توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488953
قتل زوج‌ جوان به خاطر عصبانیت
بخش حوادث الف؛ 13 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
متهم مدعی ‌شد صاحبکارش درباره همسرش حرف‌های زشتی زده و همین انگیزه‌ای برای قتل زوج شده ‌است.

مردی که در پی عصبانیت از صاحبکارش او و همسرش را به قتل رسانده‌ بود، در تهران دستگیر شد.

ساعت ١٢:٤٥ یکی از روزهای گرم هفته گذشته فردی در طبس با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گفت چندروزی است از برادرم و همسرش خبری ندارم و با توجه به ایام تعطیلی عید فطر تصورم این بود که به مسافرت رفتند اما وقتی با تلفن همراه آنها هم تماس گرفتم، جواب ندادند و همین مسئله مرا نگران کرد. برای مشخص‌شدن این مسئله به خانه برادرم رفتم و از بالای در نگاهی به داخل خانه انداختم؛ وضعیت خانه به‌هم‌ریخته‌ بود. روی دیوارها لکه‌های خون بود و فکر می‌کنم اتفاقی برای برادرم افتاده ‌است. با توجه به تماسی که این مرد گرفته‌ بود، مأموران در محل حاضر شدند. در خانه قفل بود بنابراین مأموران با کسب اجازه از بازپرس کشیک، قفل در را شکستند و وارد خانه شدند.

مأموران پس از ورود به خانه با جسد زن ۳۲ساله مقابل ورودی آشپزخانه مواجه شدند و مراتب را به کارآگاهان آگاهی شهرستان و قاضی کشیک اعلام کردند با حضور کارآگاهان و بررسی جسد مشخص شد خانم ۳۲ساله به دلیل واردشدن ضربات متعدد چاقو و شکستگی جمجمه جان باخته است.

این در حالی بود که مرد جوان که ابتدا با مأموران تماس گرفته بود، اعلام کرد تلفن برادرش خاموش بوده ‌است و نگران برادرش هم هست. کارآگاهان آگاهی برای روشن‌شدن زوایه‌های پنهان قتل خانم ۳۲ساله برای پیداکردن همسر وی وارد عمل شدند که با تحقیقات میدانی و محلی دریافتند که نامبرده آخرین‌بار در یکی از خیابان‌های اصلی در ساختمان نیمه‌سازی مشغول به حفر چاه بوده است. پس از این عوامل انتظامی در محل ساختمان حاضر شدند درحالی‌که بوی بدی فضا را پر کرده بود. وقتی به این محل رسیدند با چاهی مواجه شدند که با بلوک سیمانی و خاک پر شده بود و محل انتشار بوی بد نیز همان چاه بود. در ادامه نیروهای آتش‌نشانی در محل حاضر شدند و اقدام به تخلیه چاه کردند که با جسد مردی ۳۵ساله مواجه شدند.
پس از بررسی و تحقیقات از جسد کشف‌شده در اعماق چاه مشخص شد وی همسر خانم ۳۲ساله است که در منزل مسکونی‌اش به قتل رسیده است.
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با تأیید این خبر گفت: با توجه به بی‌سابقه‌بودن این‌گونه جرائم در استان خراسان جنوبی جلسه‌ای به طور شبانه برگزار شد و تیمی از کارآگاهان اداره جرائم جنایی آگاهی استان و شهرستان طبس مأمور رسیدگی به پرونده قتل زوج طبسی شدند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی ادامه داد: در همان ابتدای رسیدگی و تحقیقات کارآگاهان پنج نفر که در آخرین روزهای زندگی با این زوج در تماس بودند، بازجویی شدند و کارآگاهان به شاگرد مقتول شک کردند؛ بنابراین با هماهنگی قضائی به محل سکونت او مراجعه کردند، اما با در بسته منزلش مواجه شدند.

به گفته سردار «شجاع»، کارآگاهان در تحقیقات میدانی و با استفاده از شگردهای پلیسی دریافتند فرد تحت تعقیب با خودروی پرایدی که متعلق به مقتول بوده، از شهرستان طبس خارج شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان با گرفتن نیابت قضائی به یکی از استان‌های شمالی مراجعه کردند که تحقیقات میدانی و استفاده از شگردهای خاص پلیسی نشان داد متهم به استان تهران متواری شده است بنابراین تیم عملیاتی استان به تهران عزیمت کرد که حوالی غروب در عملیات ضربتی متهم به همراه همسرش در قلهک تهران دستگیر و به استان منتقل شد.

وی عنوان کرد: متهم (ر) در مقابل کارآگاهان و دوربین انتظامی اعتراف‌های هولناکی از قتل زوج طبسی بیان و اظهار كرد: مدتی با مقتول کار می‌کردم و او دستمزدم را به طور هفتگی به همسرم می‌داد، ولی آخرین‌بار و قبل از جنایت به پیشنهاد خودم دستمزد هفتگی‌ام را به حسابم واریز کرد تا اینکه همسرم با مقتول تماس گرفت که چرا پول را مثل همیشه به خودم ندادی که همین موضوع به درگیری لفظی بین آنها منجر شد.

متهم اظهار کرد که پس از آن مقتول با من تماس گرفت و حرف‌های رکیکی درباره همسرم زد و گفت اگر جای تو بودم، این زن را طلاق می‌دادم. آن روز تمام شد درحالی‌که به خاطر صحبت‌های مقتول اعصابم به هم ریخته بود.

متهم به قتل زوج طبسی در ادامه اعترافاتش گفت که ساعت ۱۵ روز بعد آماده شدم تا سر کار بروم، چون به علت گرمای شدید هوا در طبس کار من بعدازظهر شروع می‌شد. وقتی به محل ساختمان رسیدم، مقتول پایین چاه بود که همان ابتدا به خاطر حرف‌هایی که درباره همسرم گفته بود، درگیری لفظی بین ما شروع شد و من هم از بالا چند بلوک سیمانی به داخل چاه انداختم و بعد از آن پاکت سیمان و گچ و مقداری خاک داخل چاه ریختم و او را زنده در چاه دفن کردم.

متهم به قتل عنوان کرد: پس از این کار به خانه خودم برگشتم و حوالی ساعت ٢٢:٣٠ به بهانه‌ای از خانه بیرون رفتم و پیکوری را که متعلق به مقتول بود برداشتم و به منزل وی بردم.

گوشی مقتول در دستم بود و خانمش مدام تماس می‌گرفت و من هم مثل همیشه که بعد از کار، پیکور را به منزل مقتول می‌بردم، این کار را انجام دادم و زنگ خانه او را زدم که همسرش در را باز کرد. وارد شدم و شروع به روغن‌کاری پیکور کردم که هنگام کار همسر مقتول پرسید از (ح) خبری نداری که پاسخ دادم نه، اما او بلافاصله در جوابم گفت: نکند بلایی سرش آورده‌ای که با این حرف نیم‌نگاهی با خشم به او کردم و شستم خبر‌دار شد که مقتول موضوع درگیری لفظی خود با همسر من را به همسرش گفته است.

متهم ادامه داد: اعصابم به هم ریخت و با مته پیکور ضربه‌ای به صورت او زدم که خون کف حیاط را پر کرد. هنوز هوشیاری داشت که خود را به سختی به داخل هال کشاند و قصد داشت تماس تلفنی برقرار کند که با او درگیر شدم و با مته پیکور ضربه‌ای به پشت سرش زدم که خون زیادی ریخت و سپس چاقو را برداشتم و چند ضربه پی‌درپی به نقاط مختلف بدنش وارد کردم.

متهم عنوان کرد: تمام لباس‌های من خون‌آلود شده بود، آنها را بیرون آوردم و چاقو و مته را بین لباس‌ها پیچاندم و سپس با خودروی مقتول به منزل خودم رفتم و همسر و بچه‌ام را برداشتم و به یکی از استان‌های شمالی فرار و در آنجا خودرو را پارک کردم و با استفاده از اتوبوس به تهران رفتم و هنوز کابوس کشتن آن دو نفر مقابل چشمانم بود که حوالی غروب در تهران در محاصره مأموران گرفتار شدم.

سردار «شجاع» پس از تشریح چگونگی قتل‌ها از زبان متهم، خاطرنشان کرد: بازسازی صحنه‌های جرم با حضور متهم انجام و پرونده به مراجع قضائی ارسال شد.

منبع: شرق
 
کلمات کلیدی : حوادث+جنایت+قتل+قتل زوج‌ جوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.