توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503946
شوراها نمی‌توانند برای مردم معجزه کنند/ شوراها عاشق میکروفون هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
مدیرکل امور استان‌های شورای اسلامی شهرها گفت: اعضای شورا نمی‌توانند برای مردم معجزه کنند اما توانایی دارند که با عقلانیت و قانون‌مداری به امور رسیدگی کنند.

به گزارش فارس، علی احمدی پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر‌های کردستان که در سالن آمفی تئاتر مخابرات سنندج اظهار داشت: برگزاری چنین کارگاه‌های آموزشی می‌تواند در روشن‌سازی اعضای شهرها موثر باشد.

وی افزود: اعضای دور پنجم شوراها تعهدی را باید به شوراهای دور چهارم و مردم داشته باشند و در جذب اعتماد مردم و دولت مسیر خدمت به مردم را تسهیل بخشند.

احمدی خاطرنشان کرد: شوراها منتخب و وکیل مردم هستند و باید در طی چهار سال ثابت کنند که توانایی رهبری شهرها و جوابگویی به مردم را دارند.

مدیرکل امور استان‌های شورای اسلامی شهرها تصریح کرد: شوراها عاشق میکروفون و بیان نظرات و اهداف خود هستند، ولی وقتی کسی وارد عرصه شورا شد دیگر با زمان تبلیغات و سخنانی که گاها زده می‌شد، فرق داشته باشد و اصل را بر عمل کردن بگذارد.

وی افزود: اعضای شورا نمی‌توانند برای مردم معجزه کنند، اما توانایی دارند که با عقلانیت و قانون‌مداری به امور رسیدگی و جایگزین امور تبلیغاتی کنند.

احمدی ادامه داد: هدف شوراها خدمت به مردم و توسعه مدیریت شهری است و این که مردم بتوانند با آسودگی خاطر در شهرها زندگی کنند هدف نهایی آنان است.

وی گفت: ما در کشور 7 هزار نفر اعضای شورا داریم که باید آموزش‌های لازم برای سکانداری وظیفه‌ای که دارند به آنان داده شود.

مدیرکل امور استان‌های شورای اسلامی شهرها اظهار داشت: باید در گام نخست آسیب‌شناسی در شهرها به عنوان یک اولویت مهم دنبال شود و در گام بعدی راهکارهای لازم برای رفع آسیب‌ها ارائه شود.

احمدی در پایان بر داشتن تعامل هرچه بیشتر بین شوراها و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: اعضای شورا نباید در بین خود و با دیگر نهاد‌های دولتی تقابل و جدل داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : شورای شهر + انتخابات شوراها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.