توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 331848
طرح مک‌کین برای حمله زمینی به سوریه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۲
مک‌کین در ادامه این ادعاهای خود در جریان کنفرانس مونیخ گفت: اگر روسیه یا حکومت بشار اسد این توافق را نقض کنند چه تبعاتی برای آنها وجود دارد؟ من که تبعاتی را برای آنها نمی‌بینم.

به گزارش ایسنا، جان مک‌کین،‌ سناتور جمهوی‌خواه آمریکایی توافق آتش‌بس اخیری که روز جمعه برای سوریه برقرار شد را با این ادعا که این توافق تنها باعث تقویت "تجاوز نظامی" مسکو می‌شود محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان مک‌کین سناتور جنگ‌ طلب جمهوی‌خواه آمریکایی و رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای این کشور در اظهاراتی علیه توافق آتش‌بس اخیری که روز جمعه در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ برای سوریه برقرار شد مدعی شد: بیایید صراحتا درباره کاری که این توافق انجام می‌دهد صحبت کنیم. این توافق اجازه می‌دهد حملات (دولت سوریه) در حلب برای یک هفته دیگر ادامه یابد. همچنین این توافق از گروه‌های مخالف سوری می‌خواهد که جنگیدن را متوقف کنند اما در عین حال به روسیه اجازه می‌دهد که بمباران تروریست‌هایی که از نظر روسیه شامل همه از جمله غیرنظامیان می‌شوند ادامه دهد.


مک‌کین ادامه داد: این تصادفی نیست که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه این زمان را برای یک توافق انتخاب کرده است.

وی گفت: ما این فیلم را قبلا در اوکراین هم دیدیم. روسیه به طور نظامی برتری خود را تحمیل می‌کند، حقایق جدیدی را در میدان جنگ ایجاد می‌کند، از مساله تحویل یا عدم تحویل کمک‌های انسان‌دوستانه برای چانه زنی استفاده می‌کند، بر سر توافقی برای به دست آوردن غنایم جنگی مذاکره می‌کند و بعد تصمیم می‌گیرد چه زمانی جنگیدن را از سر بگیرد.

مک‌کین همچنین پیشنهاد داد، نیروهای ترکیه، آمریکا و کشورهای عربی به طور مشترک با یکدیگر برای بازپس گرفتن شهر رقه از گروه تروریستی داعش به سوریه حمله کنند.

وی ادامه داد: ائتلافی متشکل از چند کشور عربی و ترکیه با شرکت چند هزار نیروی آمریکایی برای بازپس گیری رقه از داعش در شرق سوریه کافی است.
 
کلمات کلیدی : سوریه+مک کین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.