نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494479
تیراندازی متجاوزان منابع طبیعی به مأموران جنگلبانی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۰
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های کوه حاتم این شهرستان، گفت: متجاوزان به منابع طبیعی به سمت مأموران جنگلبانی که در حال مهار آتش بودند، تیراندازی کردند.

به گزارش تسنیم، ذبیح الله محمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان جنگل‌ها و مراتع منطقه کوه حاتم در این شهرستان ساعت 9 صبح امروز دچار آتش‌سوزی شد، اظهار داشت: با تلاش پرسنل اداری و افراد محلی این آتش بعد از 7 ساعت تلاش مهار شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده با بیان اینکه گرمای هوا و سهل انگاری انسان‌ها مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع است، بیان کرد: علت اصلی این آتش‌سوزی نیز عامل انسانی بود که در حال  ایجاد کوره ذغال در این منطقه بودند.

وی افزود: در عین حال اینکه مأمورین منابع طبیعی و نیروهای مردمی در حال خاموش کردن شعله‌های آتش در منطقه کوه حاتم بودند افراد خاطی به سوی مهارکنندگان تیراندازی کرده و مانع از مهار آتش شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنده خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این تیراندازی به کسی آسیب نرسیده است ولی به طور قطع ما این موضوع را از طریق مراجع قضایی و قانونی پیگیری می‌کنیم.

محمدی با بیان اینکه این افراد همیشه به صورت مسلحانه در این منطقه حضور دارند، بیان کرد: این افراد خاطی از اهالی شهرستان‌های بهبهان و تشان خوزستان هستند و  با آتش‌زدن جنگل‌های این منطقه سعی در ایجاد کوره ذغال دارند.

وی تصریح کرد: هیچ کسی حق تخریب و دست اندازی به منابع طبیعی را ندارد و براساس قانون با متخلفان  به طور قطع برخورد می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ماموران جنگلبانی+تیراندازی+متجاوزان منابع طبیعی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۳:۰۰:۰۷
باید تامین امنیت منابع طبیعی به نیروی انتظامی یا سپاه واگذار شود نه محیط زیست و جنگلبانی باید به کسانی واگذار شود که حق تیر دارند نه اسلحه را به عنوان دکوری حمل کنند (4484628) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.