توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431540
مخالفت مجلس با انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
نمایندگان مجلس با انتقال شورای عالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در ابتدای جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در بررسی ماده 87 لایحه برنامه ششم توسعه با پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه برای انتقال شورای عالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت کار به وزارت بهداشت مخالفت کردند.

این پیشنهاد را غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مطرح کرد و مصطفی کواکبیان نماینده تهران به عنوان مخالف و مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس به عنوان موافق به ایراد سخن پرداخت.

در جریان طرح این پیشنهاد کواکبیان گفت: دولت باید اختلافاتش را در درون خود حل کند، مجلس نباید مقابل جامعه کارگری و یا قشر نخبه قرار گیرد. رأی مجلس به این پیشنهاد به معنای قرار گرفتن مجلس در مقابل کارگران است.

مسعود پزشکیان نیز تمام قد از این انتزاع دفاع کرد و آن را در جهت احقاق حقوق تمامی اقشار جامعه دانست.

این پیشنهاد با 121 رأی موافق، 106 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از 263 نماینده حاضر در مجلس در مجلس رأی نیاورد که به گفته رئیس مجلس تنها یک رأی کم داشت.

بعد از اعلام نتیجه رأی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت در جایگاه هیأت رئیسه حاضر شد و بارها تأکید کرد که دستگاهش برای دادن رأی خراب بوده و حتی آن را به هیأت رئیسه اعلام کرده است.

لاریجانی دقایقی بعد این صحبت‌های شهریاری را تأیید کرد ولی گفت، از لحاظ آیین‌نامه نمی‌تواند مجدد رأی گیری کند.
 
کلمات کلیدی : مجلس + بیمه سلامت + وزارت بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.