نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 330957
دلیل گرانی پیاز در روزهای اخیر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۱
رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان دلیل گرانی پیاز در روزهای اخیر را سرمای هوا و عدم استقبال از خرید پیاز در سال گذشته عنوان کرد که منجر به کاهش کاشت آن در سال جاری توسط کشاورزان شد.

حسین مهاجران در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته میزان عرضه پیاز از تقاضای آن بسیار بالاتر بود، همین موضوع موجب شد که کشاورزان برای سال جاری اقدام به کاشت کمتری کنند.

وی با بیان اینکه در حاضر هر کیلوگرم پیاز ۲۴۰۰ تا ۲۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد، افزود: از طرف دیگر سرمای هوا موجب شد پیازهای چابهار دیرتر به دست آید ولی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده با به دست آمدن پیازهای چابهار و بندرعباس شاهد کاهش قیمت پیاز خواهیم بود.

رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم پرتقال جنوب کوهستان ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال رسمی ۲۵۰۰ تومان، نارنگی شمال ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و نارنگی جنوب بندرعباس ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

مهاجران ادامه داد: در حال حاضر هرکیلوگرم سیب متوسط ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان، انار ۲۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، گوجه فرنگی ۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان، موز ۲۲۰۰ تا ۳۸۰۰ تومان،خیار ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و سیب زمینی ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

وی همچنین از افزایش میزان بازرسی اصناف در روزهای پایانی سال با توجه به افزایش تقاضا در بازار خبر داد.
 
کلمات کلیدی : میوه ، قیمت میوه و تره‌بار ، پیاز
 
عبدالله
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۰:۳۶:۲۳
سالهاست که عادت کرده ايم یک سال درمیان پیاز وسیب زمینی را با قیمت بسیار بالا بخریم....کاری جز نق زدن از دست کسی بر نمی اید (3536692) (alef-11)
 
ارسلان
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۱:۱۵:۴۲
سلام
احتکار باعث شد (3536724) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۲:۱۵:۱۴
مدیریت دیمی یعنی همین! یکسال زیاد میکارن قیمت ارزون میشه یکسال برعکس (3536815) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۱ ۲۳:۳۷:۲۴
خوبه والا، هرچی که گران میشه زود میگن صبر کنید تا محصول فلان جا برسه ارزون میشه، آخه من نمیدونم پس این وسط میدیریت کاشت و برداشت کجا رفته. (3536914) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۰۸:۵۹:۱۰
این یعنی تدبيراميد (3537293) (alef-11)
 
افشار
۱۳۹۴-۱۱-۲۲ ۱۰:۳۸:۳۸
در بازارهای رشت از 3500تومان و بالاتر است حتی پیازهای سفید. علت گرانی پیاز و حتی تخم مرغ را می پرسیم، بازاری ها می گویند صادر می کنند. تو این فکر بودم اگه روسیه که مشغول بررسی و تایید واردات مرغ از ایران است، این محصول که قوت غالب مردم است چقدر گران می شود. امیدوارم مسولین گرامی به فکر باشند (3537454) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.