توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483372
آغاز برداشت انگور یاقوتی از تاکستان‌های قصرشیرین
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از آغاز کار برداشت نوبرانه انگور یاقوتی کشور از تاکستان های این شهرستان مرزی خبرداد.

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مراد محمودیان از آغاز کار برداشت نوبرانه انگور یاقوتی کشور از تاکستان های شهرستان قصرشیرین خبرداد.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود با میانگین عملکرد ۳  تن در هکتار در مجموع چهار هزار و ۲۰۰ تن محصول انگور یاقوتی از تاکستان های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

مدیر جهاد کشاورزی قصرشیرین از کاهش میانگین برداشت انگور یاقوتی از تاکستان های بارور قصرشیرین در سالجاری در مقایسه با پارسال خبر داد و علت این امر را نیز خنکی هوا و سرما در زمان باردهی این محصول اعلام کرد.

وی اظهارداشت: این شهرستان مرزی دارای یک هزار و ۶۴۲ هکتار تاکستان است که از این میزان ۴۴۲ هکتار آن غیر بارور است.

محمودیان اضافه کرد:  امسال توسعه سطح زیرکشت انگور یاقوتی در تاکستان های قصرشیرین از ۲۵۰ تا ۴۰۰ هکتار در دست اقدام است.

وی بیان کرد: انگور یاقوتی قصرشیرین به عنوان نخستین انگور نوبرانه کشور در بازارهای داخل و خارج از استان با قیمت هر کیلوگرم ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار ریال به فروش می رسد.

لازم به ذکر است، انگور یاقوتی تولیدی قصرشیرین از مرغوبترین نوع در کشور است که بخشی از آن از طریق مرزهای رسمی این شهرستان به خارج از کشور صادر می شود.

 
 
کلمات کلیدی : برداشت انگور+تاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.