توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 129078
«آيا فقط بايد صبح‌هاي جمعه بخنديم؟»
گفت‌وگوي ايسنا با منوچهر آذري پس از ۳۸ سال حضور در «جمعه ايراني»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۳۸

منوچهر آذري كه از سال ۱۳۴۲ وارد راديو شد و ۳۸ سال است كه با برنامه «جمعه ايراني» همكاري دارد، گفت: هم تلويزيون و هم راديو با فقدان طنز رو به رو هستند كه اين مساله به مسؤولان دو رسانه برمي‌گردد.

اين بازيگر راديو و تلويزيون در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس راديو خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ادامه‌ي مطلب بالا خاطرنشان كرد: ما در حال حاضر نويسنده‌ي طنز داريم كه سال‌هاي سال در خانه نشسته و بيمار است؛ ما نويسندگان طنز خوبي داريم كه همانند آن‌ها واقعا پيدا نمي‌شود، ما واقعا گنجينه‌اي از همه‌ي ثروت‌ها، ‌علم‌ها و فرهنگ‌ها و موسيقي را داريم، ‌منتهي بايد از آن‌ها استفاده شود؛ وقتي استفاده‌اي نمي‌كنند، همانند طلايي مي‌شود كه داشته باشي اما به آن دست نزني.

وي ادامه داد: اگر هنرمند سال‌هاي سال كار
راديو پيام كه چهار ساعت به چهار ساعت مجري عوض مي‌كند، بايد در لابه‌لاي برنامه‌هايش‌ از لطيفه‌هاي شاد، خانوادگي و انتقادي استفاده كند كه برنامه‌ها‌ جذاب‌تر شوند. ما به مسؤولان پيشنهاد داديم و توجهي نكردند.
كند، هيچ وقت پاياني ندارد؛ شما فكر مي كنيد مردم منوچهر نوذري را از ياد برده‌اند؟ هنرمند تمام شدني نيست، اما چون برنامه‌هايي نداريم كه از اين هنرمندان در زمان‌هاي مختلف استفاده و ياد به خير كنيم، برخي‌هاي فكر مي‌كنند آنها تمام شده‌اند.

آذري با طرح اين پرسش كه «آيا ما بايد فقط صبح‌هاي جمعه بخنديم، پس روزها‌ي ديگر چه مي‌شود؟» خاطرنشان كرد: ما بايد در طول شبانه‌روز برنامه‌هاي طنز در راديو و تلويوزيون داشته باشيم؛ مثلا همين راديو پيام كه چهار ساعت به چهار ساعت مجري عوض مي‌كند، بايد در لابه‌لاي برنامه‌هايش‌ از لطيفه‌هاي شاد، خانوادگي و انتقادي استفاده كند كه برنامه‌ها‌ جذاب‌تر شوند. اما متاسفانه به مسؤولان پيشنهاد داديم و توجهي نكردند.

اين گوينده و بازيگر راديو در پاسخ به اين كه تلويزيون طنازتر است يا راديو؟ اظهار كرد: هر دو خوب هستند، اما هر گل يك بويي دارد؛ تلويزيون در جاي خودش، راديو نيز در جاي خودش. در برخي مشاغل افراد نمي‌توانند با خود تلويزيون ببرند، در اينجا راديو است كه در همه ‌جا مي‌تواند همراه افراد باشد.

وي با يادآوري اينكه در تلويزيون هم كار كرده‌ است، ‌افزود: تلويزيون جاي خودش را دارد ولي راديو شنونده‌هاي مخصوصي براي خود دارد. بيماراني كه در بيمارستان ‌خوابيده‌اند، تسكين‌دهنده‌ي دردشان همين راديويي است كه زير سرشان مي‌گذارند. افرادي كه شب تا صبح كار مي‌كنند، راننده‌هايي كه در بيابان‌ها رفت و آمد دارند، كشاورزان و ... همه راديو و داستان‌هاي شب راديو،‌ راه شب راديو و جمعه ايراني راديو را گوش مي‌دهند.

منوچهر آذري اظهار كرد: «جمعه ‌ايراني» طنازتر از همه‌ي برنامه‌هاي دنياست؛ براي اينكه منوچهر آذري دارد، رضا عبدي دارد، منفرد دارد، مهران اماميه و جاويدنيا دارد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.