توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374274
اظهارات ضداسلامی روزنامه‌نگار انگلیسی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۴
«دیدیود مکنزی» - دبیر سابق روزنامه «The Sun» - به دلیل اظهار نظر درباره پوشش حجاب یک مجری تلویزیونی با انتقادهای شدیدی مواجه شد.

به گزارش ایسنا، پس از این که یک مجری تلویزیونی محجبه اجرای برنامه خبری شبکه ۴ تلویزیون انگلیس را بر عهده داشت، «دیوید مکنزی» روزنامه نگار انگلیسی در مطلبی در روزنامه «The Sun» نوشت: " آیا باید به «فاطیما منجی» اجازه داده می‌شد با پوشش حجاب در برنامه خبری شبکه ۴ انگلیس ظاهر شود؟"

سازمان استاندارهای مطبوعات مستقل انگلیس اعلام کرد تاکنون بیش از ۱۴۰۰ مورد شکایت در مورد اظهارات «دیوید مکنزی» دریافت کرده است و این شکایات را ارزیابی خواهد کرد.

شبکه ۴ تلویزیون انگلیس نیز در واکنش به اظهارات «دیوید مکنزی» آنها را کاملا غیرقابل پذیرش خواند و اعلام کرد شکایت رسمی خود را از این روزنامه‌نگار به سازمان استاندارهای مطبوعات مستقل انگلیس ارسال خواهد کرد.

۱۴۰۰ شکایت علیه اظهارات ضداسلامی روزنامه‌نگار انگلیسی
مجری برنامه خبری شبکه ۴ تلویزیون انگلیس

«فاطیما منجی» مجری شبکه ۴ تلویزیون انگلیس نیز گفت: "انتظار ندارد «مکنزی» به زودی از او عذرخواهی کند. اظهارات «مکنزی» بخشی از یک تلاش گسترده و طولانی برای خارج کردن مسلمانان از زندگی اجتماعی است"، ضمن این که بنابر اعالم «بی‌بی‌سی» این مجری تلویزیونی به صورت شخصی و قانونی نیز این ماجرا را پیگیری خواهد کرد.

گاردین دیگر نشریه انگلیس نیز اظهارات «دیوید مکنزی» دبیر سابق روزنامه «The Sun» را یک اشتباه خواند.
 
کلمات کلیدی : اسلام هراسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.