توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428652
راز زورگیری‌های غرب پایتخت فاش شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱
دو زورگیر غرب تهران پس از اینکه یک شهروند به صورت اتفاقی از صحنه سرقت های آنها فیلم گرفت از سوی پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش مهر، ۲۶ آبان ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره زورگیری در خیابان پیامبر شرقی به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۴ از محل کارم واقع در خیابان اشرفی خارج شدم؛ قصد رفتن به منزل را داشتم که در خیابان پیامبر شرقی ناگهان دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت به سمت من آمده و عنوان کردند که گوشی تلفن همراه و کیفم را به آنها بدهم ؛در برابر خواسته سارقین مقاومت کردم که همین امر باعث درگیری من با آنها شد؛یکی از سارقین با تهدید چاقو و گذاشتن چاقو زیر گلویم مرا به روی زمین انداخت و هر دو نفرشان به جان من افتادند؛ قصد داشتم تا مانع از سرقت کیف دستی حاوی پول شوم اما نهایتا آنها با سرقت کیف دستی از محل متواری شدند.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم اطلاع پیدا کردند که یکی از شهروندان در زمان ارتکاب زورگیری از شاکی پرونده (مالباخته) اقدام به مستندسازی از لحظه سرقت کرده و طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

با به دست آمدن تصاویر صحنه زورگیری و بهره گیری از اطلاعات مجرمان سابقه دار، دو متهم به نام های سعید ۲۵ ساله و فردین ۲۳ ساله شناسایی،هر دو نفر آنها در مخفیگاهشان در شهرستان نسیم شهر  منطقه اکبر آباد دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ شدند.

متهمان در همان اعترافات اولیه صراحتا به دهها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق غرب تهران بویژه در اتوبان همت، مرزداران، اکباتان، خیابان زنجان، جنت آباد، چهارباغ  اعتراف کردند . در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف مقادیری وجه نقد، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر، چندین دستگاه گوشی تلفن همراه و ... شدند.

با بهره گیری از اموال و مدارک مکشوفه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که متهمین به شیوه زورگیری و یا موبایل قاپی اقدام به سرقت از آنها کرده بودند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰  ۱۶ آذرماه پس از پیاده شدن از تاکسی در بزرگراه جلال – تقاطع خیابان ابراهیمی، پیاده به سمت منزل به راه افتادم ؛ در ابتدای خیابان ابراهیمی، جوانی تنومند را دیدم که قدم می زد که ناگهان با نزدیک شدن به این شخص در داخل پیاده رو، ناگهان وی دستش را روی دهانم گذاشت و با دست دیگرش  چاقویی را زیر گردنم قرار داد و عنوان داشت گوشی و پول هایم را به او بدهم ؛ همزمان شخص دیگری هم جلو آمد و او نیز با چاقویی که در دست داشت، با تهدید بنده اقدام به در آوردن حلقه ی ازدواج از داخل انگشتم کرد و پس از آن هر دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت [ طرح ] هوندا ۱۲۵ از محل متواری شدند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در گفتگو با خبرنگار مهر  با اشاره به شناسایی متهمان از طریق تصاویر ضبط شده توسط شهروندان گفت:ضبط اینگونه تصاویر توسط شهروندان، پلیس را در شناسایی و دستگیری هرچه سریع تر سارقین بویژه سارقین بعنف یاری می کند و بارها شاهد چنین مواردی در سایر پرونده ها بوده ایم که تصاویر بدست آمده از متهمان در حین ارتکاب جرایم کمک شایانی در تسریع روند رسیدگی پلیسی و قضایی به پرونده های آنها داشته است.

وی در ادامه گفت:  از کلیه شکات و مالباختگانی که در مناطق غرب تهران بدین شیوه و شگرد و توسط دو سارق موتورسوار مورد زورگیری، موبایل قاپی و یا کیف قاپی قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی  خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : زورگیر، زورگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.