نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 331046
عسل شب عید گران می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۳
رئیس انجمن ملی زنبورداران و تولید کنندگان عسل ایران عنوان کرد: قبلاً عسل به کشور یمن، سوریه، عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شد، اما متاسفانه در حال حاضر صادراتی صورت نمی‌گیرد و قیمت عسل هم پایین است.

به گزارش اقتصاد نیوز، عبدالرضا بیگناه گفت: قبلاً عسل به کشور یمن، سوریه، عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شد، اما متاسفانه در حال حاضر صادراتی صورت نمی‌گیرد و قیمت عسل هم پایین است.

وی در ادامه عنوان کرد: هر کیلو عسل از زنبوردار ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان خریداری می‌شود و ۱۶ تا ۲۰ هزار تومان به دست مردم می‌رسد. اما هر کیلو عسلی طبیعی که از گلوی زنبور در می‌آید و کیفیت بالایی دارد، ۳۰ یا ۳۵ هزار تومان خریداری می‌شود. اما فقط کمی از این عسل داخل کشور به فروش می‌رسد و بیشتر صادر می‌شود.

بیگناه در پاسخ به اینکه قیمت عسل در ایام نزدیک به سال نو بیشتر می‌شود یا نه؟ گفت: عسل به وفور در کشور تولید می‌شود و قیمت‌ها تغییر زیادی نمی‌کند اما با این حال، هر کیلو عسل حدود دو هزار تومان افزایش قیمت خواهد داشت که بعد از عید دیگر به آن صورت قیمت‌ها تغییر نمی‌کند.
 
کلمات کلیدی : عسل ایران+چین
 
ایرانی
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۸:۴۲
ما که وسعمون نمیرسه عسل بخریم (3537292) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۹:۰۵:۱۵
اگه عسل گرونه از گلوی زنبور تولید میشه پس عسل ارزان کجا تولید میشه
حتما همش آب و شکره (3537303) (alef-11)
 
تبریزی
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۲:۴۲:۰۸
بابا دستمزد زنبورها رو هم 12 درصد افزایش پیدا کرده خب طبیعیه گرون شه دیگه!!! (3537795) (alef-11)
 
ترسو
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۸:۱۳:۳۷
زن بور هم نشدیم !!! (3538353) (alef-11)
 
عبدالله
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۹:۲۹:۱۶
وقتی کودک بودم پدرم عسل میخرید و میخوردیم اما وقتی خودم دارای زن وبچه شدم وسعم اجازه نميده عسل بخرم زیرا کرایه منزل وساير مخارج کمرم را شکسته حالا مدتهاست که مزه عسل از یادم رفته... خدا لعنت کند مسببینش را... (3538489) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۲۰:۰۶:۱۷
عسل طبیعی که پیدا نمیشود (3538561) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.