توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472347
لاریجانی: موضع‌گیری کاندیداها سبب آزرده‌خاطری مردم شد‌
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
رئیس مجلس شورای اسلامی برخی رفتارها و سخنان مناظرات را موردانتقاد قرار داد و گفت: این رفتارها سبب آزادگی خاطر ملت شده است.

به گزارش تسنیم، علی لاریجانی عصر امروز در جلسه هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا که در سالن همایش‌های شهرداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت انتخابات شوراها اظهار داشت‌: پیچیدگی انتخابات شوراها بیشتر از ریاست جمهوری است.

وی بابیان اینکه در قم بالغ‌بر 500نفر در شوراها نامزد شده‌اند افزود: اهمیت کار نظارت در این است که سلامت انتخابات را تأمین کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نحوه برگزاری انتخابات شوراها را موردانتقاد قرار داد و گفت: این شکل برگزاری انتخابات شوراها خالی از اشکال نیست و باید انتخابات شوراها در قالب لیست‌های انتخاباتی صورت بگیرد تا هم سلامت آن بهتر تضمین شود و مردم در انتخاب راحت‌تر باشند که مجلس برای اصلاح آن برای دوره بعدی برنامه دارد.

وی بابیان اهمیت شوراها در رفع معضلات شهری تأکید کرد: بخش مهمی از اداره و خدمات‌رسانی استان‌ها بر عهده شوراها است که البته امروز اختیارات آن تا حدی کاهش پیداکرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی آزادی انتخابات در کشور را مدنظر قرار داد و گفت: اینکه مردم خودشان در انتخابات کاندیداهای موردنظرشان در شوراها و ریاست جمهوری حضور مستقیم دارند بسیار ارزشمند است.

لاریجانی خاطرنشان کرد:اعتماد سرمایه بزرگی است که نباید آن را به‌راحتی از دست بدهیم و یکی از مواردی که این اعتماد عمومی را حفظ می‌کند سلامت انتخابات در تمامی مراحل آن است.

وی با اشاره به اهمیت اعتماد عمومی مردم نسبت به  حاکمیت خاطرنشان کرد: کارآمدی و صحت عمل می‌تواند این اعتماد را قوام ببخشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خاص منطقه تأکید کرد:د ر دل‌آشفتگی‌ها و تحرکات دشمنان، برگزاری انتخابات ایران بسیار بااهمیت است اما دشمن درصدد سنگ‌اندازی هستند که این انتخابات می‌تواند کشور را واکسینه کند.

وی بابیان اینکه روند انتخابات تا امروز قابل‌قبول بوده است تصریح کرد: برخی تخلفات جزئی نمی‌تواند خللی در کلیات انتخابات ایجاد کند و مهم در این عرصه حضور باشکوه مردم در پای صندوق‌های رأی است.

لاریجانی برخی رفتارها و سخنان مناظرات را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این رفتارها سبب آزادگی خاطر ملت شده ‌اما مردم در روز انتخابات با یک انتخاب درست و صحیح کشور را وارد عرصه‌های جدید خواهند کرد و نظام باید قدردان این سرمایه عظیم باشد.

انتهای پیام/
 
کلمات کلیدی : مناظره ریاست جمهوری+برنامه مناظره+انتخابات ۹۶
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.