توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493740
خرازی در پارلمان انگلیس: ایران در ایجاد ثبات و حفظ وضع موجود در منطقه تاکید دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران روز چهارشنبه طی اظهاراتی در پارلمان انگلیس گفت: ایران به عنوان باثبات ترین کشور منطقه، برخلاف آنچه دشمنان ایران ادعا می کنند در ایجاد ثبات و حفظ وضع موجود در منطقه تاکید دارد.

به گزارش ایرنا، خرازی در این سخنان اضافه کرد که متأسفانه قدرت‌های فرا منطقه‌ای و بعضی کشورهای عربی منطقه با سیاست‌های اشتباه خود در امور داخلی سوریه و عراق مداخله کرده و در جهت تغییر ساختارهای سیاسی آن دو کشور حرکت کرده و به تقویت گروه‌های تروریستی پرداختند به ‌نحوی ‌که بخش‌های مهمی از کشورهای عراق و سوریه را به تصرف خود درآورده‌اند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران توضیح داد که ایران به کمک دولت‌های مستقر در سوریه و عراق پرداخت تا از ایجاد بی‌ثباتی و فروپاشی دولت‌های مستقر در منطقه جلوگیری کند.
خرازی در ادامه، سیاست‌های انگلیس را در تضاد باثبات در منطقه توصیف کرد و از همکاری این کشور با حامیان مالی تروریسم همچون عربستان شدیداً انتقاد کرد.

این مقام کشورمان ضمن اشاره به سخنان نخست‌وزیر انگلیس در بحرین که ایران را عامل بی‌ثباتی در منطقه توصیف کرد گفت: چطور ممکن است ایران از سقوط شهرهای مهمی چون اربیل، بغداد و دمشق به دست گروه‌های تروریستی جلوگیری کند و درعین‌ حال عامل بی‌ثباتی تلقی شود.

خرازی ‌فروش سلاح از سوی انگلیس به عربستان سعودی را که برای کشتار مردم بی‌گناه یمن بکار می‌رود مورد انتقاد قرارداد و گفت این اقدام باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم منطقه شده است.
وی اعلام کرد که همکاری‌های اقتصادی با انگلیس وقتی می‌تواند توسعه یابد که سیاست‌های این کشور نسبت به ایران تغییر یافته و به نقش مثبت ایران در منطقه اذعان شود.
در پایان شرکت کنندگان سئوالاتی را در رابطه با مسائل منطقه و رابطه ایران با همسایگان مطرح کردند که از سوی دکتر خرازی پاسخ داده شد.
 
 
کلمات کلیدی : ایران+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.