توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490554
هرکول ایرانی!
عزت الله ضرغامی/18تیر96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹

این بزرگوار، محمد نصیری قهرمان وزنه برداری سالهای دور کشورمان است.

او دارنده ۲۲ مدال المپیک، جهانی و آسیایی از جمله طلای المپیک (مکزیکوسیتی ۱۹۶۸) است.
او نخستین وزنه بردار تاریخ است که توانست ۳ برابر وزن خود را در وزنه مهار کند. یعنی با بدن ۵۰ کیلوگرمی وزنه ۱۵۱ کیلوگرمی را بالای سر برده است!

خوش اخلاق، متواضع و صمیمی است.

جزو اولین گروه‌های ورزشکاری بود که با امام خمینی دیدار کرد. وقتی او را به امام معرفی کردند، امام به شوخی گفتند : شما چرا اینقدر کوچولو هستید؟!

شاید تصور امام از یک قهرمان معروف و پرآوازه جهانی، اندام و جثه‌ی شخصیتی مثل سلمان‌حسام قهرمان سالهای دور دو و میدانی بود که او هم در تصویر دیده می‌شود.

زندگی قهرمانی محمد نصیری برای جوانان ما الگوست.
او در نهایت فقر و تنگدستی در محله صابون پز خانه جنوب تهران متولد شده است.

خودش می‌گوید از پدرش چیزی به خاطر ندارد. با مادرش هم هرگز زندگی نکرده است. او بزرگ شده پرورشگاه است.
همت، توکل و انگیزه بالای او در پیشرفت مثال زدنی است. رکورد شکنی های مستمر و پی در پی از ویژگی های اوست که در این یادداشت کوتاه امکان ذکر آن نیست. او برخلاف سایر ورزشکاران، در یک دوره و در سنین بالاتر با کاهش وزن بسیار سخت، در یک وزن پایین‌تر در مسابقات حاضر شد، حتی مجبور شد موهای سرش را هم از ته بتراشد تا رکورد شکنی کند و باز هم قهرمان شود. (برخلاف سامسون افسانه‌ای ! )

عکس مربوط به مراسم ختم مرحوم عطاءالله بهمنش است.با رادیو و صدای گرم و گزارش‌های شنیدنی او بزرگ شده‌ام. روحش شاد!

دیروز (۹۶/۴/۱۷) بسیاری از پیشکسوتان آمده بودند. از فدراسیون کشتی و جناب رسول خادم به دلیل میزبانی این مجلس گرم و معنوی تشکر می‌کنم.
 
کلمات کلیدی : عطاءالله بهمنش+محمد نصیری قهرمان وزنه برداری+ضرغامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.