نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496152
وزیر ارشاد: اعزام‌ها به حج از هفته آینده آغاز می‌شود/ عربستان تمام شروط ایران را پذیرفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۳
وزیر ارشاد اسلامی با اشاره به مراسم حج امسال گفت: اعزام‌ها از هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش تسنیم، سیدرضا صالحی امیری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان با بیان اینکه در فضای فعلی حدود 3 هزار کانون فعال در حوزه مساجد داریم اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم تعداد این کانونها به 80  هزار کانون یعنی به میزان مساجد کشور افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: آن چیزی که ما در کانونهای مساجد دنبال می‌کنیم تبدیل این کانوها به قطب‌های فرهنگی است، ما باور داریم که  مسجد  در هر کوچه،  محله و شهر محور قطب فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی است که بعد معنوی فعالیت‌های دینی امروز خیریه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از جمله کتابخوانی، کلاسهای آموزشی و مراکزی برای حل و فصل مشکلات مردم در محلات است.

وزیر ارشاد با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌‌های ما توسعه کتابخوانه‌های عمومی در سطح کشور است، بیان کرد: در فضای فعلی بیش  از 3 و 500 کتابخانه عمومی فعال در سطح کشور  داریم و بیش از 6 هزار نفر از کارکنانی هستند که کتابخانه‌های عمومی کشور فعالند.

وی با بیان اینکه نیازهای کشور بسیار بیشتر از این میزان است، خاطرنشان کرد: تصمیم گرفتیم با همکاری نهاد کتابخانه‌‌های عمومی در همه 80 هزار مسجد کتابخانه‌ای را ایجاد کنیم که این کار با یک تفاهم‌نامه آغاز شده است.

صالحی‌امیری در پاسخ به سوالی در مورد حج امسال نیز گفت: در خصوص حج طی یک سال گذشته مجموعه نهادهای ذیربط در نظام برنامه گسترده‌ای را با هدف برگزاری حج  باکرامت، باعزت و با امنیت انجام دادند و مجموعه شرایطی را که ما برای اعزام  حجاج  به حج داشتیم را با مقامات عربستان طی مذاکرات فشرده در میان گذاشتند.

وی یادآور شد: مقامات رسمی عربستان از جمله وزیر حج این کشور شروط ما برای اعزام حجاج را به صورت کامل پذیرفتند و از این منظر ما همه مقدمات  لازم برای اعزام را فراهم کرده‌ایم و هم  اکنون تعدادی از همکاران ما در مکه و مدینه مستقر هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه تمام تمهیدات لازم در قالب 14 محور که برای برگزاری حج لازم بود، پیش ‌بینی شده است، عنوان کرد: ارزیابی ما این است که امسال تمامی حجاج  در شرایط مناسب به حج اعزام خواهند شد و از جمله از اصول 14 گانه ضرورت حضور 10  تن  از نیروهای رسمی وزارت خارجه برای تسهیلات کنسولی در ایام برگزاری اعمال حج است.

وی با بیان اینکه این 10 نفر طی روزهای آینده اعزام می‌شوند، اظهار داشت: ما بر اساس برنامه‌ریزی که انجام دادیم تا هفته آینده یعنی 9  مرداد ماه اعزام‌ها را آغاز می‌کنیم و تاکنون نیز 43 هزار ویزا به صورت الکترونیکی  دریافت شده و نحوه اعزام در 20 فرودگاه بین‌المللی در 20 استان برنامه ریزی شده است.

صالحی‌امیری با بیان اینکه 540 کاروان سازماندهی شده‌اند، ابراز کرد: تیمهای پزشکی و همه تیم‌های تدارکات، حمل و نقل و مجموعه‌ای که باید جریان حج را مدیریت کنند در حال اعزام هستند، ما در شرایط فعلی مشکلی در اعزام حجاج نداریم، البته ما در سطح  ملی جلسات مسائل حج را به صورت  دائم و مستمر داریم و جهت‌گیری‌هایی که بر اساس تصمیم ملی توسط نظام انجام شده را ادامه  خواهیم داد و اراده نظام نیز به برگزاری حج با  کرامت، با عزت و با امنیت است.
 
کلمات کلیدی : حج+حج ۹۶+ویزای حج+وزیر ارشاد
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۳۸:۲۱
خوب شکر خدا عربستان تمام شروط ما را پذیرفت ... پس چرا با لنگه کفش ازحجاج پذیرایی میکردند. دو سال از حج خونین گذشت چه کار کردید برای بازماندگان ؟؟؟ (4491772) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۳۲:۲۲
متاسفم فقط همين
از ماست كه بر ماست (4491976) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.