری داره بیداد میکنه با لیسانس مدیریت صنعتی و حقوق و در استانه اخذ ارشد جزا هستم و بیکار بابا یکی هم بداد ما ها برسه چند تا مقاله هم در این خصوص بنویسید (3975367) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۰۷:۱۶
وقتی یه عده ای اینطوری حقوق بگیرن یه عده هم باید بیکار باشند (3975571) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۰:۴۱:۴۶
متاسفانه پزشکان جامعه ما به جای دغدغه سلامت جامعه و بیمار فقط به مانند دلال ها بین خودشان مسابقه پولدار شدن راه انداخته اند (3975834) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۹:۰۴:۲۹
حساب کردن راحته
کافی است دریافتی متوسط پزشکان را بر حداقل حقوق ان کشور تقسیم کنیم (هم در امریکا و هم در ایران )
بعد به وضوح مشخص می شود که این نسبت به مراتب بیشتر از 7 برابر است

و نیز برای پی بردن به نحوه توزیع درآمد در دولت اعتدال، کافی است حقوق سایر مشاغل نیز با فرول بالا محاسبه شود (3975383) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۱۹:۴۲:۲۲
این روز ها اخلاق پزشکی و وجدان کاری مورد هدف اصلی دشمنان قرار گرفته است و همه نجومی بگیران تجارت پیشه و مدافعان از انها همان سربازان جنگ نرم هستند .
در این جا خدا قوت می گویم به همه پزشکان با وجدان که در این جنگ نرم پیروز میدان هستند و هنوز هم با جادوی کلام نیک و دستهای مهربان و دانش پزشکی ، سلامتی و شفا را به مردم هدیه می دهند . (3975442) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۰۶:۵۰
پرستار صفر کیلومتر تو فیش اولش 2800 زدن و با کارانه و اضافه کاراش که 5 روز بعد براش میریزن برجی 5 تومن گیرش میاد. هر شب شیفت در نظام پزشکی 3 شیفت حساب میشه و شبی 200 هزار تومن میگیرن. تازه بیکاری هم نداره. (3975479) (alef-11)
 
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۲۸:۱۸
سلام
به نظر بنده ریاست محترم دانشگاه از اعضای هیئت علمی گفتند
ایا وقت کردند بروند مطب های همین اعضای هیئت علمی ببینند چه خبره
تا جاییکه من می دانم و در بدنه وزارت بهداشت هستم
پزشکیان درست می فرمایند
هم اکنون ماهی حداقل 40 میلیون به یک جراع عمومی معمول پرداخت می کنند


به جای اینکه خودشان را اینطور با پزشکان آمریکایی قیاس می کنند
بیایند نسبت در آمد را مشاغل مسطح با همان مدرک دکترای بین آمریکا و ایران مقاایسه کنند
مطمئن باشید در آمریکا بیش از 5 نیست
ولی در ایران بیش از 10 است (3975515) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۳۵:۳۰
اگر در آمریکا پزشکی درمان اشتباه کند،پروانه طبابتش برای همیشه باطل میشود و خسارت سنگینی به مریض باید پرداخت کند. بر عکس در ایران خطای بسیار زیاد و مکرر پزشکان با لابی ،نادیده گرفته میشود. این را هم لطفا مقایسه کنید. (3975522) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۰:۵۸:۱۳
یگ پزشک متخصص در بیمارستان ماهی کمتر از 600 میلیون در نمیاورد و یک کارگر 850 هزار تومان یعنی بیش از 700 برابر !!!!!بایستی فاتحه این مملکت را خواند (3975555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۳۱:۰۲
اگه اینقد تفاوته فاتحه رو بخون (3975686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۷:۳۳:۱۶
600 میلیون؟ با عقل جور درمیاد؟از کجا اومده این عدد؟ :) (3975966) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۰۹:۰۱
راست میگه فامیل ما مغز و اعصابه ماهی حدود 1 میلیارد در میاره. (3976278) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۵:۰۵
کجا تو سوئد؟ (3976163) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۸:۵۳:۲۰
اره افرین به این هوش و زکاوت تو سوئد گارگر ماهی 850 هزار تومان میگیره!! (3976839) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۳۵:۴۹
سلام ايا كسي نيست كه حرف دروغ را از راست تشخيص دهد دروغ تا كي ؟!مسئولان تا كي دروغ حرف مي زنند (3975608) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۴:۱۸
مقایسه درآمد پزشکان ایران و سایر جهان با حداقل دستمزد
آمریکا
حداقل درآمد سالیانه 24000دلار
متوسط درآمد 47230 دلار کمتر از دوبرابر حداقل
متوسط درآمد پزشکان جراح ۲۴۰۴۰۰ دلار حدودا 10 برابر حداقل درآمد و 5 برابر متوسط درآمد
انگلستان
حداقل درآمد سالیانه 15000 پوند
متوسط درآمد 27000 پوند نزدیک به دوبرابر حداقل
متوسط درآمد پزشکان 74000 پوند حدودا پنج برابر حداقل و سه برابر متوسط درآمد
آلمان
حداقل درآمد سالیانه -----
متوسط درآمد 2300 یورو
متوسط درآمد پزشکان 6800 یورو سه برابر متوسط درآمد
ایران
حداقل دستمزد در سال 94 ، 713 هزار تومان
متوسط دستمزد اعلام نشده اما احتمال زیاد دوبرابر حداقل است
متوسط دستمزد پزشکان متخصص در سال 92 (متوسط 94 را بدست نیاوردم)، 30 میلیون تومان ، حدودا 42 برابر حداقل دستمزد و 21 برابر متوسط دستمزد
اگر رشد دستمزد پزشکان را تا سال 94 سالیانه 20 درصد درنظر بگیری متوسط درآمد می شود 43 میلیون که حدود 60 برابر حداقل دستمزد و 31 برابر متوسط درآمد می شو (3975619) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۱:۴۷:۱۰
جناب حریرچی و سایر دوستان پزشکشان بفرمایند بروند آمریکا طبابت کنند. ما از هند پزشک می آوریم (3975621) (alef-11)
 
فرزاد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۲۸:۵۳
با سلام. متاسفانه یا خوشبختانه در حاضر جوابی یا بهتر بگویم در سفسطه بازی هم یک یک اند. البته ما پزشکان شریف زیادی در مملکت داریم که انصافا خدمات موثری به جامعه و هم وطنانشان دارند. (3975684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۲:۳۲:۱۶
ارائه گزارش جامع و با آمار و ارقام مشخص که قابل پیگیری و اثبات یا رد است از سوی اقای جعفریان درخور تقدیر است و آقای توکلی لازم است این ادعاها را بررسی و اگر صحت دارد تایید کند تا شاهد نظرات بی ارتباط و غیر کارشناسی نباشیم و اگر غلط است از آقای جعفریان توضیح بخواهد (3975687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۵ ۲۳:۴۲:۳۸
سلام 40 هزار تومانی کجای دنیا داریم؟ دوستان همگی میدونیم که استفاده از خدمات پزشکان را ویزیت می نامند. یعنی ملاقات. که از یه سلام شروع میشه و بعضی اوقات بیش از ثواب این سلام هم عایدمون نمیشه!

پس سلام به پزشک بعضی وقتها 40 هزار تومان آب میخوره! حالا این 40 از کجا در اومده نمی دونم. فقط میدونم که ارشد کامپیوتر دارم و 7 سال بصورت شبانه روزی کار کردم. روزی 15 ساعت کار تخصصی. حالا 8 ساعت که کار میکنم میتونم یه دونه سلام به یکی از اطبای کشورم داشته باشم! دست شوما درد نکنه...در پوست خودم نمی گنجم.

شما که میدونید، پزشک ها از کهکشان آندرومدا تشریف میارن. اونجا اصلا پرداختی ها از میلیارد شروع میشه ولی خب، چون وضع ما رو میدونن تا حد چندصد میلیون کوتاه اومدن. تشکر ویژه می کنیم. (3975779) (alef-13)
 
متخصص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۱:۴۵:۰۶
خدایا چه گیری افتادیم.جایی که سگ بچه نمیزاید طرح افتادیم.از سال ۹۴ هم اریال کارانه نگرفتیم.ماهی دومیلیون پول حقوق طرح میگیریم که همش پول کرایه راه میشه.اجازه مطب هم از ما گرفتند .برای پول نگرفته از ملت کنایه هم میشنویم.ما پول دولت نخواستیم جمع کنید طرح را مطب بزنیم.ما را آزاد کنید (3975876) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۲:۱۳:۴۹
چطوری به اینترنت دسترسی داری در جایی که سگ بچه نمیزاد؟ (3976285) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۰۵:۴۲
دوست پزشک متخصص من، به هیچ وجه منظورم اون پزشک های عزیزی نبود که پول براشون در درجه اول اهمیت نیست. شما که تو اون شرایط داری کار می کنی رو سر ما جا داری.

ولی اگر شرایط منو و امثال من رو داشتی، احساس کنایه بودن این حرف بهت دست نمی داد. من تو مطلب بالا گفتم که 8 ساعت کارم میشه 40 تومن. ولی بهتره بدونی که از برج 2 هم بیکار شده ام. کسی هم تو اصفهان به من که به نظر خودم جزء درجه یک های کار خودم هستم کار نمی ده. خودم دارم سعی می کنم یه کاری راه بیاندازم ولی وقتی 30 سالت باشه و بیکار باشی، بهت زن نمی دن و انگیزه ای هم برای تلاش نخواهی داشت. شما هم انشا الله شرایطت بهتر میشه. (3976347) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۷:۱۱:۵۹
یارانه هم میگیری ؟ (3976666) (alef-3)
 
متخصث
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۶:۴۴
ما گیر افتادیم.وسط منطقه محروم .پول هم از ۹۴ندادند اما جالب اینه که چون یه نفر بیکار هست.ما نباید اجازه مطب داشته باشیم و مجانی کار کنیم.فقط هر ماه میگن اینقدر کار کردید اما بودجه نداریم .فعلا فتوسنتز کنید.زندگی کنید.این طرح تحول برای متخصصین جز ضرر نیست.هیچ کس هم از اختیار توش نمیمونه.فقط طرحیها مجبورن. (3978153) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۷:۵۲
نه انیشتین.من مجردم .فقط یارانه چند تا برادر بیکارم را چون من دکتر شدم قطع کردن. (3978155) (alef-13)
 
دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۰۰:۰۴:۱۵
بابا بی خیال .تایپ هم میکردی از این بیشتر در میاوردی!به امید روزی که هر ایرانی یه مدرک کارشناسی ارشد داشته باشه! (3977163) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۱:۰۳:۳۶
حالا طبق نظر ایشان مگه 240 میلیون در سال در مقابل درامد 10 میلیون یک کارگر منصفانه است باز هم مبشه 24 برابر! (3975852) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۵:۵۵:۰۵
دلم میسوزه که بعض از پزشکای ما فقط good morning رو از انگلیسی بلدند.خودم شاهد بودم که بهترین دکتر قلب شهر ما چه انگلیسی بلد بود.فکرکنم به خاطر مشکل زبان اینقدر دکتر سمیعی رو دعوت میکنن پون اون فارسی بلده! (3975917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۷:۰۲:۰۸
همه ی مشکلات بر عهده آقای روحانی با طرح جامع سلامتشون و گذاشتن یک پزشک به جای یک مدیر در راس وزارت بهداشت است که باطرح تحول پزشکان اموال بیت المال را به شکم پزشکان ریختند.
این مصایب در ایران دقیقا مانند صنعت خودروسازی به دلیل انحصارگری و انحصار طلبی پزشکان ایجاد شده که متاسفانه هیچ اقدام موثری از سوی دولت ها برای رفع اون انجام نمی شه و به همین دلیل هم مشکل هر روز حادتر می شود. (3975942) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۷:۴۳:۰۳
چرا دروغ می گویید (3975975) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۰۱:۴۷
اعداد و رقم های اعلام شده توسط رییس دانشگاه بسیار کمتر از واقعیت بوده ،،،،کارانه های چند ده ملیونی عرف بوده و تا همین دو سه ماه پیش پرداخت می کردند،،، به طوری که فقط در یک بیمارستان با ۱۰۰ هیات علمی کارانه پرداختی به اینها بیش از ۵ ملیارد تومن شده بود (3976147) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۱:۲۰
الف مدیونی اگه این قضیه و صندوق فرهنگیان رو که به مراتب از قضیه بانک ها وخیم تره رو مثل اون قضیه پیگیر نباشی (3976156) (alef-11)
 
خسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۵:۳۵:۵۷
چرا پیگیر نباشه وقتی این همه بازدید داره هیچکدوم از خبر هاش به اندازه ی تیترهایی که از پزشکا میزاره کامتت نداره (3976532) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۵:۰۷
اگر پزشک امریکایی برحسب درامد امریکا حقوق بالاتری می گیرد نسبت به پزشک ایرانی که نسبت به درامد ایران حقوق نحومی می گیرد حداقل طبق ضوابطی کار می کند و مسوول کارهایش است. نمی تواند در سه بیمارستان و دو مطب کار کند و شش ماه خارج باشد و در حین عمل در یک بیمارستان همزمان در جراحی دیگری در بیمارستان دیگری و در خارج از کشور باشد! (3976195) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۱:۰۷:۳۰
اگه به پزشکا اینقد اجحاف میشه چرا فقط مهندسا مهاجرت میکنن و پزشکا دوست دارن تو ایران بمونن؟ (3976209) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۵:۳۸:۲۴
چون هر کشوری تو خدمات پزشکی نمیتونه وابسته به خارج باشه یعنی کشور های دیگه تو پزشکی کمبود نیروی انسانی ندارند که بخوان پزشک وارد کنن
و اینکه اتفاقا از ایران هم پزشک میره مثلا میره کویت و ای جور جا ها
دست کم نگیرین پزشکای خوب هم داریم (3976534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۳:۱۳:۴۹
امتحان طراحی ونظارت واجرابرای مهندسین دست شبکه است که نمیگذاردمهندسین جوان پیشرفت کنند.
امتحان کارشناس دادگستری برای مهندسین هرپنج سال یکباربرگزارمیشودوعملن دست مهندسین ازکارکارشناسی رسمی دادگستری کوتاه شده است.
برای امتحان طراحی ونظارت هربارصدوچهل هزارتومان پول میگیرندوفقطچندنفرسفارشی قبول میشوند.
یک فارغ التحصیل مهندسی هشت سال جان ومال خو وخانواده اش به هدرمیروداگرکاری پیداکندبا700هزارتومان درشرکتهاشروع به جان کندن میکنداگردخترباشدمشکل بسی پیچیده ترمیشود.نظام مهندسی بایدازاساس تغییرکندزیراتبدیل به جایی شده که هرسازمان واداره ای درآن سهم خودرامیگیردحتی ازمهندسین.
ولی پزشکان ازطرف نظام پزشکی حمایت صددرصدی میشوندپزشکان ازمهندسین بیشترزحمت نکشیده اندولی راحت پول درمی آورند.مندسین جوان رادریابیداکثرن مهاجرت میکنند. (3976361) (alef-13)
 
نوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۵:۲۴:۴۴
با سلام و احترام
بنده دکتری شیمی با 15 سال سابقه در دانشگاه دولتی حقوق ماهیانه کمتر از 5میلون دریافت می کنم. و شاید دوره تحصیل من از یک پزشک متخصص هم بیشتر بوده. این استاد محترم حقوق پزشکانی که خیلی بیشتر از اینها است رو بیان نمی کنه. هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در مطب هم درآمدهای کلان داره. بهتره درآمد پزشکان را با سایر اقشار جامعه در ایران مقایسه نمایند. (3976521) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۲:۳۲
شما هر وقت از تعطیلات و تفریحت زدی رفتی دم مرز واستادی.و شب یه تعطیلات ساعت ۳صبح یه سری اشرار از خواب بلندت کردند و گفتند بیا مرده ما را زنده کن.پول پزشک طلب کن (3978145) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۵:۴۹:۴۳
توکارساختمان سازی هم هستند دزواقع کارمهندسین راهم ازشون گرفتندپزشکان کاسب که اکثرشون سهمیه مناطق محرومند دم شون گرم چه شانسی داشتند (3976547) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۶:۵۷:۱۰
این کامنت ها ی خوبی داره که بفهمی بعضیا چقدر نمک نشسناسند.و نباید جون عزیزت رو بخاطرشون ازرده کنی.من که هر روز بی میل تر میشم برا کار درمانی.باید با هرکس مثل خودش برخورد کنی.ما چی از بقیه کم داریم که متوسط کار مفید ۴ دقیقه هست.ما هم تفننی و سر سری کار کنیم.لا اقل بزار چیزی که این نمک نشناس ها میگن درست باشه (3976645) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۰:۴۷:۲۲
انهایی که اخلاق پزشکی ندارند شایسته این لباس نیستند . (3978248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۸:۳۱:۲۱
پزشک قسم می خورد ضمنن پزشکان باپول همین مردم پزشک شده اند می خواهی کارکن نخواستی کارنکن والاچهاردقیقه هم برای بیماروقت نمی گذارید. (3976794) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۰۹:۳۱:۴۸
سلام
من خودم کارشناس 25 ساله وزارت بهداشتم
در دنیا برای هر پزشک سقف در امد و مراجعه وجود دارد این پزشکان در ایران بهشتشان است اگر در خارج درامدشان بیشتر بود همه رفته بودند چذا دودستی ایران را چسبیده اند در خارج از کشور قانون وجود دارد هر متخصص فقط 6 نفر و هر پزشک عمومی فقط 8 نفر را در روز می تواند ویزیت کند در ایران در هر دقیقه 6 نفر دور میزشان است و حقوق بیمار در ایران رعایت نمیشود نظام پزشکی هم فقط از پزشک حمایت میکند نه از بیمار
خیلی حرف وجود دارد ولی باید مردم در این زمینه و حقوق خود آگاه شوند (3977431) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۰:۵۰
از پول زحمت پزشک خانواده و متخصصین کسورات میزنند به همین کارشناسان که پشت میز ادارات بهداشت نشستند و نامه امضا میکنند کارانه میدهند (3978139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۰:۳۷
قبلا این اقای دکتر در دانشگاه نیز از متوسط حقوق صحبت کرده بودند بله متوسط حقوق شاید 20 میلیون بالاتر نباشد ولی ایشون اگر امار بلد بودند باید می دونستند که میانگین و متوسط اماره خوبی برای بیان حقوق نیست
بله صد در صد درسته حقوق شماها که 100 الی 200 میلیون می گیرید با رزیدنت ها و پزشک های قراردادی که کمتر از 5 میلیون هستند میانگینش میشه کمتر از 20 میلیون
چرا مقایسه درست نمی کنید
بر اساس دهک بیان بفرمایید
ضمنا اقای دکتر مگر سایر رشته های پیراپزشکی خیلی کمتر از شما نقش دارند
شما که ریاست دانشگاه هستید نماینده همه اقشار ان باید باشید نه پزشک
شما رییس نطام پزشکی نیستید که به این نحو دفاع می فرمایید
ضمنا همون طور که می دونید افراد تحصیل کرده و دانشمند هم این نوشته ها را می خوانند و لازمه که گفته هاتون طوری نباشد که فکر کنند هوش انها را به استهزا گرفته اید
تا وقتی وزارت بهداشت دست شما پزشک هاست خودتون تصویب می کنید و اجرا حق وحقوق سایر اقشار چه تحصیل کرده و .... پایمال می شود
بهتره در صحبت هاتون جوانب رعایت و انصاف را رعایت کنید (3978316) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۴:۲۶
شما پزشک عمومی حق ندارد بیش از 4 مریض در ساعت ببیند چون ویزیت پزشک عمومی 15 دقیقه است و پزشک متخصص هم 20 دقیقه
چرا فقط حقوق را مقایسه می کنید
برخی از شماها 15 ثانیه هم ویزیت بیمارتان طول نمی کشد
چوت این کشور هیچ نظارتی نه به عملکرد شما پزشک ها است نه دریافتی تون
چقدر جراحی های بی مورد صرفا برای گرفتن پول عمل انجام داده می شود
و چقدر زیرمیزی گرفته می شود
مگر سایر اقشار در همین جامعه با همین درامد و هزینه ها زندگی نمی کنند
شما که با مالیات مردم در دانشگاه ها درس خواندید حالا باید ثمره تونب ه همین ملت برگردد
ولی واقعا فکر کنید چند درصد شما پزشکان به ان سوگندی که خورده اید عمل می کنید (3978322) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۷:۳۸:۰۶
به نام خدا
با سلام، در کشور ما اختلاف درآمدها و رعایت نشدن عادلانه دریافتی ها بیداد میکنه. در میان پژشکان هم همین موضوع رعایت نمیشه به طوری که در حق عده ای اجحاف میشه و عده ای هم هستند که نمیتوانند حساب میزان درآمد خورشون رو داشته باشند. نظام دریافت مالیات هم استوار و محکم نیست. (4512676) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.