توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415278
پیشنهاد نتانیاهو به ترامپ: عدم لغو برجام؛ تحریم‌های بیشتر علیه ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۰
برخی منابع خبری گفته‌اند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یدار با رئیس‌جمهور منتخب آمریکا از وی خواهد خواست راهبردی را به جای لغو برجام بر وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران متمرکز کند.

به گزارش فارس، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه از قول برخی منابع با بیان اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال تدوین راهبردش در قبال ایران است به تشریح سیاست‌های احتمالی پیشنهادی وی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درباره تهران پرداخته است. 

دستیاران نتانیاهو می‌گویند او در نیمه نخست سال آینده (احتمالاً در ماه مارس) با دونالد ترامپ دیدار خواهد کرد.

گفته می‌شود نتانیاهو، در حال حاضر در حال تدوین راهبردهای تل‌آویو در قبال ایران با کمک مشاوران امنیت داخلی این رژیم است. 

یک مقام اسرائیلی به بلومبرگ گفت انتظار می‌رود نتانیاهو بدون پیشنهاد برای لغو «برجام» از ترامپ بخواهد رویکرد سخت‌گیرانه‌تری علیه برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ کرده و تلاش‌های هماهنگ‌تری برای مهار سیاست‌های تهران در منطقه راه‌اندازی کند. 

مقام مورد استناد «بلومبرگ» می‌گوید چنین رویکردی احتمالاً وضع تحریم‌های شدیدتر علیه برنامه موشکی ایران و تلاش‌های بیشتری برای مقابله با سیاست‌های ایران در سوریه را شامل خواهد شد.

«یاکوف آدمیرور»، مشاور امنیت داخلی بازنشسته‌شده نتانیاهو گفت: «وظیفه ضروری جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک ابرقدرت در منطقه است؛رویدادی که چند وقتی است در حال رخ دادن است. نخست‌وزیر (نتانیاهو) استدلال خواهد کرد که پیش از هر چیز آمریکا بایستی به دنبال قطع همکاری بین روسیه و ایران در منطقه باشد.»

گزارش جمعه «بلومبرگ» استدلال برخی کارشناسان درباره ساختگی بودن اختلافات دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهوری آمریکا با رژیم نتانیاهو بر سر توافق هسته‌ای با ایران را تقویت می‌کند. 

در حالی که رسانه‌های غربی گزارش‌های متعددی درباره تنش در روابط تل‌آویو و واشنگتن پس از حصول برجام منتشر می‌کردند استدلال برخی تحلیل‌گران جنجال‌ها در این باره را راهبرد توافق‌شده دو طرف برای وادار کردن ایران به اعطای امتیازات بیشتر در مذاکرات هسته‌ای می‌دانستند. 

یک شخص آگاه به موضوع به بلومبرگ گفته در حالی که نتانیاهو هنوز با برجام مخالف است بعید است که او ترامپ را برای لغو آن تحت فشار قرار دهد زیرا این به ایران اجازه خواهد داد به تعهداتش ذیل این توافق پایبند نباشد. 
 
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ+ نتانیاهو+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.