توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389359
آغاز تحصن اهالی فوعه و کفریا در «زینبیه» دمشق
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
اهالی و خانواده‌های ساکنان شهرک‌های فوعه و کفریا که از این شهر خارج شده‌اند برای همبستگی با خانواده‌های خود که در این دو شهرک در محاصره تروریست‌ها قرار دارند تحصن کردند.

به گزارش فارس، منابع سوری به شبکه خبری «المنار»، گفته‌اند که اهالی شهرهای شیعه‌نشین فوعه و کفریا که از این دو شهرک خارج شده‌اند در نزدیکی پارکی در منطقه سیده زینب (زینبیه) سلام‌الله علیها در جنوب دمشق اعتصاب کردند.

دو شهرک شیعه نشین فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه، حداقل دو سال است که در محاصره کامل ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» قرار دارند.

بر اساس این خبر اهالی این دو شهرک برای همبستگی با خانواده‌هایشان که در فوعه و کفریا تحت محاصره تروریست‌های معارض سوری قرار گرفته‌اند تجمعی تحت عنوان «اعتصاب الوفاء» شکل داده‌اند.

معترضان خواستار گسترش این دست تحرکات برای انتشار اخبار مربوط به مظلومیت اهالی این دو شهر در سطح بین المللی و تلاش برای پایان دادن به این وضعیت شدند.

اهالی شهرک‌های فوعه و کفریا بعد از اینکه تروریست‌های معارض دولت سوریه در سال ۲۰۱۴ کنترل ادلب در شمال سوریه را به دست گرفتند در این دو شهرک محاصره شده‌اند.

علاوه بر اینکه این دو شهرک به صورت مکرر مورد هدف حملات خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌ها قرار می‌گیرند از کمک‌های بشردوستانه و دارویی نیز محروم‌اند.

ارتش سوریه از طریق هواپیما برای اهالی این شهر کمک‌های دارویی، غدایی و سلاح و مهمات ارسال می‌کند که مقدار آن ناچیز است.
 
کلمات کلیدی : فوعه و کفریا+جنگ سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.