توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431847
جدال مقام‌های دولت اوباما و دولت آینده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶
با قول اعضای تیم دونالد ترامپ برای لغو قانون اصلاح نظام درمانی آمریکا که زیر نظر باراک اوباما تصویب و اجرا شده است، رئیس‌جمهوری آمریکا دموکرات‌ها را ترغیب کرده که برای حفظ این قانون مبارزه کنند.

به گزارش ایسنا، باراک اوباما در یک ملاقات خصوصی دو ساعته سعی کرد اعضای حزب دموکرات را برای حفاظت از این قانون بسیج کند. این اقدام همزمان با اولین گام جمهوری‌خواهان برای لغو قانون موسوم به «اوباماکر» بود.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا به کنگره رفت و به هم‌حزبی‌هایش گفت که جایگزینی اوباماکر در صدر اولویت‌های دولت بعدی خواهد بود.

از زمان اجرای این قانون ۲۰ میلیون آمریکایی دیگر زیر پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند اما هزینه بیمه برای برخی از مشتریان به شدت بالا رفته و بعضی از شرکت‌های بزرگ بیمه اخیرا تصمیم به عدم شرکت در این سیستم گرفته‌اند که گزینه‌های مشتریان بیمه را محدود کرده است.

الایجا کامینگز، نماینده حزب دموکرات در مجلس نمایندگان پس از ملاقات اعضا با اوباما به خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهور از آنها خواست برای حفاظت از مهم‌ترین دستاورد سیاست داخلی او بجنگند.

بعضی از حاضران همچنین گفتند که رئیس‌جمهور آنها را تشویق کرده که به رغم افتادن کنترل کامل کنگره و کاخ سفید به دست جمهوری‌خواهان قوی باشند.

همزمان جمهوری‌خواهان در سنا اولین گام را برای شروع برچیدن اوباماکر برداشتند. آنها به شروع بحث در مورد اقدام قانونی با هدف قطع منابع مالی اوباماکر رأی دادند.

چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا اخطار داد که برچیدن این قانون باعث هرج و مرج در بازار بیمه خواهد شد اما مایک پنس پس از دیدار با جمهوری‌خواهان در کنگره گفت که تغییرات در جهت یک نظام مراقبت‌های بهداشتی متکی بر بازار آزاد، روندی روان خواهد داشت.

او گفت که لغو و جایگزینی اوباماکر در صدر دستور کار رئیس‌جمهوری منتخب و کنگره است.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که جمهوری‌خواهان ایده‌های زیادی برای نظام بهداشتی دارند.

با این حال، پل رایان، مایک پنس و رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا جزییات کمی درباره پیشنهادهای خود برای طرح جایگزین اوباماکر ارائه کرده‌اند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: پل رایان یکی از بهترین سخنگویان جمهوری‌خواهان در کنگره است اما او در کنفرانس خبری خود نتوانست بگوید چرا حزبش تاکنون طرح جایگزین خود را مطرح نکرده است.
 
کلمات کلیدی : اوباماکر، اوباما، ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.