توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276679
نامه طالبان به ابوبکر البغدادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
طالبان افغانستان در نامه‌ای سرگشاده برای رهبر داعش هشدار داده است این گروه نباید در افغانستان "صف جدایی از طالبان" تشکیل دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خامه پرس، طالبان در این نامه به ابوبکر البغدادی، رهبر داعش تاکید کرده که نیاز به خط موازی و حضور داعش در افغانستان نیست. طالبان گفته‌اند که "از نگاه اخوت دینی خیر داعش را می‌خواهند و از این گروه نیز تقاضای عمل بالمثل دارند."

این گروه از داعش خواسته‌ است که با آنان همکاری کنند نه آن‌که "دست به تصمیم‌هایی بزنند که مایۀ ناخشنودی‌شان شده و سبب از بین رفتن محبت شود." در نامه‌ای که از سوی طالبان به داعش نوشته شده آمده‌است: "رفقای شما نباید کاری کنند که رخنه در صف مجاهدین ایجاد شده و امید و آرزوهای دشمنان ما که همانا فاصله‌ انداختن و ایجاد رخنه در امارت اسلامی است، صورت پذیرد."

گروه طالبان هم‌چنان به داعش گفته‌اند که فعالیت‌ در یک صف واحد در افغانستان را یک مصلحت عظیم دینی می‌داند و ایجاد صف و گروه دیگر در مقابل آن را عملی بر خلاف جهاد، مجاهدین و مصالح اسلامی می‌داند.

در این نامه تاکید شده است: اگر خدای ناکرده در افغانستان برای طالبان از سوی افرادی که خود را منسوب به شما (داعش) می‌دانند جنجال و دردسری ایجاد شود، تمام مسلمانان جهان از شما ناراحت و ناخشنود خواهند شد. باور کنید که این‌گونه حرکات به فعالیت و شهرت شما زیان جبران ناپذیری وارد می‌کند. مواظب باشید تا افراد بدچهره و مُغرض از نام‌ شما در افغانستان استفادۀ سوء نکنند، از این‌رو ما بازهم اصرار و پافشاری می کنیم که شما بیش‌تر متوجه این خطر باشید و به دنبلا ایجاد صفی جدا از امارت اسلامی در افغانستان نباشید.

پیش از این گزارش‌هایی از اعلام جنگ این دو گروه علیه یکدیگر منتشر شده بود. طالبان در حالی نامه‌ خود را برای ابوبکر البغدادی نوشته‌ که گزارش‌هایی از کشته و برخی هم از زخمی‌شدن شدید و برگشت‌ناپذیر رهبر داعش منتشر شده است.

ابوبکر البغدادی، ملا عمر، رهبر طالبان را داروی تاریخ‌ مصرف گذشته خوانده و گفته بود که زمان طالبان دیگر به پایان رسیده‌ است.
 
کلمات کلیدی : داعش ، طالبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.