توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400571
فریب بسته بندی شکیل مکمل های بدنسازی را نخورید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس هشدار داد: این روزها بازار خرید و فروش مکمل های قاچاق بدنسازی، حسابی داغ شده است. جوانان باید مراقب باشند که فریب بسته بندی های شکیل این مکمل های غیرمجاز را نخورند.

به گزارش سلامت، دکتر محمدحسین عزیزی در گفت‌وگویی عنوان کرد: بسیاری از مکمل های بدنسازی غیراستاندارد به صورت قاچاق وارد ایران می شود که اطلاعی از نحوه تولید، ترکیبات آن و نحوه نگهداری این مکمل ها در دسترس نیست، بنابراین هیچ توجیه منطقی برای مصرف این فرآورده های قاچاق و مضر سلامت، وجود ندارد.

رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران یادآور شد: البته در برخی موارد هم این مکمل های بدنسازی غیرمجاز، در داخل کشور تولید می شود، اما این میزان تولیدات داخل، قابل مقایسه با حجم عظیم واردات غیرقانونی این مکمل ها نیست.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: عوض کردن شکل و شمایل بسته بندی مکمل های بدنسازی هم در بین قاچاقچیان، بسیار رواج دارد. حتی ممکن است برخی از آنها، محصولی را به شکل فله ای بخرند، اما آنها را در کارگاه های زیرزمینی به شکل چندین بسته کوچک و مشتری پسند دربیاورند.

به گفته این متخصص صنایع غذایی، این روزها حتی در روستاها هم مکمل های بدنسازی قاچاق، نفوذ پیدا کرده است که قطعا این اتفاق، سلامت جامعه را تهدید می کند.

عزیزی تصریح کرد: بازار اصلی توزیع این فرآورده های غیرمجاز، همچنان در کلانشهرهاست و جامعه هدف آنها هم جوانانی هستند که حاضرند به خاطر زیبایی اندام خود در یک بازه زمانی خیلی کوتاه، حتی جانشان را هم به خطر بیندازند.
کلمات کلیدی : مکمل های بدنسازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.