توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441549
هشدار به مسافران جاده‌هاي كوهستاني
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۰
 رييس مركز كنترل ترافيك پليس راهور ناجا، از بارش شديد برف در محورهاي شمالي و غربي كشور خبر داد و گفت: مسافران از تردد غيرضروري در جاده‌هاي كوهستاني خودداري كنند.

سرهنگ نادر رحماني درباره آخرين وضعيت جوي راه‌هاي كشور گفت: در حال حاضر در استان‌هاي اردبيل، چهارمحال و بختياري، شرق استان تهران، محور سرخه - سمنان، شاهرود - ميامي و سمنان - دامغان در استان سمنان و محور پيرانشهر - سردشت، همچنين تكاب - شاهين‌دژ در استان آذربايجان‌غربي شاهد بارش شديد برف و كندي تردد خودروها در جاده‌ها هستيم.

وي افزود: در محورهاي توسكستان در استان گلستان، محور اسالم ـ خلخال در استان گيلان، همچنين محور خرم‌آباد ـ بروجرد در استان لرستان، محور كرج ـ چالوس و هراز در استان البرز و آزادراه ساوه - همدان در استان مركزي بارش شديد برف آغاز شده كه به دليل شدت بارش، محور كرج ـ چالوس مسدود شده است.

رحماني با اعلام اينكه تلاش براي بازگشايي محور كرج - چالوس همچنان ادامه دارد، افزود: در برخي محورها نظير سردشت - پيرانشهر در استان آذربايجان غربي، اسالم - خلخال در استان گيلان، آستارا ـ اردبيل در استان اردبيل تردد فقط با زنجير چرخ امكانپذير است و ماموران پليس راهور از تردد خودروهايي كه فاقد تجهيزات ايمني و زمستاني هستند، در مسيرهاي كوهستاني جلوگيري به عمل مي‌آورند.

  رييس مركز كنترل ترافيك پليس راهور ناجا با معرفي محورهاي مه‌گرفته نيز گفت: در محورهاي باغچه ـ تربت‌حيدريه و باغچه ـ نيشابور در استان مشهد و محور اروميه ـ سرو در استان آذربايجان و محور مشكين‌شهر - پارس‌آباد در استان اردبيل شاهد پديده مه‌گرفتگي و كاهش ديد هستيم. تردد خودروهاي عبوري در اين محورها نيز با توجه به كاهش ديد با كندي صورت مي‌گيرد.

رحماني ادامه داد: تردد در محورهاي داران ـ اليگودرز، سميرم - ياسوج به دليل بارش شديد باران و لغزنده بودن جاده با كندي صورت مي‌گيرد. بر همين اساس رانندگاني كه قصد سفر به محورهاي ذكر شده را دارند، لازم است حتما وسايل نقليه خود را به وسايل و تجهيزات ايمني مناسب زمستاني مجهز كنند.

وي افزود: با توجه به ادامه بارش‌ها در استان‌هاي غربي و شمالي كشور و بر اساس تدابير اتخاذ شده پليس راهور، از حركت خودروهاي فاقد زنجير چرخ و تجهيزات ايمني در مسيرهاي برفي جلوگيري به عمل مي‌آيد. مسافران توجه داشته باشند كه با توجه به پيش‌بيني سازمان هواشناسي مبني بر شدت بارش‌ها در روز پنجشنبه، از تردد غيرضروري در محورهاي كوهستاني خودداري كنند. رييس مركز كنترل ترافيك پليس راهور ناجا تصريح كرد: با تلاش ماموران پليس راهور و همچنين راهداري، هم‌اكنون محور كرج - چالوس كه به دليل بارش برف، ساعاتي مسدود شده بود، بازگشايي شده و تردد در آن ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : برف، کولاک، آب و هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.