توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485758
انتقاد عفو بین‌الملل از دولت‌های آمریکا و مکزیک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵
عفو بین الملل در گزارش اخیر خود فاش کرد که دولت های ایالات متحده آمریکا و مکزیک به صورت نظام مندی حقوق بشر هزاران پناهنده‌ای را که از جوامع و زادگاه‌شان به خاطر خشونت گریخته اند، زیر پا گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا، خانم اریکا گورا روساس رئیس بخش آمریکای سازمان عفو بین الملل اظهار کرد: آمریکا و مکزیک در این جرائم همدست هستند و در حال انجام فاجعه حقوق بشری هستند. آمریکا در حال ساخت نظامی ظالمانه و غیر قابل نفوذ برای جلوگیری از ورود افرادی به خاکش می باشد که به حمایت بین المللی نیاز دارند و مکزیک بیش از اندازه در نقش دروازه بان آمریکا، فرو رفته است.  

این گزارش همچنین اشاره می کند که بسیاری از پناهجویان از مرزهای جنوبی به آمریکا وارد می شوند و تعداد قابل توجهی از آنها از خشونت های افراطی مثلث شمالی آمریکای مرکزی متشکل از هندوراس، ال سالوادور و گوآتمالا، می گریزند.

عفو بین الملل همچنین اعلام می‌کند که دولت دونالد ترامپ با نادیده گرفتن حقوق متقاضیان پناهجویی به آمریکا، رژیم غیر انسانی و سختگیرانه ای را برای مهاجران غیر قانونی به این کشور شکل داده است.

در این زمینه دولت مکزیک نقش مهمی را در دستگیری غیرقانونی، اخراج و بازگرداندن دهها هزار اتباع آمریکای مرکزی به شرایط خطرناکی که بعضا با حمایت های مالی آمریکا برای آنان پدید آمده است، ایفا می کند.
 
کلمات کلیدی : عفو بین الملل+آمریکا+مکزیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.