توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456877
نماینده مردم تهران در مجلس: باید نظر منتقدان دولت شنیده شود
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به روسای کمیسیون‌ها و مرکزپژوهش‌های مجلس تاکید شده که نظر منتقدان دولت را هم داشته باشند تا از نظرات جامع و کامل برخوردار شویم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
بهروز نعمتی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: با توجه به  اهمیت موضوع اقتصاد و مشکلاتی که بدون تعارف در کشور وجود دارد، موضوع و مباحث اقتصادی مکرر از سوی رهبر معظم انقلاب تکرار می‌شود.

وی افزود: به هرحال ما در بحث رکود اقتصادی و عدم رونق اقتصادی در کشور مشکلات جدی داریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: گرچه دولت در سال‌های اخیر زحمات بسیار خوبی کشیده اما به نظر من کافی نیست و باید به این سمت‌و سو حرکت کنیم که منویات رهبری معظم انقلاب را عمل کنیم.

نعمتی ادامه داد: با توجه به اینکه دغدغه اصلی رهبری بحث اشتغال جوانان است، امسال دولت، مجلس،‌ قوه قضاییه و همه نهادهایی که عمومی و دولتی و غیر دولتی هستند باید تلاششان این باشد که بتوانند به سمتی حرکت کنند که مشکلات اشتغال جوانان را حل کنند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: البته در این راستا، علی لاریجانی رئیس مجلس به 7 کمیسیون دستور لازم را ابلاغ کرد؛ برای اینکه مجلس به صورت فعال و جدی کار را آغاز کند و این قدم مثبتی است. رئیس مرکز پژوهش‌ها هم موظف شده با کارشناسان اقتصادی دولت ارتباط گرفته و برنامه ریزی و مواردی که دارای اهمیت بوده و نیازها و خواسته‌های دولت را جمع‌بندی کند و برای ارائه به کمیسیون‌های تخصصی آماده کند تا از طریق آن کمیسیون‌ها به صورت شبانه‌روزی بر این موضوعات کار کنند تا بتوانیم منویات رهبری را جامه عمل بپوشانیم.

این نماینده یکی از دغدغه‌های اصلی موجود را نقش منتقدین عنوان کرد و گفت: در این رابطه هم به روسای کمیسیون‌ها و مرکز پژوهش‌ها تاکید شده که باید نظر منتقدان دولت هم لحاظ شود تا از نظرات جامع و کاملی برخوردارباشیم. از همه نظرات متخصصان دانشگاه‌ها و از مجموعه‌هایی مانند اتاق‌های معدن، صنعت و تجارت و مجموعه‌هایی که بخش خصوصی را مدیریت می‌کنند بهره‌مند شویم چرا که نقش همه اینها کم دیده شده ولی باید در مسائل آینده به صورت بارز و مسلم دیده شود.

نعمتی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد مهم در زمینه اقتصادی نقش واردات است که به هر حال هم اداره گمرک و هم دولت باید مکلف شوند تا جایی که امکان دارد با گذاشتن تعرفه‌های واقعی به تولید داخلی رونق دهند. بسیاری از کالاهایی که امروز وارد کشور می‌شوند، باید ساماندهی شوند.

وی با بیان اینکه قوانین زائد و موازی هم باید به نوعی از میان برداریم و آنچه نیاز به بخش خصوصی و دولت است را جامه عمل بپوشانیم، اضافه کرد: با توجه به مباحث اقتصادی که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های خود داشتند، نقش بخش خصوصی باید بیشتر از امروز باشد.

نعمتی در خاتمه خاطرنشان کرد: به هر حال ما اگر بتوانیم اقتصادی جامع و پویا داشته باشیم که رو به رشد باشد چاره‌ای نداریم غیر از اینکه بخش خصوصی واقعی را حمایت کنیم؛ مجلس هم به دنبال این است و شاید شان نزول کمیسیون حمایت از تولید ملی هم برای همین است تا فضای کسب و کار برای کشور آماده شود.
 
کلمات کلیدی : منتقدان دولت+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.