نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453447
بیانیه جبهه اصلاح طلبان ایران درباره انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
جبهه اصلاح طلبان ایران در آستانه انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا در این بیانیه آمده است:

به نام خدا
بیانیه جبهه اصلاح طلبان ایران
 در آستانه انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری؛

با سلام به محضر ملت پرافتخار  ایران عزیز و درود بی پایان به روح بزرگ شهدای راه استقلال و آزادی، پنج سال از زمان اعلام ضرورت حضور در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی از سوی جبهه اصلاح طلبان ایران در  سال ۱۳۹۰ می‌گذرد.

انتخاباتی که با تحریم آن از سوی برخی جریانهای مدعی اصلاحات و برنامه ریزی رقیبان، موجب شد تا افرادی  با کمترین رای موردانتظار در تهران  و دیگر حوزه‌ها به  مجلس شورای اسلامی راه یابند و با سکوت یا همراهی خود با  دولت‌های نهم و دهم و چشم بستن بر سوء مدیریت وتاراج بیت المال سال های اخیر توسط دولت مهرورز، دوران سخت وناگواری به مردم بزرگوار ایران زمین تحمیل شود، معضلاتی که هم اکنون نیز شاهد پیامدهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن در کشورمان هستیم.

 علیرغم هجمه‌های بسیار به "جبهه اصلاح طلبان ایران" این جبهه، در پایان سال ۱۳۹۱ با احساس نیاز به ایجاد تغییر در فضای مبهم و  سنگین که هر گونه کنش سیاسی و انتخاباتی را با مشکل روبرو کرده بود در جهت استیفای حقوق  شهروندان و جریان های سیاسی وتقویت  منافع ملی، نامه ای را به محضر رهبر معظم انقلاب ارسال کرد و در آن ضمن درخواست دیدار از نامزدی مجدد سید محمد خاتمی حمایت کرد.

 بازتاب گسترده این نامه در داخل و خارج از کشور به عنوان آغاز  حضور رسمی اصلاح طلبان در انتخابات سال ۹۲ تعبیر شد و در ادامه و باتوجه به شرایط خاص آن دوره، پس از رد صلاحیت غیرمنتظره آیت الله هاشمی توسط شورای نگهبان حمایت این جبهه از آقای دکتر حسن روحانی به عنوان کاندیدای ائتلافی دوره یازدهم ریاست جمهوری  صورت گرفت. درنتیجه با تشکیل ستادهای انتخاباتی همسو و  دعوت بزرگان و احزاب اصلاح طلب و مشارکت حداکثری مردم  دولت تدبیروامید در کشور استقرار یافت.

پس از استقرار رییس جمهور منتخب  و اعلام راهبرد مهم وتعیین کننده  "نرمش قهرمانانه" این جبهه ضمن ارسال نامه ای برای آقای باراک اوباما  با امضای بیش از ۳۰ حزب اصلاح طلب و اعتدال‌گرا، از وی به عنوان رییس جمهور وقت  آمریکا خواستند  تا ضمن احترام متقابل به خواست مردم دو کشور و عدم اعلام  پیش شرط، گفت‌وگوهای سازنده بین ایران وآمریکا جهت رفع مشکلات وتنش های موجود صورت پذیرد. در نهایت شاهد اولین تماس رییس جمهور آمریکا با دکتر حسن روحانی در اولین سفر ایشان به نیویورک بودیم این روند منطقی باحمایت رهبری و مردم با تلاش دولت  منجر به شروع مذاکرات با گروه ٥+١ و عقد توافقنامه برجام شد.

از همین رو جبهه اصلاح طلبان، ضمن ارج نهادن به عظمت و دور اندیشی مردم فهیم ایران زمین، با سپاس  وحمایت از موفقیت های دولت یازدهم بویژه در حوزه دیپلماسی و کاهش رشد تورم، افزایش رشد اقتصادی و بازگشت موفق به جرگه تولید و صادرات نفت، همواره نقد های خود را نیز به عملکرد دولت در خصوص رکود تورمی گسترده، موانع  اشتغال و کم توجهی به حوزه جوانان و زنان، محیط زیست، معضلات اجتماعی، حقوق مدنی و برخی وعده های فراموش شده آقای روحانی به مردم را به استحضار مردم ومسئولان ارجمند رسانده است.

برهمین اساس، جبهه اصلاح طلبان ایران ضمن تداوم حمایت خود از آقای دکتر روحانی و همراهی با بزرگان  اصلاحات، به ویژه سید محمد خاتمی، به صورت مستقل و در تعامل با دیگر جریانات اصلاح طلب در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری حضوری فعال خواهد داشت.

این جبهه پس از مطالعه و بررسی فضای موجود کشور و سطح انتظارات جامعه و گفت‌وگو با شخصیت‌ها و جریان‌های همسو کاندیدای اختصاصی خود را برای حضور در مناظرات و مبارزات انتخاباتی معرفی خواهد کرد.

بدیهی است ملت بزرگ ایران، در اردیبهشت سال ۹۶ ضمن حضور گسترده خود با انتخاب شایسته ترین نامزد اقدامات جریان های  انحصار طلب و تمامیت خواه را ناکام خواهند گذارد.
 تداوم عزت و کرامت این ملت بزرگ را از درگاه ایزدمنان مسالت داریم.
جبهه اصلاح طلبان ایران
اسفند ماه ١٣٩٥
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + انتخابات ریاست‌جمهوری + اصلاح‌طلبان
 
فاریابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۶:۱۳:۱۵
با سلام
باز مثل همیشه احساس غرور و تکبر قدرتی وثرورتی آقایان در بیانیه مشهود است .مردم ایران اگر عزتی دارند به برکت اسلام ورهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است . آقایان قبلا جهت حفظ ظاهر هم شده حداقل به امام ادای احترام
می کردند . ودر نامه هایشان نامی از وی می آوردند . ولی این بار با توجه به نخوت خود ادای احترامی به امام (ره ) نکردند . تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
خورشید خورشید است حتی اگر ما چشمانمان کور باشد و نبینیم (4199693) (alef-3)
 
ایمانی
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۷:۳۲:۳۴
الف عزیز، لطفا یک بررسی و پرسشی بکن از این جبهه،هیئت مدیره انها کیست،چند نفرند؟ چندتا عضو دارند؟چندتا نماینده مجلس دارن؟
تشکر (4199945) (alef-3)
 
حقیقت جو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۲:۵۷:۳۹
به نفع کلیت نظام و کشور است که جریان اصلاح طلبی را بعنوان یک تفکر باپشتوانه وسیع مردمی به رسمیت بشناسد
برخوردهای حذفی و ممنوع اتصویری و غیره فقط به محبوبیت این جریان کمک کرد (4200564) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.