نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490950
قاسم سلیمانی در مراسم چهلم شهید نصیری:
برخی مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود/ وزارت دفاع ایران سه شیفته برای عراق سلاح تولید و ارسال کرد/ روایت تکان‌دهنده فرمانده سپاه قدس از جنایت‌های داعش در عراق
بخش خبری الف، 19 تیر 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۶
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کدام دیپلماسی می‌تواند کار خون شهید نصیری و تقوی و همدانی و صدها شهید دفاع مقدس را انجام دهد؟

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دقایقی قبل در مراسم اربعین سردار نصیری حضور یافت و طی سخنانی اظهار داشت: این مجلس دو شانیت دارد، اول پاسداشت شخصیت شهید و وجه دوم مربوط به آن چیزی است که این شهید در راهش شهید شد.

سردار سلیمانی ادامه داد: شهید نصیری از بدو تاسیس تا تجهیز و جهاد و شهادت در کنار سپاه بدر عراق بود و این یعنی وفاداری، البته این تلاشها را بصورت گمنام انجام می‌داد و از اولیا الهی بود و در جامعه ما مخفی بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اقدامات دیپلماسی خیلی اقدامات خوبی است و از آن استفاده می‌کنیم اما برخی گره‌ها و حل مشکلات فقط با دیپلماسی حل نمی‌شود و اتفاقات دیگری است که از همه رفتارهای دیپلماسی عبور می‌کند و پیوندها ایجاد و یخ‌ها را آب می‌کند و خون شهید نصیری از این موارد است.

وی تاکید کرد: کدام دیپلماسی می‌تواند کار خون شهید نصیری و تقوی و همدانی و صدها شهید دفاع را انجام دهد؟

سردار سلیمانی اظهار داشت: پدیده سیاه و شومی به نام داعش، فکری بسیار خطرناک است که خسارت بزرگی به عالم اسلام زد و جهان اسلام غیر از خسارت های اولیه اش در دوره خوارج حادثه ای به این تلخی که آتش در خانواده اسلام به وجود بیاورد در این حجم خسارت به خود ندیده است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه تقدیر این بود شهید تقوی اولین سردار ایرانی در عراق باشد و بعد از او سرداری با همان خصوصیت یعنی سردار نصیری هم به شهادت برسد، یادآور شد: او در دفاع مقدس مثل یک پدر و برادر مهربان در لشکر بدر حمایت می‌کرد؛ همان جوانانی که از دست صدام فرار کردند، این لشکر شجره طیبه ای شد که موفقیت های دیگری برای عراق ارمغان آورد.

وی گفت: بعضی از برادران عراقی ما از روی ادب و محبت و از سر لطف خود را سرباز مقام معظم رهبری معرفی می‌کنند؛ کاری که فرزندان ملت ایران در خدمت به مردم عراق کردند، سربازی زیر بیرق فرماندهان عراق آن هم بدون ادعا بود، سردار تقوی فرمانده بود اما برای اینکه فرهنگی را صادر کند یک سرباز جلودار بود، کجای دنیا یک ژنرال تفنگ دست می‌گیرد و جلوی سربازان می‌جنگد؟ این فرصت طلبی نیست. خدمت و وفای صادقانه است؛ مهندس ابو مهدی که شهید زنده است با ٤٠ سال مبارزه توانست انبارهای تسلیحاتی ایران را در دست خود بگیرد؛ جمهوری اسلامی مثل امریکا نبود که پول عراق را بگیرد اما وقت ضرورت اسلحه ندهد؛ به محض اینکه نخست وزیر عراق درخواست کرد ایران جنگنده های سوخو ٢٤ عراقی را برایشان فرستاد، ما با افتخار سرباز ابو مهدی هستیم و این جبهه را حق می‌دانیم و سربازی در آن افتخار است.

سردار سلیمانی افزود: من می خواهم عوامل پیروزی در موصل را بر شمارم: اولا بدانیم پدیده داعش و پدیده تکفیر به شکل عام در تاریخ جهان در نوع جنایت کم نظیر بوده که فکر نمی‌کنم هیچ یک از رسانه‌ها آن را منتشر کنند چرا قلب و چشمی تحمل دیدن آن را ندارند؛ اینکه بیش از دوهزار زن را دست به دست بین خود فروختند بدون اینکه حدود شرعی را بدانند، شما یک نمونه طفلی را دیدید که با خنده مثل تفریح سر بریدند. در دیاله کودکی را از مادر گرفتند روی آتش سرخ کردند و لای پلو گذاشتند و برای مادر فرستادند،

این در دوره تاریخ نایاب است، چطور برای ریزگردها جلسه اضطراری می‌گذاریم اما برای این خوارج که از خوارج هم بدترند جلسه نمی‌گذاریم؟

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه امروز حضور در جشن ملت عراق حق همه ملت های جهان است و پیروزی همه بشریت محسوب می‌شود، گفت: ملت عراق و سوریه حق بزرگی سر مردم دنیا دارند. این پیروزی برخواسته از یک مرد در یک خانه محقر است یعنی آیت‌الله سیستانی، این فقیه حکیم و موقعیت شناس در موارد متعددی کشور عراق را نجات داد، در زمان اشغال و موقع نوشتن قانون اساسی، شکل گیری دولت ها، در محبت به کردها، ایشان عبای خود را پدرانه گشود و ملت عراق را در آن جای داد

این مرجع نه تنها حامی شیعه بود بلکه حامی تک تک مردم عراق است.

وی تاکید کرد: این حکیم به موقع به پا خواسته باعث شد جوانان عراق را به خروش وادار کند و اثر این فتوا گروه های حشد الشعبی را به وجود آورد، خون جوانان شیعه برای نجات جوانان اهل سنت روی زمین ریخت که ارزشمند است و نشان داد این ملت را کسی نمی تواند از هم تفکیک کند، کار جوانان عراقی در حمایت از مردم خود بی نظیر بود که همه اینها تاثیر فتوای آیت الله سیستانی بود، گروه‌های مختلف حشد الشعبی زیر بیرق مرجعیت جمع شدند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری خواستند جمهوری اسلامی بدون چشمداشت همه امکانات خود را در اختیار نیروهای مسلح عراق قرار دهد؛ حشد یک شجره طیبه بزرگ است و نقشش در پیروزهای عراق بی بدیل است، حشد یک امر واجب و ضروری برای ملت عراق بود که برای همیشه نگاه های توطئه امیز را در عراق خنثی کرد‌، درواقع حشد یک ارتش قدرتمند بزرگ و عامل دیگر پیروزی ارتش و دیگر نیروهای مسلح عراق است.

وی ادامه داد: فرماندهان لشکرهای زیادی در عراق در جلوی صفوف رزمندگان خود به شهادت رسیدند از این رو آنها یک ارتش قدرتمند و لایق هستند، عامل چهارم دولت و پارلمان عراق است؛ نمی‌توان تاثیر شخصیت ها را نادیده گرفت مثل دکتر عبادی یا شیخ عامری که شهید زنده است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه حزب الله لبنان نیز تجربیات خود را به حشد الشعبی آموخت و جا دارد من دست سید بزرگوار حسن نصرالله را ببوسم، افزود: ملت ایران با اهدا بهترین فرزندان و سرداران خود با پشتیبانی های به موقع توانست سهمی در این پیروزی داشته باشد و از این بابت سربلند است و سند آن شهید تقوی و نصیری و صدها شهید دیگر در سوریه و عراق هستند. نویسندگان و هنرمندان کشور ما به جای پرداختن به چیزهای کوچک و ترویج مسائلی که جامعه را به ناکجا آباد سوق می‌دهد به این صحنه بیایند.

امروز جان ناقابل ما برای انقلاب و شهدای این ملت ناقابل است؛ باید از خدا بخواهیم عاقبت بخیر و شهید این راه شویم و صداقت خود را اثبات کنیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه پارلمان عراق چه در تاسیس حشد الشعبی چه حمایت از دولت و حضور نماینده ها در میدان نقش داشت، تصریح کرد: امروز همه ملت عراق با هم متحد شدند و فهمیدند خودشان باید امورشان را در دست بگیرند.
 
کلمات کلیدی : قاسم سلیمانی، عراق، داعش، حشد الشعبی، مدافعان حرم
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۲۴:۴۰
درود بر رزمندگان اسلام (4467694) (alef-11)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۷:۱۳:۳۷
زمانی تو می تونی بگی که با گفتگو مشکل حل خواهد شد که طرفت اگه کم آورد نتونه با اسلحه تو رو مجبور به کاری که می خواد بکنه!
فهمیدن این خیلی کار سختی نیست!
نمیدونم بعضیا چرا نمی خوان بفهمن؟! (4468095) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۰:۴۲:۵۷
با همه احترامی که به سردار سلیمانی دارم معتقدم از نظر امنیت ملی مسایل ریزگردها و اصولا امنیت زیست محیطی به شدت خطرناکتر از داعش است (4467719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۰۳:۱۹
نگفت که ریزگردها مهم نیستند یا اصلا مگر مقایسه کرد...
پس نمی دونی داعش کیه و چیه ... ندیدی اخوی بخدا ندیدی... (4468513) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۱۰:۱۹
سردار حرف شما درست
اما مبنا بايد تعامل و حل مشكلات بدون خون و خونريزي باشه
اصل بايد اين باشه كه انسانها مشكلات خودشون رو با گفت و گو حل كنن (4467754) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۵۱:۴۰
گفتگو با داعش !!!
گفتگو با شیطان بزرگ !!!
گغتگو با حرامخواران !!!
گفتگو با استعمار پیر !!!
گفتگو با برجامیان !!!
گفتگوهای ترکمنچایی !!!
نتایج گفتگوها را دیدیم .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
اقتدار و عزت و آبرو ، عقلانیت و شجاعت و بصیرت میخواهد .
درود بر سردار عزتمند . (4467872) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۸:۳۵:۰۹
زمانیکه بزرگ گروهی بگوید امام حسین ع در کربلا درس مذاکره داد در حالی که تمام تاریخ میگوید امام درس شهادت داد و این مفهوم را آزادی خواهان عالم درک کردند بعنوان مثال شخصیتی مانند گاندی اما یک عده از روی لجاجت و خود خواهی و یک عده هم ادای روشنفکری در می آورند که چیز جدیدی گفته باشند تا م.... اکثرهم لا یشعرون. (4468174) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۵۴:۵۲
این در شرایطی میسر هست که قانون در دنیا حاکم باشد، وقتی ساختار حاکم بر دنیا هیچ ضمانت اجرایی برای قوانین بین المللی در نظر نگرفته و همواره شاهد استاندارد های دوگانه هستیم، صحبت های شما زیبا ولی غیر عملی و نشدنی به نظر میرسد.
ارتش بعث صدام به ایران حمله شیمیایی کرد، از مین ضد نفر استفاده کرد، شهر ها را موشک باران کرد که همگی خلاف قوانین بین المللی است، شما کجا دیدید کشورهای مدعی حقوق بشر و دموکراسی مثل فرانسه و آلمان و انگلیس و آمریکا فشاری به عراق بیارن در جهت اجرای این قوانین، فشار پیش کش حتی دست از حمایت هم برنداشتن. الان هم این جریان ادامه داره، شهرک سازی اسراییل در زمین های فلسطینیان غیرقانونی است ولی کدام نیرو این قانون را اجرا کرده و اسراییل را سر جای خود نشانده؟ ترکیه به صورت غیرقانونی در سوریه و قبرس هست، خود حضور آمریکا در جنوب غربی سوریه بدون اجازه دولت قانونی سوریه است که به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل میباشد. نمونه زیاد هست، بهتر از چشمان خود را باز کنید و از دنیای فانتزی خود خارج شوید... (4467876) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۱۷:۴۴
دوست عزیز شما خودت می گویی انسانها اما یک سوال ایا طرف مقابل ( داعش) چیزی از انسانیت می داند؟ (4467913) (alef-11)
 
سید جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۱۸:۳۷
راه باز است با تمام توان دیپلماسی خود بفرمایید با وحشی های داعشی مذاکره کنید و در صورت زنده ماندن از طریق سایت الف گزارش موفقیت خود را اعلام فرمایید. (4467915) (alef-11)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۳۴:۴۲
اصل و مبنا دیپلماسی است؛
اما هر اصلی، دارای یک استثنا است.
در ثانی، با دشمن که زبان زور می فهمد، گفت و گو ممکن است؟؟
حرفهای کرباسچی رو تکرار نکنید. (4467928) (alef-11)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۰:۰۰:۲۴
به نظرم همین گفتمان باعث شده حدود هفتاد سال بمب اتم جلوی جنگ جدید در دنیا رو بگیره و صلح اجباری و مصلح رو به ارمغان بیاره (4467944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۸:۱۲
تا جایی که من دیدم تو دنیا فقط یه قانون وجود داره و اون هم قانون جنگله. مذاکره فقط زمانی اتفاق میفته که نتونن ما رو تار ومار کنن. اگه بتونن مذاکره وجود نخواهد داشت. (4467966) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۱:۴۱:۱۰
اگر مردی مانند سردار سلیمانی در برابر داعش دست به سلاح نمی برد، کسانی که پیشنهاد گفتگو با داعش و اربابان داعش را می دهند الآن درندگان داعشی بدنهای آنها را قطعه قطعه کرده و سوزانده بودند ، شما کی قرار است از خواب بیدار شوید ؟؟!!!!! (4468012) (alef-11)
 
milad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۳:۰۷:۱۵
حالت خوبه شما؟برو به یه مشت وحشی ح..ده حرف بزن ببین چ بلایی سرت میارن.یه کلمه یاد گرفتن صلحو دیپلماسی ک هیچی ازش نمیدونن (4468039) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۹:۳۰:۳۱
به نظرت اخه فکر کن کسی با فرزند ما این کار را می‌کرد شما مذاکره میکردید؟ یعنی این حرف عقلانی است؟ (4468256) (alef-11)
 
گنجی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۹:۵۴:۴۱
وقتی خون و جان انسانها برای کشوری مثل آمریکا و برای گروهی مثل داعش و

برای مزدوری مثل عربستان و اسراییل معنی ندارد این منطق خشک و بی فکر

شما که همیشه این کلمه (مذاکره )را بلغور می کند کی به نتیجه خواهد رسید؟

فکر می کنید متمدن هستید و بیشتر از بقیه سرتان می شود و بقیه خونریز هستند و شما عامل به فرهنگ و دمکراسی هستید؟؟؟؟

آیا یمنی های بیچاره را نمی بینید؟ یک ملت بزرگ دچار بی مهری کدخدای شما شده اند فقط بخاطر اینکه نمی خواهند دقیقا زیر پرچم آنها قرار بگیرند

آیا ندیدی که آمریکایی ها حتی از شهروندان خود در اسراییل حمایت نکردند و بلدوزر اسراییلی جلو چشم جهانیان از روی دختر آمریکایی عبور کرد؟
راستی اسم آن دختر را شما به اصطلاح متمدنان کدخدا می دانید؟

آیا آن 2500 نفر جوان عراقی که در پایگاه نظامی تکریت در یک ساعت کشته شدند آدم نبودند؟

آیا از خودت پرسیده ایی که هزینه های داعش از کجا تامین شد؟ چه کسی این همه سلاح مدرن را به آنها رساند؟

آن هم در روزگاری که کدخدای شما با افتخار می گوید ما از طریق ماهواره هایمان هر خوودرو را می توانیم در جهان رصد کنیم!!!!

بله بهتر است شما بچسبی به همان مذاکره ات ولی بدان آگاهان جهان و مردم آزاده جان از این نسخه شما نمی توانند تبعیت کنند (4468298) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۱:۲۲
برادر با کسی گفتگو می کنند که برای گفتگو آمده. با کسی که تیغ در دست دارد و بالای سرت برده می خواهی گفتگو کنی ؟ شما یک چیزی دیدی یا شنیدی که دیپلماسی یعنی چی ولی بدان که دیپلماسی موفق نتیجه خون سربازان در میدان نبرد است که ما را پیروز می کند و برای پیش از جنگ قدرت دفاعی است که جلوی جنک را می گیرد (4468445) (alef-11)
 
محمد
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۳:۵۱:۵۷
اخوی شعار نده ،دیپلماسی شما در برابر عربستان چه نتیجه ای داشت؟ آیا تونستین با گفتگو مشکلات رو با عربستان حل کنید؟!! پس برادر جان واقع بین باش چشماتو باز کن هر چیزی جایی داره ی جا مذاکره ی جایی هم به ناچار جنگ ،که البته تو این مورد فقط جنگ جواب میده،دقیقا کاری که امام علی(ع) با خوارج کرد.چشماتو باز کن ،بیشتر از این! (4470691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۱۸:۳۶
درود بر سردار بزرگوار و بی ادعا
خداوند به ایشان سلامتی و عزت عنایت فرماید. (4467761) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۲۴:۵۸
فایل تصویری این سخنان توی اینترنت موجود هست ، ما سلاح برای متحدان نمون فرستادیم تا کودک شیرخواره ایرانی رو داعشی نگیره کباب کنه لای پلو برای مادرش بفرسته ،آره یه بار دیگه بخون بفهمی سردار چی گفته.

با این قوم اگر میشه با دیپلماسی و گفتگو کار رو پیش برد حتما آقای کرباسچی رو بفرستین . (4467771) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۳۴:۳۶
از خواندن سخنرانی سردار مخلص اسلام قاسم سلیمانی بسیار لذت بردم اما یکی از جملات طلایی ایشان این هست:
"نویسندگان و هنرمندان کشور ما به جای پرداختن به چیزهای کوچک و ترویج مسائلی که جامعه را به ناکجا آباد سوق می‌دهد به این صحنه بیایند."

ای کاش ای کاش، اهل فرهنگ و هنر و قلم ما همگی به این مرتبه از فهم انقلابی می‌رسیدند که به جای پرداختن به هزاران مسائل پیش پا افتاده و مخرب فرهنگ و اعتقاد این جامعه به ارزش های والایی مثل مدافعان حرم، مبارزه با تکفیر، مقاومت اسلامی و هزاران سوژه‌ی ارزشمند و حیاتی می‌پرداختند و فیلم و سریال و رمان و شعر و آثار هنری و ادبی دیگر خلق می‌کردند. (4467782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۳۵:۲۷
درود بر مالک اشتر زمان
راهی که شما می روی ادامه همان راهیست که حمزه و مالک اشتر در صدر اسلام رفتند. (4467783) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۳۸:۰۱
ديپلماسی و نيروی نظامی دو روی يک سکه اند. (4467788) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۳:۱۵
بله نیروی نظامی قوی باعث میشود دیپلماتها با دست پر وارد عرصه های جهانی شوند. (4468873) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۴۵:۱۰
خدا قوت سردار مبارک باد این پیروزی برملت عراق و مسلمانان جهان (4467798) (alef-11)
 
Tabandeh
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۱:۵۳:۱۹
سردار فرمایش شما صحیح است بسیاری از مشکلات با دیپلماسی حل نمی شود اما از طرف دیگر مشکلات بسیار بیشتری هستند که با نظامی گری و جنگ قابل حل نیست. (4467806) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۰۶:۳۲
آفرین سردار ؛ درود سردار ؛ به شما افتخار میکنم (4467833) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۳۱:۵۴
بابا گفتگو با چه کسی اخه؟ به نظر شما افرادی که فرزند یک مادر رو روی اتش سرخ کنند و لای برنج بذارند و برای مادرش بفرستند گفتگو متوجه میشن ؟ والله نمیشن بالله نمیشن فقط های جواب هوی انان است خود پیامبر اسلام چند جنگ رفت یعنی همیشه گفتگو نیست گاهی فقط تیغ شمشیر به کار میاد این حرف عقل و منطقه (4467855) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۴۹:۵۱
سردار عزیز شما نیز شهید زنده اید و به اندازه آنها مقدس. شاید مانند شهید حاج احمد کاظمی فکر کنید چرا شهید نشدید.. چرا هنوز مانده اید (سخنرانی این شهید) اما الان علی زمان به مالک اشتر بیش از هر زمان دیگری محتاج است. شاید ایران پر از قاسم ها باشد اما هیچکدام قاسم سلیمانی نخواهند شد. پس آرزوی شهادت نکن.. دعای شهادت نکن.. چون یک ملت و یک سید علی خواهان ماندن و بودنت هستند.. خداوند حافظ و نگهدارت.. (4467869) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۲:۵۷:۰۵
خیلی جالبه با اینکه ایشان در خط مقدم نبر هستن و جونش کف دستشه، از خیلی از این مثلااااا ارزشی ها، درک و شعور به مراتب بالاتری داره!! واقعا آفرین. (4467878) (alef-11)
 
یک استاد دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۲۳:۵۷:۱۲
به ایشان افتخار می کنم و بر خود می بالم که سپاهیان اسلام فرماندهی چون ایشان دارد. علمدار سپاه سید علی به شما افتخار می کنم و برای شما دعا می کنم چرا که سلاحی جز دعا ندرام به شما کمک کنم. (4467943) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۰:۰۵:۰۵
درود و سپاس بر سردار سرافراز وبا افتخار ایران ، دلاور خسته نباشید . (4467949) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۰:۳۷:۵۵
خداوند لعنت کنه عاملین و حامیان ترویج تفکر داعشی و تکفیری که دنیای اسلام رو به خاک و خون کشیدن! (4467977) (alef-11)
 
خسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۱:۰۵:۴۸
خدا قو ت سردار بی ادعا (4467991) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۶:۵۴:۳۸
جنگ ودیپلماسی لازم وملزوم یکدیگرند،گرچه اولین انتخاب پیروزی وایجاد ثبات بدون جنگ وخونریزی است.

قطعا اگر در مورد داعش وحشی دیپلماسی جواب می داد انتخاب شما سردار شجاع دیپلماسی بود نه جنگ.

سردار سلیمانی مایه افتخار است وبا ارداه باری تعالی در رسته نظامی ایفای نقش می کند قطعا اگر اراده الهی موجب حضور ایشان در دستگاه دیپلماسی می شد از سر آمدان روزگار خود بودنند مانند دکتر ظریف . (4468087) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۷:۲۱:۴۲
خدا ریشه ظلم رو نابود کنه ایشالله.به حق فاطمه زهرا ریشه ال سعود و اسراییل که دست چپ و راست ظلم هستن را قطع کنه (4468102) (alef-11)
 
عرفانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۹:۱۵:۴۰
دیپلماسی و مقابله نظامی دو لبه از یک تیغ است بنابر این قابل قیاس با هم نیستند و هرکدام کارکردهای خود را دارند. (4468236) (alef-11)
 
محسن
Belgium
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۰۹:۵۱:۰۳
مروج فکر" راه حل هرچیزی گفتگو درمانی است"استراتژیست های آمریکایی هستند وافرادی طوطی وار این سخن را تکرار می کنند.
ونکته جالب این که کشور متبوع عمو سام انبار اسلحه دنیاست. چه سلاح های ممنوعه وچه متداول.وعاشقانه و باهمه وجود در توسعه سلاح های اتمی،شیمیایی
ومیکروبی خویش می کوشد.
وجالب تر این که بیشترین آمار جنگ افروزی و حمله به سایر کشورها در قرن گذشته از همین کشور عاشق مذاکره !!! سر زده است.
کدام سخن را باید باور کرد قسم حضرت عباس رایا دم خروس را؟! (4468293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۹:۰۶:۲۰
تمامی سلاحها و تجهیزات صدام در جنگ هشت ساله علیه ایران توسط روسیه(شوروی) تأمین شد (4470128) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۰:۴۰:۴۵
یادش بخیر که ما نیز اوایل انقلاب فقط به فکر کمک بودیم و در گروههای کوچک خودجوش در روستاها به کمک نیازمندان می شتافتیم. من یادمه که برای برداشت محصول گندم نیازمندان هر کسی ناهارش را نیز با خود می برد تا هزینه ایی به صاحب محصول تحمیل نگردد. ولی بدون تعارف و سانسور ببینیم بعد از حدود 40 سال الان کجا هستیم؟ وزیر ما وکیل ما بسیج ما ... الان دنبال چه هستند؟! (4468348) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۴:۴۲
کمک به کشور و مردم عراق جدای از دین و مذهب آنها در مبارزه با داعش ، کاری بسیار بزرگ و ارزشمند است ؛ درود بر بزرگان ایران زمین و رزمندگان عرصه سرکوبی داعش (4468479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۲۱:۱۴:۰۱
عراقیهایی که برادران همسران و پدران ما را شهید کردند برادر ما نیستند (4469543) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۸:۰۴:۳۷
جنگ باید همیشه اخرین گزینه باشه چون دو طرف جنگ ضرر میکنن (4470010) (alef-11)
 
مهتابی دور از وطن
Sweden
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۲۷:۴۴
درود خدا بر سردار سرلشگر قاسم سلیمانی
تمام بشریت و تاریخ به شما افتخار میکند و خواهد کرد..

اگرچه الان خود را به غفلت زده اند ولی آیندگان خواهند دانست که شما برای نحات بشریت چطور از خودگذشتگی کردید..

درود خدا بر شهیدان مدافع حرم..
خاک پای شما سرمه چشم ما ...
باشد تا از این خاک چشمانمان سو بگیرد و حق بین شود. (4470308) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۱:۰۸:۴۴
داعش و تفکر داعش از بطن نادانی رشد میکند. خط رسول گرامی اسلام(ص) را پیداکنیم و آموزش دهیم.اگاهی حق همه مردم است .آنوقت هیچ کس گمراه نخواهد شد. (4470391) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۸:۳۳:۲۹
برای همین تمام کشورها تو تمام تاریخ حکومت داری دستگاههای سیاسی ، دفاعی و غیره را در کنار هم تشکیل می داداند تا هر دستگاهی فقط در چارچوب وظایف محوله انجام وظیفه کند (4474344) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.