توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462177
هیات حقیقت‌یاب شیمیایی به سوریه اعزام شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
رسانه‌های انگلیسی‌زبان، روز پنجشنبه از اعزام هیاتی شامل دانشمندان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به سوریه برای بررسی انفجار خان شیخون خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از دویچه‌وله، اعضای این هیات قرار است ضمن بررسی مدارک موجود، با بازماندگان انفجار شیمیایی در خان شیخون نیز گفت‌وگو کنند.

انتظار می‌رود گزارش هیات حقیقت‌یاب تا سه هفته آینده منتشر شود.

مقام‌های رسمی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) از ارائه اطلاعات بیشتر درباره هیات یادشده خودداری کردند.

روز پنجشنبه نشست ویژه هیات اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نیز با شرکت 41 عضو در شهر لاهه برگزار شد.

در این نشست،'سرجفری آدامز' فرستاده انگلیس، مدعی شد دانشمندان انگلیسی، نمونه‌ هایی از شمال غربی استان ادلب را آزمایش کرده و در آنها آثاری از ماده شیمیایی 'سارین' یا چیزی شبیه به‌ آن یافته‌اند.

'ترزا می' نخست وزیرانگلیس نیز روز پنجشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی با اشاره به حادثه خان شیخون،بدون ارائه مدرکی،مدعی شد که دولت وی معتقداست این رخداد 'به احتمال فراوان' حمله‌ای از سوی دولت سوریه بوده است.
آمریکابامدادجمعه گذشته با شلیک 59 موشک کروز به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص حمله کرد. این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شد.

انفجارشیمیایی در خان شیخون پس ازحمله هوایی سوریه به تروریست‌های گروه تحریرالشام رخ داد و برخی رسانه‌ها ازاحتمال انفجار زرادخانه شیمیایی تروریست‌ها در جریان این حملات نوشته‌اند.
 
کلمات کلیدی : سلاح‌های شیمیایی+سوریه+خان شیخون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.