توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277759
هواپیمای سنگاپور در آسمان آتش گرفت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۰
یک فروند هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور یکشنبه شب پس از مشاهده آتش در بخش بار مسافران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه بین المللی کوالالامپور مالزی شد.

به گزارش ایرنا، این هواپیما با ۱۹۰ مسافر از بمبئی هند به سمت سنگاپور در حرکت بود که یکشنبه شب پس از مشاهده آتش مجبور به فرود اضطراری در مالزی شد.

تارنمای روزنامه استار اعلام کرد آتش در پرواز 'اس.کیو ۴۲۵' سنگاپور پس از فرود در باند فرودگاه کوالالامپور پایتخت مالزی مهار شد.

محمد ثانی هارول، رئیس بخش عملیات امداد و نجات ایالت سلانگور مالزی، گفت که آتش سوزی در بخش محموله و بار هواپیما بوده ، اما نگفت آیا در بخش مسافری هواپیما نیز اثری از آتش مشاهده شده است.

وی گفت علت آتش سوزی در دست بررسی است و همه مسافران در سلامت بسر می برند.

یک فروند هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی سنگاپور با ۱۸۲ مسافر و ۱۲ خدمه نیز اوایل خرداد ماه جاری به سبب شرایط نامساعد جوی هر دو موتورش را از دست داد و با تدبیر خلبان به سلامت به مقصد رسید.

خطوط هوایی سنگاپور در سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۸ میلیون مسافر و در سال ۲۰۱۱ حدود ۱۷ میلیون مسافر را جابجا کرده است.

این شرکت در سال ۲۰۱۰ با درآمدی حدود ۱۴ میلیارد دلار از سوی یاتا به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان بر پایه میزان درآمد سالیانه انتخاب شد و در حال حاضر دهمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان محسوب می شود.

فرودگاه سنگاپور که تمام پروازهای این شرکت هوایی از آنجا انجام می شود سال گذشته میلادی شاهد جابجایی ۵۴ میلیون و ۱۰۰ هزار مسافر و به طور متوسط روزانه ۱۴۸ هزار و ۲۰۰ مسافر بوده است.
کلمات کلیدی : هواپیمای سنگاپور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.